O kolik kilo jste šly lehčí z porodnice?

protea
7. pro 2006

Ahojky,
nikde jsem to tady nenašla možná jsem málo pročítala, tak mne omluvte.
Zajímalo by mne, kolik jste vy které jste porodily shodily při porodu.
Tzn.o kolik kilo jste šly domů lehčí z porodnice?!
Děkuju 😉

certica
7. pro 2006

ahoj protea, ja o 8kg 😉

julka.n
7. pro 2006

ja som pocas tehu pribrala 9kg a domou po porode som isla o 7kg lahsia ale doma som to nabrala naseba speť
☹ ☹

mracik
7. pro 2006

pri prvom asi 10 kíl (malý 3450g), ale pred pôrodom som bola veľmi opuchnutá, takže dosť veľa z toho bola voda, pri druhom asi 8 kíl (macko 4300g)

gedren
7. pro 2006

Ahoj,

ja za tehu pribrala celkem 12 kg a domu jsem prisla a mela jsem navrch 7 kg. Ted na konci sestinedeli (nijak zvlast jsem necvicila) uz to slezo na 3 kila 🙂

Hlavne se nedes toho vaku na brise, az pujdes z porodnice (ja musela mit tehukalhoty na prostredni knoflik, coz me mirne vydesilo), sleze to postupne samo od sebe, fakt! 🙂

julka.n
7. pro 2006

čo maaaam stým robííííť 😒 ☹ 😒 ☹

zuzu13
7. pro 2006

ahoj
pri prvom som pribrala 15,5 kg a domov som si nedoniesla ani gram a pri druhom som pribrala 12 kg a v pôrodnici ostalo 10 kg.

zuzu13
7. pro 2006

julka, hlavne klídek, ak kojíš tak sa nad tým netráp, a ak nekojíš, tak si dopraj viac zeleniny a ovocia a hlavne množstvo tekutín (najlepšie voda, minerálka, čaj)no a pri troch deťúrencoch máš pohyb, tak ono sa to časom spraví. 😀

macu.k
7. pro 2006

Ahoj,
ja pribrala celkove 16 kg, v porodnici jsem nechala 7, takze mi jeste hroznych 9 kg zustalo! A nevejdu se do zadnych kalhot, takze porad nosim tehotensky... Doma nemam vahu, tak treba uz neco ubylo, ale neprijde mi to. A to ani nemam cas se poradne pres den najist. A hlavne ten pupek!!

miselinik
7. pro 2006

Ahoj, ja som pri tehu pribrala 8 kg a tie som nechala aj v pôrodnici a teraz po dvoch týždňoch od pôrodu mám o 10 kg menej. Takže som spokojná ale počas kojenia môžem ešte aj pribrať. Dcérka má síce apetít ale aj ja som stále hladná a maškrtná. Ale jedálniček mám upravený a obohatený o mliečne výrobky, cereálie a ovocie. Predtým som jedla dosť nezdravo. Takže zmena.

julka.n
7. pro 2006

jooj ved prave nekojim ale kilka si držííím 😢 😢 ☹ ☹
no a tie moje deti su take akoby ani neboli barz by uz bola jar a leto tak vtedy mozno nieco zleze ☹ 😒

katrin
7. pro 2006

moja váha tesne po pôrode -2 kg, ako pred tehu. Za celé tehu som pribrala 11 kg, ako som porodila, všetko išlo dole 🙂

julka.n
7. pro 2006

11kg pri dvojičkách???????????a to ako sa dááá 🙂

katrin
7. pro 2006

julka, neviem.. ale brucho som mala ako keby som čakala aspoň 6 detí 😀

julka.n
7. pro 2006

supéér to ti závidim ináč ja som strasne chcela dvojkiki chalanov mne sa to strasne lubi ked su dvaja uplne rovnaky 🙂

luci
7. pro 2006

ja mam po porode o 0,5 kg navyse ako pred otehotnenim...takze som spokojna...pribrala som 8 kg 🙂

certica
7. pro 2006

Ja som zabudla dodat, ze som celkovo pribrala 13,5kg, takze mi zostalo 5,5

hanka274
7. pro 2006

ahojte!
ja som stihla mamina, a aj predtym som bola, pred porodom bola moja vaha 45 kil! Som zdrava, OK, len tie kila nie a nie pribrat. Ja som zase z tohto na nervy...No a pocas tehu som pribrala v pripade mna neuveritelnych 12 kil. Citila som sa super tlsto, fakt. Ale skutocnost bola stale rovnaka, nohy a ruky stale chude. Toto ma trapi. Pas mam 64 co mi nikto ked sa na mna pozrie neveri. Ale je to tak. Trapia ma ruky, nohy. Dcerka mala 3200 g, takze akurat. No a zhodila som vsetko ! Och, utiekli mi tie kila, ja by som si ich nechala vsetky, ja mam zase tento problem. No a som tam kde som bola a je to na h....o, necitim sa OK. Teda taka stihla myslim.
Takze tak, to je moj pripad, papa vsetky!

maryja
7. pro 2006

Nuz ja som pribrala dokopy 14 kg, ked som sa vratila z porodnice, tak som mala o 11 kg menej, a dnes som sa vazila, tak uz zlezli aj tie zvysne 3 kg. Je to strasidelne narocne starat sa o take miminko... uplne ma vysava a to jem este ovela viac jak pred porodom.

anavka
7. pro 2006

Ahojky, tak já jsem přibrala 13 kg, z porodnice jsem šla už jen z 5 kg nahoře a teď když jsou mimču 2 měsíce, tak už mám o 2 kg méně než jsem měla před těhotenstvím 🙂

certica
7. pro 2006

hanka a ako sa stravujes, kolko dajme tomu merias nevieme...Mozno mas proste dedic.dispozicie. Kazdy je s niecim nespokojny, nikto to neni 100% 😉

hanka274
7. pro 2006

ja viem ale som ☹
niekedy 😔 alebo 😠
chichi,
meriam okolo 163, tusim.
Mamina bola v mladi tiez stihlunka, ale tak je urcite daka sanca to so mnou napravit, len neviem ako. No a teraz mala zacala lozit a stavat sa na nozicky, takze lietam-beham-nahanam....no proste cvicim a chudnem ako keby som to potrebovala.

helen78
7. pro 2006

hanka274 - jesem to samé v bledě modrém,akorát malý se na nožičky ještě nestaví. Já pořád kojím, takže doufám, že až přestanu, tak aspoň pár kilo přiberu, jinak to je hrůza, hlavně v obličeji 😖
Jinak já nabrala 17 kg a v porodnici jsem nechala 7 kg/Ondra vážil 4 kg/

hanka274
7. pro 2006

no moja Haninka zase nesedi, ale to je v poho. A maleho ani nestavaj, deti vedia kedy je spravny cas, je to vtedy ked sa postavia oni same. Ziadne podkladanie pod vankusmi alebo nasilu stat, ako to bolo volakedy. Sak volakedy ani nepodporovali mamini v kojeni. Takze. Ja tiez kojim, myslis, ze po kojeni sa priberie? Hm, prestavam od dnes. ale nie! Najradsej by som do konca zivota-je to nadherne !!! a vyzivne pre dietatka nase milucke najdrahsie pokladiky na svete celom!
ty brdo 17 kil? To je fakt smiesne, ze my chude priberame tolko....

georgine
7. pro 2006

přibrala jsem 19kg.. v porodnici jsem nechala 9kg a do 4 mesícu jsem byla 4 kilca nad váhou pred tehu.. dneska uz je to zase v pohode.. kilecka lezla sama dolů 😀

danii
7. pro 2006

ja som sa vcera vratila z porodnice a dnes som nabrala odvahu postavit sa na vahu.....pocas tehu som pribrala 15 kg a teraz vazim o 4kg viac ako pred tehu.
no a v mojom pripade kedze mam veeeela mliecka, len prsia vazia nejake to kilecko 😀 😀

ninocka
7. pro 2006

no gratulujem danii k malickej tak to si na tom dobre s vahou?
kde si rodila

lara1znk
7. pro 2006

dievcata, existuje nejaka tabulka ako by sa asi malo priberat pocas tehotenstva? len tak orientacne, vsade som zatial videla len celkovu hmotnost kolko je normalne pribrat ale zaujima ma ci existuje aj rozpis po mesiacoch.

danii
7. pro 2006

ano existuje, ja ju mam v knizke o tehulkovani.... 😉 ale asi len maloktora sa jej drzi 😀 😀

danii
7. pro 2006

ninocka - dakujem 😉 😵
na antolskej. nakoniec.

certica
7. pro 2006

danii, to si podobne jak ja. A u koho si rodila?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru