Neměla některá z vás problém po porodu, po šití?

renny7
24. lis 2010

Neměla některá z vás problém po porodu, po šití se stehy? Objevil se mi tam takový červený flíček, nevím jestli se mi tam nezanítil steh.... Nemá některá zkušenost jak se to hojí, co stím ?

kacab
25. lis 2010

... jééé já si užila u obou.... jak dlouho jsi po porodu? Při prvním se mi udělala obrovská hnisavá boule jak třešeň co sama ve sprše praskla a vytekla... vůbec to nebolelo... jen jsem se zrcátkem vytáhla čumějící vnitřní steh... bylo to tak 10dní po porodu a stehy už se rozpadaly... zahojilo se to samo...
...většinou jen říkají sedací koupel - nebo spíš otírat slaboučkým hypermanganem a nebo heřmánkem a řepíkem...
... při druhém porodu mi sama praskla kráz směrem ke konečníku a mladý dr mi tam při šití vyuzloval doslova bambuly, která zrudla, natekla a vyčnívala tak, že se dřela o prádlo (vložku) a já trpěla jak pes... Šla jsem hned k dr... ta šla do mrákot, kdo že mě šil... a všechny stehy vytáhla - týden po porodu... a hrozila plastikou... ale naštěstí se to srovnalo samo a po týdnu nebylo co řešit.... takže máš dvě možnosti, buď to zkusit sama odhojit, nebo se rovnou objednej.... asi záleží jak moc je to velký, nebo to bolí....

shaula
25. lis 2010

Ahoj, mně se ještě v porodnici udělala boulička někde hlouběji pod šitím, na dotek bolestivá, doktor říkal, že to vypadá na menší zánět, ale že to nemá cenu znovu řezat a přešívat, prý by mě tím trápil ještě víc (což teda věřím). Měla jsem si na vložku 3x denně nalít Betadine a přiložit. Po nějaké době se to samo vstřebalo bez jakýchkoli jiných problémů. Trochu mě tento způsob léčby zaskočil, vždycky jsem měla za to, že desinfekce se dává jen na otevřené rány, že jinak to nemá smysl, ale ono to fakt zabralo 😅
Držím palečky 😉

f.miracle
1. pro 2010

Osobní zkušenost nemám, ale slyším dobré zkušenosti s Hemagelem (je to hojivá mast).

heliik
6. pro 2010

Ahojky, tak boulička pod šitím se mi taky objevila, ale zase sama zmizela. A byla bezbolestivá, tak jsem to doktorce ani neříkala..
Na mití jsem používala a do dnes používám laktacid.. Ale připojuji se také k sedací koupely s hypermanganem..

many
12. pro 2010

ahojky, tak mně se zanítil steh a začal hnisat, bála jsem se, nevěděla co to mám a jesti to můžu mačkat nebo ne ☹ hned ráno jsem pak valila k doktorovi, ten mi to vymáčkl, vyčistil a byl klid

leny86
16. pro 2010

Měla jsem docela hodně velké poranění a hned po propuštění z porodnice, mně jizva hrozně bolela a některé stehy mi začaly hnisat. Šla jsem na gyndu, tam mi to vyčistili a doporučili koupele v hypermanganu a mastičku Hemagel-je sice malinká a dražší, ale opravdu pomohla. Já jsem si tam prd viděla 🙂, tak musel mazat 2x denně přítel a za pár dnů bylo po problémech...

andara
18. pro 2010

Mně se akorát rozjel jeden steh, tak jsem si to namazala rakytníkovým olejem (je hodně regenerační) a hned to zarostlo, pak gelem z dubové kůry. 😉

lalial
18. pro 2010

Jooo, po druhém porodu to vypadalo, jako kdyby mi tam vytvořili nový vstup vedle. Jejich úžasné šití začalo vypadávat dva dny po porodu a to doňa pipinda jaksi ještě nebyla "srostlá". Radost nad radost. Oplachovala jsem to Rosalginem a ve finále došlo na peroxid vodíku (kysličník). 😀 😀 Jo a stehy těsně za poševním vchodem jsem si tahala sama doma asi měsíc po porodu, těm se pro změnu nechtělo vůbec. 😀 😀

marmla
18. pro 2010

Já si dělala obklady z dubové kůry a velice rychle jsem byla zahojená a samozřejmě pokud je možnost hodně větrat a sprchovat. Na ty obklady nedám dopustit

paulinea
4. led 2011

Ahojky, tak ještě před týdnem jsem tady se slzami v očích hledala, jak ošetřit šití po porodu, co na to nej zabírá! A dnes už se můžu podělit s úsměvem, co (snad) opravdu zabírá!!! Jelikož byl svátek, nejprve jsem vyzkoušela vše, co mi doma přišlo pod ruku. Nakonec nej pomohl konopný balzám od Saloos - bioKarité !!! Rodila jsem v pondělí 20.12., balzám jsem používala někdy od neděle 26.12. a v 1/2 týdne (29.12.) už jsem seděla normálně na židli a chvílema o šití ani nevěděla! Dnes je 15 dní od porodu, já celkem normálně funguji a je mi o 1000% lépe!!! A až skončí 6tinedělí, věřím, že nebudu o šití ani vědět!!! Mazala jsem min.2x denně po sprše, byla to vždy úúúleva!!! Balzám má výrazné antibakterialní, protizánětlivé a regenerační účinky.Je to čistě přírodní produkt! Původně jsem si jej koupila na vysušené ruce ,O) Je to zázrak, úplně jsem se těšila, až se budu moct podělit a někomu pomoci s trápením! Tak přeji hodně štěstí a rychlé uzdravení všem!!! :O)

jasekd
4. led 2011

Rika se ta dubova kura. Konopny balzam od Saloosu mi na ruce nepomohl, ale jinak verim, ze konopi umi hodne 🙂 Ja osobne zanedbala masirovani jizvy, litala kolem mimina a sebe zanedbavala, kdyz jsem pak zacla masirovat mesickovou masti, hned bylo lip. Sprchovat studenou vodou, vetrat a pokud je vylozene hematom, zmrazit vodu v mikrotenaku a pres ubrousky ledovat. To pomohlo mne, mela jsem hematom, strasnej otok, ale ne hnisavej, to je pravda. Nektery hnisani musi osetrit Dr. Taky se mi vyrval steh (moje chyba, neopatrnej pohyb), vypadalo to strasne, ale ted ta jizva skoro neni videt, tenkrat jsem mela pocit, ze mam sitou i nohu a ze mi po tom stehu zustane dira 😅 Snad po druhym porodu bude lip, i kdyz jak vas tady ctu...

vanesska2010
6. led 2011

Ahojky, no já s tim mám problémy jako do teď a to jsem už 4 a půl měsíce po porodu, gynekolog mi stále tvrdí že jsem v pořádku, ale asi když mě to bolí a souvisejí s tim i další jiné problémy...(výtoky atd) tak si myslím, že v pořádku nejsem, dostala jsem nějaká antibiotika, ale ty mi vůbec nepomohli, tak zrovna včera jsem dostala další , tak uvidíme co to udělá tentokrát..Jsem na to zvědavá..

tercina
6. led 2011

Ahojky, já měla velký nástřih díky porodu s Vakuumextraktorem. Spodek jsem měla jak "díru po granátu" ☹ Fakt hrůza. Nechtěli mě ani pustit domů. V porodce mi doporučili oplach Betadinou (ředění 1:10 s vodou). Dát to do stříkačky a oplachovat (jen venek). Co bylo ošklivý a hnisavý, to se spravilo. Manžel dělal oplachy - krásně se o mě staral. 🙂 Jinak do teď to není v pořádku ☹

moninka
6. led 2011

Tak mě v porodce poradili omývat lactacidem a oplachy dělat rosalginem i několikrát denně a po tomhle se mi to krásně a rychle zahojilo

oujeee
9. únor 2011

Ahojte holky, já rodila před dvěma roky a kvůli komplikacím mě museli nastřihnout do třech stran, zašitá jsem byla tak, že jsem pak více než měsíc nemohla sedět, při chůzi jsem dělala jen maličkaté krůčky a cítila každý steh. Po vytáhnutí stehů se mi celá jizva rozjela .... Doktor mi doporučil obyčejnou dubovou kůru - koupel a já doporučuju všem maminkam, protože ta opravdu pomohla !!!

kamilakop
9. únor 2011

Já používala dubovou kůru.

mayerka
9. únor 2011

jen jsem zahlédla tuto diskuzi a naběhla mi husí kůže 😝 3 měsíce po porodu jsem bojovala se šitím... Třikrát se mi rozjelo/prasklo, nemohla jsem na to pomalu ani šahnout, a k tomu jsem 2 měsíce po porodu krvácela, tak jsem se několikrát denně sprchovala studenou vodou, to byla jediná chvilková úleva, ale zase jak se to furt namáčelo, tak to taky nebylo dobrý... Nepomáhalo mi nic, pak jsem mazala propolisovou mastí a ta mě zachránila. Na propolis nedám dopustit! 😀 Držím palce všem, ať se dobře hojí, je to fakt opruz... A to jsem před porodem poctivě masírovala hráz a stejně mě šili. 😠

babulinkab
9. únor 2011

Po prvním porodu jsem po nastřižení používala dubovou kůru (i na hemeroid, který se mi udělal) a nemohla jsem si dlouho sednout.
Při druhém porodu jsem byla nastřižená taky, pořád jsem čekala, kdy mě to začne bolet a ono nezačlo, tak nevím, jak to doktorka udělala, šila mě dost dlouho, asi měla zázračné ruce.

andreasek82
9. únor 2011

ja si koupila super lavorek, do ktereho jsem si vzdycky sedla, nalila do nej odvar z dubovky nebo repiku a hovela jsem si tam 😀 pak jsem si objednala jeste repikovy olej a taky je jeste fajnovy gel z dubove kury normalne v lekarne za par kacek 😉

radimek123
4. únor 2017

Potrebovala bych poradit prosim .. jsem 14dni po porodu stehy uvnitr a vse zahojene ale rozjela se mi jizva z venku a krvaci to sice ne moc ale prece :/ vcera mi v nemocnici rekla dr ze dobry a ze si mam koupit chlorofyl a machat v repiku .. mate nektera podobnou zkusenost? Jsem z toho celkem nervozni nevim jestli to nechat nebo dal resit s dr :(

te_reza
4. únor 2017

@radimek123 taky jsem se dole málem rozpadla řepík fakt pomohl, tak 3-4x denně 15 min jizvu nemam ani vidět

radimek123
4. únor 2017

Super dekuju 🙂 jsem nervozni hlavne z toho ze to krvaci ... u predchoziho porodu jsem takove problemy nemela 🙂

alcar
4. únor 2017

@radimek123 taky se mi siti castecne rozpadlo, resp. stehy vypadly drive, nez to stihlo v jednom miste srust. Koupila jsem si Betadinu, nastrikala na gazu a tu gazu jsem si vrazila mezi nohy a chodila s tim. Do par dnu byl klid. Muzes i Octenisept.

radimek123
4. únor 2017

Zkusim cokoli 🙂 jen at uz to prestane 🙂 dekuju

lenicka2323
1. srp 2018

Dobry vecer, obracim se na vas s radou zda s rim nemáte některa zkušenost jsem mesic po porodu u ktereho u me nedoslo k porodu placenty byla prirostla v deloze a tak jsem musela pod narkozu kde placentu odstranily a pote me uvnitr zašivaly a dnes me poboliva bricho krvacim o neco vic nez předešlé tydny a dnes jsem si vsimla dole pri utirani na wc neceho co tam nepatří zda se to jako steh ktery ale ven nechce (je hned na začátku).. Omlouvám se jestli to nekoho bude nejak pohorsovat. Dekuji za rady

misak1611
14. zář 2020

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem 3 měsíce po porodu při sexu to hrozně tahá a na gynde mě řekli že je to špatně sesite že musím znova na nástřih nutí má někdo zkušenost prosím a jak dlouho to trvá děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru