Padání vlasů po porodu. Jak dlouho vám padaly?

popelka.miri
9. kvě 2009

Ahojky, mám docela problém..Zdá se mi, že mi po porodech zřídly vlasy a neustále padají 😖 .. Po druhém porodu se mi začaly dělat i kouty, šla jsem se ostříhat nakrátko a chodila chvíli na kožní na sněžení tekutým dusíkem..Trochu se to srovnalo, ale vlastně nikdy ne úplaně. Po probuzení jsem měla plný polštář vlasů a ve vaně taky po mytí a teď na kartáči mám taky vlasů hrůza ☹ ..Brala jsem i zinek, ale teď se mi zdá, že je to zase horší. Už se nechci znovu stříhat nakrátko, mám vlasy teď na ramena, ale musím nosit culíka 😒 . A na kulmování vlasů nemám pořád čas. Existuje nějaký účinný, ale ne moc drahý recept na tenhle problém? Díky 🙂

peppapig
9. kvě 2009

Ahoj popelka, tak toje mi lito. Zkus se zeptat v lekarne, zda v CR neprodavaji vitaminy pro zeny pro vlasy a plet. Tady u nas se to dost propaguje, ale jeste jsem je nekoukala.

Moje mamka po porodu ztratila hrozne moc vlasu, ze mela nejen kouty ale i ples, vim ze dostavala nejake leky zilne v nemocnici a pak se to upravilo. U me to padani trvalo kratce mezi 3. a 6. mesicem po porodu, taky jsem byla nestastna z koutu, ale telo se s tim popralo a pak zacala rust 2.ofina.

micanek
9. kvě 2009

Ahojky popelko.
Asi 4m. po porodu mi začly padat ... brutálně ... při kojení jsem pořádně nic nemhla, (žádné vitamína)
Co mi pomhlo na to, ab yto přestalo .. je to čínský lék, který mi poradila homeopatka .. jmenuje sde tajemství zlaté skříňky ... jejich tam asi 100 tabletek a bere se jich 12 denně 4 - 4 - 4. stojí asi 300,- ... jenže se musí vybrat nejmíň 5 těch balení .. ale fakt mi to mohlo .. teď už jen doufám, že m vlasata zas narostou. ... nemají to v každé lékárně ... já to kupovala v Brně v lékárně u Ronda.

janula2008
9. kvě 2009

Ahojky, tak tenhle problém mě trápil od 4.měs.po porodu tak minimálně dalších 5 měs. 😠 Bylo to fakt hnusný, vlasy všude,tahala jsem snad desítky při jednom prohábnutí rukou, při mytí jsem ucpávala odpad, byla jsem z toho na nervy. Naštěstí mám vlasů celkem dost, takže i když toho kvanta vypadalo, pořád celkem dost zůstalo 😨 .Brala jsem revalid a měla i šampon revalid, ale myslím, že to bohužel zas takový vliv nemělo, prostě to pak samo přešlo a teď už je to ok. Kadeřnice mi říkala, že je to naprosto normální, prostě hormony 😒

popelka.miri
autor
9. kvě 2009

Holky, mně tenkrát po druhém porodu kadeřnice řekla, že když budu kojit, tak mi ty vlasy padat nepřestanou. Teď kojím zase už 16 měsíců a zase teď na jaře se to zhoršilo..Prý mám přestat kojit, ale to já určitě nechci.. Neznáte nějakou bylinku nebo oplachy 😅

sonisek
10. kvě 2009

Tak mě padají vlasy snad od porodu, už tři měsíce...nejhorší to je po umytí, to mám plný dlaně...ale prý to je normální, tak to zatím neřeším...

aponchie
10. kvě 2009

6mesicu brutalniho padani po prvnim porodu asi do 5mesicu od porodu ted brutalni padani asi 3mes pred porodem 😝

sarkal
10. kvě 2009

Ahojky tak malému je skoro šest měsíců a vlasy pořád padají,měla jsem je pod ramena a padaly hrozně,jsem se divila,že ještě nějaké mám 😅 😝 asi před dvěma týdny jsem se nechala ostříhat a padají o moooc méně.Ale jestly někdy vůbec přestanou padat...nevim nevim,tomu už moc nevěřím 😅 😅

Popelka já si dělám odvar z kopřiv:natrhám kopřivy,uvařím a s tou vodou si po mytí polévám vlasy,no nedělám to pravidelně,ale ty vlasy jsou po tom úplně hebké,lesklé fakt pěkné...

konja
10. kvě 2009

Po prvním porodu mě nevypadl ani vlásek a po druhém jsem ještě sedm měsíců po porodu pelichala 😅 Bylo to strašný!!! Plný hrstě vlasů 😔 Nechápala jsem jak je možné, že na té hlavě ještě něco mám 😅 Udělali se mě úplně kouty 😝 Byla jsem z toho docela dost nešťastná, ale prý to musí přejít samo Je to po porodu normální a způsobují to hormony. Jestli to má souvislost s kojením netuším, obě dvě děti jsem kojila a při prvním mě fakt nevypadl ani vlásek a druhé kojím stále a vypadávání přestalo zhruby na těch sedmi měsících zedne na den. Chce to prostě vydržet! 😉

lentilka11
10. kvě 2009

nejspíš se jedná o akutní telogenní efluvium (vypadávání vlasů v klidovém stádiu) po porodu a při kojení, změnou hormonálních hladin...

při déletrvajících obtížích je vhodné vyšetřit štítnou žlázu, hladinu železa v krvi..

taky se dost podepisuje stres, hypovitaminóza...

peppapig
10. kvě 2009

popelka...ja bych osobne na rady kadernice nedala, opravdu pokud si myslis, ze je to nadani nadprumerne zajdi si k lekarce a ona ti urcite poradi.

micanek
10. kvě 2009

Holky ... skuste tu čínskou, jak jsem psala .. mně píchali aji B12 a stejně to neomohlo a tohle fakt suprově a při tom jsem mohla pořád moje srdíčko kojit a kojím.

hupcza
11. kvě 2009

tak tohle mě zatím minulo
naopak mi v těhu hodně zhoustly vlasy, takže mám občas problém je trošku zkrotit do účesu 😅
ale pořád si říkám, žeje to lepší než to padání
pokud vím, kámoška na to brala injekce B

aponchie
11. kvě 2009

hupi me to zaclo padat u male az dlouho po porodu 😅

popelka.miri
autor
11. kvě 2009

Hupcza, asi tě zklamu, ale já v těhu měla taky super vlasy, to padání začalo až ten 4. měsíc po porodu 🙄 , takže ty máš ještě dost času 😅

hupcza
11. kvě 2009

pop: no ségře začalo relativně hned
beru to i tak, že to mám vše docela zrychlené - očistky cca týden, v sedmém týdnu už mám i přes plné kojení ms ...takže ty projevy spojené s vlas by se měly projevit taky asi dřív 🙂

popelka.miri
autor
11. kvě 2009

Hupcza, jestli máš jak píšeš hodně vlasů, tak to nebude poznat, když ti nějaký vypadají 😉 ..Já to měla blbý v tom, že mám řidší jemný vlasy odjakživa a tímhle se to ještě zhoršilo ☹

hupcza
11. kvě 2009

pop:no já už si na ně zvykla 😀 😀

robi
12. kvě 2009

3 mesice po porodu zacaly padat, padaly asi 3 mesice a pak zacaly rust novy (vsude podrustky, na cele jsem mela ofinu) 🙂

kalo
12. kvě 2009

mě začaly padat 5 měsíců po porodu a stálo to za to 😀 Jelikož mám vlasy velice jemné a ne moc husté, tak jsem myslela, že budu holohlavá..Tak po 2 měsících to ustalo. Kouty začaly zarůstat krátkými vlásky. Ono to jde zmírnit různými vitamíny na vlasy, ale při kojení se brát žádné nesmí... 😉

marselina
12. kvě 2009

jé tak mě padají vlasy ještě pět měsíců po porodu,mám také jemné a řídké vlasy,tak snad nebudu plešatá 😀 😀 😀

terry2
12. kvě 2009

Před otěhotněním jsem měla vlasy nic moc,v těhotenství jsem je měla naopak hustý lesklý 😵 ,obrat nastal tak 4 měsíce po porodu 😠 ,vlasy byly uplně všude,padalo mi jich rekordní množství,už jsem z toho byla tak zoufalá,že jsem si došla i na kožní 😖 .Dr mi napsala vodičku alpicort,poctivě jsem vtírala,po pár týdnech bylo po padání ale fakt jsem s tím dobrýho pul roku bojovala.

popelka.miri
autor
12. kvě 2009

Terry, tak já to měla stejný a jako marselina. Prostě jemné a řídké vlasy od jakživa ☹ , ale v těhu naopak a pak po porodu to začlo. Ani culílk jsem si nedělala kvůli těm blbým koutům..A na kožní jsem byla, ale jediný, co mi dala, bylo sněžení na kouty a jinak nic. Ten alpicort je dobrej?

dagina
12. kvě 2009

Ahojky, tak mě to bohužel také potkalo 😠 😠 . Jsem čtyři měsíce po porodu, a vlasy mě začaly padat tak, že už mám kouty ☹ , je to děs. Při tom v těhu a ty 3,5m po porodu jsem měla špičkovou kvalitu vlasů a na hustotu jsem si také nemohla stěžovat, za to teď to stojí za to ☹ ☹ .
Také plně kojím, takže nic moc na to brát nesmím, koupila jsem si jen šampon a kondicionér Revalit, ale asi žádný zázrak to nebude..., jak tady některé psaly, musíme doufat, že to odezní samo 🙄 . Ale přeci jen, kdyby některou ještě napadlo jak nám pomoct, bude to super 🙂.

Ta čínská medicína... 😖 , věřím, že micánkovi pomohla, ale jinak na to moc nevěřím, kdysi jsem ji také užívala na jiné problémy a výsledky žádné, jen prachy v pr... .

Ještě jeden dotaz, skrz to padání chodíte k obvodnímu lékaři???

hpaja
12. kvě 2009

Mě začaly vlasy padat 3 měsíce po porodu a teda docela mě děsilo, kolik jich je ráno na polštáři, ve vaně po mytí hlavy, na hřebenu, no děs... 😝 Před těhu jsem měla vlasy pěkný, v těhu přímo suprový 🙂 Taky plně kojím. Nechci to zakřiknout, ale přijde mi, že za poslední týden to už není tak strašný, tak doufám, že to už přestane.

terry2
13. kvě 2009

Ja nakonec ani nevím,jestli mi zabrala ta vodička,nebo se mi prostě po čase srovnaly hormony 😀 ,je ale pravda,že v místech který jsem si potírala mi vážně začaly brzy rust nové vlasy.Teď už to píšu s usměvem,ale když si na to vzpomenu,do smíchu mi fakt nebylo-už jsem se viděla s pleškou na hlavě 😝 Držím vám všem palce,aby se vám to taky co nejdřív srovnalo.

popelka.miri
autor
13. kvě 2009

Dagina, kvůli padání se chodí na kožní, ale kamarádka mivčera řekla, že někdy to může být i štítná žláza, hlavně, když je to v rodině 😒

dagina
13. kvě 2009

Terry2, za jak dlouho se ti to srovnalo???

Popelka, štítná žláza jo 😕 ?! Ještě tohle do baráku 😠 . Já věřím, že se to opravdu srovná samo.

terry2
13. kvě 2009

dagina,padaly mi asi pul roku,ale když jsem začala vtírat alpicort,tak jsem měla do měsíce pokoj a hlavně mi začaly rašit nový vlasy 🙂

lennis
13. kvě 2009

doporučuju Panthenol v kapslích a hořčík, zinek a vápník (3v1) a nejlépe vtírat panthenol přímo do pokožky, já byla málem holohlavá, 3měs tyhle vitamíny a 2x do roka tuhle kůru, beru to momentálně zase.
Mně padaly mezi 3-9měs. Hrůůůza

dagina
13. kvě 2009

Lennis, ty kapsle Panthenol + ost. vit. mohou i kojící??? Terry, ta samá otázka i na Alpicort, a ještě zda je jen na předpis.
Díky holky za info. Už se vidím pomalu také holohlavá 😖 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru