Nástřih hráze bolí 5 týdnů po porodu

aniska
21. říj 2007

Ahojda, rodila sm pred 5 tyzdnami, dr ma nastrihol az niekam... a stale to boli😒 Aku mate s tym skusenost?

martam
21. říj 2007

Ahoj kup si v lékárně mast z Dubový kůry ta je dobrá.Taky jsem seděla na nafouknutým kruhu na plavání,ale 5 týdnů je poněkud dost na hojen Měl by to vidět gynekolog.Přeji ať jsi brzy v pohodě. 🙂

konoupek
22. říj 2007

Anisko já mám pět měsíců po porodu a taky mě to pořád bolí.Na gyndě mi dr. dala nějakou mast,ale stejně mi to nepomohlo.Už to neřeším,sex v nedohlednu,no stejně je člověk večer unavenej 😝 😉

kristi
22. říj 2007

mne to bolelo tak 5 dni, jesltize te to fakt boli tak dlouho,tak si zajdi k dr, at ti nejak pomuze nebo poradi. Jinak dubova kura je super

horty
22. říj 2007

Tak to jsou teda vyhlídky, já jsem dnes 14 dní po porodu, jizvu mám dlouhou jak týden před výplatou, sedím v lavóru s dubovou kůrou, mažu tím gelem a zlepšení nevidím. Tak jestli to bude stejné i za 5 týdnů, tak si to asi rovnou hodím. Manžel se těší na konec šestinedělí jak malý kluk, já teda už o poznání méně... 😅

kacka79
22. říj 2007

tak já jsem to měla bolavé cca 2 týdny..určitě si zajdi na gyn...

niega
22. říj 2007

Anisko, taky si myslím, že to je nějak moc dlouho. Zavolej si na gyndu. A pokud si to dobře pamatuju, bylo nám při odchodu z porodnice řečeno, že vše, co se bude dít v šestinedělí, máme konzultovat s lékaři v porodnici (ale nejsem si tím na 100 % jistá).

med
22. říj 2007

Jo, jo, je to tak, v šestinedělí spadá rodička ještě do porodnice.
Mně také hrozně moc pomohla dubová kůra, hlavně ze začátku. Měla jsem veliký nástřih. Při kontrole po šestinedělí jsem vyfasovala ještě jednu mast - Contractubex gel - je volně prodejná a po té se mi jizva zhojila úplně. Ale ještě teď mě to bolí při sexu nebo když se změní počasí 🙂) Ale je to spíš už jen taková tupá bolest, nic hrozného.

konoupek
22. říj 2007

Jo jo přesně to jsem taky měla na mysli.Teď už je to jen taková tupá bolest,ale je to nepříjenmý.A s tím sexem je to taky hodně o psychice,no hold jsem bábovka 😕 .Anisku přeju,ať to brzo přejde a vůbec všem holkám.Jsem si říkala,raději znova rodit,než se hojit 🙂

anatanka
22. říj 2007

Me to bolelo jak das, ale jen par dni, pak to sice bolelo, ale dalo se to snest, porad jsem se tesila, az uz od toho budu mit klid, manza to samy jak pise Horty a na kontrole po sestinedeli me poslai na revizi delohy, pri ktery me roztrhli znova, takze ja i manza nadseny a jeli jsme sestinedeli number two😉

aniska
autor
22. říj 2007

Ja si tez vravim, rodit kludne kazdy piatok, ale nastrih never ever.
niega- ja by sm do tej porodnice kde som rodila uz na ziadne vysetrenie nesla. kricala sm ako o zivot, nech ma dr nestriha, pockal si na najblizsiu kontrakciu a smykol ma az po prdel. a zrejme to aj nemozne zasil, pac si citim celu tu polku zadku, a citim, ako mam skratene panvove svaly, asi ich prilis zabral do stehu ked to sil. No taze tam by sm sa preventivne koli tomu, aby mi tam zas nieco mie nespravili, uz nestavovala
jedna pani vravela, ze rodila 2x, raz s nastrihom, raz cisarskym. a ze nastrih bol horsi.. prislo mi to ako ulet, tak teraz sm jej to ochotna verit 😖
Dik za tu radu s dubovou korou

pipisek
22. říj 2007

ahoj, mě teda víc než dubová kůra pomohla sedací koupel ve slabém roztoku hypermanganu (takový ty fialový krystalky). poradil mi to dr., když jsem 10 dní po porodu jela na ambulanci s tím, že nástřih pořád dost bolí a ještě mi z něj šel takový hnusný humus jak to mokvalo..brrrrr. jo a po té sedací koupeli jsem si dávala na gázu na jizvu Višněvského balzám. je to taková ta děsně smradlavá hnědá mast, ale po cca 5 dnech se to hooodně zlepšilo. ovšem mě taky dr. machr nastřihla teď při druhém porodu na druhé straně, takže jsem teď nastřižená na obě strany ☹
o sexu raději nemluvím, to mám vždycky děsnou radost 😝

schnek
22. říj 2007

pipisek, a to máš i po takově době od prvního nástřihu problémy?

terezkaaa
23. říj 2007

Mě nástřih bolel asi tak týden,pak už jsem jen cítila pnutí, ale už to nebolelo a to jsem byla nastřihlá docela dost. 🙂

pipisek
23. říj 2007

schnek
po prvním porodu (malý nástřih - 4kg dítě, takže jsem se trhla) to pobolívalo tak cca rok ☹
no a teď jsem 3 měs po druhém a nic moc, v místě jizvy to při sexu pálí a štípe. mažu contractubexem, aby se mi neudělala taková ta tuhá jizva (keloid) jako v prvním nástřihu. a já husa si myslela, ( i můj gynekolog) že mě teď podruhé šmiknou na stejném místě jako poprvé a tak nějak to "opraví". jenže dr. přilítla na poslední chvíli,to už mi PA řekla, že můžu tlačit a za chvilku byla malá na světě. Při šití mi dr. řekla, že "si nevšimla", že už jeden nástřih mám a že mě šmikla na druhé straně 😠
nooo, manžel ze mě velkou radost nemá, ale časem to bude určitě OK !!!
tím nikoho nechci strašit, většina nástřihů se zahojí a je to v pohodě, někdo má holt smůlu ☹

schnek
23. říj 2007

no já koukám, že jsem měla fakt kliku. Ondra byl malinkej 2720g, takže nástřih mám (ale vůbec nechápu proč, podle mě by to šlo i bez něj), ale jenom 3 stehy uvnitř a 4 zvenku.
Ale i tak jsem si s tím užila. jeden steh mi vypadnul dřív a úplně mi to nezarůstalo, takže jsem to musela neustále sledovat a kontrolovat a kdyby se to samo bylo nespravilo, tak mě čekalo nový šití. Což si vůbec nedokážu představit, protože i při epi a ještě nějaký injekci na opíchnutí to bolelo jak pes.

aniska
autor
11. pro 2007

pipisek- 😲 😠 teeda to bol ignorant

to ja mam tez smulu
ponevac i teraz 3 emsiace mam s tym stale problemy, bolesti neprijemnee fuj
dr mi zavzal do sitia aj nejake upony z konecnika a tak sa mi stiahla dierka ze je to "nepriechodne". bolest pri porodu oproti kazdodennej bolesti na zachode je suuuvix

ale spravit sa to da jedine novou plastikou, a na tu zatial nechcem ist ponevac by sm mohla prist o mlieko ☹

sokolka
11. pro 2007

Já jsem teda nástřich neměla, ale zase jsem se trhla sama, tak nevím co je lepší. Sice jsem s hojením problémy neměla, ale šitá jsem byla asi 2 cm souvislým stehem.

sokolka
11. pro 2007

ježiš já jsem trubka. Samozřejmě jsem chtěla napsat nástřih s h. 😅

terkaz
11. pro 2007

ahojky ja jsme byla taky hodne nastrihnuta a nastesti je vse ok , doktor byl sikula ... 😉 🙂

med
11. pro 2007

Mně se to hojilo taky dlouho, ještě na kontrole po šestineděli jsem neměla ránu úplně zhojenou, ale nebolelo to zas tolik moc, spíš jen tupá bolest a tahání (to mám občas dodnes). Dubová kůra mi pomohla hodně a pak mi gynekoložka napsala ještě mast Contractubex - po té se mi to za pár dní dozahojilo úplně...

vivian
11. pro 2007

Teda tak to jsem měla v tomhle kliku... Nástřih jsem měla, ale vůbec to nebolelo, ani šití (no, měla jsem epidurál 😎) a ani potom jsem to necítila, mohla jsem chodit normálně na malou na záchod i sedět a vůbec to nebolelo, a zahojilo se to bez problémů do 2 týdnů. Dělal mi to dr. Sosna u Apolináře, takže můžu doporučit 😀

bubli07
11. pro 2007

Ahoj holky, tak jak to tak čtu, tak jsem měla asi fakt štěstí, sice jsem byla nastřižená, ale nic mě nebolelo, ani při nástřihu, ani pak při hojení. Šití bylo celkem v pohodě a zhojilo se mi to velice rychle.
Ale kdybych měla nějaké problémy asi bych zkusila homeopatii /jestli tomu věříte 😉 /. Arnica montana ch9 - urychluje hojení a je dobrá na bolest. Nebo Staphysagria ch9 - hojení řezných chirurg. ran.
A dubová kůra a Contractubex je taky dobrý.
Všem kdo máte takové problémy přeji, ať je brzy po nich a ať se to už konečně zahojí! 😉

navi
12. pro 2007

tak já měla nástřih pořádný, malý šel vexem a navíc mi pak dvakrát vypadaly stehy, prý proto, že moje tělo odmítá ten matriál 😒 Takže opětovné šití a hojení děsně dlouhý. Zkoušela jsem tu dubovou kúru,ale u mě nic moc, pak mi gynekolog doporučil Rosalgin, je to na výplachy a oplachy a to mi pomohlo úúúžasně 😀 Takže doporučuju 🙂

aniska
autor
12. pro 2007

holky diki moc za rady.
sokolka ja sm mala 8 cm sitie, taze 2 cm by sm brala vsema desiatimi

lajla
12. pro 2007

hm tak ja nastrih nemela, ale trochu me protrhla, takze siti bylo..ale problemy fakt zadne 🙂 to jsem mela za ten porod 😀

janickabez
12. pro 2007

Naše malá lezla ven koncem pánevním, nástřih byl nutný, naštěstí mě to taky cca 4-5 dní po už moc nebolelo, teď to cítím, když dlouho sedím, ale jinak OK, doporučoali nám se pořád sprchovat, po každým wc, teď už se samo po každým nesprchuju, dubovou kurou se sem tam mažu...
Jinak mi místo nástřihu lokálně umrtvili, tak jsme necícila ani řez ani šití...

bramburka
12. pro 2007

já nástřih ani šití necítila, ale 14 dní přesně! jsem si nesedla... pak už jo, ale mažu dubovkou pořád a když dlouho chodím, tak to pne...

elly
12. pro 2007

Tak me sice nenastrihli, ale byla jsem trochu potrehana...doporucili me jak uz pisete po kazdem wc polit "kacenku"vodou....fakt to pomaha a je to dobre proti infekcim..ja mela masticku z repiku..je i na hemeroidy po porodu 😉

kembo
12. pro 2007

No tak mě teda porod teprve čeká, ale uvažuju o tom, že půjdu rodit s dulou. Vše je zatím ve fázi rozvažování, jestli ano nebo ne a jestli si vypracovat porodní plán. Zrovna dnes jsem ale u duly byla na předporodní přípravě a říkala mi, že nástřih nedoporučuje, pokud teda není opravdu nějaký důvod (třeba velké mimi). Jinak je prý lepší risknout natržení, které je většinou menší než nástřih (natrhne se pouze tolik, kolik je potřeba) a hlavně se mnohem líp hojí než nástřih, protože je to přirozené poranění a tělo si s tím poradí. Samozřejmě vše v ideálním případě, i tady se může stát, že se to natrhne opavdu hodně a hojí se to blbě.
No byla jsem z toho zmatená, protože na předporodním kurzu v porodnici nám to samozřejmě říkali naopak. A nemám samozřejmě vlastní zkušenost, ale když jsem si tak přečetla vaše příspěvky, tak asi do toho porodního plánu půjdu s tím, že tam budu mít napsáno, že si nástřih nepřeju. No a pokud bych tam měla dulu, tak by mi ohlídala, aby to udělali opravdu jen pokud bude nutné. No mám do února ještě o čem přemýšlet 🙂

elly
12. pro 2007

Kembo, tak me taky nenastrihavali..rikali, ze je to prirozenejsi. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru