O kolik kilo jste šly lehčí z porodnice?

protea
7. pro 2006

Ahojky,
nikde jsem to tady nenašla možná jsem málo pročítala, tak mne omluvte.
Zajímalo by mne, kolik jste vy které jste porodily shodily při porodu.
Tzn.o kolik kilo jste šly domů lehčí z porodnice?!
Děkuju 😉

carodkaa
9. pro 2006

Ahojky v tehu sem pribrala 18kg,a po porodu sem mela o 13kg min,malej mel 3900g.Ted 5 mesicu po porodu mam o 3kg min nez pred otehotnenim,a to se fakt cpu 😀

barbulka
9. pro 2006

No, ja som pribrala 20 kg, po porode islo dole len 5 a po tyzdni doma dalsich 5 kg, ale to bola len voda, mala som strasne opuchnute nohy ... Tych zvysnych 10 kg na mne nie je az tak vidiet, teda az na to brucho. Vyzeram ako v 5. mesiaci, vam sa to kedy stiahlo ?

carodkaa
9. pro 2006

No ja mela po porodu taky desny bricho takovej vak 😀 stahlo se to vic az po 6.nedeli 😉

barbulka
9. pro 2006

aha, tak to musim asi este chvilu vydrzat 😀

certica
9. pro 2006

to je individualne, ja som mala 3-4 dni po porode takmer prepadnute brucho, taky obrateny lavor, jak hovorievala moja babka 😀 , az som nechapala, no a pritom 6kg navyse 😕

0401
9. pro 2006

Čau maminy, já jsem přibrala v těhotenství 13 kg, byla jsem hrozně nateklá a z porodnice jsem jela o 10 kg lehčí. Šestinedělí bylo krušné, malá byla pořád pověšená na prsu, kila šla dolů 🙂 Jenže pak jsem přestala kojit, táta pomáhal s krmením, pohoda klídek tabáček a šup - jsem na porodní váze ☹

melory
9. pro 2006

tak potom ja som asi vadna alebo v prirode naruby narodena, lebo ja som v prvom tehu pribrala 30kg a maly mal 2800g a sla som z porodnice s povodnou predporodnou vahou, za rok som zhodila 10kg a za druhy rok 20kg a som opet tehu ale to je ina tema, len snad spomeniem, ze zatial mam +10.

erika153
9. pro 2006

bibula dobry mas organizmus! ja som pribrala uz 23kilo a neviem kolko pojde dole pretoze vidim na sebe ze to nieje len voda ale tuk...

pipo1777
11. pro 2006

ja som pribrala 21kg a po pôrode keď so prišla domov som mala o 6kg menej.momentálne mam ašte 10kg navyše a nie a nie ísť dole.no tak mi treba keď som len jedla a jedla. 😝

barbulka
11. pro 2006

pipo, podla mna to nie je jedenim, je to hlavne genetika, moja mama pri mne a pri sestre tiez velmi pribrala, takze mna nevyhnutne cakalo to iste 😀 to zhodime uvidis ... ako mas stare baby ?

aktak
11. pro 2006

ja som pribrala 11 kg, po porode som mala navyse 5 a teraz po tyzdni este 3

tina8
11. pro 2006

Erika 😉 Ja to mam tiez uz len za par a chvalabohu, lebo len priberam a priberam.. nejakych dobrych 18-20 kg to bude. A len si hovorim, ze kojenim to polezie dole, lebo ak nepolezie... 😠

zrzecka
12. pro 2006

ja jsem pribrala 8kg,ale tesne po porodu jsem pak asi tyden zadrzovala vodu,byla jsem desne natekla,kotniky jak konve,tak se to upravovalo asi tyden....Mela jsem asi pul roku tri kila..navic

pipo1777
12. pro 2006

Malinká má 8 mesiacov.a keď na ňu pozriem ani tie kilá mi tak nevadia len keby som sa zmestila do šiat spred pôrodu. 😅

zrzecka
12. pro 2006

ja si myslim,ze by se tehulka v tehu nemela precpavat,jist jen o trochu vice nez pred tehotenstvim,Tehotenstvi neni prece vykrmna.Asi to bude trosku tim,ze se vetsina rekne ted jsem tehotna,tak si dopreju,budu jist za dva..Ja to vzala tak,ze jsem chtela to nejlepsi pro mimco a myslim ze z dortu a jinejch blbosti nic moc mimco nema,tak jsem se snazila to brat zodpovedne a jedla jsem vubec nejzraveji v zivote.. 😉 i kdyz na dort taky doslo.Babca mela 90 narozky,seslo se ji hodne dortu a my dostali jeden celej domu a ja ho celej snedla ,mnam... 😉tripatrovej..ale asi za tri dny 😉

masinka
12. pro 2006

ahojte
ja som pocas tehu pribrala 12 kg, po navrate z nemocnice mam este 2 kg naviac oproti pred-tehu vahe. (to po tej strave co nam davali po cisarskom). ja som nebola vobec napuchnuta, takze nemyslim ze by to odisla len voda a ani som nemala pocit ze by sa na mna lepil tuk, ze som tehu bolo vidno len na brusku, takze teraz vyzeram do tvare totalne vychudnuto
kedze mala je spachtos a nemam problem a ist najest, dufam ze nezacnem teraz nejako sialene priberat

macu.k
13. pro 2006

Tak konecne uspech - dneska jsem se poprve od porodu vazila a zhubla jsem za mesic 4 kg, hura hura trikrat slava 🙂 A to pouze kojenim!

pipo1777
13. pro 2006

ja mám jeden zlozvyk celý deň sa snažím pravidelne zdravo stravovať a dojde večer malinká zaspí a ja neviem prestať jesť.nestačí mi večera ešte sladkost potom jogurt a potom si nadávam aká som hlúpa ach jaj

adusum
20. pro 2006

Já jsem jela do porodnice s necelými 13 kg, vážila jsem se hned druhý den po porodu a dole jsem měla 6 kg (malý měl 3,35kg). Pak to šlo samo - domácí frmol, projížďky s kočárkem...Teď jsem ve 30tt, oficiálně mám přibráno 7,5 kg (ale před vystavením průkazky jsem měla už navrch 3 kg...takže už mám 10,5 kg...) ☹ No, uvidíme... 😉

jess
22. pro 2006

Já jsem nabrala 5kg a v porodnici zůstali,ale jak jsem kojila a snažila se mít co nejdýl mlíko,tak jsem měla 6kg navrch do jejího 1,5roku. Ted toužím po druhém mimi (Jess má zítra 2roky),tak uvidím jak budu přibírat.

bellasandra
23. pro 2006

Tak ja som mala 20kg plus a teraz mi zostalo este 10kg. Mám 176 a 70hg 😠 -normalne mam 60

geegee
23. pro 2006

ja som pocas tehotenstva pribrala z 52kg na 71 😀 Po porode som mala 65kg a teraz, skoro pol roka po porode mam 54kg - bez cvicenia, bez diet, len s kojenim a tomu primeranym "zranim" 😀

zuzanocka
12. črc 2007

pocas prveho tehotenstva som pribrala 22kg, po porode, este v porodnici som vazila 63kg, za 6 tyzdnov doma som vazila 54kg a tie mi zostali az do tohto tehotenstva, zatial som do 14tt pribrala ca.3kg.

kristi
12. črc 2007

tesne po? 58 kg 🙂

tinni
12. črc 2007

ja som pocas celeho tehu pribrala len 5kg, hned po porode som mala svoju vahu, aj ked to teda tak nevyzeralo... no a teraz mam -6kg z povodnej vahy 😝

katrin
12. črc 2007

ja som za celé tehu s dvojkami pribrala 11kg, tesne po pôrode som mala -2kg oproti pôvodnej váhe, ale počas prvých mesiacov doma, čo som celé noci nespávala, tak som vyjedala chladničku a mám teraz +6kg oproti pôvodnej váhe 🙄

karotky
12. črc 2007

Já přibrala 22kg a v porodnici jsem nechala 13kg.Když odečtu Adama,tak jsem vypotila 9 kg. 😀

paska
12. črc 2007

ja som schudla len tú andrejkovu váhu 😒 a strášne pomaly mi ide dole tých kg navyše 😅

hruska22
12. črc 2007

ja som pribrala 21kg porodom som zhodila iba 5kg a teraz mám šešte stále navrch 9 kíl ale už som zahájila protestné cvičenie a miernu dietu.ešteže ten vak čo som mala namiesto brucha je preč 😀 😀

dobromila
13. črc 2007

pridavam svoje miery. V tehotenstve som pribrala 13,5 kg. Z porodnice som prisla o 5,5 kg lahsia - syncek mal 3200 g - a do tyzdna zisli dalsie 4 kila. Som zvedava, kedy pojdu dole zvysne 4 a ci pojde potom za nimi aj par kileciek z predtehotenskej nadvahy 😉 Kojim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru