Nejlepší antikoncepce po porodu. Poraďte

crawler
20. bře 2010

Ahoj,

chtěla bych Vás poprosit, zda byste sem psali + a - antikoncepcí po porodu, se kterými máte zkušenost. Hormonální, bariérové, atd...
Osobně preferuji Přirozené plánování rodičovství, ale než se mi tělo po porodu dá do normálu, tak potřebuji "pojistku". Jsem zvědavá, co vyhraje...😉

crawler
autor
29. bře 2010

lidiab: tak nesprchování by mi osobně nevadilo, páč většinou potom usnu nebo se tulíme a odpočíváme 😀 ráno to defakto nehrozí 🙂 a momentálně i kdyby, tak práce taky nehrozí, páč bude rodičák....Co se týče těch prodlev při aplikaci, tak se obávám, že to nám bude vadit - minimálně ze začátku, ale pořád mi to přijde lepší než kondom...ale jako určitě je negativní, že nám to ukrojí velkou část té přirozenosti milování, na kterou jsme zvyklí...no ale pořád asi lepší než do sebe cpát hormony...můžu se ještě zeptat na cenu krému/globulí? jak dlouho to vydrží (cca počet styků)? a dostupnost normoš v lékárně? nebo je to i na předpis u gyndaře nebo jak? jsem v tomhle totálně neznalá :-/

lidiab
29. bře 2010

crawler - ja si take rikam ze az budu s mimisem doma tak mi sprchovani vadit nebude, ale prece jenom je to mensi nedostatek. Na tu prodlevu si zvyknete, neni to zadna tragedie. Ta cena je kolem 250 kc za baleni, jak kremu tak globuli. A na recept to tusim neni, gyndarka mi to urco nepsala. Pojistovna to pochopitelne nehradi. Tech globuli je tam 10, to znamena na 10 styku. Toho kremu je tam nevim kolik ale vyjde to zhruba nastejno, je tam takovy davkovac. S tim kremem se to rozhodne nevyplati setrit 😀 tak by se mel aplikovat presne podle navodu.

lidiab
29. bře 2010

Jukni sem - http://www.sexus.cz/pharmatex-pribalovy-letak Je tam vse, vcetne navodu atd.

crawler
autor
29. bře 2010

děkují lidiab 🙂

kittysha
8. črc 2013

ráda bych obnovila diskuzi a zeptala se, jaké máte zkušenosti s antikoncepcí po porodu - jestli jste šly znovu do prášků nebo něčeho jiného? k HA bych se asi nerada vracela, mám známou, která má dodnes velké zdravotní problémy, způsobené právě HA... docela beru výpočet ne/plodných dnů, ale vzhledem k 1,5 měsíční dceři bych nerada "riskovala" - tahle metoda je fajn, když jsou ještě bezdětné páry, kterým nevadí, když se stane "chybička"... ale nic jiného než prášky jsem zatím nezkoušela, injekce mi přijde dost drastická (přeci jen bych chtěla cca do 2-3 let další dítě a s injekcí je to tuším až 5 let).. jak jste to řešily a jaké jsou možnosti?

sona_sv
8. črc 2013

@kittysha já jsem si nechala zavést tělísko, taky jsem chtěla po dvou letech zkoušet druhé dítko a musím říct, že to bylo super...hlavně jsem otěhotněla hned 4 DNY po vyndání tělíska, prý se to tím vyndáním aktivuje v děloze a je veliká pravděpodobnost otěhotnět. Taky jsem nechtěla prášky, hlavně jsem kvůli nim měla problémy otěhotnět poprvé.

martinka24
8. srp 2013

Ahoj, mě zaráží, že můj gynekolog mi po dvou dětech vůbec nenabídl nitroděkožní tělísko a nakonec mi doporučil injekci, teď je malému 9 týdnů a mám už menstruaci a plně kojím.Je to normální? Navíc jsem četla, že po injekci buď není menstruace vůbec nebo pořád, tak si říkám, jestli budu ten druhý případ, takmbudu pěkně vytočená. Přitom, když jsem se ptala na nepříznivé účinky doktora, tak prej nic, všude ženský píšou jaký mají negativní zkušenosti, jen málokterá je v pohodě.Chci vědět vaše názory, díky.

speedygon
12. srp 2013

@martinka24 Jestli máš na mysli Depo-Proveru, tak ač je na nich moře negativních názorů, já ji zkusila....MS jsem neměla, což bylo super, navíc injekci nevadí užívání ATB. Užívala jsem ji asi rok, tzn. asi 4 injekce...Potom jsem se vrátila k práškům, jelikož jsme začali uvažovat o mimi...Negativa jsem na sobě nepozorovala, jediným, ale nevím jistě, zda to bylo tou injekcí, bylo, že se mi nedařilo shodit těhukilča....ale to opravdu nevím, zda to bylo tou injekcí..sice může způsobovat zadržování vody, ale to i jiná HA antikoncepce...Teď po porodu ji opět zvažuji, ale ještě uvidíme...Cena i s aplikací je u mého gynekologa do 500Kč, po další injekci máš tuším 10 týdnů klid a v 11. týdnu jdeš na další injekci....

martinka24
12. srp 2013

@speedygon já už jí nechci, po porodu jsem krásně hubla a po sestinedeli mi to zastavilo a asi to bude tou injekci jak rikas, zbyva mi schodit 5 kg a porad nic, menstruaci mam porad uz asi týden, 😠 takže už nikdy víc, jen kvůli kojení ale musím brát jinou antikoncepci nez na jakou jsem byla zvykla, tak se bojim nabirani, ach jo. kdybych aspon nemela menstruaci, tak by to melo nejake plus, ja v tom ale nevidim nic, nez ze nemusim myslet na prasky kdy je vzit.Segra zase ji bere sedm let a menstruaci nema a po tehu nabrala 25 kg asi na 78kg z 54kg a po injekci zase rychle zhubla na 53kg, tak si vyberete jak to tedy funguje 😀 na kazdeho uplne jinak. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

kris2008
25. dub 2014

holky kdyby jste nekdo chtel nabizim EVRU--- z baleni,dva sacky- tzn. na 2 mesice. za 650 i s postou emoticon

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru