Odchod z porodnice do 48 hodin, máte zkušenost?

zvedavaholcina
22. bře 2013

Ahoj maminky chci se zeptat mate nektera skusenost s drivesim odchodem domu z porodnice nez po typickych 72hodinach?nemocnice bytostne nesnasim ,tak bych rada vedela zda muzu po porodu v pripade ze bude vse ok odejit uz za dva dny?Dekuji za odpoved ,Odpocivat muzu preci i doma ne?Prosim poteste me 🙂

lisanda81
25. bře 2013

Ahoj já jsem taky chtěla odejít dříve (ne 2 hod po porodu ale třeba 2 den), každopádně já měla po porodu problém s placentou, ale hlavně se u malé rozvinula žloutenka až 3 den těsně před propuštěním a nakonec jsme tam byli o 2 dny déle (na fototerapii). Ale hlavně že je malá v pořádku.

veruska007
25. bře 2013

No, žloutenka právě vrcholí až 4. den 😉

zvedavaholcina
autor
26. bře 2013

Jeste jsem se chtěla zeptat proplaci revirni bratrska ty trimestralni screnningy? děkuji za odpověd 🙂

nebetka
7. kvě 2013

@zvedavaholcina Ahoj, mám čerstvou zkušenost s odchodem z porodnice po 42. hodinách. Původně jsem ani v plánu, jít dřív neměla, jen jsem to brala, jako jednu z možností, ale spíš jsem si říkala, že to tam do toho 4.dne nějak "vydržím". Protože nám ale všechno proběhlo naprosto ukázkově, žádný problém se neobjevil, cítila jsem se druhý den v porodnici nepřirozeně, a moc jsem si přála, být už s miminkem doma a udělat si všechno podle sebe.
Dětská doktorka, ani sestra v nemocnici pro to pochopení neměly, byly dosti nepříjemné, ale když viděly, že jsem rozhodnutá, dali mi podepsat revers, který se tedy ani podepisovat nemusí, (měl by jim stačit jenom záznam do karty).
Dneska jsem čtvrtý den po porodu a jsem šťastná, že jsem již druhý den doma. Mám naprostý klid a můžu se soustředit jenom na nás .. Ještě musím dodat, že podporu máme od výborné porodní asistentky, která je naším andělem, po celou dobu🙂

zvedavaholcina
autor
10. kvě 2013

@nebetka Ahoj děkuji ti za odpověd , a moc gratuluji k miminku 🙂 hlavně zdravíčko 🙂 a at Vám dělá jen samou radost 🙂

nebetka
10. kvě 2013

@zvedavaholcina Děkujeme🙂

misakiki
14. kvě 2013

Tak se také podělím 🙂
s druhým synem jsem v roe 2010 byla propuštěna po 72 hodinách po porodu,jako druhorodička bez komplikací 🙂

Před pěti týdny jsem šla na plánované vyvolání porodu a už v tu chvíly jsem si byla jistá tím že v porodnici déle než 48 hodin nezůstanu,pokud nebude potřeba.
V den porodu mi v 7:00 zavedli tabletu,Maxík na nás vykoukl v 15:36,apgar skore 10-10-10,fiziologický novorozenec,já nebyla šitá,placenta odešla v pořádku.
Po sedmé hodině večer mě odvezli na oddělení šestinedělí,při ranní vizitě jsem se ptala jak to s prckem vypadá,že bychom šli rádi co nejdříve domů...žloutenka téměř žádná,laktace se rozjížděla,váhový úbytek v naprostém normálu.
Vydržela jsem do večera a při večerní vizitě jsem strašně hodné paní pediatričce oznámila že bych chtěla zítra dopoledne domů,že se cítím skvěle,malý je v pořádku a doma nám bude lépe,měla jsem doma dvě děti takže i pro mě pocit že jsem bez nich byl hrozný ☹
Paní doktorka se usmála a povídá:
,,pokud nestoupnou hodnoty žloutenky a aspoň něco málo přiberete tak Vás klidně pustím,je to Vaše miminko a snad víte na co se cítíte,samozřejmě když by se cokoliv dělo,vrátíte se zpět" 🙂
Takže jsem ,,přežila" druhou noc a při ranní vizitě mne ženská lékařka propustila s tím,že jsem v naprostém pořádku a ať si počkám jen na dítě.
V 9:00 dorazila dětská vizita s paní doktorkou která nám oznámila že můžeme tedy domů,že do karty napíše propuštění na žádost maminky,ale revers jsem podepisovat nemusela.
Jelikož se ale dělá screening z patičky a sono ledvin až po 48 až 96 hodinách což jsme ještě ani neměly,tak mi nabídla že máme druhý den na otočku dojet,že nám pro jistou znovu přeměří žloutenku,zkontroluje váhu a udělá vyšetření ledvin i odběr z patičky.
Byla jsem v sedmém nebi 🙂 volala jsem ať pro nás přijedou.Doma jsem se krásně uklidnila a druhý den jsme si udělali výlet opět na oddělení s tím že jsem věděla že za hodinku budeme pryč.
Maxík se narodil 38+0 s váhou 2830g a mírou 47 cm. z porodnice jsme jeli domů z 3660g.
Doma jsme byli 43 hodin po porodu.Personál ve Zlínské porodnici byl skvělí,nikdo se na nás špatně nedíval.Dokonce mi sami řekli,že kdyby se nám cokoliv nezdálo máme přijet,že se na nás nikdo zlobit nebde 🙂
To je náš zážitek z porodnice,po třech pobytech v porodnicích můžu za sebe říct,že pokud není potřeba,je odchod z porodnice domů řív než je v ,,tabulkách" naprosto skvělý 🙂

valeerie
7. pro 2018

Z mé zkušennosti je lepší zůstat miminku se dělá celá řada vyšetření a je fakt lepsí absolvovat je v klidu než se pak hpnit chodit po porodu a cekat fronty navíc i mezi více lidmi, kde hrozí že miminko někdo nakazí. Jako taky nesnáším nemocnice ale tohle je urč.lepší kvůli miminku vydržet. Ze zkušennosti mé kamarádky která se rozhodla odejít dřív, protože měla doma už jedno dítko a cítila se fit, byla pak naštvaná, protože po ní pediatr všechna tato vyšetření chtěl a měla z toho stres jezdila autem se 2ma dětmi po doktorech a čekala ty fronty byla pak naštvaná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru