Padání vlasů po porodu. Jak dlouho vám padaly?

popelka.miri
9. kvě 2009

Ahojky, mám docela problém..Zdá se mi, že mi po porodech zřídly vlasy a neustále padají 😖 .. Po druhém porodu se mi začaly dělat i kouty, šla jsem se ostříhat nakrátko a chodila chvíli na kožní na sněžení tekutým dusíkem..Trochu se to srovnalo, ale vlastně nikdy ne úplaně. Po probuzení jsem měla plný polštář vlasů a ve vaně taky po mytí a teď na kartáči mám taky vlasů hrůza ☹ ..Brala jsem i zinek, ale teď se mi zdá, že je to zase horší. Už se nechci znovu stříhat nakrátko, mám vlasy teď na ramena, ale musím nosit culíka 😒 . A na kulmování vlasů nemám pořád čas. Existuje nějaký účinný, ale ne moc drahý recept na tenhle problém? Díky 🙂

terry2
13. kvě 2009

dagina,Alpicort mohou kojící,já v té době taky ještě kojila,a je jen na předpis 😒

deathy
13. kvě 2009

Teda, tak sem zvědavá zda mě toto taky potká. Já mám vlasy asi tak normální kvality a hustoty. Už rok sem si je nebarvila, takže i tim by mohly bejt lepší a snad vydrží.
Jediný co mě zatim štve je to, že se mi dělaj lupy, a to je teda fakt ekl. Nikdy sem je neměla, takže teď si to užívám. Zrovna dneska sem si myla vlasy, a při fénování normálně nastalo sněžení 😒 Takže kdyby mi ještě ty vlasty začaly padat, no nevim.
Každopádně jelikož se mi vlasy dooost cuchají, tak je teda denně nečešu, protože se k tomu nedokážu odhodlat. Pak když to češu, něco vypadá, ale pořád to neni o nic víc než před tim.. tak uvidíme.

vrana
14. kvě 2009

Ahoj, mně začli vlasy padat kolem 3. měsíce po porodu a tak ty 3 měsíce to trvalo, bylo to hrozný. Brala jsem kapsle panthenolu, viaderm a používala šampon od panthenolu. Všechno spíš pro pocit že pro to něco dělám. Jak doktorka tak kadeřnice mi řekly, že s tím bohužel nejde nic dělat, že je to hormonální, takže leda vydržet ☹

dagina
14. kvě 2009

Vrana, no těpic ☹ , jestli mi vlasy budou padat 3 měsíce, tak budu opravdu plešatá ☹ , a takové pěkný jsem je měla, sakra!!!!
Deathy, moc bych ti přála, aby tě padání nepotkalo.., ikdyž já jsem se také radovala předčasně. Lupy jsem měla také, Elseve proti lupům je dobrý, mě pomohl.

Hm, ty kapsle Panthenolu bych si mohla pořídit. 😒

donia
14. kvě 2009

Ahoj holky,
tak tohle padani trapi hodne mamin po porodu ☹ Me bohuzel padaly vlasy jeste pred otehotnenim, takze primou souvislost jen s tehotenstvim a kojenim to u me nema. Kazdopadne to tomu ted nepomuze, to telo je kojenim vysilene, tak nema tolik vnitrni energie se venovat jeste rustu vlasu. Urcite se to po prestani kojeni vylepsi. Ale ani ja jen proto prestat nechci, takze kojim dal, i kdyz vlasy padaji.
Mj. mi z krve zjistili nedavno snizenou funkci stitne zlazy, takze ta s tim nekdy opravdu souvisi. Take ten Panthenol co tu resite beru. 2x mi v lekarne rekli, ze se to muze i pri kojeni, tak jim verim. Beru ho tedy obden, stridam to s klasickymi vitaminy pro kojici matky.
Vcera jsem zrovna byla u dr. v Praze (kvuli te stitne zlaze) a rikala, ze je naprosto normalni, ze v tehotenstvi jsou vlasy nejlepsi co kdy jsou. Je to proste prirodou tak zarizene, ze to telo vi, ze nejdulezitejsi je v te dobe vyvijejici se plod, proto vse smeruje tam a nema cas se starat o jine pochody v tele, jako treba skodit kde nema a tak. Tot laicky receno, tak snad chapete 😀
A bohuzel naopak, po porodu si zase vzpomene, ze uz je mimi venku, tak se stara o to ostatni v tele, jako ty vlasy.
Po prvnim porodu me to taky po par mesicich preslo, takze opravdu vydrzet 😉
Ted to mam horsi, ale to je asi i kvuli te st. zlaze.

peppapig
14. kvě 2009

Holky, ja myslim, ze neni treba stresovat, vlasy padaji po porodu vetsine zen, presne jak psala donia, je to vse dane prirodou, pri porode nam miminko vezme tolik dobrych latek z tela a hormony navic udelaji svoje. Plesate nezustanete!!!! 😵

popelka.miri
autor
14. kvě 2009

peppapig, no já chodím do lékárny a tam pracuje lékárnice, která má plešatá místa, tak se tím dost stresuju, abych tak nedopadla, protože po porodu jsem už dost dlouho ale vlasy padají dál. Jednou jsem si dala přeliv a to jsem tomu dala 😨 ještě horší! Takže už jen svoje..Taky to ale bude asi i stresem...teď se mi třeba nějak i zhoršila pleť, zničehonic..Tak dávám masky, ale nic moc.. 😒 Asi to je stresové..Teď řeším pár nepříjemných věcí a asi to na to má vliv ☹

dagina
15. kvě 2009

Popelka, také znám pár skoroplešatých 😖 , a dopadnout bych tak rozhodně nechtěla, ale kojit nepřestanu. Jsem si dnes koupila v kapslích bepanthen, ale asi žádný zázrak to nebude 😒 .
Ostříhání hodně pomůže?????? Zrovna jsem nedávno byla u kadeřnice, a tak mě chválila vlasy, i střih se ji povedl a za pár dní tohle 😠 . Tak se k ní můžu objednat znovu - ať mě střihne na ježka 😅 .

lencak80
31. kvě 2009

ahojky,
tak mě začaly padat vlasy 3 měsíce po porodu. Koupila jsem si nějaké vitamíny, ale hlavně jsem se nechala trochu ostříhat, přece jen ty douhé vlasy byly všude... a hlavně v posteli...
trvalo to asi tak ty 3 měsíce a teď už je to zase fajn...ale kvalita vlasů jakou jsem měla v těhu, tak ta se mi nevrátila... ☹

dagina
1. čer 2009

Ahojky, holky nechci to zakřiknout, ale kouty mě začínají zarůstat, mám tam mini vlásečky 😅 . Cca 3 týdny používám Revalid šampon + kondic. + panthenol kapsle..., vlasy sice ještě padají, ale aspoň první známky úspěchu. Mimochodem, až tak to nepřisuzuji k šamponu a kapšlím, spíš se tělo dává dokupy 😵. Uvidíme jak to bude dál.

ifilipkova
1. čer 2009

já měla s vlasy stejnou zkušensot jako lencak80, od 3 do 6. měs po porodu padaly hrozně, taky jsem zastřihla, a to je mám dlouhé, pak se to začalo zlepšovat a už je to dobré, kvalita v těhu je většinou nejlepší, tu už nemám, ale tu před těhu myslím už zase jo... taky si myslím, že se tělo jen potřebovalo se vším srovnat 🙂

heliik
11. čer 2009

Ahoj holky, tak já s vypadáváváni vlasů po porodu zatím zkušennost nemám, protože jsem ještě neporodila, 🙂 ale mě vlasy vypadávaly vždycky, ale teprve v těhotenství to začalo nejvíc.. 😒 V životě jsem neměla tak řídké vlasy jako teď. ☹ tak vážně doufám, že se to po porodu zlepší, ale jak to tady tak čtu tak nevím, nevím... Kdyby mi měli začít padat vlasy ještě víc tak budu snad holohlavá....

janula2008
11. čer 2009

Heliii no v těhotenství právě vlasy houstnou 😕 až pak ty 3-4měs.po porodu nastává vlasovej masakr 🤐 😅 tak ti přeji,abys byla právě ta výjimka a měla to naopak. 😉

heliik
11. čer 2009

Janula 2008 : Tak to ti děkuji. 🙂) Přála bych si bát vyjímka, protože jsem fakt už přišla o hodně vlasů.. No uvidíme...

ferinka
11. čer 2009

No tak v těhu jsem měla vlasy jak zvlatovláska a rostly jak nikdy 😵 a teď jsem jak osvícená Černobylem,je to něco strašného,už se štítím skoro někde doma sednout protože jsou všude chomáče vlasů ☹

vendulacky
4. lis 2009

ahojky, jsme 4m po porodu a vlasy úplně všude - v posteli mívám doslova "nastláno" 😅 Hledala jsem info a našla tohle:
Milá maminko,
tentokrát je moje odpověď podepřená vlastní zkušeností.
Padání vlasů 4-6 měsíců po porodu je hormonální záležitost a nesouvisí s kojením skoro vůbec, jen časově, ne příčinně. Vlasy vám trochu vypadají, ale v zápětí vyrostou nové a lepší. Bude to trvat asi 3 měsíce až půl roku, ale plešatá nebudete. Jen ty chomáče při česání jsou trochu hrozivé. Já jsem to zažila na sobě 2x, po každém porodu a pak po operaci gynekologické a pokaždé to dobře dopadlo, tak se nebojte a klidně kojte dál. S nedostatkem něčeho to nesouvisí.
(MUDr. Magdaléna Paulová, CSc)

Pořídila jsem si jen vitamíny biosil plus (obsahuje biotin) a prý jsou dobré šampony s kofeinem, ale nevím jestli tohle pomůže proti hormonální bouři v těle po porodu🙂 asi nezbývá než čekat až to přestane....

kralicinka
5. lis 2009

ahojky.mě třeba ani vlasy po porodu nepadaly skoro vubec.ale zato v 30tt těhotenství v obou těhotenství to stálo za to. 🙂

vercak.
6. lis 2009

ahoj, čtu tady převážně o tom, že vám padaly vlasy tak max. půl roku. Já jsem po porodu už 14 měsíců a vlasy jsou pořád všude ☹ Jsem z toho zoufalá, už takhle mám vlasů málo a jsou jemné. Nejhorší je, že i když vyndavám prádlo z pračky, tak jsou i tam. Už nevim, jak to padání zastavit. Koupila jsem si v lékárně nějaký švýcarský šampon proti padání, ale je to zbytečný. Jinak jsem kojila do 5. měsíce.

donia
7. lis 2009

Ahoj Vercak,
padaji ti vlasy jako celkove, nebo se ti tvori i nekde hola mista - vylozene kolecka bez vlasu?

neslusanka
26. únor 2010

tak s padáním vlasů mám taky velké problémy. Ale trošku jste mě uklidnily tím, že většině to přešlo nebo pomohly nějaké ty vítamíny a jiné přípravky. Mě hoooodně vlasy padaly před otěhotněním, v době těhotenství total pohoda, nikde ani vlas, ani se mi nemastili a zhruba 2-3m po porodu katastrofa. Vlasy jsou úplně všude. Malý je má v postýlce, v plence, v puse, v ruce....Jsem 6,5m po porodu, tak zkusím ještě vydržet, když to nepřejde, začnu něco dělat. Jinak mám vlasy od malička strašně jemné, řídké, tak snad nebudu plešatá

chalotka
26. únor 2010

ahojky tak mě padaly vlasy asi půl roku a už se mi tvořily kouty. Byla jsem z toho hotová. Tak jsem navštívila svéh homeopata a ten mi doporučil šampón mikroelementowy (z polska). Ten pomohl. asi do měsíce se vypadávání zvolnilo. Dnes už mám vlasy dorostlé 🙂

veruska007
26. únor 2010

Mne 3. - 6. mesic.... a od te doby nic, ani se mi netrepi konecky, vlasy mi jeste zkoustly, mam plnou hlavu kratkych vlasu tak 5 cm. Vypadam jak tajtrlik. Ale vlasy krasny, znovu husty.

pissskotka
13. srp 2012

@popelka.miri ahojky mohla bych se prosím tě zeptat, jak si na tom teď s vláskami? Mě začaly padat tak 3 měsíce po porodu a to šíleně opravdu šíííleně po mytí plné sítko, že už ani voda neodtýkala a po uschnutí jsem je jen tak protřepávala nad vanou a vdžy jsem vytvořila pořádný chumáč, bez česání!!! Začala jsem brát jen takové obyčejné vitamíny z rossmanna za 100kč na vlasy, pleť a nehty a opravdu padat přestaly, ale pouze na měsíc 😢 a to je beru stále bez přestání, teď se mi to zase zhoršilo na stav ,,dost špatný´´ nechala jsem se ostříhat na krátko a vypadám jak blbec, ale už jsem nevěděla co vyzkoušet...můžeš mi prosím poradit, co ti pomohlo, jestli už se to tedy zlepšilo? 😀 na nějaké drahé vitamíny a séra bohužel nemám, ocenila bych nějakou babskou radu 😅 děkuji moc

werunqa
26. srp 2012

Ja jsem 3,5 mesice po porodu a zacly mi padat hrozne vlasy.Myslim, ze zadne pripravky na to velice nepomuzou..jsou to proste hormony a casem se to upravi samo....(doufam 😉 ).....

popelka.miri
autor
6. zář 2012

Ahoj, tak ted mám konečně krásně dlouhý vlasy jako nikdy před tím....sice už to není jako za mlada 😅 ale jinak jsem spokojená...to přejde, ale jinak doporučuju sněžení u kožní dr. nebo občas beru Biosil.

dana3262
6. zář 2012

Ahoj holky! Rada bych se zeptala, jestli máte některá zkušenost s tímhle. Zajimalo by me proč se to udělá a za jakdlouho. Mam to ted takovy zarudly protože mi na to 2x týdne aplikují suchý dusík, aby se prý ta pokožka podrazdila a obrostla.

miparime
7. zář 2012

Ahojte dámy měla jsem stejný problém, ale pomohl biosil kupuju v lékárně a šampon alpecin proti padání vlasů kupuju na a-cosmetics, používám i ted ikdyž už mi vlasy nepadají.

werunqa
29. lis 2012

Skoro 2 mesice 😖 byl to mazec!!se divím,že jsme nevyplešatěla !!teďka už mám naštěstí klid 😀

elilen
1. pro 2012

Už mi padají vlasy tři měsíce. Začalo to po druhém měsíci po porodu.

Holky, které si tím prošly - potřebuju uchlácholit, že to jednou přejde. Už jsem z toho zoufalá. Po mytí mi vypadne tak 150 vlasů. Při běžném učesání okolo 50ti. 😔

tichackova
1. pro 2012

Mě začaly padat vlasy tak měsíc až dva po porodu a přešlo to a teď, malý je 6 měsíců😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru