Omdlévání těsně po porodu, máte zkušenost?

evulinkab
24. lis 2013

Maminky, chtela jsem se vás zeptat, jestli máte zkušenosti s tím, že jste po porodu omdlely(nemyslím ihned, ale treba za dve, tři hodky).Já u syna málem omdlela, naštesti me sestrička zavčas zvedla nohy a přešlo to.Ale co jsem se bavila s dvěma kamaradkami, tak jedna omdlela dokonce třikrát a druhá taky málem ano.Čím je to zpusobené?

selverin
24. lis 2013

@evulinkab já bych řekla, že ztrátou krve, dehydratací, vyčerpáním..... to může mít hodně příčin.. já jsem třeba takovej cíťa, že si to dokážu přivodit i pouhou myšlenkou na omdlení, takže u porodu budu spíš klimbat než tlačit 😀

vendy01
24. lis 2013

@evulinkab Ahoj, mám stejnou zkušenost. Porodila jsem po půlnoci a ráno jsem měla jít do jídelny na snídani a sekla jsem sebou na chodbě. Myslím, že to bylo způsobené poklesem tlaku,vyčerpáním, určitou krevní ztrátou... I teď na začátku těhotenství mám problémy s nízkým tlakem, někdo je na to citlivější...

gwennie
24. lis 2013

@evulinkab Hoj, tak já omdlévala už při porodu 🙂 asi bolestma, nebo nevím. Pak těsně po porodu taky, když jsem se šla umýt do sprchy. Následující ráno to bylo ještě horší, nemohla jsem už vůbec dojít na záchod, dokonce mi ani celý den nenechali malou. Jak píšou holky výše - krevní ztráty, dehydratace, hlavně taky náročný výkon (!!), plus nerovnováha elektrolytu po vyprázdnění střeva (po klystýru), jestli jsi navíc ještě během porodu zvracela jako já, tak tím tuplem. Ale v poho, to omdlévání je na tom všem jen taková drobnost 😀

lv
24. lis 2013

u starší dcery jsem omdlela 2x, byla jsem vysílená, hotová..u druhé ne.

selverin
24. lis 2013

@gwennie a co když jim tam sebou seknu při porodu a budu furt taková laxní, že mě nebudou schopni pořádně probrat z toho..... to asi pak na císař, když budu úplně mimo co? ☹

zvirka
24. lis 2013

Já omdlívala mezi stahy, další mě vždycky probral, ani jsem to nepočítala, ale byly to desítky, než mi píchli epidurál 😉 Bylo to tou bolestí. A to teda normálně neomdlívám, omdlela jsem předtím jednou v životě a to v těhu.

romcovaklarka
24. lis 2013

@evulinkab Já po těch 2 hodinách strávených na sále jsem se cítila děsně fit a dělala jsem frajerku, že dojdu na pokoj sama - pak jsem se postavila 😀 a než muž pobral všechny naše krámy, tak jsem si radši honem sedla, pač mi taky bylo na omdlení. Myslím, že to je obvyklé, ztráta krve a vyčerpání, pak si z lehu stoupneš, odkrví se hlava a je to hned.

dana3262
24. lis 2013

@evulinkab u prviho jsem začínala na 57kg a skončila na 72kg. Po porodu jsem byla naprosto v pohodě. Cítila jsem se jen jak po proparene noci 🙂 u druhého jsem začínala na 59kg a skončila na 58kg, po porodu jsem měla 51kg a cestou ze sálu jsem sebou sekla taky..dotahli me p.a. s muzem leklou.. takže myslim, ze to je ztrátou krve, tlakem, vahovym vykyvem, vyčerpáním..

gwennie
24. lis 2013

@selverin Jak rika @zvirka, vzdycky te kazda kontrakce probere 😀

alisek
24. lis 2013

@evulinkab zažila jsem to taky,omdlela jsem 2h.po porodu ve sprše, naštěstí mě stačil chytit manžel jinak bych se tam potloukla a i pak mě bylo slabo na omdlení, u druhého porodu si nic takového nepamatuju a přitom ten první porod trval asi 3 apůl h. a druhý 13h..

selverin
24. lis 2013

@gwennie cekem v to i doufám, protože já jsem omdlévací typ jak vyšitý a mám z toho hrůzu, že to nezvládnu a budu prostě mimo.... a přitom bych z toho chtěla mít zážitek a pamatovat si to 🙂

veronikanel
24. lis 2013

@evulinkab Já jsem omdlévala pořád 😀 Bylo to tím,že jsem rodila v sobotu v noci,od pátka jsem se nevyspala,však to znáte,musela jsem čůrat,pak zdlouhavé uvelebování a když už,zase močák...v 7ráno jsem šla do poradny a od té doby jsem nespala,usínala jsem i v sedě během kontrakcí 😒 spát jsem šla až po porodu v 7.30h ráno a v 8.30h zase vzhůru...U mě to tedy bylo z vyčerpání.

elvira
24. lis 2013

Ztrátou krve, vysílením, nízkým tlakem... mě sestřička donutila jít na wc, mě bylo šoufl, ale musela jsem a na míse jsem se jí ztratila... pak jsem se "procházela po louce" a najednou na mě volá nějaká ženská a mydlí mi pusu mokrým hadrem... 😀 A pak ještě jednou...

llluckaaa
24. lis 2013

Holky, já jsem po císaři a málem jsem s sebou sekla na záchodě 😀 Musela jsem spustit alarm a někoho přivolat, zatímco jsem se zuby nehty snažila držet madla a nesletět na dlažbu 😝 No a vyslechla jsem si pokárání sestry, že prý si mám příště hned sama lehnout na zem, až to na mě přijde 😀 Tím mě fakt nepotěšila, když si představím, jak si lehám na ledové špinavé dlaždiky vedle záchoda, tak se mi dělá zle 😝

evulinkab
autor
24. lis 2013

Já práve ješte nikdy neomdlela, jen po tom porodu jsem se začala pomalu ztrácet, šumění v uších, mžitky před očima a ješte jsem to stihla říct sestřičce, že omdlím..jelikož jsem sedela na posteli, tak ona mi okamžite zvedla nohy a tím se mi udelalo lépe.No a druhý den po porodu byl masakr-sice jsem neomdlela, ale moje vlastní tělo me zradilo-nebyla jsem schopná mluvit, jelikož každé slovo me vyčerpávalo, nemohla jsem dýchat, srdce mi bušilo tak, že jsem myslela, že mi vyskočí z tela...Porod byl oproti tomu následujícímu dni po něm "hračka"..

gwennie
25. lis 2013

@evulinkab Jo, presne tuhle zkusenost mam taky, ze druhy den po porodu byl horsi nez porod samotny.... Divam se, ze mas brzo termin, tak drzim palce, at to dopadne co nejlip! 🙂

olivazelena
25. lis 2013

mně bylo tak dva dny na omdlení po porodu z motání hlavy - dehydratace, měla jsem víc pít. Dostala jsem nějakou infúzi myslím (nitrožilně).

eiram2010
26. lis 2013

Ztrátou krve. Taky mě stavěli až v koupelně a tam jsem zkolabovala a probudila se až z bílého tunelu na posteli, omdlela jsem ještě pak 2x, protože mě pořád stavěli. A stavět se musí kvůli hrozící embolii, tak maminky padají jak hrušky 😅
Byl to pro mě šílený zážitek a motala se mi hlava ještě 3 dny po porodu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru