Po porodě mám zablokované SI skloubení, asi tlačením

orchidie
30. čer 2011

Při porodu jsem měla malinký nástřih, ale při finálním tlačení se mi díky tomu udělal z malinkého nástřihu velikánský modrák/hematom zasahující až skoro do poloviny zadku (modřina lelzla vesele z kalhotek). Toto podle fyzioterapeuta způsobilo podráždění nervu u SI skloubení, se kterým jsem měla problémy už před 1,těhotenstvím a pravidelně jsem na to cvičila (což ovšem pak ve vyšším stupni těhotenství už nebylo možné). Hematom mi nastartoval kolem nervu zánět a následovalo pomalé hojení +5.týdenní blokáda zad, která mě bolela/trápila mnohem víc než celkové hojení po porodu (pidi nástřihu). Povolené břicho, které záda vůbec nedželo mi samozřejmě moc nepomohálo, ale to jsem brala jako součást 6-nedělí a snažila jsem se pomaličku cvičit na posílení, ovšem to bylo možné až tak po 8tydnech od porodu (coz je celkem dlouha doba na to, ze uz v porodnici doporucuji posilovat panevni dno). A tak se ptám:
Měla jste některá podobný problém? Pokud ano, přivodilo vám to jen tlačení nebo spíš tak celkově oslabení svalů zad a břicha? Myslíte, že pokud se toto přivodí tlačením, lze tomu nějak předejít? (cviky na posileni panevniho dna, plavani... atd.)?

coxa
1. črc 2011

Ahoj, na záda trpím už hodně dlouho, zablokovaná SI taky moc dobře znám. Já jsem v těhotenství chodila na cvičení pro těhotné a pravidelně na rehabilitace. S porodem jsem problémy neměla, spíš až potom při ohýbání se do postýlky a do kočárku, ale za to myslím mohly spíš oslabené břišní svaly. Nejsem doktor, ale myslím, že i u tebe to tak mohlo být. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru