Nízká porodní váha u miminek narozených v termínu

kocurek
15. lis 2007

Maminky, chcete se podelit o zazitky svych drobecku narozenych v terminu s velice nizkou porodni vahou? My jsme se narodili v 38tt, vazili jsme 2350g, ale z porodnice jsme sli a meli 2050g. Trvalo to cele 2 mesice, nezjsme pribrali do vahy 2500g ☹ ☹ ☹ . Vytrvalym kojenim, pestrou a kontrolovanou stravou maminky jsme to dobrali a ted mame 8500g v 8.mesicich.

lienocka2044
14. led 2016

@ducik a jeste to ze muj manzel je nizky a drobny, ja jsem se narodila v 7 mesicu, ale zas holku co mám z prvniho manzelstvi tak mela 3,5kg.

ducik
14. led 2016

@lienocka2044 nj, když neví, co , vyndaji mimco preventivně ☹

sofie1984
7. srp 2016

Ahoj, my jsme se taky narodily s nizkou porodni vahou měli jsme 2180g po porodu jsme shodily na 2090g ted mame 2980g- 6.tydnu.Oba jsme hubeny a maly.Rodila jsem v terminu 39+1tt.budite v noci na kojeni?

lienocka2044
8. srp 2016

@sofie1984 mala sa mi budila pravidelne, jenom malokdy ne, a vtedy som budila jenom kdyz jsem mnela hodne plna prsa. Inak by som nebudila. Když je zdravé vi kdy si ma pytat

betelgeuzz
8. srp 2016

@sofie1984 Radši bych budila, případně aspoň kontrolovala, jestli mimčo přibírá. U mladší jsem si tak bohužel pokazila kojení. PA mi říkala, že tak do 3,5 kg budit i v noci po 3 h, ale mladší spala, já si říkala, že se aspoň vyspím, když jsme měla doma ještě starší dítko, vypadala spokojeně, hodně spala tak jsem neměla žádné podezření. až jsme přišly na kontrolu ve 3 měsících a já zjistila, že za 6 týdnů vůbec nepřibrala ☹ Takže nastal kolotoč odsávání, dokrmování, bohužel se mi už kojení nepodařilo úplně rozjet a dávala jsem 1 flašku UM denně.

sofie1984
20. srp 2016

@betelgeuzz už mame 3220g v noci ji budim cca po 3,5-4 hod.A premyslim pomalu ze ji to ještě prodlouzim.Jinak ji musim budit ted

prostejina
7. říj 2016

@sofie1984 můžu se zeptat, po jaký době vas pustili z porodnice? Jsem 36+6 a mala ma 2040 g, ale je zdravá, průtoky jsou v pořádku.. Mam strach, ze mi ji hned seberou, ze ji nebudu moct mít ani u sebe a ze budeme v porodce dlouho..

fleuretka
15. únor 2020

@prostejina ahoj, nemohu najít podobnou diskuzi a řeším úplně stejný problém. Snad sem ještě občas zavítáš a mohla bys napsat, jak to nakonec bylo... Mám brzy nastoupit na vyvolávání kvůli hypotrofii miminka a strašně se bojím, že mi ho hned odnesou :(

prostejina
15. únor 2020

@fleuretka ahoj 🙂 nakonec to dopadlo moc dobře. Šla jsem k pořádný doktorce, opravdu velmi důkladně znova změřila miminko, ukázalo se, že tam litá ta typicka -+500g odchylka. Donosila jsem do termínu, rodila 40+2, malá měla přes 2,5kg 🙂 teď ji jsou 3 roky, je pořád drobná, ale vše je v pořádku 🙂 klidně napiš SZ, vím, jak se cítíš, byla jsem úplně mrtvá strachy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru