Placenta - co se s ní dá dělat?

brigule
16. únor 2013

Ahoj, nevím, kam toto téma zařadit. V porodnici jsme dostali domů placentu, asi to zní morbidně, ale zatím jí máme v mrazáku, je to ca 3 týdny. Chtěly bychom ji zakopat pod zasazený strom. Nevíte, jak dlouho placenta v mrazáku vydrží, případně co jiného se s ní dá dělat?

dezyre
16. únor 2013

Vy jste dostali v porodnici placentu jo? Tak to docela čučím. A vy jste ji chtěli??? Sice jsem četla pár případů, kdy si ji rodiče "vydupali", ale normálně se nedává.

eloana
17. únor 2013

to teda taky koukam..... bylo to v CR?normalne se to podle me nesmi.
Jeste me napadlo snist🙂 asi bych ji taky zakopala pod strom)

llluckaaa
17. únor 2013

Ahoj, já myslím, že vydrží hodně dlouho (rok?). Pokud ji teda nechcete sníst nebo podobně zpracovávat. Zakopala bych ji na zahradě, za chvilku rozmrzne zem, tak bych se do toho pustila.
Taky se divím, že se ji někdo může dostat 😒

monik1
17. únor 2013

Téda co se tady člověk ještě nedočte 😀 😀 Placentu přeci jen tak domů spolu s dítkem nedávají, takže když jste si o ní požádali, tak máš toto asi pečlivě nastudováno, ne 😎

ebsian
17. únor 2013

To je hustý, nikdo mi ji ani neukázal, ani nedal domů 😀 Jenom jsem viděla jak sbírají z pupečníku krev do zkumavky 🙂

camelinka
17. únor 2013

@brigule podle Maorských zvyku se placenta zakopava na zahrade pod strom a "vraci se matce Zemi" 🙂

blahova_andrea
17. únor 2013

@ebsian kamarádce ji ukázali, jak byla moc potrhaná a že už prcka prakticky nijak nechránila a nevyživovala, že bylo na čase porodit 😀 já ji taky viděla, ale ani mě nenapadlo ji chtít. však ona stejně putovala určitě na svůj předem daný účel 🙂

ebsian
17. únor 2013

@blahova_andrea Možná raděj nevidět, jenom jsem zahlídla, jak ji tahal když jsem jednou pak ještě zatlačila, ale jen jeho ruce. Asi lepší pro mě, nemusím vidět všechno, to hezčí jsem už po porodu viděla a to stačí. Ale rři představě, že si ji vezu domů 😅 Nesmrdí to pak už po 3 dnech v sáčku?

ladenka
17. únor 2013

mě ji doktor ukázal, protože se rozplýval, že ji mám ve tvaru srdíčka, že to ještě neviděl, a bylo mi opravdu jedno, co s ní udělají, domů bych ji nechtěla, ... já myslela, že se domů ani dát nesmí, že je to biologický materiál, tak jako třeba amputovaná ruka, nebo co já vím 😕

hojda
17. únor 2013

Tak pokud vím, tak Tom Cruise jí snědl 😉 . V tom mrazáku je to celkem nebezpečné, aby se to nepopletlo...

zelva
17. únor 2013

No páni. 😕 nechápu k čemu to jako někomu je 😅 Přijde mi to divný, asi něco jako jak tu píše ladenka, že by si jako někdo vzal domů amputovanou ruku a dal si ji do mrazáku 😕

naomi6
17. únor 2013

@brigule Ahoj, no to je opravdu velmi zvláštní. Nám ji s manželem paní doktorka ukázala celou. Měla prý netradičkní tvar do hrušky. Byla krásně celá a v pořádku, ale ani by mě nenapadlo ji chtít domů. Nevím, ale do mrazáku mezi ostatní jídlo bych ji teda nedala.

denisia
17. únor 2013

Ja tiez poznam jednu, co ju s manzelom zjedli ... ale nebolo to v CR ...

llluckaaa
17. únor 2013

@zelva Já znám někoho, kdo má v mrazáku potkana. Umřel domácí mazlíček, zem je zmrzlá a tak čekají na jaro, aby mu mohli udělat hrobeček 😅

dezyre
17. únor 2013

Ježiš já bych taky měla strach, že si to v mrazáku s něčím spletu 😝 Zahlídla jsem ji jen tak koutkem oka a hrozně mě to připomínalo velký játra (jak vepřový), taková barva i lesk 😅

brigule
autor
17. únor 2013

Rodila jsem v Německu, jak jsem zjistila, je tu celkem normální brát si placentu domů. Ne že bych ji musela mít, ale holčina co mě rodila mi ji po porodu ukázala, která část byla přilepená na děloze a která byla u miminka a pak tak nějak automaticky na nás: "Určitě ji budete chtít s sebou, že" a šup, už byla v pytlíku a manžel ji měl v ruce. Sice to nebyla zrovna nejpříjemnější podívaná, už se děsím, až jí vybalíme a znovu ji uvidím, ale co, už ji máme, tak ji někam zakopeme. Jíst bych ji rozhodně nemohla 😖

amallie
17. únor 2013

no to zírám 😲 on to někdo jí?????? to je snad nějakej kanibal, né?

jaajaa
17. únor 2013

Ja jsem rodila v Nizozemi- placentu jsme si oba s manzelem nechali ukazat, mame ji i vyfocenou, jak tam bylo miminko. No a placenta je v mrazaku a budeme vysazovat strom a placentu zakopeme.

petrusew
17. únor 2013

Mě placentu PA ukázala a ukázala ji i manželovi, ale že bych si ji musela nést domů...podle mě to v ČR není možné a likviduje se.

hojda
17. únor 2013

Tom Cruise

http://aktualne.centrum.cz/kultura/clanek.phtml...

JInak to měl asi za to, že jí nedovolil při porodu křičet 😉

hojda
17. únor 2013

A dokonce pár typů na přípravu......

http://www.babyweb.cz/mam-po-porodu-snist-placentu

co se člověk všechna na netu dozví.....

karmenta
17. únor 2013

Jiný kraj, jiný mrav. Já placentu ani neviděla, vůbec mě nenapadlo o ni požádat a ani nevím, co bych s ní dělala. Ale pokud si ji chce někdo zakopat na zahradě, tak proč ne. Sníst bych ji nedokázala, ale jestli je to někde běžné, tak prosím 🙂 U nás je prý zas zvláštní, jak brzy pícháme holčičkám ouška na náušnice. Každý má svoje zvyky 🙂

evaviki
17. únor 2013

@hojda bleju..

@brigule zakopat 😀

amallie
17. únor 2013

@hojda tos mě dostala teda 😲 i steak 😝 😝 😝 😝

hojda
17. únor 2013

@amallie A klidně si můžeš říct, jestli propečený nebo krvavý....

amallie
17. únor 2013

@hojda uááááááá 😝 😝 😝 pane jo, tak jsem právě sežrala čokošku, páč se mi fakt nedělalo dobře

brigule
autor
17. únor 2013

@hojda tak ono nejen "přírodní národy", ale dokonce i Velká Británie ... 😀

brigule
autor
17. únor 2013

@karmenta v Německu je nemyslitelné dát hned po narození propíchnout uši holčičkám kvůli náušnicím. Já byla a jsem ve svém okolí (v čr) snad jediná ženská, která nemá a nikdy neměla náušnice. V německu je to přesně naopak.

brigule
autor
18. únor 2013

@amallie jedna známá číňanka mi jednou vyprávěla že se u nich placenta jí uplně normálně a samozřejmě, protože je zdravá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru