Nízká porodní váha u miminek narozených v termínu

kocurek
15. lis 2007

Maminky, chcete se podelit o zazitky svych drobecku narozenych v terminu s velice nizkou porodni vahou? My jsme se narodili v 38tt, vazili jsme 2350g, ale z porodnice jsme sli a meli 2050g. Trvalo to cele 2 mesice, nezjsme pribrali do vahy 2500g ☹ ☹ ☹ . Vytrvalym kojenim, pestrou a kontrolovanou stravou maminky jsme to dobrali a ted mame 8500g v 8.mesicich.

f.nina
15. lis 2007

ahojky já jsem mněla sice pěknýho macíka ale vím že v porodnici mi říkali že miminko prvních pár dnů ubírá na váze a pak to dožene,a uvás ta váha zas tak špatna není to já spíš mám problém stím že můj malí ma 5 měsíců a má 8750g 🙂 Neboj to doženete 🙂

f.nina
15. lis 2007

Jsem se dívala na albíčko a máš krásného chlapečka a ani bych neřekla že by mněl tak nízkou váhu 😉

helllena
16. lis 2007

Kazde miminko pribira ruzne rychle..hlavne aby pribiralo. Dr. mi rikala, ze v pul roce ma mit priblizne dvojnasobnou porodni vahu..takze myslim, ze Erik je ted v osmi uplne v pohode.

kalo
16. lis 2007

kocourek: my měly porodní váhu 2640g. Já pak 2 měsíce jenom kojila,ale měla jsem asi měsíc po porodu pořád průjem, tak do toho mléka moc živin nešlo a malá nabírala vždy 10 dkg za týden stěží. Od konce 2 měsíce ke kojení dokrmuju Nutrilonem.
Ale! Ve 4 a půl měsících má malá něco přes 5 kilo. (sestry o 2 měsíce mladší syn ji už přerostl 🙂 )
Nevím, taky teď občas přemýšlím, jestli náááhodou třeba nejí málo...ale je spokojená, víc nechce...
Vypije 90ml a má bříško jak buben...jídla do ní víc nedostanu...
Tak máme prcky 😀

bielanevesta
16. lis 2007

My sme síce porodnú váhu mali cez 4 kg, ale Natálka menej priberá. Teraz v 4.5 mesiacoch má necelých 6 kg 😉

schnek
16. lis 2007

Ondra měl 2720g a přibíral pomalu kilo za měsíc, potom na UM už trošku míň. Těď má 6700g 😉

louzicka
17. lis 2007

Ahojky, také se nám narodil drobeček v 41+2tt, vážil 2200g. Po týdnu začal konečně baštit i od maminky a dokrmoval se UM a statečně vše dohání. Teď ve 4 měsících má cca 6kg 🙂 Holky, věděly jste dopředu, že se vám narodí drobeček?

kocurek
autor
19. lis 2007

Tak me bylo receno, ze maly bude drobecek 2 tydny pred porodem, kdyz me pri bezne prohlidce gynekolog poslal rovnou do nemocnice a pote jsem byla 4 dny hospitalizovana. Zpocatku mi bylo receno, ze mimco nebude mit ani 2000g. ☹ Ale dohnali jsme to na 2350g, i kdyz pak jsme spadli na 2050g a jak uz jsme psala, trvalo nam to 2 mesice, nez se nase porodni vaha vysplhala na 2500g. 😅

andilek
19. lis 2007

tak my jsme se narodili o 3 týdny dřív, Ondra měl 2650g a za dva dny mu budou 2 měsíce a dnes nám v poradně navážili 4440g 😀

lottie
19. lis 2007

ahoj, mala se narodila taky maličká 2150g, 48cm, v termínu. Asi v 7.měsíci na ultrzvuku byl odhad váhy ještě normální (asi 1700g) ale pak už to nikdo nekontroloval a nezjistil. můj doktor byl takový flegmoš. ptala jsem se ho, jestli je to normální, že nemám skoro žádné břicho a on prý že 4kilový macek to nebude, ale v pohodě! v porodnici mi pak řekli, že poslední 2měsíce placenta moc nefungovala a miminko živořilo. Po porodu ale kojení a super přibírání kilo měsíčně, ve třech měsících se to spomalilo, ted má (v skoro osmi měsících) 7kg, je spíš dlouhá a žádný cvalík, ale pořád jí za dva. normální 200gramová sklenička příkrmu rozhodně nestačí, ještě aspoň 2 brambory k tomu, na svačinu banán apůl. prostě pořád dohání 😀

louzicka
19. lis 2007

Tak mě doktor měsíc před porodem sdělil, že má mimi malý hrudníček a napsal mi vitamíny, po kterých jsem přibrala akorát já, mimi nabralo jen cca 200g. ☹ A řekl, že je vše ok. Placenta moc nefungovala a ještě se mimísovi zauzlovala pupeční šňůra, ve které chyběla jedna céva (místo 3 tam byly jen 2). To všechno ale zjistili až při porodu. Byl to strašný šok, první 3 dny jsme nevěděli, jestli bude žít, ale je to náš malý pašák a všechno dohnal. 🙂

lamia
19. lis 2007

Ahoj,malá měla 2440g,47 cm,v termínu,taky do 32.týdnu byla na spodní hranici,ale normál,pak se to nějak zvrtlo a začla růst málo,neměla jsem skoro žádné bříško,teď máme v 9.m 7,6kg a jenom 66cm,takže vypadá suprbaculatě,jak je krátká,ale je fakt,že po porodu kojením přibírala doslova před očima...tak nevím,tvrdili nám,že je malá proto,že jsme oba s manželem menší a byli jsme taky malí při porodu,ale moc tomu nevěřím,taky myslím,že jí ke konci v břiše dobře už nebylo...

janeses
19. lis 2007

Ahojky, já rodila v 39 tt. a malá měla 2800g. Byla jsem celé těhu rizikovka, kvůli špatné srážlivosti krve...na ultrazvuku v 30tt. měla malá 1,5, takže normál....na konci se jí u mě asi taky už moc nelíbilo...když jsem byla na ultr. v 35tt. tak doktor řekl, že je malinká podle hlavičky a tělíčka a že nebude mít ani 2,5kg, prý tak kolem 2kg....byla jsem z toho vystrašená, ale malá nakonec měla 2800....sranda, ale je, že malá podle dokrtorů (podle ultrazvuku) měla malou hlavičku 33,5cm a kamarádka co rodila v jiné porodnici v 41tt měla hlavičku 33cm (3,2kg) a nikdo nic neříkal, ani když potom chodila často na ultr před porodem..to bylo vše o.K....jední doktoři Tě vystraší a druzí si toho ani nevšimnou.... 😨

janeses
19. lis 2007

Teď máme 6,5 měs. a 8,10 kg...do půl roku plně kojena 🙂 🙂 🙂

kocurek
autor
20. lis 2007
cazadora
20. lis 2007

Ahoj, tak u nás se vědělo že bude natálka malá už od 30tt ale nic se nedělo pak mě kolem 36tt začali honit po vyšetřeních ale vše bylo ok,průtok pupečníkem, placenta. Natálka se narodila 38+4 2650g a teď v e skoro sedmi týdnech má 3350

maja3.s
25. lis 2011

Ahoj holky...já teda mimi ještě u sebe nemám, ale taky to bude malinké miminko. Asi od 20.týdne byla tak týden ve skluzu...na UZ v 32.už to bylo 14 dní...no a včera (to jsem byla 38+1) už o měsíc. O UZ jsem si musela říct...můj gynekolog je dost laxní...vždycky říkal, že je prostě jen malá, že je to genetické, že jsme s manželem oba taky malí...každopádně po včerejšku mě poslal do rizikové poradny (jdu tam až v úterý a asi to nevydržím) a dokonce začal strašit císařem ☹ Tak doufám, že to nebude nic vážného a holčička bude fakt jen drobek...ach jo ☹ Ale štve mě, že si to doktoři nehlídají a pořád se jim zdá všechno normální...

veruska007
25. lis 2011

Starší chlapeček měl porodní váhu 2650g, dva týdny před termínem. Od začátku jsme dokrmovali UM, byl slabý a spavý. Doteď je drobek, váží ve 2,5 roce sotva 12 kg. Ale jí za dva 😀

lukr
25. lis 2011

Ahoj holky.Naše holčička narozená 38 plus 2 byla taky drobek 2210g.Přitom až do porodu jsem netušila,že bude malá.Ultrazvuk naposledy v 33 týdnu,tam tak o týden menší.Břicho jsem měla hodně malé,přibrala jsem jen 7 kg,ale taky proto,že jsem měla těhu cukrovku,takže jsem byla na dietě.Až těsně před porodem jsem se dozvěděla,že bude asi hodně malá.Porodníkovi se zdálo moc malé břicho,odpovídalo ta 33 týdnu,tak hned ultrazvuk,výsledek hypotrofický plod,málo plodové vody a starší placenta.Takže pokud by nezačaly kontrakce,tak vyvolání,protože malé tam už moc dobře nebylo.Malá byla slabá,špatně pila,takže jsem od začátku dokrmovala odstříkaným MM.Pak už k prsu nechtěla vůbec a vše jsem odsříkávala a krmila flaškou.Tak je to dodnes.Přibírala pěkně,v 6 měsících 6800g a v 8m 7300,takže to už moc poznat nejde.Nakonec jsem byla ráda za bolavý zub a horečku,které mě přivedly do porodnice.Kdoví,jak by to jinak dopadlo.A to jsem byla na rizikovém a mám poruchu srážlivosti,takže se dají problémy ke konci těhotenství předpokláda,nezdálo se mi,že bych byla nějak víc hlídána,Kromě začátku,protože je to mimi z IVF.Takže se nebojte,oni to prcci doženou. 😉 😉

maja3.s
25. lis 2011

@lukr ...tak to je dobře, že prcek tak hezky přibírá. Já jsem na tom asi dost podobně jako ty...taky IVF, taky UZ naposled v 33.týdnu a byla asi o 14 dní menší...a kdybych se teď neozvala, tak mi žádný další už nedělají...až před porodem, který by byl bůhví kdy, když se ještě nic nechystá (CS mám 2). Tak jsem zvědavá na to úterý, co mi řeknou v poradně, ale už bych chtěla mít fakt prcka u sebe, ať jsem klidnější ☹

letalnica
25. lis 2011

Ahoj, já měla miminko menší o dva týdny už na velkém ultrazvuku ve 20. týdnu, tenkrát to ale měřili podle hlavičky a já i partner máme malou hlavu, kupujeme si dodnes dětské čepice 🙂 Takže to jsem byla klidná. Pak ale začala ztráta narůstat, i podle obvodu bříška, a na poslední kontrole už byl chlapeček mínus 4 týdny. Tudíž nakonec mi porod vyvolávali 39+1 a malý měl 47cm a 2490g. Je ale naprosto zdravý, jen prostě menší. Z porodnice jsme odcházeli s 2340g... Nicméně už v porodnici se začal otáčet, teď v 5 týdnech krásně drží hlavičku, pase koníky... Je malej, ale šikovnej 🙂 Průměr hlavičky měl 30cm, takže porod super, bez komplikací a skoro bez bolesti, až na ty kontrakce po minutě... Apgar skóre 9-9-9, čili mrňavé, ale bezproblémové miminko. Jsem nakonec ráda i za ten indukovaný porod, to zpožďování většinou znamená, že přestává fungovat placenta, takže venku je jim líp 🙂

mispulka2
23. únor 2013

Ahoj maminky.Čtu vaše příspěvky skoro každý den a mám na vás dotaz.Mám termín porodu 11.4. a čekáme holčičku já i přítel jsme malý a já mám širokou pánev.Na ultrazvuku mi zjistili že malá je o 14dní menší než by měla být.Myslíte že porod půjde v pořádku,nebo mě daj na císaře?Mám strach aby byla malá v pořádku

lucie777
23. únor 2013

@mispulka2 To ses měla zeptat spíš doktora,ale proč bys měla rodit císařem? Řekla bych,že je normální,že malí rodiče mají malé děti,tak žádný stres,bude všechno v pořádku,mysli pozitivně!

mispulka2
23. únor 2013

četla jsem na internetu že jde miminko císařem,ale myslím jsi že je to blbost když nejsou komplikace.Přítel měl porodní váhu 3500g a já 2600g.jsem v klidu jen ať je malá v pořádku

jana21278
23. únor 2013

@mispulka2 malá se mi narodila v 38+1 a měla 2250g a 47cm. ale u mě to bylo způsobeno preeklampsií. od konce sedmého měsíce jsem byla v nemocnici. nefungovala mi placenta. porod mi vyvolávali. jeden den jedna tableta a skoro nic. druhý den ráno další tableta, potom v poledne zátěžový test a další tableta. nedařilo se kvůli vysokým dávkám magnezia, které jsem brala na snižování tlaku. nakonec byl císař, ale jen proto, že už se malé nedařilo. do té doby se o něm vůbec nemluvilo, pořád jen o přirozeném porodu. takže velikost není až tak důležitá pro to jestli bude císař. ničeho se neboj, protože je jedno jak se malá na svět dostane. hlavně, že je v pořádku.

mispulka2
23. únor 2013

@jana21278 Tak hlavně že jste byly v pořádku 🙂 Už jse těším až jí pochovám.Hlavně ať je v pořádku.Podle ultrazvuku neodpovídá váha a míra o 14 dní ale že je jinak vše v pořádku.

jana21278
23. únor 2013

@mispulka2 no mě vždycky doktor říkal: teda ta má útlý bříško a dlouhý nohy! a já mu odpověděla: ještě řekněte, že má kníra a budu věřit tomu, že to mám se sousedem. protože oba jsme pěkně kulatý a já teda rozhodně dlouhý nohy nemám!

mispulka2
23. únor 2013

no koukám že tomu ultrazvuku jse teda mooc věřit nedá....

tehulka12
1. bře 2013

@mispulka2 pokud bude jinak všechno vpořádku,tak císařský řez dělat nebudou.Taky záleží na tom,jestli ti miminko měří menší od začátku nebo až teď ke konci.Jestli od začátku,tak by mohlo být o těch 14 dní mladší. Když by byl problém s vyživováním miminka,tak určitě udělají takový specielní ultrazvuk,jestli jsou dobré průtoky placentou a pupečníke.

janies1
15. črc 2014

Ahojte holky, včera jsem byla na poslední kontrole u svého lékaře a dělala mi poslední UZ. Příští pondělí jdu už do porodnice na kontrolu. Ve 31tt měl malý 1200g a včera jsem byla 36+5 a podle UZ má malý jen 1700g. Říkala, že to je orientační, že určitě bude mít kolem 2kg. Mě to ale vystaršilo a dokonce v papírech mám napsáno hypotrofický plod. Čtu různé články a diskuse, asi do toho příštího pondělí nevydržím a mám starch co bude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru