• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Na začátku jizvy po císařském řezu mám malý útvar

4. června 2014 
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,mam jizvu po císařském řezu a na začátku řezu (pod kuží) mam malý utvar (kuličku),která se pomalu zvětšuje,mam se něčeho děsit nebo to nemám řešit?Děkuji za odpovědi
2. čer 2014 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, asi přijde na to, jak dlouho jsi po porodu. Já odcházela z porodnice s hrudkou pod kůží taky na konci jizvy. V porodnici mi akorát říkali, že je potřeba jizvu dezinfikovat a mazat a masírovat, aby se rozmasírovala ztvrdlá tkáň. A tak jsem si myslela, že tam mám zkrátka něco sešitého a tak jsem to zkoušela vždy večer trochu masírovat, ale bylo to docela bolavé a teplé místo. Pak jsem se asi po týdnu v noci vzbudila a tekla mi z toho taková hodně čirá krev. Docela jsem se vyděsila a nechápu, proč mě na to v porodnici nikdo neupozornil. No abych to zkrátila. bylo tam toho "bordelu" docela dost a na ráno mi na gyndě na to dokror kouknul a říkal, že je to úplně normální, že to bylo zhnisané, že se to často stává, jak se vstřebávají stehy. Je potřeba to vymačkat a častěji dezinfikovat a napsal mi framikoin - mast. Takže jestli můžu odhadnout, jizva ti hnisá, nic to není, vyteče to a zahojí se. ale jestli máš obavy. zajdi na gyndu a tam ti to případně vyčistí.
2. čer 2014 ve 21:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nijak bych se toho neděsila, předpokládám, že jizva opravdu jen hnisá, ale 100% ti poví jen doktor. Já jsem měla akutního císaře před sedmi týdny, jizva velká 22cm. Už šestý den po operaci jsem cítila uprostřed jizvy bulku, trochu se zvětšovala a až po 14ti dnech, když jsem to masírovala, tak praskla a vymačkala jsem docela dost hnisu, potom se to hodně rychle zhojilo. Také mě cca po týdnu začal hodně pálit a svědit jeden uzlík, začátek jizvy, za tři dny už tam byl hnis, zmáčkla jsem to a vypadl i uzlík. To hnisání je nepříjemná, ale docela běžná věc. Jizva se mi ale zhojila hezky.
4. čer 2014 v 06:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek