Nrodil se v 36. tt. Chybí mi ty zbývající 4 tt s bříškem

keckemet
19. dub 2011

Zdravim vsechny maminky...............Urcite se zde najde alespon jedna z Vas, ktera jste resily podobnou vec jako ja...Prave se nam narodilo druhe miminko, opet chlapec 🙂 , bohuzel za pomerne dramatickych okolnosti, v 36tt, per Sc pro abrupci placenty. Vse se stalo z naprosto fyziologicke gravidity, z niceho nic..z minuty na minutu....Cele tehotenstvi absolutne bezproblemove. Jsem pomerne aktivni clovek, porad neco delam....
Vsechno se sebehlo velmi rychle a ja to ted mam pocitove nedokoncene.........Strasne mi chybi ty zbyvajici 4 tt....Je mi smutno po brisku, po miminku v nem, po tom si ho jen tak pohladit, citit pohyby, proste se citit vyjimečně.......posvátně....těhotně.......Vim, ze nekdo muze rict, ze bych mela byt rada, ze nakonec vsechno dobre dopadlo, ja to prezila a miminko mame taky v naprostem poradku.........ALE.............................proste se s tim nejak nemuzu vyrovnat...Je mi z toho velmi smutno...Mozna je to i tim cisarskym rezem...? Taky mi chybelo takovy ten prvni kontakt s miminkem, jak ho polozi na brisko po porodu.....proste cely ten prozitek byl takovy plochy...........Je tu nekdo s podobnou zkusenosti? diky moc Kat.

petja
19. dub 2011

já porodila zcela spontánně,ale i mě je smutno po té vyjímečnosti,posvátnosti...spíš ale z toho důvodu,že možná už nikdy těhotná nebudu

petja
19. dub 2011

jé,mě už se to nějak odeslalo 😕
sem ještě chtěla dodat,že moje kamarádka měla úplně ty stejné pocity po císaři,jako,že jí malá ´´byla vytažena´´ z břicha,pocit prázdného břicha,neprožití si porodu,i,když všechny jeho doprovodné příznaky byly a jsou,očistky apod...Zkus homeopatikum Sepia 30CH jednorázově 3kuličky a vnímej to pak dál.Sepia ti může být nápomocna

alenka83
19. dub 2011

@keckemet ahoj, mě je též velmi smutno po bříšku, hrozně ráda jsem ho hladila, cítila, jak žďuchá, rpostě tak všechno a miminko nám bylo též "vytaženo" o nějaký týden dříve, ale bohužel ne s tak šťastným koncem jako u vás. Už se moc těším na další, snad ještě bude, kdo ví, akždopádně teď mám pocit šílené prázdnoty! Buď orpavdu ráda, že je vše jak má být a jste zdravý!!!!

petja
19. dub 2011

@alenka83 😢

bufina
19. dub 2011

Jsem zažila něco podobnýho. Byla jsem 33+6tt, ráno jsem se vzbudila a začal normální každodenní kolotoč (už sem jedno dítě měla) Bylo pár dnů před vánocama, tak sem pekla cukroví, dělala oběd no a v devět večer sem už měla mimčo 🙂 U vaření oběda mně praskla voda, takže jako zkušená druhorodička sem všechno dovařila, dopekla, zajistila hlídání dcerky a vyrazili jsme do porodnice. Taky mně to bylo líto, malej se narodil císařem, byl v inkubátoru. Takže místo toho aby se ještě do konce ledna vyhříval v bříšku, tak byl chudáček sám v inkubátoru. Měli jsem hezky naplánovaný vánoce, svátky atd. Dcerce bylo přez dva roky, takže už vánoce víc vnímala atd. a takhle bylo všechno úplně jinak... Takže se to ve mně všechno mlelo. Na jedné straně mimčo v inkubátoru a na druhé doma dcerka těšící se na vánoce... Byl to hroznej pocit.

fiallinka
19. dub 2011

Víš, myslím, že je to všechno dohromady - je to i kvůli císaři, i kvůli možná poslednímu těhotenství... ale důležité je, že časem tyhle pocity poleví...

keckemet
autor
19. dub 2011

petja - Moc dekuji za radu, homeo zkusim.....A Vy dalsi ditko uz neplanujete? 🙂
Ja to chci zazit jeste aspon jednou...........Jejda to je mi jeste hur, kdyz pomyslim, ze by to melo byt uz naposledy...........Opravdu pro mne hrozne krasny stav.......proste..jiny....Mohla bych byt tehotna porad, je mi tak nejlip🙂 Samozrejme, ze ted podruhe uz to bylo zase jine v tom, ze mene casu na vsechno, uz Te ani okoli tak moc neoprasuje, atd. Presto vsechno jsem byla strasne spokojena, velmi jsem si to uzivala.......I manzel....porad chodil, hladil brisko, moc hezke....Porad povidal...Ty jsi ted takova krasna 🙂, hahahahahha
Jakoze samozrejme, vse dopadlo dobre, miminko nadherne doma spinka v kosiku, zdrave a spokojene, ale....chybi mi ten pocit toho briska, ze tam nekdo je.....Ted je to takove obycejne uz..zase normalni....ach joooooooooo
Asi budu muset mit 8 deti, aspon 🙂))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

terezt
25. dub 2011

@keckemet Ja jen chci napsat, ze po prvnim diteti jsem mela podobne pocity. Maly se narodil 34 + 4, po 4 dnech na materske, taky naprosto z niceho nic. Do te doby jsem pracovala dost na plno a mela cas se na mimink o pripravovat jenom na tehu cviceni a v kurzech. Tak nejak psychicky jsem na to pripravena nabyla. Po porodu nejen ze jsem byla dost v soku z predcasneho porodu a strachu o miminko (nikdo nerekne, jestli je zdrave - ceka se, jak se bude vyvijet...), ale strasne mi chybelo brisko i cas tech (aspon) 4 tydnu. Dlouho mi trvalo, nez jsem se s tim "casovym posunem" vyrovnala... (cca rok). U druheho jsem si rekla, ze bude posledni a tak jsem to taky brala. Vedela jsem, ze si hladim brisko naposled a od zacatku jsem si to uvedomovala a pripravovala se na to. Taky jsem si to mnohem vic uzivala. Ale leti to, clovek si stejne ty pocity stezi uchova!

meleri
25. dub 2011

@keckemet neboj určitě to přejde...zažila jsem něco podobného akorát u mě už se to vědělo že budou problémy takže jsem brala císaře jako vysvobození. ono to vysvobození teda bylo ale nadruhou stranu jak píšeš mi to břicho chybělo, štvalo mě že jsem nezažila poslední týdny těhotenství, atd....ale opravdu to časem přejde.....🙂 děti ti to vynahradí!

marketa137
25. dub 2011

@keckemet tak to je jako ybch to psala já 😀 . po prvnim porodu i když císařem to bylo úplně ok, pár dní dopředu sjme ěvděla že amlej půjde císařem a tak jsme se těšila ale při druhém těhu to byl fofr. napřed že 8 února s edomluvíme na nástupu a tak sjem si říkala že víkend před uděláme fotky, zbalíme tašku atd a prostě bych se duševně na konec těhu připravila. jenže jeden den ěm volali že ěm vyšel zánět močáku, který teda pak vůbec nebyl 😀 a já se kvůli tomu šla zeptat do porodky jak a co a jestli mam přijít toho 8.2. jenže doktor když prý tam už jsme tak že udělá monitor a pak to šlo. monitor dle lékaře patologickýa díky cukrovce at už nic nejim a at se nenecham z enmocnice vyšoupmout, že s emu to vůbec nelíbí ☹ . takže sjem pak ležela na monitoru přes 2h a po UTZ že srdíčko bije ale nemůžou ho zvážit, dle UTZ 4kg což neni možný v 36tt a okamžitý císař a prý měl amx pár hodin šanci na přežití. uzel na pupečníku ☹ . Samozřejmě jsme byla štastná ajk to dopadlo i dkyž byl týden na kyslíku protože svoji váhu neudýchal. plíce díky cukrovce enbyly ještě vyvinuté, prý odpovídali max 34tt ale váhu měl 4140 😀 😀 . A furt sjme si říkala jak mě to těhu chybí a taky sjem říkala že tam ty týdny prostě chybí. To sjem u prvního enměla vůbec asnad už druhý den po císaři sjme těhulkám záviděla pupík i když moje břicho bylo mega ale bylo to prostě super. navíc s eléčím na neplodnost takže o to víc jsme si těhu užívala i když nebylo vše ideální. no a nakonec to yvřešil vše za mě manžel 😀 . Prý jestli sjme přemýšlela že by jsme zkusili ještě jeddno miminko 😉 , samozřejmě sjem řekla že ano ale nemohla sjem přiznat že po těhu toužim už od porodu Tomíka 😀 . Uvidíme jestlis e vůbec těhu povede ale akždopádně yb to byl 3 císař takže i poslední těhu 😉

keckemet
autor
25. dub 2011

Mooc diky za Vase reakce 🙂
marketa137 - Presne jak pises....na verejnosti bych asi nepriznala, ze uz v porodnici mi je smutno po tehotenstvi 🙂 asi by si kazdy klepal na celo......Dokonce jsem se i v dobe tehot. normalne tesila, az zase na testu uvidim // 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Samozrejme, ze 2 takle male deti je uz jiny fičák, o tom zadna....Ale kdyz si predstavim, ze bych tohle jeste aspon jedenkrat nezazila je mi uplne uzko z toho....No uvidime jak budu zvladat....S manzelem jsme od zacatku tak nejak 3 ( a vice) deti planovali....Myslim, ze tohle obdobi, co nas ceka rozhodne........🙂
elmi se mi libilo, kdyz jsme byli pri prvnim tehotenstvi na dovolene 3 tydny v Thaijsku, tam tehotne zey povazuji za posvatne.....Bylo to nadhera, chovaji se k Vam jak k Bohynim 🙂 Doporucuji jet do Thai, jedine tehotna 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru