Po porodu
meryvu
20. pro 2013

Nikotinový absťák u miminka, máte zkušenost?

Dobrý den.
Vím,že jsem neměla,ale kouřila jsem v těhotenství,cca 2-3 cigarety denně.Nyní jsem tři týdny po porodu,malá je zdravá,ale je velmi neklidná.Od porodu jsem nekouřila a doufám,že už nebudu...Nemáte s tím někdo zkušenosti?Je možné že má malá absták?Kdy to přestane?
Hrozný,mam děsný výčitky,když ji vidím,lasku moji...
anetka1701
20. pro 2013
Nemyslím si, že je pravděpodobný, že by měla "absťák" :o) ty 2-3 cigarety nejsou nic příšernýho a jestli nekouříš teďka když kojíš a jsi v přímém kontaktu s malou, je to v pořádku... Bohužel znám dost matek co kouřili v těhotenství i po porodu jako kojící mnohem víc :o(
evaviki
20. pro 2013
Abstak ne.. spis bych rekla, ze koureni ovplyvnuje dite taky z neurologicky stranky, takze po narozeni byvaji deti neklidne ako nasledek koureni.. Kdy to zmizi, to netusim..
hhanca
20. pro 2013
My měli neklidné dítko taky a to jsem nikdy nekouřila 🙂 Výčitky pryč na to už je pozdě a radši si užívat miminka 🙂
lucieandrlova
21. pro 2013
Já jsem taky nikdy nekouřila a dcera byla neklidná. A zhruba v těchto týdnech se u ní projevil reflux. Zaměřila bych se tedy na miminko - stravování, spaní apod. Neklid může být z vícero důvodů. A taky je důležité, aby maminka byla v klidu a nestresovala se. Miminka to cítí.
frufrunka
10. led 2014
Přesně jak píšou holky... ty 2-3 cigarety určitě absťák způsobit nemůžou, naopak jsem někde od nějakého doktora četla doporučení, že pokud maminka byla silná kuřačka, je pro miminko menším zlem, když to omezí právě na ty 2 cigarety po zbytek těhotenství, než když s tím sekne ze dne na den během těhotenství, pak má sama abstinenční příznaky a ještě nervy k tomu. Sama jsem nikdy nekouřila a taky jsme měli hodně neklidné první dítko, opravdu HODNĚ, první rok života prakticky probrečel, pak se to zázračně otočilo a spravilo. Takže se neobviňuj, a přesně jak píše @hhanca - na výčitky je pozdě, snaž se užívat si miminka! 🙂
salot
27. led 2014
Výčitky teď už ničemu nepomůžou. Malá je prostě neklidná a i kdyby to byl absťák, stejně si tím už nic neuděláš. Tvoje nervozita ji spíš jen zneklidní ještě víc.

Začni psát odpověď...

Odešli