Nástřih hráze bolí 5 týdnů po porodu

aniska
21. říj 2007

Ahojda, rodila sm pred 5 tyzdnami, dr ma nastrihol az niekam... a stale to boli😒 Aku mate s tym skusenost?

bramburka
13. pro 2007

je fakt, že to dělají asi trochu preventivně....ale že by zbytečně? vždyt si tím taky přidělávají práci, ne? I když u mě divný, malý mimi na moji širokou pánev... vyklouzla uplně sama holka moje...

aniska
autor
14. pro 2007

kembo ak si prvorodicka, tu dulu si dohodni. Ja keby sm mohla(v RK moze len jenda osoba a to bol moj partner), tak ju urcite mam

aniska
autor
14. pro 2007

ojej, ako sa mohlo stat ze je taato diskusia v teme kojenci, ked patri do temy porod. to som mala asi oxytocinove harasenie ked sm to zakladala 😝

kembo
14. pro 2007

No hlavně že jsme to tu našly a i my prvorodičky se můžeme přiučit 😀

aniska
autor
14. pro 2007

jj 🙂
Kembo,chcela by sm Ti este povedat, ze aby si sa skutocne dobre pripravila na svoj porod. Ak rozmyslas o tom, ze si nastrih neprajes, ries to urcite dopredu, a s porodnym planom. Sama si ujasni co skutocne ano a co nie, a s tym potom chod za primarom a nechaj si to orazitkovat a podpisat. Ponevac mne sa stalo, ze ked som v porodnici dopredu osobne bola(2x, a raz na ich verejnej predporodnej prednaske spojenej s prehliadkou nemocnice- vtedy boli neskutocne mili), a dohadovala si to ustne, rodil ma uplne iny doktor ako ten s kt sm sa rozpravala a bol to znamy sadista. Bohuzial ja som sa to dozvedela az na vlastnej kozi. Bez porodneho planu sa odmietol so mnou bavit o tom, co chcem ci nechcem. Keby som tam mala dulu, aj bez porodneho planu by to prebiehalo inak. Takze by som doporucovala aj si dopredu overit vsetkych porodnikov v danej porodnici. Je to trapne, ze sa im neda verit, ale je to bohuzial realita.
Dula mi pride uplne vyborna na sprievod k porodu, pretoze aj ked by si sa uplne dobre pripravila, Ty vtedy rodis. Dula je vsak nad vecou, ma urcite vedomosti(tych ma ale viac pa) aj skusenosti.

listicka20
14. pro 2007

Kembo, mě taky nenastřihli, trhla jsem se na sedm vnějších stehů, ale skoro jsem je necítila, do týdne byly pryč.
Ale rodila jsem v UK a tady opravdu preferujou bez nástřihu.
Holky, slyšela jsem, že za ty nástřihy dostávají porodnice víc peněz od pojišťoven, takže prý údajně proto je tolik propagujou. Nevim, co je na tom pravdy. Co myslíte? Mně připadá dost divný, že skoro všechny holky tady na Koníkovi, co kdy popisovaly svůj porod, říkají, že nástřih měly, protože byl v jejich případě strašně nutný... Snad jediná Gedren rodila v Čechách bez nástřihu. To je trochu divný ne, aby u každýho to bylo tak nezbytný?

mobina
14. pro 2007

Já myslím, že hrozně záleží na doktorovi jak dokáže odhadnout pružnost hráze. Nástřih tu poslední fázi porodu asi dost urychlý a je pravda, že se to pak dává dohromady líp než trhance bůh ví kde.
Já masíruju hráz už teď. Epi-no je na můj vkus dost drahé, tak doufám, že masáž postačí, natrefím na dobrého doktora a zranění budou minimální 😉

schnek
14. pro 2007

ptala jsem se porodni báby na volný diskuzi. taky jsem měla malý mimi a pánev mám širokou a měla jsem malý nastřižení a řekla mi, že malý nástřih význam má a zabrání horšímu poranění, než kdyby nebyl, ale že většinou je preventivní velký nástřih 😉

listicka77
14. pro 2007

No já taky věřím, že případné přirozené natržení je lepší (protože se to trhne v tom nejslabším místě). Prý se to fakt líp hojí, ale samozřejmě se to doktorům hůř šije, že jo (tak co asi takovej doktor udělá, že - zvlášť když je na takovej postup léta zvyklej). A urychlí se to maximálně o pár minut (vždyť to už je ta fáze, kdy je dítě skoro venku! - tak jestli vykoukne na jednu kontrakci nebo na tři, to už je snad skoro jedno, ne?). Přijde mi, že smysl to má opravdu jen v případě, kdy je dítě třeba nedonošené a má měkkou hlavičku atd. Ale v porodnicích, kde stříhají 60% rodiček, opravdu nemůžou tvrdit, že to dělají je v případě, kdy je to potřeba!

aniska
autor
19. pro 2007

damy, zaujimalo by ma, ako velke nastrihy pri ako velkych detoch Vam robili? Kolko centimetrov myslim

sisstin
19. pro 2007

2940g a 49cm..3 vnitřní stehy..a dva vnější 😕 na cm nevim 😕

zany
19. pro 2007

3450 g 50 cm
vnitřní stehy nevím, jeden vnější. Ale druhý den jsem skoro bez problémů seděla 🙂 Rohodně líp než po operaci konečníku 😔 😔 😔

schnek
19. pro 2007

2720g 47cm, 3 stehy uvnitř, 4 venku, hned, jak mě dali na pokoj, tak jsem si sedla a najedla se 😉

johanda
19. pro 2007

mi dělali nástřih u obou děcek, první dcerka byla lehce nedonošená, nicméně 2990g, 49 cm (že by ta prevence kvůli měkké hlavičce, jak píše Lištička?), na nic se mě neptali a řízli,porod vedl doktor. U druhé dcerky (3995 g, 51 cm), porod vedla PA, zeptala se, jestli chci maličko nestřihnout, páč Johanka měla velikou hlavičku. Nastřihla mě fakt jen malinko, druhý den jsem seděla bez problémů, po prvním porodu jsem měla bolesti asi 14 dní.

navi
19. pro 2007

3250g a 52, stehů mooooc přesný počet nevím, mudra mě zašívala dost dlouho 😒 Ale u mě byl tak velký nástřih nutný, prý jsem úzká a prcek nemohl ven, tak mu museli pomoct zvonem, když začal mít problémy se srdeční akcí. Jinak si myslím, že když to není nutný, tak je lepší rodit bez nástřihu.

martina46
19. pro 2007

3280g, 51cm, asi 3cm vonkajsie stehy, vnutri 1cm? vobec som nemala problem so sedenim, sice som to citila, ale asi ako skrabanec na ruke 😕

schnek
19. pro 2007

Tím bez nástřihu si nejsem ak jistá. Známou nenastřihli a malej jí potrhal uvnitř. Od chvíle, kdy koukalo temeno až dokud nebyl venku to trvalo 3/4 hodiny a to už nešlo nic udělat...

petraluk
19. pro 2007

4000g, 53cm a stehy jsem raději nepočítala. Jsem nastřihlá až po konečník, nic moc. Šití mám ve třech vrstvách plus prasklý děložní hrdlo, který se šije se zrcadlama. Šití trvalo třičtvrtě hodiny a proti tomu, zlatý porod. Mám malou pánev a malej byl navíc na mě moc velký ☹ Poprvé jsem si pořádně sedla tak za 14 dní po porodu. 😒
Ale dávno je všechno zapomenuto, když se podívam do postýlky na to moje nejhodnější miminko na světě 🙂

petra.vavra
19. pro 2007

Ahoj všem, tak mi tady z těch příspěvků trochu leze mráz po zádech. Rodila jsem před dvěma měsíci a bez nástřihu. Bylo to to jediné co jsem nechtěla a modlila se, aby se mi to vyhlo a je fakt, že z celého porodu jsem právě ve fázi tlačení byla asi nejhodnější a poslouchala doktora na slovo a vyšlo to. Myslím, že hodně záleží na personálu, jak moc se jim chce snažit se o to, aby vše proběhlo bez nástřihu. Já měla úžasnou PA i doktora. Jinak naše zlato 3170,48cm.

mracik
19. pro 2007

súhlasím s tým, že veľa záleží na personále, ale aj na rodičke, či dokáže a má silu počávať, čo jej hovoria. Prvý krát som mala pomerne malé, tri a pol kilové miminko, ale nastrihli ma dosť, asi na šesť stehov. Druhý krát to bolo lepšie, no a tretí krát bez nástrihu aj bez šitia, napriek tomu, že šimi mal skoro štyri a pol kila. Prvé dva razy mi pôrodník vôbec nevravel ako tlačiť, ani nejak nepridržal hrádzu, proste automaticky strihali. PRi treťom pôrode som mala super doktora, spýtal sa, či ideme bez nástrihu, ja som celá šťastná prikývla a spolu sme to zvládli. To hojenie je teda neporovnateľné

ocicka
19. pro 2007

Holky a myslite ze nastrih nebo resp. jak vas pak zasijou ma vliv na pristi porod?Mela jsem hrozne fajn doktora a nastrihnul me a rekl, ze ;pristi mimco bude bez nastrihavani.. 😀

navi
20. pro 2007

schnek, uf to ta známá dostala teda zbrat 😒 , to i člověk začne chápat, proč doktoři chtějí nastřihávat preventivně.

listicka77 s tím, že je to nastřižení zbytečný, když urychlí porod jen o pár minut, to není tak úplně pravda. Někdy je potřeba mimi dostat ven hodně rychle. Mě doktorka řekla, že bych malého vytalčila i sama, stačily by ještě tak tři kontrakce, jenže to už by pro něj bylo pozdě. Ale pokud je mimčo v pořádku a maminka si nástřih nepřeje ... 😉

ocicka tak to fakt nevím, ale bylo by to skvělý 😀 😀 😀

pipisek
20. pro 2007

tak já mám nástřih po první dceři napravo a o druhé dceři nalevo. myslela jsem si, že se podruhé střihá na stejném místě, ale chyba se vloudila a mám střiženo na druhé 😝 a blbě zašité uvnitř 😠
ještě, že mi stačí děti dvě, nevím, kam by mě střihli potřetí 😠

bramburka
20. pro 2007

to teda Navi pak nevim kam pospichali se mnou, mam pocit, ze to sami chteli mit rychleji za sebou...

honzina
20. pro 2007

3600g, 50 cm, šití ve třech vrstvách, stehů milion, 3 i na konečníku...
Toníčka museli hrozně rychle vytáhnout ven kleštěma - začal se dusit. Nebyl ani čas čekat s nástřihem na kontrakci... Následné hodinové šití bylo horší než samotný porod.
Navíc se mi jeden steh vstřebal dřív, než měl, špatně to srostlo, takže jsem ještě dva měsíce po porodu běhala ke své dr., která se mi snažila pomoct, nakonec mi musela udělat ještě jeden steh a to bylo taky drsný...

A to jsem poctivě masírovala, pila maliník, jedla lněné semínko.
Jenže tady šlo o čas, o vteřiny... Ani nedali manželovi přestřihnout šňůru...

Na další miminko se těším, ale mám docela obavy, jak to bude s nástřihem a hojením... Snad jsem si to už všechno "vyžrala" a podruhé to bude bez problémů. 😉

navi
20. pro 2007

honzi to jsme na tom podobně, u nás to taky byla rychlovka. Do teď vidím jak byl tmavě fialový 😒 a než začal plakat, tak mi to přišlo jako hrozně dlouhá doba.
No a to šití taky chuťovka 😅 Ještě když se doktorka vztekala, že sebou při každém stehu strašně hodím a nechtěla pochopit, že i přes opichy to šíleně bolí. Když sem nepřestala skučet, tak uznala, že to šije dost hluboko a přidala ještě injekci. Pak mi ty stehy 2x předčasně vypadly, ale to už bylo naštěstí jen povrchní šití , zato ty opichy na umrtvení.... 🤐
No a každý týden kontrola,dohojilo se to tak za dva měsíce.

Takže taky doufám, že při druhém mimísovi to bude good 😉

No ale stejně ti drobečci za to stojí ne? 😀 😀

marketa.d
20. pro 2007

Zkus sedací koupele v hypermanganu, růžové vodě, nebo dubové kůře. Ale 5 týdnů je hodně dlouhá doba, už by to mělo být zhijené, raději by tě měl vidět gynekolog.

petja
20. pro 2007

Holky mrkněte na téma v těhotenství EPI-NO,rada pro příští těhu.Ty nástřihy vám fakt nezávidím,au 😖 au

sakura77
20. pro 2007

tak ja som pri siti tak ziapala ze to museli pocut asi aj vo vedlajsom meste-bolo to vyse hodiny,injekcie som vobec necitila,proste jak operacia zaziva-a to ma zasivali zvnutra,zvonka,vsade,no des,fuj,fuj,fuj.a to som bola preventivne nastrihnuta-to som ani nezbadala kedy a le to potom,porod cislo 2. 😝
a nesadla som si asi 2 tyzdne,zahojilo sa to vraj dobre,gynda hovorila ze ani nie je vidiet,ze by sa tam nieco robilo,ale obcas,pri menzese,alebo ked sa meni pocasie,stale to citim,au.

katako
20. pro 2007

Tak já to mám podobně jako Johanda, dítě lehce nedonošené, 2750 g, 48 cm, řízli a ani se mě neptali. Nástřih až ke konečníku, to jim snad musela ujet ruka. Prďolka prý vylítl rovnou hlavičkou i s ramínkem. Navíc se mi to u konečníku nejak vyboulilo (že by hemeroid?), nevíte, co s tím? Jestli by to šlo nějak rozmasírovat a čím. Je to docela nepříjemné. Jinak natrhlá jsem byla i uvnitř, ale tam s hojením problém není. Šití se docela dalo přežít, horší byla předtém kontrola zrcadlama 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru