Otoky po epizotomii. Jak je zmírnit?

argousek
9. kvě 2010

Holky včera mně pustili domů z porodnice, do této doby vše dobrý. Ale dneska mně bolí čím dál víc otoky po nástřihu hráze. Asi je to taky tím, že už jsem doma tak poctivě neomývala po každém čůrání studenou vodou. Máte nějaké rady, jak otoky zmírnit ? A za jak dlouho se vám to zhojilo?

terkajesterka
9. kvě 2010

mně pomohlo omývání v heřmánkové koupeli....... jinak se mi zranění hojilo cca měsíc.

sophie1
9. kvě 2010

Mě moc pomohly sedací koupele z dubové kůry. Myslím, že se v lékárnách prodává i gel. Taky jsem to měla nejhorší když mě pustili a teď, měsíc po porodu už je to ok 🙂 .

naty
9. kvě 2010

Mně se to hojilo 14 dní...doporučuju Hemagel!! Není to lék, ale udržuje ránu v prostředí, který napomáhá hojení. Po sprše ráno a večer a poté, co jdeš na velkou... 😉 ...po 3 týdnech sem ani nevěděla, že sem rodila...

lisanda
10. kvě 2010

Mě pomohly sedací koupele v hypermanganu. A hodně větrat a poctivě se umývat. 😉 Pokud se to zhorší zajeď do porodky-v šestinedělí tam patříš, nemá cenu se zbytečně trápit. ....6týdnů se to hojilo ☹

anicka164
10. kvě 2010

U nás v porodnici doporučovali ledovat - napusť kondom vodou a dej to do mrazáku zmrznout. Pak to obal třeba do ubrousku a přes kalhotky přikládej na ránu. Uleví to bolestem.
Přímo na otoky jsem taky v nemocnici dostávala nějaký léky, aby opadly. Pokud by to bylo blbý, zkus se tam zajet poradit, třeba by ti taky něco dali...

argousek
autor
11. kvě 2010

Díky holky za rady, já jsem ledovala a opravdu to pomohlo. Ale když delší dobu jdu nebo něco dělám, tak to cítím. Asi jak se to tam opět pořádně prokrví. Ráno je to nejlepší, to o ničem ani nevím. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru