Nadstandardní pokoj po porodu. Ano či ne?

protea
11. lis 2006

Ahojky,
prosím a jakýkoli názor nebo vlastní zkušenost s nadstandardtním pokojem po porodu.
Nemohu se totiž rozhodnout, jestli si ho zaplatit nebo být na pokoji ještě s někým tzn.na klasickém pokoji.
Někdo říká, že po porodu není dobré být sama na pokoji, jiný zase říká že to soukromí nemá po porodu chybu.
Děkuji

akcul
23. únor 2008

Ty jo, 200 Kč za nadstandart? 😕 Tak to je vážně super cena. Já jsem platila kolem 1200 Kč za noc (rodila jsem v Brně - Bohunicích), už to nevím úplně přesně. Ale i tak bych ho příště chtěla znovu. Fakt už i kvůli té vlastní sprše a WC, jinak byly na oddělení 4 sprchy na celý patro, takže člověk kolikrát přišel a bylo plno....

sisstin
23. únor 2008

akcul: u nás jsou i na obyčejným pokoji sprchy na pokoji atd. 😉 , ten nadstandart je vlastně jiný jen v tom, že jsi tam sama..a můžou návštěvy na pokoj 😉

mikca
23. únor 2008

já byla u prvního na pokoji s dalšíma třema maminama a to bylo docela hustý, jelikož si tam moc člověk neodpočinul, jelikoý mimina na sebe navazovala ve řvaní, ale u druhého jsem byla na dvojlůžáku a bylo to super...pokecali jsme si v klidu při návštěvách nebyl narvanej pokoj...ale nadstandart bych asi brala...na nikoho se člověk nemusí ohlížet apod. jo a někde s tebou může být i manža přes noc, což je super..

akcul
23. únor 2008

sisstin:
Aha, tak to je teda fajn. No, v Bohunicích se to teď celý předělává, tak jsem zvědavá, jaký to tam bude, až tam jednou pojedu podruhý. 😅

very
23. únor 2008

Ahoj, my měli nadstandart a byla to paráda..manžel za mnou mohl kdykoliv, kolikrát u nás byl do 21.00hod a nikomu to nevadilo.. Ostatní maminy, co byli na pokojích po dvou, tuhle možnost neměli..také když pláče jedno mimi, to druhé se přidá. My měli absolutní klid a pohodu.. 😉

vrtule83
23. únor 2008

Ahoj, tak já nadstandart chtěla, ale bylo narváno, byla jsem na pokoji po 3, nakonec jsem byla ráda. Byli jsme supr parta, jsme pokecali ... . Mimča se nerušila ikdyž jedno uplakané bylo. Také byla výhoda že jsme si navzájem mimi pohlídali, když jsme potřebovali do sprchy atd. Kdybych tam byla sama asi bych se ukousala nudou a jen koukala na mimi. Zase když těď přemýšlím, možná bych se více věnovala technice kojení, cvikům ...

domina
24. únor 2008

Tak já jsem chtěla nadstandart jen kvůli vlastní sprše na pokoji, ale vzhledem k tomu, že jsem chytla obyč pokoj, kde sprcha byla,tak jsem byla moooc spokojená.Návštěvy jsem stejně na pokoji nechtěla.Chtěla jsem pro sebe a pro malou klid.

pavlin
24. únor 2008

Ono jak kde.Nevíš koho ti daj na pokoj.Poprvá jsem tam měla takovou netikavku,ale podruhé(před 5m) jsem tam měla fajn holky.

frog
29. únor 2008

já jsem nadstandart měla,ale koupelna i wc byla stejně přes chodbu,takže síla.Jediné co mi vyhovovalo,že jsem měla klid,byla jsem tam sama,když jsem nechtěla mluvit,tak jsem nemluvila a taky když mi malou vzaly na 2 dny pod lampu kvůli žloutence a jelikož jsem to nečekala,tak jsem si tam mohla v klidu poplakat..

werminka
1. bře 2008

Já jsem taky pro nadstandart - člověk má klid a může si s mimískem povídat a prostě užívat si první společné chvíle bez přihlížení ostatních 😵 Navíc je to fajn kvůli návštěv. Když za vámi přijde návštěva - nikdo další neposlouchá co si povídáte - prostě já si myslím, že to soukromí je prostě k nezaplacení....... 🙂

krista
28. únor 2009

girl.misel • 1d • 8. duben 2008 ve 21:22
kamarádka se chystá v květnu rodit a neví či nadstandart nebo normální pokoj. tak jsem se chtěla zeptat na vaše názory.

můj osobní názor je ten,že je lepší normální....... člověk si má s kym popovídat,pohlídáte si děti navzájem když třeba jdete do sprchy atak. a jediná nevim jestli nevýhoda je to že návštěvy nemůžou chodit celodenně. mě osobně to teda nevadilo.stejně jde za vámi jen manžel,přítel,rodiče ........ a na to stačí tak 3 h denně,pak si vás stejně užijou doma. my sme byly na pokoji 4 i když 1 den nás tam bylo 5 protože byla porodnice narvaná,ale bylo to bezva a neměnila bych. se 3 kamarádkama jsem v kontaktu do dneška.................

yenn • 1d, 24tt • 8. duben 2008 ve 21:25
ja jsem jedine pro nadstandart, soukromi nade vse.

Pohlidat dite? Jako aby treba nekam neuteklo? 😅 No nevim, lezel v postylce, kde byl monitor dechu, absolutne jsem nemela strach jit na zachod nebo do sprchy.

Ja byla na pokoji s jinou maminkou 3 dny a stacilo mi, byla jsem neuveritelne stastna, kdyz se konecne uvolnil nadstandart a my meli klid a soukromi

petra2204 • 3d • 8. duben 2008 ve 21:30
Já byla na normálním pokoji, nadstandard jsem nechtěla a byla jsem moc spokojená. Ráda jsem si popovídala s kolegyní spoluroditelkou. \vzájemně jsme se podporovaly a radily si . Moc ráda na to vzpomínám, strašně jsme se nasmály a doteď se stýkáme a to je mezi námi 10 let věkový rozdíl. Ono asi záleží na tom, na koho člověk narazí......

nensy • 2d • 8. duben 2008 ve 21:30
já teda nevím já jsem chtěla taky nadstandart ale zrovna nebyl volný.byla jsem na pokoji s maminkou a bylo to super měla jsem si ským popovídat a rychleji mi to v porodnici uteklo

lacherka • 1d • 8. duben 2008 ve 21:33
já taky zvažuji jestli normál nebo nadstandart, ale záleží kolik maminek je na pokoji, pokud 2 tak bych volila ten normál, aspon pokecáte a dáte si rady do života 🙂
Pro mě je spíš rozhodující wc a sprcha na pokoji, pokud bych měla být na normálním pokoji a lítat přes chodbu na wc, který by byla společná, tak to si opravdu připlatím za nadstandart.

luucia • 1d • 8. duben 2008 ve 21:38
Tak mě dr doporučoval normální pokoj, že je to lepší na psychiku 😉 byla sem na pokoji s jednou paní a v pohodě, ale pak mi dali jinou a těšila sem se domů! furt mlela a mlela a mlela! dítěte si nevšímala, odešla si třeba telefonovat na chodbu a dítě jí řvalo! Aby slyšela telefon, tak za sebou zavřela dveře a já jí jako měla dítě hlídat! 😠 Já sem teda pro soukromí, příště jedině nadstandart 😉 další výhoda nadstandartu je, že můžou návštěvy na pokoj, aspon teda v HK 🙂

petule.h • 2d • 9. duben 2008 v 07:57
rozhodně nadstandart, já ho měla a byla jsem nadmíru spokojená.Doufám, že i teď mi vyjde. Ono asi jak která porodnice...ale je pohoda mít sprchu a wc pro sebe, max teda v krči společnou s jedním pokojem, ale tu maminu jsem nikdy nepotkala, televize na pokoji, což jsem stejně moc nevyužila, ale návštěvy neomezené, tatínka jsme tam měli ráno i večer, takže ráno stíhal pediatričku, tak věděl vše o miminu se mnou , naučili ho přikládat mi ho...atd, co se týče jídla, tak v krči výběr ze 3 jídel k obědu i večeři, nosí ti ho až na pokoj...na dveře se klepe, nikdo ti nikam nevtrhne...no já tedy jiný pokoj po císaři jsem si nemohla ani přát.
Dala bych nevím co ho mít, zvlášť pokud to bude 2 císař. já jsem celkem ukecanej a společenskej člověk, ale v tomto případě jsem měla ráda svůj klid a popravdě mi to strašně rychle uteklo ten týde... 😀

karot • 1d • 9. duben 2008 v 08:22
Tak já chtěla nadstandart,kvůli návštěvám...................jenže nebyl k mání,protože bylo narváno.Dostala jsem na 3.lužák.První den tam se mnou ležela Ukrajinka 😝 .Popovídat jsem si s ní moc nemohla,protože rusky neumím,takže jsem max.postřehla každé 3.slovo. 😀 Pak tam dali paní,které se narodilo 2.miminko a ta naštěstí byla normální a mohla jsem čerpat její zkušenosti 😉 .Jelikož mi dali mimčo na 2 dny na sluníčko,byla jsem nakonec vděčná za to,že nejsem na pokoji sama. 😅
S těmi návštěvami,...................když manžel nepřišel dopoledne(byl v práci),tak odpoledne jsme si neměli kam sednout 😢 .

petule.h • 2d • 9. duben 2008 v 08:24
naštěstí manžel je podnikatel a mohl dorazit kdykoliv, vedle byla dokonce celá rodinka 🙂

macanet • 1d • 9. duben 2008 v 08:26
Já měla nadstandart, pokoj byl blízko sesterny šestinedělí a hlavně stranou od ostatních pokojů a chodby, takže klid, nerušil nikdo z cizích návštěv, co chodili po chodbách. Jak píše Yenn na pokoji monitor dechu v postýlce a když jsem šla do sprchy, jen jsem to nahlásila sestře, sprchu jsem měla hned vedle pokoje.Popovídat, no mě to nechybělo, byly u mě návštěvy každý den a muž na pokoji, což je výhoda nadstandartu 😉

kristi • 1d • 9. duben 2008 v 08:28
mela jsem standart a byla jsem rada

marinka • 1d • 9. duben 2008 v 08:31
Taky jsem pro nadstandart, jak píše yenn - soukromí nade vše! Byla jsem na normálním pokoji, u nás nadstandart není, ale měla jsem to štěstí, že jsem tam byla celé 4 dny sama a bylo to super!! Necítila jsem se blbě, když malá v noci plakala, že budím ostatní miminka a maminy, užila jsem si návštěvy, manža tam se mnou byl celé hodiny a mohli jsem si v klidu popovídat, užít si malou. Když Anička usnula, tak jsem se mohla taky prospat a nebudila mě další plačící miminka. Do sprchy jsem chodila tehdy, když přišel manža, nebo jsem dala malou pohlídat sestřičkám.
Na vykládání s jinýma maminama bych ani neměla náladu, byla jsem plné dojmů, emocí a pořád jsem koukala na malou a celé jsem to vstřebávala 🙂

petule.h • 2d • 9. duben 2008 v 08:36
manžel když dorazil večer, tak jsme vykoupali malého a pak jsem se šla koupat já a on hlídal, odcházel tak kolem 20h, což bylo prima.Pro mě je prostě nadstandart k nezaplacení

mikca • 2d • 9. duben 2008 v 08:46
dvojlůžák standart je super...není tam až tokové soukromí, ale nemusím si povídat sama se sebou....

petule.h • 2d • 9. duben 2008 v 08:54
no já byla po císaři opravdu ráda za soukromí, ono než se dobelháš do sprchy a navíc, mít své wc je výhoda, protože s rozfiknutým břichem se těžko postavíš nad záchod, to si musíš sednout a jít si sednout po celé porodnici?? navíc celé dopo se mi tam střídali doktoři a manžel, pak jsem po obídku spala, pak zase do večera 2 návštěvy, nějaký telefon, mezitím kojení,čtení, miminko, mě to uteklo jako voda.Sama jsem rozhodně nebyla, spíš jsem byla ráda, že mám klid v noci.Holky co takhle byli na pokojích třeba ve 2-3 měly třeba štěstí, že když skončilo jejich dítě, začalo to druhé, takže s porodnice odcházeli totálně grogy, ale každý to chce jinak.

girl.misel • 1d • 9. duben 2008 v 09:35
tak my sme monitory dechu v postýlkách neměly,pouze děti s měnší porodní váhou,takže sem byla ráda že tam malí nezůstávala sama když jsem šla do sprchy. já osobně když jsem usla tak mi třeba nevadilo že se maminky couraly ven a dovnitř z pokoje ani pláč dětí,samozřejmě druhých miminek,dcery jsem slyšela

všichni teď básní jen o lochotíně ale mulačovku můžu jen a jen doporučit. sestřičky byly ochotný,příjemný ............ čisto...

martinataylor • 1d • 9. duben 2008 v 09:58
holky já rodila před 3 měsíci a byla jsem na normálním pokoji a vím,že jestli budu rodit tak chci pak nadstandart. Už bych normální pokoj nechtěla,byly jsme tam namačkané jak sardinky,žádný soukromí a když konečně moje mimi usnulo a v noci tak od holek začli mimoušci řvát a pořád dokola.A monitory dechu jso super,měla jsem ho furt zaplý, mám ho i doma a nemůžu si to vynachválit...

petule.h • 2d • 9. duben 2008 v 10:20
Martinataylor: to je o čem mluvím, ale opravdu záleží na každé z nás a taky na zkušenosti z prvního porodu a a taky na stavu v jakém jaká z nás byla.Ale já ho chtěla už při 1 porodu stejně

zanetka82 • 2d • 9. duben 2008 v 10:30
Tak ja měla u obou nadstandart a byla jsem převelice šťastná že na mě vyšel 😀 Taky jsem pro soukromí. Navšťevy jsem si mohla rozplanovat, a když přišla v ten moment jsem leťela do sprchy 😀 (10 krat denně) Byl skvěly mužu doporučit 😉

krista • 1d, 12tt • 9. duben 2008 v 10:33
Ahojky,
tak já měla normální pokoj a byla jsem max. spokojená 🙂 Byly jsme tam dvě, pani měla už 4té dítě, takže mi v lecčem poradila, soukromí bylo v pohodě, právě protože jsme tam byly jen dvě a s návštěvama jsme si každá chodili na chodbu - taková jsou tam pravidla 🙂

lenkabu • 1d • 9. duben 2008 v 11:46
Já byla na normálním a nadstandart bych nechtěla ani za nic...na pokoji jsme byli tři a skvěle si pokecaly,poradily, pohlídaly si děti když jsme šly do sprchy...nemělo to chybu 😉

lenkabu • 1d • 9. duben 2008 v 11:51
Sprchu a WC jsme měly na pokoji, kdyby bylo společný pro 30 ženských někde na chodbě,taky bych zvažovala nadstandart.
Jeden večer odešly obě spolurodičky na chodbu a já byla v pokoji sama a už na mně šla depka...kdybych byla na nadstandartu, asi by mně poporodní blues neminulo 😖

petule.h • 2d • 9. duben 2008 ve 14:14
myslím si, že říkat o něčem pokud to nepoznáš, že by jsi to nikdy nechtěla je zbytečné.Mohlo by být mnoho faktorů co by tě přiměli změnit názor. Nicméně každá si přejeme něco jiného a pokud to nevyjde, nic se neděje...on nadstandart v tuhle dobu je dost vymodlenej.Tady v Praze nejsou porodnice, kde má každý pokoj WC a sprchu.Tady se prostě jak píšeš ženské střídají na tom patře.Pokud by existovala jen nějaká soukromá kiinika abych ho měla, tak už tam jsem.Asi jsi měla i hladký porod a štěstí na lidi okolo.

yenn • 1d, 24tt • 9. duben 2008 ve 21:46
Marinko, mluvis mi z duse! Mela jsem spoustu zazitku a pocitu a dojmu, ale byly intimni a moje a ja si je chtela uzit v soukromi a ne se vykecavat.

Povidani a nedej boze rady do zivota bylo to posledni, po cem jsem touzila. 😀 😔

kacamar • 1d • 10. duben 2008 v 08:19
Taky jsem měla nadstandart a už bych jinak nechtěla 😉 Pro mě je soukromí důležité a samota mi nevadí. Navíc celý den byl kolotoč. Dopoledne 2 vizity, pak oběd, odpoledne se točily návštěvy, navečer přijel manžel, byl s námi až do osmi - naučil se přebalovat, převlíkat. Prostě všechno v klídku a soukromí. Hlavně sociálka byla na pokoji a já se teda do sprchy nebála a to jsme ani žádné monitory dechu neměli. Prostě jsem si nechala pootevřený dveře, abych malou slyšela a bylo to v klidu.
Taky jsem měla problem s prsama, potřebovala jsem je hodně mazat a větrat a to by mi bylo nepříjemný, kdyby 2 metry ode mě ležel někdo další. Nedej bože, kdyby se tam producírovaly cizí návštevy a já kozy venku 😀
Takže já jsem pro nadstandart a vůbec těch penět nelituju - u nás je to 800,-/den.

petule.h • 2d • 10. duben 2008 v 11:17
kacamar, naprostý souhlas, v Praze něco kolem 750,-kč, ale byla bych ochotná jít kliádně na 1500,- pro pohodlí

z.lucie • 1d, 93tt • 22. duben 2008 ve 12:51
Já jsem z UL, zaplatila jsem si nadstandart a cena byla 800kč/ na den. Pohodlí to bylo, nebudilo nás jiné miminko, ¨veškeré věci pro malou byly denně čisté a bez omezení - dupačky, plínky, košilky, .... to samé pro mě, košile, ručníky,.... také kosmetické přípravky na koupání... na pokoji televize.. i když tu člověk moc nepustí. Jen s přístupem sester to bylo různé, byly tam některé skvělé, zasloužili by medaily, ale také jsem se setkala s nepříjemným a odtažitým přístupem. Až jsem si někdy říkala, jak taková ženská může dělat u maminek s dětma. Tím spíš když jste prvorodička a přistupujete ke všemu tak trochu citlivěji... ale domů jsme se těšili i z nadstandartu 😀

petule.h • 2d • 22. duben 2008 v 18:21
jasně, domů se těší každý 🙂 , zvláš´t u prvního mimina, já jsem te´d zvědavá, pořád si říkám, že pokud mi vyjde nadstandart, tak, že si odpočinu v porodnici od toho mého raubíře, ale už se vidm, jak se mi po něm bude stýskat 🙂

nycer • 22. duben 2008 v 18:27
Já jsem byla na normálním pokoji první dva dny sama a bylo to super.Manžel tam za mnou po práci přijel se synem a byli tam až do večera. Třetí den tam přišla maminka s chlapečkem a bylo po soukromí. Návštěvy se museli omezit a když natrefíte na spolubydlící puťku, tak si stejně nepokecáte. Takž si myslím, že nadstandard 😝

monik76 • 2d • 23. duben 2008 v 10:29
U prvního jsem taky měla nadstandart a bylo to super. Návštěvy kdykoliv, klid, pohodlí, super. U druhýho už to nevyšlo, byla jsem ještě s jednou paní a taky se to dalo vydržet. Ale znova bych volila nadstandart.

xsuzzi • 1d • 23. duben 2008 v 10:40
tak já chtěla nadtandart,ale nebyl volný,tak jsem byla na pokoji ještě s jednou holčinou a určitě bych byla pro nadstandart!!!!!!!!!Pač návštěvy byli omezený a pořád takovej bordel,žádnej klid,když jsme usly my,tak brečelo tu druhý miminko atd...no prostě jednoznačně nadstandart 🙂

janab78 • 23. duben 2008 v 10:44
Já měla normální, byly jsme tam 3. Dobře jsme si pokecaly, pomáhaly si, ALE vůbec jsem se nevyspala a po těch 3 dnech v porodce mě z nevyspání hrozně třeštěla hlava a ještě týden jsem spánek doháněla

ina.b • 1d • 23. duben 2008 ve 12:12
Já bych volila asi opět klasický pokoj (pokud by nás tam teda nebyla hromada). Byla jsem na dvoulůžáku (2 maminky + 2 miminka) a byla jsem strašně ráda, že jsem si mohla s kolegyní popovídat, vyměnit informace. Jako prvorodička jsem toho moc nevěděla a "spolubydlící" už děťátko měla, tak mi i poradila. Obě jsme prodělaly císařský řez ve stejný den, tak jsme alespoň mohli porovnávat, jak nám je - (ona to zvládala hůž ze začátku, ale dřív se zotavila a já naopak) 😝 😀 😀 Pak odešla na nadstandart, který měla dopředu objednaný (byly stále plné, proto se museli předem objednat) a přišla další hodná maminka, se kterou jsme také dobře poklábosily 😉

ina.b • 1d • 23. duben 2008 ve 12:16
Jinak, co se týkalo křiku miminka mojich "spolubydlících", tak jsem byla tak šíleně unavená, že jsem odpadla a nevěděla o světě. Moje malá byla jako rybička, ani jsem nevěděla, jestli umí plakat. Kolegyňky holčička občas plakala, ale já spala jako zabitá a naše Adélka taky - bylo jí úplně fuk, že vedle v postýlce se brečí 😀 😀 😀

petka80 • 1d • 23. duben 2008 ve 12:21
Já měla jednolůžák a rozhodně bych teda neměnila. Přišlo mi to supr, manžel tam mohl být kdykoliv se mnou, mohl tam i přespat, nemusela jsem se na nikoho ohlížet, nikdo mě v noci nebudil a já neměla blbej pocit, že já někoho budím..... Doufám, že mi to vyjde i příště 😉

vendulka • 38tt • 23. duben 2008 ve 12:25
Ahojky holky, já sice nejsem ještě ani těhotná,ale už teď vím, že chci jedině na NADSTANDSART, kde budu sama s mimi a manželem, některé nemocnice (porodnice) umožňují, že na pokoji může být i otec miminka (manžel) a já se toho chystám využít na 100%, budeme se spolu učit starat se o mimi a budeme si pořád na blízku a když budu potřebovat jít na WC či do sprchy, tak budu vědět, že tam bude manžel a bude o mimi postaráno.Na normální pokoj nechci, nechci tam být s ostaníma a být rušena jak maminkama , tak miminkama.

vendulka • 38tt • 23. duben 2008 ve 12:27
petka80: taky to tak vidím, aspoň nikdo nebudí mě a ani mimi a já taky jkoho nebudím a nemusím potom poslouchat jak tam všechny miminka brečí

petule.h • 2d • 24. duben 2008 ve 13:33
já souhlasím, nadstandart je prostě nejlepší, pokecat si tam můžeš i tak, když chceš, s maminkama se na chotbě potkat můžeš, když se váží miminka.Ale hlavní je, že na nadstandartu si odpočineš od všeho a návštěvy máš opravdu jak chceš, takže sama být rozhodně nemusíš a na večer tam máš telku...no já na to prostě nedám dopustit a doufám, že mi i tentokrát vyjde 🙂

luckahr • 2d • 24. duben 2008 ve 14:52
nedám dopustit na nadstandart. Vyzkoušela jsem obě varianty a i když jsem po prvním porodu byla na normálním pokoji - dvoulůžák a měla jsem štěstí na obě maminky, který se tam vystřídaly (s jednou kamarádíme do dneška, bydlíme asi 300 m od sebe, ale předtím jsme se neznaly 😀 ), tak doporučuju stejně nadstandart. Máte svůj klid, nikdo nebudí vás, vy jeho, můžete tam mít kdykoliv a celou dobu koho chcete. Sprchu a záchod máte jen pro sebe. Takže nadstandart 😉

berynka • 1d • 24. duben 2008 v 15:41
Já bych taky brala nadstandart 😉 ... kvůli většímu klidu a soukromí a vlastním návštěvám.

luciferek • 1d, 27tt • 24. duben 2008 v 16:47
já jsem měla normální a bylo to super, měla jsem si s kým popovídat, navzájem jsme si hlídaly děti a jsme v kontaktu dodnes 🙂, je to super 😉 . Nadstandard má taky určitě svoje výhody, ale já nejsem zrovna nějaká citlivka a normální mi vyhovoval 😉

petule.h • 2d • 24. duben 2008 v 19:22
myslím, že taky nejsem citlivka, spíš naopak, ale tohle je jedna z věěcí, kdy opravdu stojí za to mít nadstandart.Pokud jsi to nevyzkoušela, nemůžeš to soudit

magda27 • 24. duben 2008 ve 22:05
Doporučuju určitě nadstandart, ale mám takový dotaz: "Je někde ještě nějaký volný nadstandart?" 😅 Přijde mi totiž, že je ihned a pořád plný ☹

nuninka • 1d • 25. duben 2008 ve 00:09
Ahoj holky, mám poměrně čerstvou zkušenost, protože malej se narodil 12.4. a doporučuju jedině nadstandart. Měla jsem možnost vyzkoušet obojí, dvě noci na normálním pokoji a dvě na nadstandartu a nadstandart teda u mě vyhrál. Chtěla jsem ho od začátku, ale nebyl volny, uvolnil se po dvou dnech. Prvni noc jsem byla na pokoji jen s jednou maminkou, ještě to šlo, děti nám přivezli až ráno, aby jsme se vyspali. Druhý den nás dali na čtyřlůžák, byly jsme tam tři a horší noc jsem nezažila...Pokaždé, když se jedno mimčo uklidnilo, tak začalo plakat druhý nebo třetí, nespala jsem ani minutu a byla to fakt hrůza.......Byla jsem moc štastná, že se ten nadstandart uvolnil, aspoň pokud malej usnul, tak jsem mohla spát chvíli s ním a bylo to opravdu o 100 procent lepší než normální pokoj

petule.h • 2d • 25. duben 2008 v 07:59
no nadstandart je určitě o štěstí a jak píše nuninka, když se pak uvolní, nebo o plánovaném porodu, kdy se dá určitě nějak podržet 🙂

anta • 1d • 25. duben 2008 v 09:39
ahoj holky, já jsem tedy ješně nerodila, ale mám osobně představu o tom, že chci nadstandard, nevím, kolik je u nás ženských v nemocnici na normálním pokoji, ale já se přiznám, že chci mít svůj klid a myslím si, že i přístup sester je trochu jinačí 😉

petule.h • 2d • 25. duben 2008 v 09:48
pokud tam máte nadstandart, tak je to fajn, otázka je právě se tam dostat, když je tolik maminek, sama si to taky moc přeju 🙂

anta • 1d • 25. duben 2008 v 10:04
Tak to máš bohužel svatou pravdu, ať vylezu v jakoukoli denní dobu, tak aspoň ty tři těhule potkám, ale vždycky si říkám, že určo budou rodit dřív než já a že už v porodnici třeba nebudou 😀 😀

petule.h • 2d • 25. duben 2008 v 10:43
no nevím jak na kladně, ale v Praze to je opravdu mela o normální lůžka v porodnici kterou chceš a co teprve nadstandart.já si zase říkám, že třeba každá maminka nebude chtít platit 800,-/noc 🙂

kalo • 1d • 25. duben 2008 v 10:45
Já taky doporučuji nadstandard...rozhodně!!! Já teda rodila císařem, takže po porodu pohybová krize 😀 Jednu noc jsem byla na normálním pokoji se dvěma ženskýma, ale ty rodily normálně a normálně kolem svých dětí fungovaly..Já řvala bolestí, když jsem 5 minut vstávala z té vysoké postele a nemohla jsem k malé hned...Hrozné...z toho jsem dostala strašnou depku...Naštěstí se uvolnil nadstandard! Měla jsem štěstí, že to někdo odřekl. Tam jsem byla s malou sama, v klidu, nikdo mi tam zbytečně nelezl, manžel tam mohl být od 9h do 19h večer...výběr ze 3 jídel, objednávka z jídelny telefonem, telka, svůj záchod, sprcha a hlavně!!! NÍZKÁ POSTEL, ze které jsem mohla po císaři vstát 😉 😉

petule.h • 2d • 25. duben 2008 ve 13:49
přesně tak jsem top měla já, až na to , že se uvolnil nadstandart z gynekologie, takže jsem si tu postel užila celý týden(vysokou) 🙂 , ale sestřičky z pediatrie mi dali k posteli alespoń stoličku, ale zmákla jsem to dobře 😀

kim • 1d • 25. duben 2008 ve 13:55
Rozhodně nadstandart!!!!!!!!!!!!!!Jako Kalo jsem byla po císaři a to samé...ještě jsem 3.den dostala zánět močáku a vysoké horečky, do toho několikadenní nevyspání(miminka na pokoji opravdu řvala celou noc, byli jsme tam 3)
V "mojí" nemocnici se akorát dělala rekonstrukce, takže nadstart.jely po dvou a naštěstí se jeden pokoj uvolnil, takže mamka s manželem vyběhali, aby mě tam přendali a ještě se mi poštěstilo být tam 2 dny sama v těch vysokých horečkách.Byl klid a já se mohla konečně vyspat, malýho měly sestry z dětského.Pak už byl u mě.

sylvar • 1d • 25. duben 2008 ve 14:00
já mám zkušenost s nadstandartem a je to supr, záchod, sprcha v místě, byla jsem teda na dvojlůžkovém,ale bylo to fajn, když jsem šla do sprchy, druhá maminka pohlídala malou, tatínci za náma mohli, po dohodě s druhou maminkou, na pokoj a i sestřičky se chovaly velice vstřícně

luciferek • 1d, 27tt • 25. duben 2008 ve 14:22
Petule, je to i samozřejmě o tom, jak si celkově spokojená 🙂, já měla super personál, ještě lepší spolubydlící (byly jsme tam jen dvě), takže jsem si nemohla stěžovat... nadstandard jsem chtěla, ale nebyl zrovna volný ☹ . Kdyby mi jej nabídli až ke konci, tak říkám, že byl momentálně nepotřebný, protože jsem si užívala i na normálním 😉. Záleží samo případ od případu 🙂.

carlisse • 1d • 25. duben 2008 ve 14:27
Holky tohle záleží na porodnici, každopádně se do ní běžte před porodem podívat jak to tam chodí, u nás jedině nadstandart, protože u nás jsou na pokojích pro více osob obyč. staré postele, bez polohování, sprcha společná pro celé oddělení, to samé záchody a navíc na společné pokoje chodí převážně jen sociálně slabší spoluobčanky... B\la jsem na začátku těhu za kamarádkou co porodila, byla na společném pokoji, byla tam s ní cikánka s pátým dítětem a nejen že za ní chodily haldy příbuzenstva a rušily, ale navíc jí pořád do něčeho kecala, jak to má dělat, jak to dělá špatně apod...
Těšila jsem se, že v piorodnici třeba poznám nějakou mamču, ale nakonec jsem byla na pokoji sama, i když personál je u nás perfektní...

petule.h • 2d • 25. duben 2008 ve 14:36
carlisse, jenže co když nebude volný??? to bych snad jela rodit někam jinam, než být v takové porodnici 🙂

carlisse • 1d • 25. duben 2008 ve 14:43
petule to byl případ kamarádky, chtěla nadstandart ale nebyl k dispozici, proto byla na tom společném, ale jak se uvolnil tak ji přesunuly, u ní to trvalo bohužel 2 dny... A zas na druhou stranu nevíš jestli bude volný
U nás to nejde zamluvit předem, řekneš při příjmu že chceš nadstandart ale jde to polde pořadí, takže když budou obsazené, task musíš čekat...
Asi to dělají jak kde, tak se předem pozeptej

sylvar • 1d • 25. duben 2008 ve 14:47
petule, a kde chceš rodit?v praze?doporučuju apolináře, jenže jestli tam nejsi cca od 16tt zapsaná,tak asi smůla, ale tam nadstandart nešel zamluvit...když jssem rodila,tak neměli volný obyč pokoj,ale zrovna se uvolnil nadstandart, tak by mě tam šoupli i proti mé vůli,stejně, ale já ho chtěla,nakonec jsme v porodnici nechali 4500,- ale odvezli jsme si krásnou holčičku 😵

petule.h • 2d • 25. duben 2008 v 15:01
já opět v krči, tam je to lepší 🙂 , taky už mají do konce října plno a neberou.navíc krč pro mě není taková velká továrna, je to malé, pěkné a nadstandarty jsou jen pro 1 osobu a je jich tam myslím 11. Jo to mě stál taky 750/noc a myslela jsem, že si zaplatím i otce u porodu a epidural, tak bych tam nechala opravdu tak 8000,- epidural se tu platí necelých 5000,-

petule.h • 2d • 25. duben 2008 v 15:02
jinak nadstandart tu taky nejde zamluvit.to je na štěstí a plánované porody to tak mají, nebo císař ti vyjde, to jsi v porodnici týden, tak uvidíme.zda nebudeme plánovaní 😀 . jinak má kamarádka u apolináře měla nadstandart, ono ze známosti ho máš vždycky 🙂 , všechno jde a byla sama

lucky.lady • 30. duben 2008 ve 13:51
Já jsem rodila víc než před 3-mi lety u Apolináře. Měla jsem normální pokoj, kde jsme byly 3. Dvě jsme byly po císaři a třetí byla hodně sešitá s vylezlým konečníkem. Všechny jsme byly hodně vyčerpané a sestry byly dost protivné a nevycházely nám vstříc. Dcera dost brečela a moje spolubydlící byly vypruzelý, že budí jejich děti a ať s ní jdu na chodbu (kde dost profukovalo, bylo to v prosinci) no prostě opruz! ☹ . Při druhém porodu se budu modlit, aby byl volný nadstandart. Mimochodem u Apolináře je přesně ta jedna koupelna a jedny toalety pro celé patro... takže záchody byly zakrvácený a ve sprchách bylo často narváno.

konja
1. bře 2009

Tak já jsem jedině pro nadstandart. Při prvním porodu jsem rodila v porodnici, kde bylo možné aby se mnou na nadstandartu byl ubytovaný i manžel a to bylo nádhera. Užívali jsme si syna fakt od prvních vteřin společně. Po druhém porodu už sice něšlo aby byl manžel se mnou ubytovaný, ale i přes to jsem chtěla nadstandart. Bohužel nebyl hned volny a tak mě daly na třílůžkový. Asi bych to v té porodnici vydržela, člověk přežije různé věci 😉 , ale zaručeně bych byla dost silně nasr.ná. Strávila jsem tam celý den a plně mě to stačilo. Možná chytnout jiné spolubydlící, tak by to bylo o něčem jiném, ale se mou tam byla paní, která CELÝ!!! den telefonovala! Pořád ji zvonil telefon. Nejspíše řešila s otcem dítěte porod a jméno dítěte, jemu se to nelíbylo, čekal syna a místo toho měl dceru a ještě se jménem které se mu nelíbylo. Tak ji neustále telefonoval a hádaly se. Docela jsem z toho měla cuky. Pak za mnou přišla návštěva, těšíla jsem se že na nějakou chvilku nebudu muset být na pokoji, ale manžel se synem a prarodiče odešli už za půl hodiny, právě proto, že návštěvy jsou jen na chodbách a tak to na člověka nepůsobí zrovna pohostině a nezdrží se dlouho. Já u sebe chtěla hlavně manžela a tak jsem to pak taky docela ořvala. Večer se už naštěstí uvolnil nadstandart a tak mě převezly a já si teda pořádně oddechla. V noci mě budilo jen vlastní dítě, když jsem v noci kojila tak jsem si mohla pustit televizi abych neusla, návštěvy za mnou mohly chodit několikrát za den až na pokoj, mohly se zdržet jak dlouho chtěly, třeba celý den 😉 A hlavně ten klid. Na pokoji kde jsem byla původně, jedno miminko neustále v noci plakalo. Ale fakt pořád!Kdybych tam měla být tak se z toho asi zblázním! Já jsem jednoznačně pro nadstandart. Ale vše záleží na povaze lidí. Někdo se do porodnice těší právě pro to, že bude na pokoji s ostatníma maminkama a bude si s nima povídat atd...Mě tohle zas tak nevadí, já chci radši svoje pohodlí a povídat si hlavně se svoji rodinou a společně se těšit z prvních chvil našeho děťátka 🙂

jeudi
1. bře 2009

ahojky ja z natstandartem mam blbou zkusenost taky jsem tam chtela ..malej se narodil s zloutenkou a musel byt hodne na svetle a zrovna na te strane co byly ty pokoje tak neslo skoro svetlo takze nas po 5ti dnech preradili stejnak na normalni pokoj a byly jsme tam jeste o dva dny dyl.jinak vsechno ma sve pro i proti mela jsem tam televizi a mohla sledovat ordinaci 🙂 ale zase jsem se neseznamila s zadnou maminkou abych si s ni mohla popovidat a vymenit zkusenost,takze rikam jo i ne 🙂

kristi
1. bře 2009

ja jsem byla v por. 7 dni, mala mela zloutenku a byla jsem rada, ze jsme byly na norm. pokoji, sama bych se asi zblaznila, potrebovala jsem si s nekym povidat, bavilo me to...sama bych fatk byt nechtela, krome toho, nadstandart by mi na tyden proste nedali, bylo plno a byla o ty pokoje vcelku rvacka

ivis
3. bře 2009

ahoj, podle mě záleží na maminčině nátuře, někdo má rád klid, někdo je člověk společenský.
Já byla na obyč pokoji a vadilo mi, že když lucinka celé noci proplakala, tak jsem pak přes den neměla ani chvíli klid, protože plakalo to druhé mimi(a já byla vystresovaná, že mi zbudí Lucku) a ještě k tomu jejich hromadné návštěvy nebo si chtěla ta maminka povídat a já jsem byla fakt KO.
Tak jestli nějaké příště bude tak jedině nadstandard.

kikimaruska
3. bře 2009

Ahojky, já o nadstandartu uvažovala, přestože naše porodnice má nejdražší sazby co znám, ještě dražší než Praha. Jenže stejně sem byla nejdřív na rizikovce, pak narychlo porod, zas rizikovka a pak nedonošenecký pokoj, kde žádné nadstandarty nebyly a pokud byli, byly obsazené. Byla sem po císaři a nedovedu si představit, co bych dělala sama na pokoji, nemohla sem se zprvu moc hýbat...a celou dobu i na rizikovce jsem byla s maminkama ve třech. Vyměnilo se jich několik, ale nelituju toho. Oni se i snaží dát maminy podle věku, potíží ale i třeba maminky jiné rasy a cizinky dávají k sobě, aby se sítili lépe. Máš si s kým popovídat, s kým se jít projít nebo najíst, kdo ti pohlídá a koukne na mimi, když jdeš na záchod....měco ti podá, když je na tom lépe než ty...a když nemáte náladu,tak se třeba čtete a druká mamka spí...příště o něm ani nebudu uvažovat...přestože je to pohodlí navíc a přístup sester prý uplně jiný, lepší.

misi78
3. bře 2009

Kamaradka byla na nadstandartu v porodce, kde chci taky rodit. Byla fakt spokojena, neomezene navstevy, velky pokoj, sama pro sebe sprchu, zachod, tv, lednicka. Kdyz jsem ji byla navstivit tak jsem tam byla jak dlouho jsem chtela. Urcite budu chtit taky nadstandart. A cena je 500 za den.

bertica.h
5. bře 2009

ja som na nadštandarde nebola..bola som s jednou mamičkou a bolo celkom fajn.ale kedže teraz mám už jednu slečnu doma,asi by som si ho radšej priplatila,aby mohla dobehnuť za mnou na izbu kedykolvek,aby sme nemuseli byť len na chodbe

lenkabu
5. bře 2009

Já jako kristi...jak jsem jen zůstala sama na pokoji tak na mně šla depka,ještěže tam byly spolubydlící 🙂 Měla jsem na ně štěstí 🙂 Neomezené návštěvy by mi byly k ničemu, MM chodil do práce a stejně se stavil jen odpoledne.

kikimaruska
8. bře 2009

Ono i záleží v jaké porodnici ten nadstandart je. Byla sem za kamarádkou v DC a je tam jeden pokoj, malinkatý co se lišil od ostatních jen tím, že tam byla sama a měla tam sprchu, žádná tv, lednice, velký pokoj...ani postel pro doprovod. A když je plný, máte smůlu. Já jak jsem psala uvažovala o nadstandartu v Ul..ale nakonec jsem tam ani být nemohla a ani zrovna nebylo místo...a nemohli bychom si to ani dovolit. Už takhle jsme za pobyt malého a nás platili pomalu 6 tisíc (většinu za malého)...a bý těch 17 dní na nadstandartu při ceně 800kč/den...tak tam necháme celý porodný 🙄 ...to fakt ne. 😖

kikimaruska
8. bře 2009

...tedy víc jak celý porodný....

yanna.o
9. bře 2009

Když maminka má rodinu, manžela nebo někoho jiného, kdo tam bude s ní, tak ano. To proto, aby se nebála, že je na pokoji sama, pro lepší pocit. Konkrétně v Podolí bych volila nadastandard, i kdybych na pokoji byla sama bez návštěv. Problém je, že v Podolí se na nadstandard čeká, dokud ho někdo neuvolní, takže je možné, že se nedočkáte.

Šestinedělí (v mém případě P1) je něco otřesného. Nejen, že to tam smrdělo, byl tam hnusný nevyměněný vzduch (v létě v horku), na celé patro jsou 2 záchody na chodbě, vedle kterých jsou sprchy, celé je to jedna malinká místnost, takže soukromí žádné, kapky krve na dlaždičkách jsou běžné, postele jsou vysoké, neměla jsem u své ani lampičku (kojení v noci), s erárem šetřili apod. Ale hlavně personál by mohl zrovna tak být zaměstnán ve věznici. Starý hnusný baby, co jsou zvyklé ještě od komunistů rozkazovat, s nikým se nebavit, co řeknou, o tom se nediskutuje. Jejich jednání je velmi neslušné, oráchlé, drzé. Rozhodně nevystupují na úrovni a s citem. Mladé sestry přejímají rychle tyto manýry, takže jsou také drzé a oráchlé, hubaté, s miminkama se moc nemažou (při koupání, vyšetřování atd.), děti se rozpláčou, maminky se bojí se ohradit, protože to nečekají a jsou zaplaveny hormony a vlastní zkušenosti nemají. Minimálně je jednání z jejich strany neutrální, že bych narazila na vstřícnost, ohleduplnost, slušnost, to opravdu říct nemohu. Navíc jim jde hlavně o co nejméně práce. Mají teď narváno, když rodí silné ročníky, ale nemyslím, že se kdy chovali jinak, jelikož toto jsou jejich zaběhnuté postupy vhodné pro ně, nikoliv pro maminky s dětmi. Po porudu děti navezou na novorozenecký pokoj. Tam řve jedno přes druhé bez mámy. Vtip je v tom, že vizita, krmení apod. lze pak dělat hromadně. Někomu dají dítě po dvou hodinách na pokoj, jinému po 5, mně třeba po 9 (po 3hodinovém porodu) a plánovali až po 11 hodinách. Nejdříve to sváděla sestra na mě, můj porod, nepřipravenost syna apod., pak z ní vypadlo, že toho mají hodně, jak sama snad vidím. Dítě mi nechtěli dát do ruky (ani pochovat) dřív, než mi ukážou, jak se koupe, maže a musela jsem podepsat papíry, že jsem s tím byla seznámena. No a špatně mi napíchli kanylu, takže mi vypadla, načež sestra asi 5x řekla doktorovi, že jsem si jí "vyrvala". Dávali mi totiž ATB (pro jistotu). Jednou ho však chtěli dát mamince vedle, která ho nebrala a mně pro změnu píchli injekci proti embolii do břicha (asi 3. den), kterou mi nikdy nedali a patřila mamince vedle. Dřív než mi to došlo a stačila jsem něco říct.. Takže pěkněj bordel. Neuměly učit kojit, přinesly děti (maminky na pokoji byly po CŘ) a nacpaly jim úplně blbě pradavku do pusy. Vůbec se s tím nepatlaly. Přišly k vám, chytly za prso, zmáčkly a řekly, máte mlíka dost, nebo vy máte malý bradavky, tak vám to nejde.. apod. 😅 😠 Pěkně nahlas, že jsme to všechny navzájem slyšely.

3. den jsem se dostala na nadstandard (byl jen za 1400, ale na levnější jsem čekat nechtěla). Nejen že jsem měla balkón, vlastní WC, vložky a další vybavení, lednici, televizi, stůl s měkkýma židlema, měkké kojící křeslo, velký vzdušný pokoj s váhou, přebalovákem. Vyměnili mi konečně špinavou, zakrvácenou košili, upravili kanylu (bolest byla velká, nemohla jsem při kojení ohnout ruku). Ale hlavně! Mohl tam být nonstop manžel, měl tam postel, nábytek byl pěkný, sestra mi dala na sebe číslo a mohla jsem jí kdykoliv zavolat (střídaly se 2 - ranní a noční), předem ťukala na dveře, počkala, pak teprv vešla. říkali mi předem, kdy bude vážení, vizita, kdy mám připravit a pomalu vzbudit malého, všechna vyšetření dělali na pokoji, nikam ho nevozili jako na šestinedělí P1, byli velmi milí, vstřícní a sestra mi poradila polohu při kojení s polštářem, při které malý konečně začal pořádně pít.
V Podolí to na úrovni jde. Mile s úsměvem a slušně. Ale za peníze a musí být volný pokoj.

Na P1 jsem si připadala uboze, špinavě, nedůstojně. Na nadstandardu jsem si připadala jako na dovolené. V tomto ohledu lepší než pak doma, kde mi nikdo všechno neservíroval. Upozorňuji, že nejsem žádná cíťa. Klidně se týden v přírodě nebudu mít, budu makat na dobrovolných akcích typu odstraňování následků povodní, workcamp atd. Hlavně mi vadilo jednání na P1. Je to jednak tím, že toho mají teď hodně, ale to není hlavní důvod. Hlavní důvod je ten, že se neumějí chovat slušně a mají pocit, že na tom nezáleží.

yanna.o
9. bře 2009

v přírodě "mýt" ne "mít" 😀

sarkal
9. bře 2009

Ahojky tak já měla poslední asi tři dny nadstandart za 300kč na den a super!!Na pokoj návětěvy chodily a mě to hrozně vadilo,kvůli kojení a tak.Jsem člověk,který má rád soukromí a jsem celkem stydlivá 😅 .Určitě doporučuju,člověk si líp odpočine,má klid.Jak píše zanetka82 jídlo na pokoj,koupelna,televize no prostě super 🙂

yanna.o
9. bře 2009

Jo jasně, když někdo bude mít zdravotní problémy apod., tak pak samozřejmě představy o nadstandardu padnou. A i na standardu to bude všechno chodit jinak. Když bude mimi na jiném pokoji než maminka, když maminku bude bolet jizva... Ale pokud jde o normální porod a pobyt, tak v Podolí bych už na příjmu žádala nadstandard.

yanna.o
9. bře 2009

Soukromí je lepší i pro nestydlivé povahy. Protože soukromí je soukromí 😀 Na všechno.. klid a ticho na kojení, na učení se kojení, vážení, na rozhovory, převlékání se a cokoliv dalšího, co vás napadne 😉 Hlavně pokud jsou s něčím problémy, byť malé, které byste si raději řešili v klidu a sami s manželem.

pebi
9. bře 2009

ahoj, v naší porodnici bývají maminky většinou po dvou, mají k dispozici koupelnu, takže super. Každopádně podruhé bych byla radši na pokoji sama, ne kvůli televizi, ta mi fakt nechyběla, ale právě kvůli tomu soukromí a klidu. Ono jak už se tady psalo, nemůžete si vybrat, s kým na pokoji budete (ne že bych byla nesnášenlivá, ale měla jsem tam paní, která rodila podruhé, celou dobu mi dávala najevo, jak se vyzná, i když jsem o to nestála, její dítě celou noc plakalo, za to nemohla, to je jasné, ale díky tomu jsem se vůbec nevyspala, každý den tam byl její manžel se synem, byli dost hluční, kluk mlátil do kojenecké váhy, třískal do žaluzií, skákal po posteli atd.) a to, že vám někdo pohlídá dítě, když budete ve sprše, není argument, doma se budete muset taky sprchovat a budete tam většinou samy, ne? 😉

slunicko552
9. bře 2009

Ahojte tak já přišla do porodnice a hned hlásila,že chci nadstandart 😀 No samozřejmě,při mém štěstí nebyl žádný volný 🙄 Ale naštěstí jsem byla spokojená.S holkama jsem něměla vůbec žádné problémy a v noci jsem se budila jen když plakal můj prďoš.Divné,ale je to tak 😵 .Ale kdybych tam měla nějakou můru tak by mě asi kleplo ☹

kikimaruska
9. bře 2009

yanna- já zírám 😕 🙄 ...to byl tedy "zážitek" to je fakt. Hlavně že potom už to bylo dobré. V UL je nadstandartů několik...ale za celou dobu co jsem byla na rizikovce i po porodu, nebyl žádný volný...Takže ať chce kdo chce co chce...když neni nebude ☹

peta.cz
4. dub 2009

Kikimarusko, já jsem taky teď rodila v ÚL a při vstupní prohlídce jsem taky hlásila, že bych chtěla nadstandart. BOhužel se tvářili že to vidí bledě a po porodu se najednou jako zázrakem uvolnilo místo, takže jsem ho nakonec měla...při prvním porodu jsem ho měla taky a nemůžu si ho vynachválit, mám raději svoje soukromí a klid..a představte si, že během týdne jsem dokonce byla jednu noc na oddělení úplně sama! No sestřičky z toho byly paf, říkali že to je klid před bouří 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru