Nástřih hráze bolí 5 týdnů po porodu

aniska
21. říj 2007

Ahojda, rodila sm pred 5 tyzdnami, dr ma nastrihol az niekam... a stale to boli😒 Aku mate s tym skusenost?

petra.vavra
20. pro 2007

Musím říct, že mě mrazí stále, nikomu z vás to nezávidím a znovu jen děkuji v duchu výbornému doktorovi, který opravdu porod vedl tak, aby bylo té bolesti snad co nejméně. Jinak, jak se tu píše, hodně záleží i na tom, zda má rodička ještě dost síly a není problém s miminkem. Já nevím, zda jsem měla dost síly, ale rodila jsem nějakých 12 hodin s bolestmi od začátku po 4 minutách, s infuzí v ruce po celou dobu, protože malá si prokopla rybníček a pak se jí prostě ven nechtělo, tak mi bylo řečeno, že do 48 hodin ven prostě musí. Další omezení bylo v podobě monitoringu, který jsme měli připevněný také po celou dobu porodu, krom vany a sprchy. Na konci už jsem mezi minutovými kontrakcemi prý spala, to už si nepamatuju, ale přesně vím, kdy řekla PA, že budeme rodit. V tu chvíli jsem byla čilá, jak po dlouze prospané noci a jediné po čem toužila už to mít za sebou, a vyplatilo se. Doktora jsem opravdu poslouchala na slovo a šlo to hladce. Aby si teda aspoň trochu zašil, udělal mi dva stehy u natržení, ale myslím, že by se to zatahlo i samo, ale oproti těm maminám, které jsem potkávala u vážení a viděla, jak chodily a seděly jsem byla šťastná za tak úžasný porod.

blacklucka
20. pro 2007

mě na Bulovce nestříhali, dr.říkala, že stříhají až v nouzi, když vidí že hrozí natržení.Super přístup 😉

navi
21. pro 2007

petra.vavra taky jsem mezi minutovýma stahama spala 😀 Když mi to vykldála kamarádka, tak jsem jí nevěřila a říkala si,že při porodu přece nejde usnout a ono to fakt jde 😉

petraluk
21. pro 2007

Katako rozmasírovat hemoroidy tě nesmí ani napadnout, to by sis moc nepomohla. Můžeš si to mazat dubovou kůrou a chce to trochu přizpůsobit i stravu. Pokud se ti to neztratí raději se poraď s mudr, je to sice nepříjemný vystrkovat na někoho zadek, ale pořád lepší než aby se to zvrtlo v něco horšího 🙂

katako
22. pro 2007

petrulak, já nevím, jestli to je hemeroid. Spíš mám pocit, že prostě tím šitím se to vytáhlo ven, co nemělo. Ale nebolí to, jen je tam vystouplá kůže, což mi trochu vadí a ovliňuje citlivost kolem konečníku. Jsou určitě i horší věci. Gynekoložka mi ohledně toho nic neříkala. Spíš to tipuju na vystouplou jizvu, zbytek šití je ale naprosto v pohodě a krásně zahojený, tak tomu nerozumím.

petra.vavra
22. pro 2007

navi ani mě by to ve snu nenapadlo...já jsem měla pocit, že jsem spíš v takovym totálním útlumu a jen jsem vyčkávala, kdy to přijde znova, ale manžel tvrdí, že jsem regulérně chrupala 😀 no, aby taky ne po 10 hodinách 😨 přeju hezké vánoce 🙂

listicka77
22. pro 2007

Kembo, v porodnici tvrdí opak proto, že nástřih se jim líp šije než přirozené natržení. U natržení dá víc práce poznat přesně, co k čemu patří. Nástřih je pro ně pohodlnější. Tak proto.
Mmch jsou i ženy, které říkají "Nástřih? To je záležitost na celý život..." (takže až tak to může být, fuj... ale samozřejmě někomu se to zahojí a ani neví, že tam nějakou jizvu má)
Já bych se tedy mnohem radši přirozeně trhla (Poranění hráze se rozlišuje na 1., 2. a 3. stupeň - ten 3. je naprosto výjimečný - to je pokud to zasáhne i řitní svěrač; nenechala bych se vystrašit tím, že se to může stát - nestává se to. Nástřih je vždy ten 2. stupeň, kdežto natržení může být 1. nebo 2. stupně. Takže mně z toho vyplývá, že natržením není co ztratit - co se týká stupně zranění, může to být stejné nebo lepší než nástřih. A trhne se to zcela přirozeně v nejslabším místě. No a taky se to nemusí trhnout vůbec, že...)

katako
23. pro 2007

Lišti, když si můžeš vybrat - porod v termínu a průměrně velké dítě, porod bez komplikací - tak je to určitě lepší bez nástřihu. Tak můžu všem jenom popřát, aby se všechny tyto faktory sešly a šlo to.

lu777
24. únor 2008

no u mě tyhle faktory byly všechny a stejně mě střihli..
měla jsem porodní plán a v něm, že nástřih jedině v krajním případě, masírovala jsem hráz... je pravda, že před nástřihem se mě jak PA tak doktor zeptali a já souhlasila (PA byla fakt dobrá a mrzelo ji to, ale říkala, že se stoprocentně trhnu a to nejspíš dost) ..
jediné co mě na tom "uklidňuje" je, že i přes nástřih jsem se při další kontrakci trhla i na druhé straně a to kvůli tomu, že malý si dal ručičky z obou stran okolo hlavičky
(neptejte se mě jak se tvářil manžel, když jsem mu řekla, že mě střihli vlastně kvůli tomu.. chudák Matýsek, ještě že je to malinké miminko a nemůže dostat na zadek 😅 )..... takže nástřih byl vlastně zbytečný, ale nemyslím, že to byla chyba doktora, bohužel měl kvůli těm ručičkám o kus větší hlavičku..
taky první co mi porodní asistentka řekla, když viděla hlavičku bylo To je nějaké veliké miminko! - a já na to, že to není možné 😨 že to nemáme v rodině, na utz byl průměrně veliký (měl nakonec 3.030 g) a mám menší bříško.. no a pak se to vysvětlilo, že 🙄 🤐 😒 😅

zvenku se mi to zhojilo supr, jen to pálilo asi tak tři dny.. ale vnitřní šití zhojený ještě není.. na což jsem přišla předevčírem po tom co mi bylo supr, zkusili jsme sex a byl to děs.. takže teď jsem začala masírovat tu vnější jizvu, dávám dubovou kůru a koupím asi ten Contractubex a Cicatridinu a uvidím.. asi to chce čas.. doufám, že to bude ok, doktorka vypadala, že si se šitím dala záležet, tak uvidím co mi řekne dr. na kontrole po šestinedělí (mimochodem po tom sexu z toho mám docela vítr, že to bude bolet 🤐 )

jinak jsem u porodu taky spala.. když jsem měla desetiminutové kontrakce (9 hodin ze 16 byly po deseti minutách a stejné síly, takže jsem nepoznala, že to je porod, zvlášť proto, že jsem předtím měla silné poslíčky s kontra po 4 minutách apod. několik hodin)... takže já mezi těmi kontra normálně spala - byla jsem doma, vždycky jak to začlo, tak jsem musela vyskočit z postele (v leže to bolelo šíleně, při chůzi to šlo) a pak jsem tam zas zalezla 😅 😅

bramburka
24. únor 2008

já ji mám zhojenou, ale co mám koupit aby to tolik nepnulo - např. při sexu?

lu777
25. únor 2008

no já se dočetla o gelu Contractubex co je na jizvy.. tak jsem si ho dneska koupila a uvidím

aniska
autor
25. únor 2008

mate niekto dobru skusenost s tym kontractubexom? nechce sa mi vyhadzovat prachy len tak

bramburka
25. únor 2008

já počkám co napišete 😉

binki
26. únor 2008

anisko, tech 200 kc za Contratubex se mi vyplatilo, ja to pouzila na jizvu po cisari a ikdyz zezacatku jsem mela bricho zastupovane jako ponozku a hematom v miste rezu, tak se to krasne zhojilo, jizva je plocha a o hodne svetlejsi. Tak si myslim, ze na tu hraz by to mohlo taky fungovat dobre.

rowennka
22. říj 2009

ahojda. Já bych měla takový menší dotaz. už jsem si sice něco četla, ale zeptat se prostě musím:
Když vás střihaj, tak vám to něčím opíchnou nebo ne? a šití se neopíchává? Já jsem strašná padavka a bojím se tý bolesti jako čert kříže...

dagina
22. říj 2009

Ahojky, rowenka, jj, to víš že ti to před šitím opíchnout 😉 , to ani necítíš, šití je to nejmenší, ale hnus fiakovej jsou kontrakce 😠

hellu
22. říj 2009

Rowennka, dagina má pravdu....kontrakce jsou to, co si "užiješ". Mě nastřihávali u obou porodů a ani jsem o tom nevěděla. V tý době máš úplně jiný starosti a spodek je podle mě odpojenej od všech nervů 🙂. Šití už cítit jde, ale taky to má každá jinak. Oba nástřihy jsme měla veliký, navíc trochu problémy s vnitřními varixy, takže mě šili skoro tři čtvrtě hodiny. Ale že by to nějak bolelo, to se říct nedá. Pokaždé jsem měla oči jen pro prcky, všechno ostatní šlo kolem 😉

rowennka
22. říj 2009

tak to ste mě holky uklidnily, protože od malička se nejvíc bojím stříhání a natržení - mám totiž dojem že mám celkem vysokou a tuhou hráz, tak se fakt bojím. Jóoo kontrakce - tak těch se bojím taky, ale před Antikoncepcí jsem měla tak děsné menstruace, že si říkám, že to nějak zvládnu. ale nastřižení a natržení se fakt bojím.

I když možná to řeším předčasně, protože těhotná ještě nejsem - ten můj strach se stříhání a trhání je mi v těhotenství největší překážkou

shaula
22. říj 2009

Tak musím s holkami nesouhlasit - šití je hnus fialový, bylo to snad horší než porod... A pokud jsi měla tak velké menstruační bolesti, tak kontrakce pro tebe budou pohoda 😉
Nástřih ovšem opravdu necítíš, stříhá se při kontrakci, takže samotný nástřih je bezbolestný - já ani nevím, kdy mě střihli 😀 A to jsem z něj měla taky velký strach.

rowennka
22. říj 2009

tak to je fakt senzace 🙂 mám radost že nástřih nebolí🙂 no ale až jednou (a snad brzo) budu těhotná, tak budu sakra pořádně masírovat hráz!!!!

janeyzelvicka
22. říj 2009

Já souhlasím se shaulou, nástřih jsem moc necítila, ale šití byla teda lahůdka, sice mi teda píchli něco proti bolesti, ale mudra mi sdělila, že někde to umrtvit nejde, takže pěkně vyšívala stehy, prvně to nebolelo, pak trošku, a pak to bolelo jak prase 😅 🙄 ale zas to už je člověk v té euforii, že má krásné zdravé miminko, takže už ho nic nerozhází 😉
rowennka, zkus se podívat i po epi-nu

mayerka
22. říj 2009

rowennka - jak píšeš, pořádně masírovat hráz, já jela Weledu, přímo olej na masáž hráze. Bohužel jsem porodila trochu dřív, tak jsem masírovala jen 4 dny a to teda nezabralo - stříhání bylo. Ale kamarádky to používaly pořádně a ani jedna nemá nástřih.. Jinak šití sice bolelo, ale rozhodně míň než porod, a hlavně už je ženská blažená, že to má za sebou, dítě v pořádku, tak se to mnohem líp snáší. Přeju, ať se vám mimčo brzo zadaří!

rowennka
22. říj 2009

děkuju🙂 ráda bych otěhotněla někdy na konci ledna - zatím budu papat ovoce a zeleninu, pít vitamínkový čajíčky a tak 🙂

shaula
22. říj 2009

Tak ještě nezapomeň na kyselinu listovou a přeji hodně štěstí!

ojo
23. říj 2009

tak já masírovala pravidelně a stejně mě dost nastřihli 😖 ale nástřih jsem necítila a šití taky ne...takže pohoda, do šestinedělí se mi to krásně zahojilo, používala jsem Intisan... 😉

rowennka
23. říj 2009

ahoj, a ještě jsem se chtěla zeptat, i když to sem asi nepatří. Doufám, že vás tím nenazlobím, ale prostě sbírám informace. Co na tom porodu bolí nejvíc? Ty stahy, nebo to finále, jak to mimčo leze ven tím otvůrkem? Děkuju za odpověď

shaula
23. říj 2009

Rowennka - mě bolelo všechno 😝 Nemůžu říct, co bylo pro mě horší, sama to nějak neumím srovnat. Stahy v první době porodní samozřejmě bolí, a protože to trvá dlouho, tak vyčerpávají. Samotný porod pak je už rychlý, ale ty kontrakce jsou hodně bolestivé. To, že "mimčo leze ven otvůrkem" (hihi, hezky napsáno 😀 ) si nějak nepamatuju, to asi nebolelo, protože v tu chvíli máš silné kontrakce, tak to asi přehluší... Z toho stejného důvodu nebolí nástřih, takže nejbolestivější jsou kontrakce. Ovšem abych řekla pravdu, mé vzpomínky na porod jsou značně zamlžené 😅

rowennka
23. říj 2009

shaula: děkuju 🙂
jste hodné, že mi pomáháte

madam20
4. lis 2009

ahojček ja som bola tiež nastrihnutá a hojilo sa mi to strašne dlho stehy mi mali vypadnut do tyždna a ja ich tam mala 3 týždne nakoniec som si ich pomocou vatovej tyčinky vytiahla a bolest pomynula bolo to tym,že mi tam jeden steh začínal hnit bleeeeeeeeeeeeeeeee

ojo
4. lis 2009

rowennka, mě nejvíc boleli kontrakce, při kterých se mi chtělo už tlačit, ale nemohla jsem, že jsem byla ještě málo otevřená...pak už samotné tlačení tolik nebolelo 😉

a zkušenost mojí kamarádky, ta po porodu pak cítila, že ji dole něco píchá, když si třeba sedne nebo tak... pak zjistila, že to jsou ty konce od těch uzlíků stehů 😕 tak šla na konci šestinedělí k dr., že by ji je mohl vyndat a ten ji ty konce akorát více zastřihnul... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru