Po porodu chci mít dítě u sebe. Mám právo to vyžadovat?

simlenka
20. bře 2010

Chci se zeptat jestli mam pravo vyzadovat,aby po porodu - pokud bude mimi v poradku,samozrejme - nebylo odnaseno na ty cca 2h ode me z porodniho salu. vim,ze ve spouste porodnic uz je tohle normalni,ale v kolinske porodnici,kde se chystam rodit,bohuzel ne a po porodu,kdy matka lezi na sale je dite odneseno na nejake to vyhrivaci luzko bo co. po prvnim porodu jsem stejne nebyla schopna usnout,jen jsem myslela na sve detatko,myslim si,ze neni dobre matku od ditete odlucovat a tak se chci zeptat jestli se tomu muzu nejak branit,jestli s tim mate nekdo zkusenost a tak. jsem rozhodnuta se nedat odbyt pokud bude mit prcek apgara 10-10-10 tak jako nase mala,ale cokdyz ho pres me protesty odnesou?

keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
2. dub 2010

Ja myslim, kdyz si nekdo precte veskere prispevky postupne, tak se zasmeje nekterym prispevkum stejne jako ja... 🙂

Ja si proste stojim za to, ze nervovat maminky nekterymi podobnymi nesmysly co jsem zde cetla neni spravne. NIKDE TI NEODNESOU DITE, aby to doslo tak daleko, ze budes muset vyhrozovat policii a podobne. A rodicka pokud omdleva na sale, tak se proste nedivim ze dite ze ji personal navrhne, at si odpocineze si dite ponecha u sebe.
A pokud to pisi nejak nesrozumitelne tak se hluboce omlouvam...
Miminko patri k matce, ale ne v pripade, ze ma lekar jakekoli pochybeni. A kdyz rodicka omdli tak to duvod proste je. Alespon pro mne je dulezite to, aby moje miminko bylo po narozeni v klidu zdrave, v klidu a v poradku a ani ja jsem ho nijak neohrozila. Pokud to bude treba, byt jen na nejake vysetreni, tak to chvilicku bez nej vydrzim, a moje miminko tez...

keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simlenka
autor
2. dub 2010

Keminek, díky - ale pro nás je havlbrod děsně z ruky - je to minimálně hodina a půl cesty, ne-li víc a vzhledem k tomu, že nějak pořád netusím, jak to vše zorganizuju s dcerkou... - já dám tomu kolínu na podruhé šanci, podle toho, co mají napsáno na aperiu, tak by dítě neměli od matky oddělit na víc jak 30 minut - resp. maj tam, že na méně než 30 minut - všechno si to vytisknu a pak tam s nimi budu o tom diskutovat, pokud by měli problém 😉 --- ono my jsme oba taky takoví usedlíci a nikam moc netrefíme, Kolín je od nás jen 20km a oba ho známe, nevím jak by s naším orientačním smyslem dopadla cesta jinam ☹

já věřím, že to půjde, jen se prostě musím připravit na to, že je potřeba se ozvat, pak vám dám vědět jak to dopadlo - věřím, že dobře 😉

ještě jednou moc děkuji za podporu a užitečné odkazy 😉

Marti, k tobě no comment - ty zkrátka nechápeš o co tu celou dobu šlo - ale to je jedno, přeju ti, aby ses vždy setkala s ochotným personálem a pokud ti dítě odnesou jen kvůli rutinně, abys měla pusu na to se bránit anebo aby ti to bylo jedno 😉

keminek
2. dub 2010

sim, aha já myslela, že to máte blíž 😒

mamina
4. dub 2010

Simlenko,já s pátým mimčem taky jela do porodnice vzdálený hodinu a půl.Neboj,v pohodě to stihneš!... 😀 Teda pokud by nehrozil překotnej porod-ale to by Ti nejspíš řekli už v poradně.Pokud nejsi otevřená na 5 cm,v poho dojedeš a ještě budeš na hekárně. 😉 A starší dítko by Ti někdo musel hlídat-tak jako tak.A to už je pak fuk,jestli o hodinku dýl nebo ne.Stejně pokud chceš taťku u porodu,je to jedno,jestli část doby strávíš v autě nebo na sále. 😀 A přeju,ať Ti to dobře dopadne!... 😉

martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dexin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alti
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lamia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brumdinka
13. dub 2010

teda zas sem zavítala do diskuze plné vášní 😀 😀

jako sorry ale s martinou souhlasim, jasně každá chce mít dítě u sebe, já malýho měla hned od začátku prostě proto, že se to tak v Chebu dělá ale měla sem porod bez problémů, kdyby tam byl jakýkoli problém tak pochopim, že nemůžu ho mít u sebe a tu chvíli tu vydržim 🙂

co se týká koukání starších dětí na porod - to si jako děláte prdel nebo co 😅 🙄 to snad nemyslíte vážně 🤐

lamia
13. dub 2010

Brumdinko ale to bylo napsané hned v prvním příspěvku, že jde o situaci, kdy je všechno v pořádku, na obou stranách 😉

Co se týče koukání starších dětí na porod - jsou země, kde je to běžné, mě osobně by to vadilo...

brumdinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simlenka
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bertica.h
15. dub 2010

ja som to chcela mať tak,že spravia prvú hygienu po porode v mojej blízkosti,že budem všetko vidieť.al tak to enbolo...malá bola s nami 2hod.na sále,potom ja som išla na izbu a ju zatial vyšetrila lekárka a umyli ju..potom sme už boli stále spolu,ani na minutku si ju nezobrali,bezomna.
inak ja som napr.po druhom porode nemohla zaspať,tak som bola zo všetkého štatsná,rozčarovaná..atd.
ale prvá dcéra sa narodila v noci,spali sme obidve jak dudky a zobudili s aaž ráno🙂)

bertica.h
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristi
16. dub 2010

a co braní tomu,a by dítě nebylo s matkou? nechce se mi dočítat...je snad úplně normální, že vám dítě dají na pokoj, ne? já jsem teda nechtěla, první noc jí měly sestřičky,ale to bylo na vl. žádost

keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru