Placenta - co se s ní dá dělat?

brigule
16. únor 2013

Ahoj, nevím, kam toto téma zařadit. V porodnici jsme dostali domů placentu, asi to zní morbidně, ale zatím jí máme v mrazáku, je to ca 3 týdny. Chtěly bychom ji zakopat pod zasazený strom. Nevíte, jak dlouho placenta v mrazáku vydrží, případně co jiného se s ní dá dělat?

hojda
18. únor 2013

@brigule Já taky neměla náušnice až v první třídě a musím říct, že mi to bylo hodně líto, že všechny holky je měly a já ne.....

amallie
18. únor 2013

Mne pripadne uplne nechutny jist lidsky organy teda 😝 😝 😝 Nereknu, kdyby to bylo z prasete, to taky bekdo ji jatra, ale z cloveka????? Pane boze, uaaaaa 😝

karmenta
18. únor 2013

@brigule já píchlé uši mám, ale dceři jsem to nenechala, až bude chtít, však ona si sama řekne 🙂 Jehel si už užila dost a navíc myslím, že se s těmi náušničkami (at jsou sebehezčí a sebemenší) nespí nikdy úplně pohodlně.

olusenka
18. únor 2013

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/cl...

Já bych ji v případě, že bych ji měla doma, zakopala na zahradě pod ovocný strom (starý pohanský rituál 🙂 ). Myslím, že v mrazáku vydrží dlouho, min. několik měsíců, jako kterékoliv normální maso.

lrg
18. únor 2013

Uf, tak jsem si právě vygooglila, jak taková placenta vlastně vypadá a neudělalo mi to vůbec dobře. Ještě, že to břicho není průsvitné 😀

kh83
20. únor 2013

U nás jedni sousedi, co vyžnávají "zdravý životní styl" rodili doma a placentu zahrabali někde na zahradě, lae už se odstěhovali. Docela by mě zajímalo, co by na to řekl nový majitel 😉 Mám pocit, že u těchto rodiček, je zakopávání - ne pojídání - docela normální, taky kam s tím. A kromě stromu se prý také zahrabává před hlavní dveře - že to nosí štěstí 🙂 V mrazáku se vám přeci zkazit nemůže a i kdyby tak to nevadí, když jí nechcete jíst 😝 . Akorát nevím kam to zahrabávají ti, kteří bydlí třeba v paneláku 😒

miriska
28. bře 2014

Najde se tu někdo, kdo si nechal placentu zpracovat do kapslí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru