Péče o jizvu po císaři. Kdy jste začaly cvičit?

binki
24. lis 2007

Jak se staráte o jizvu? Za jak dlouho po zákroku jste začaly cvičit? Díky

macanet
24. lis 2007

Binky jizvu jsem masírovala po každém koupání měsíčkovou mastí 😉

kalo
25. lis 2007

Ono ani nejde o to něčím mazat, ale hlavně masírovat, aby nepřirostla. Na to je nejlepší nesolené sádlo. Ale žádnou bylinkovou mastí určitě nic nezkazíš.

Co se týká cvičení, tak už jsme to tu někde probíraly, že o tom nikde nic není a nikdo pořádně nic neví, kdy a jak cvičit 🙂

Já začala cvičit břicho velmi pomalu 3 měsíce po porodu (jen šikmé svaly) Jinak celé tělo (takové ty protahovací a mírně posilovací cviky) hned po porodu. (ale já cvičila v těhu i před ním hodně) Záleží, v jaké jsi kondici...

binki
autor
25. lis 2007

Dávám na to desinfekční sprej a mažu to Contratubexem.

Jsem zvyklá na pohyb, takže představa, že můžu cvičit až po šestinedělí se mi moc nelíbí, ale zas to nechci potentit, jestli Kalo chápeš. Začala bych zatím s gumou terraband ruce, záda a přidala zadek a nohy. Co myslíš. Rodila jsem 14tého. 😕

musko
25. lis 2007

binki, neblázni!!! Ja som tiež hodne cvičievala, tiež som musela rodiť cisárskym, ale fakt dodrž tých 6 týždňov! si krátko po porode, jazva sa musí poriadne zhojiť, si po porode v hormon. zmenách, vydrž... A potom pomaly začni - pilates po porode - ale len pomaly. Mala by si sa správať ako po klas. brušnej operácii... A myslím, že pohybu má každá mladá mamina až až....

lu777
26. lis 2007

už jsem to psala do diskuse o cvičení po porodu: existuje brožura Fit po porodu (mám ji doma) a tam je cvičení jak po normálním porodu, tak po císaři.. je to tam dokonce rozepsané po dnech a týdnech s fotkami, pokud se dobře pamatuju.. a myslím, že tam asi bude i péče o tu jizvu 😉

dagmik
27. lis 2007

mně teda nikdo nic v porodnici neřekl ani neporadil....masírovat jizvu, aby nepřirostla??? jako kam??? já ji mažu měsíčkovou mastí, ale jen proto, že mi to poradila švagrová, ale nevím proč....

....cvičení bych také radši dodržela...a co myslíte rotoped?? to by neměl být problém, ne??

...příští týden mi končí šestinedělí, tak se pak poptám ještě na kontrole u gynekologa

binki
autor
27. lis 2007

Ahoj dagmiku,
budu ráda, když se zeptáš svojí doktorky, já jdu na kontrolu až v lednu a do té doby je ještě spousta času.
Jizva se masíruje, aby se nevytvořil keloid, taková deformace a aby to pěkně rostlo.

TO: lu777, včera jsem si objednala DVD od Magdaleny Mikulandové, název si bohužel nepamatuju, je to o cvičení po porodu.

TO: Musko, asi máš recht, dám si pauzu, naskáču se dost a dost a po šestinedělí začnu.

paja
27. lis 2007

Holky,
já se přiznám, že jsem jizvu nemasírovala, protože jakýkoli dotek na to místo mi nedělal dobře - ne že by to bolelo, ale bylo mi to prostě dost nepříjemné...Udělala jsem ale velkou chybu! Jizva mi cca 7 měsíců po porodu začala jakoby vystupovat (nevím, jak se tomuto jevu přesně říká - zda je to ten keloid, jak píše Binku...). Jeden léčitel mi poradil rakytníkový olej a doktor zase bio lampu. Bio lampu jsem tedy ještě nezkoušela (tu přinese až ježíšek 😀 ), ale ten rakytníkový olej používám a je to fakt super - myslím, že se to zlepšilo a snad to nebude postupovat dál. Ten olej je na jakoukoli porušenou tkáň, aby se dobře zahojila - používá se i při popáleninách od slunce, nebo když se třeba popálíte o hrnec nebo i po chemoterapii. Kupuje se v bylinkářství. Můžu vřele doporučit. A hlavně holky nezapomeňte mazat, mazat, mazat...!!!!

bielanevesta
27. lis 2007

Tak ja som nemasírovala, nemazala, nikto mi nič nepovedal a v prodke sa na mńa vyprdli 😝 Ale mám od sestry bio-oil tak dúfam, že zabere. inak s ami zdá, že na ľavej strane mám to čo píše binki 😝

dagmik
27. lis 2007

binki, díky za info, ale stejně nevím, co je to keloid...ale najdu si to...a u doktora se zeptám...

paja, bio lampu mi na to dávali v porodnici, to už jsem úplně zapomněla, ale víc nic a nic neřekli....

a mazat a masírovat nějak speciálně??

kachne23
28. lis 2007

Ahoj, já rodila v Podolí, o mazání jizvy nám nic neřekly - spíš naopak, nejdřív až tak za tři tejdny a nejlepší je prý vepřové sádlo, akorát to máme masírovat ve sprše. Ale cvičit naopak máme začít hned - nic náročného, ale třeba rotoped je ok, taky se už můžou (a maj) cvičit šikmý břišní svaly (od šestého dne po porodu), přímý se směj cvičit až za tři měsíce, až se stahnou. Takhle nám to aspoň radila rehabilitační sestra..

kalo
28. lis 2007

S tím masírováním...prý se s ní má často jakoby hýbat, aby ta kůže nepřirostla k břišní stěně (nebo tak nejak 🙂 ) Pak je totiž taková jakoby vtažená dovnitř...

Kachne23: mě se to teda zdá hoooodně brzo (jak píšeš o cvičení břicha)....ale jestli ti to radila rehab.sestra (???)

Já jsem teda na to byla hodně opatrná (aby třeba jizva nesrostla blbě nebo si to nějak nenatáhla...) Já začala pomaloučku na šikmé 3 měsíce po porodu a přímé jsem ještě necvičila...to dám až tak 6 měsíců po.

Dobře zahojené břicho je moc důležitý (jestli v něm chcete někdy nosit i další dítě...), tak není kam chvátat...neeeee???? 😉

janika
29. lis 2007

ahoj holky, tak já se taky přidávám, císař jsem podstoupila 1.11. V porodce za náma docházela reh. sestra a už tam jsme posilovali nejdív šikmé břišní (nejdřív jakoby se zvedat jenom za rukou a po pár dnech celé rameno) a pak i příčné svaly (narovnat nohy, špičky nohou k sobě-flexe a bedra do podložky a zatnout svaly a zvedat hlavu-nic víc!) A pak je důležité posilovat i pánevní svaly a jakoby stahovat se - je to dobré i kvůli inkontinenci + jakoby vtahovat se dosebe (v pochvě) ale nesmíte u toho pohnout svaly na zadku ani na břiše... A ohledně mazání - tím se nic nezkazí, ale důležité je jizvu stlačovat a krouživě masírovat. Tak teď by ze mě měla ta reh. sestra fakt radost 😅 Tak snad vám to pomůže. A po šestinedělí se prý můžu vrátit k takovému pohybu, na který bylo mé tělo zvyklé - samozřejmně postupně a nepřehánět. Ono teď v zimě hlavně bacha aby člověk nebyl moc uřícený a neprochladl. Já se už taky nemůžu dočkat normlního pohybu ☹ ale ten malý prďola mi za to stojí 😀 Tak snad se nebudete zlobit,že jsem se tak rozepsala 😲

janazzz
27. srp 2013

Holky, má se nějak přímo rozmasírovávat jizva nebo jenom okolo? Okolo jizvy mám takové bouličky, tak nevím, co s nimi ☹ Jsem 6 týdnů po císaři. Je to normální?

yorii
15. lis 2016

Pojišťovna je povinna hradit rehabilitace po císařském řezu ať už "z estetického důvodu" anebo k vůli rozestupu břišních svalů. Každý obvoďák vám to napíše, takže neleňte, utíkejte ke svému lékaři a nechte si to hezky napsat, protože pak se vám rehabilitační a fyzioterapeut může věnovat individuálně a říct vám kolem jizvy i cvičení vše potřebné na míru. Brát to podle tabulek, co vykládají v nemocnicích je totiž blbost, páč každému se tělo hojí jinak. Na rehabkách často na porodnice k vůli tomu nadávají... ☹

lubarda
23. únor 2017

Na keloidni jizvu zkuste tejpovani.
http://udelejtesisami.blogspot.com/2017/02/tejp...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru