Nechuť k sexu, HA nevyhovuje. Jak tuto situaci řešit?

mravenecr
5. kvě 2012

Jsem maminka 2 dětí. Poslední porod jsem měla před 10 ti měsíci. Již nekojím a začala jsem řešit ochranu, třetí zatím neplánujeme 🙂 . Nejdříve jsem byla rozhodnuta pro nehormonální antikoncepci, neboť než jsem poprvé otěhotněla mi bylo po všech antikoncepcích špatně a nevolno. Nyní však řeším problém a to nechuť k sexu, podrážděnost před menstruací a minimální chuť na sex tak max 5 dní po menstruaci a pak nic. Kamarádka mi řekla ať si nechám předepsat antikoncepci. Já však mám obavu, že to bude znovu onen koloběh.Dr. něco napíše já vyzkouším a zaplatím. Nebude vyhovovat vyhodím a napíše zase něco jiného atd. atd. stále dokola. Nehledě na to, že po HA mám na místo svých kudrnatých vlasů vlasy rovné a akné. Chci se tedy optat zda máte s tímto zkušenost, jak jste tuto situaci řešili a zda máte zkušenost s tím jak zjistit dle vyšetření třebas krve nebo nějaké hladiny hormonů, která antikoncepce tělu bude vyhovovat. O tělísku jsem si také přečetla, že může způsobit záněty, na které já také dost často trpím, takže tam jsem ono rozhodnutí též zamítla, pač se toho (tedy těch nežádoucích účinků) obávám.
Díky za reakce R.

kocanda2009
3. čer 2013

@mravenecr Bohužel neporadím, jen přidám svou zkušenost s antikoncepcí - po druhém porodu jsem totiž dlouho zvažovala jeslti tu hormonální budu brát, beru třetí měsíc a chuť na sex klesá a klesá... předtím to také tak bylo. Takže taky přemýšlím co dál...

mravenecr
autor
6. čer 2013

Díky za příspěvek.Já jsem na tom zatím tak, že neberu nic a když jsem zkusila antikoncepci byl to děs, chuť=0.Po dvou měsících jsem ji okamžitě vysadila a už to více zkoušet brát nebudu.Na zvýšení chuti piji bylinky (ty pomáhají).R.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru