Po porodu chci mít dítě u sebe. Mám právo to vyžadovat?

simlenka
20. bře 2010

Chci se zeptat jestli mam pravo vyzadovat,aby po porodu - pokud bude mimi v poradku,samozrejme - nebylo odnaseno na ty cca 2h ode me z porodniho salu. vim,ze ve spouste porodnic uz je tohle normalni,ale v kolinske porodnici,kde se chystam rodit,bohuzel ne a po porodu,kdy matka lezi na sale je dite odneseno na nejake to vyhrivaci luzko bo co. po prvnim porodu jsem stejne nebyla schopna usnout,jen jsem myslela na sve detatko,myslim si,ze neni dobre matku od ditete odlucovat a tak se chci zeptat jestli se tomu muzu nejak branit,jestli s tim mate nekdo zkusenost a tak. jsem rozhodnuta se nedat odbyt pokud bude mit prcek apgara 10-10-10 tak jako nase mala,ale cokdyz ho pres me protesty odnesou?

petja
25. bře 2010

Nikdo nemá právo,ať má či nemá jakýkoliv titul odnášet mimi po porodu od matky.Jak píše Kaminek,rodiče jsou zákonní zástupci,jako takoví za něj nesou odpovědnost.Já budu taky trvat u svého druhého porodu,aby mi dítě jednak neumývali,jednak neodnášeli a všude ho chci doprovázet osobně.Já teda dost uvažuji o porodu ambulantním,to sem ale nepatří.K tomu mít či nemít dítě u sebe,to chce hlavně být průbojný,přesvědčený o svém záměru,v případě nutnosti i asertivní 😉 A dostatek informací je základ!!!

lenkabu
25. bře 2010

jj souhlas.............dítě hned po porodu už snad skoro nikde neumývají ne? 😕

petja
25. bře 2010

Lenkabu,nemyslím po porodu,ale prvních 24h a už vůbec ne tou jejich pekelnou kosmetikou,vždyť to musí být extremní šok po 9měsících plodové vody najednou nějaké parfemace 😝

beruska2x
25. bře 2010

neumivaji jen ho otrou papirovou uterkou...

ten titul je prave o tom ze by meli podporovat vztah matka-dite a prostredi pratelske k detem... koukni se na ty podminky na netu...

lenkabu
25. bře 2010

tak to jo,během 24 hodin ho umejou asi všude..............mně osobně to nevadí když je to jen vodou.

martina71
25. bře 2010

Neumit dite vubec 24 hodin po porodu??? 😨 To snad ne.... 😖 Kazdy ma pravo se rozhodnout, ale jak bude zachazeno s ditetem, zda po osetreni bude u matky ci ne, ale toto uz hranici z fanatismem a myslim ze to vazne ohrozuje i miminko. Pri spontanim porodu, je riziko nakazy ditete od matky. Miminko ma otevrenou ranu od pupecniku, a tohle uz mi prijde vazne prehnane... Nekdy kdyz ctu podobne prispevky, tak mi prijde, ze ziji v jinem svete... i ty zviratka prvni co udelaji, je ze sve mlade ocisti... 😒

beruska2x
25. bře 2010

ale to oni ho ocisti samo, hned okamzite po porodu , otrou mazek a osetri vse .. ja rodila v 12:20 a pak prisla sestricka asi kolem 17:00 a to uz ho normalne vykoupala celeho uplne docista 😉

lenkabu
25. bře 2010

Však říkám že omytí čistou vodou pár hodin po porodu a otření hned po porodu je normální. Jen bych ho nešoupla do johnsonu 😉

martina71
25. bře 2010

lenko a berusko... ano bezprostredne po porodu, je dite utreno, nikoli vykoupano...jasne ze se nemusi koupat v parfemovanych kosmetickych pripravcich, to snad zadna maminka nechce, vcetne me. Jen reaguji na to, ze nekdo nechce vubec 24 hodin po porodu umyt miminko... to mi prijde jako opravdu cunarna... muj nazor
To same az ta fanaticka hysterie z toho, ze je dite na chvilku odneseno k vysetreni a polozeno na elektrickou decku, treba nez maminka odrodi placentu, nebo ji siji. Jasne ze zadna mama nechce aby ji bylo dite odneseno...a pokud je sebemensi duvod k tomu, aby dite bylo vysetreno a osetreno, ja s tim rozhodne taky problem nemam, a kdyz je to treba, at tak udelaji.
Myslim ze je 21.století a v pripade, ze nektera mamina ma pocit, ze ji tim a miminku porodnice nejak skodi, jiste neni problem zajistit si nadstandartni peci na nejake soukrome klinice, kde ji jiste zajisti porodnika domu, a bude ji lekar navstevovat prvni 4 dni 2x denne doma...
A zase sem zde na webu cetla nazor nejake maminky, ze chce domaci porod, maximalne ambulantni porod, a ze je to povinnost lekare ji doma navstevovat... ano je, ale pri predstave ze moje detska doktorka by letala jen po navstevach.... Chtela by jsem videt tu maminku, az by ji novorozenec odrostl, a cekala v cekarne s nemocnym prckem v horeckach, nez lekar vyridi domaci porody...
Neco uz mam za sebou a nektere nazory mi vazne vyrazeji dech...

simlenka
autor
25. bře 2010

já myslím, že nikdo tu fanaticky nehysterčí, že dítě odnesou na ošetření, tahle diskuze je o tom, že pokud je dítě zdravé, není důvod ho separovat od matky a odnášet. jinak ten kolín v době kdy jsem rodila ještě baby friendly nebyl, ale měsíc na to už jo, předpokládám, že na základě nějakých zkušeností z předchozích měsíců, tudíž i z doby, kdy jsem tam rodila já - a moje zkušenosti mají k tomu, co je potřeba pro ten titul získat trochu vzdálená....

petja
25. bře 2010

Martina 71,přesně jak píšeš,každý má právo na svoje! Prostě nechci aby bylo moje dítě umyto 24h,protože mázek ho chrání,nikoliv ohrožuje,ty máš zcela zcestné názory a informace,tak nehodnoť prosimtě,ohánět se tady nějakým 21.stoletím? 😝 Tys toho asi zas tolik nezažila,hlavně nevíš,jak to v které porodnici chodí,mamince navykládají kdeco a pak se přijde podívat a děcko ti máchají v Johnsonu,až bych z toho šílela! Metodu nechat děťátko bez koupání 24h uznávají i přední čeští neonatologové,pokud to pro tebe má větší váhu.A nazvat to čuňárnou? To už svědčí o mnohém!!!
Ambulantní porod si přeje spousta maminek,jen ho nakonec neumějí prosadit,ale věř tomu,že odloučená nechce být od svého prvního dítěte žádná normální matka a zamezí se tak kolikrát i psychickým traumatům z odloučení.Jaké si myslíš,že to je pro tvoje dítě,co se mu v hlavince odehrává,když neumí domyslet všecko do důsledku?Na nového sourozence se těší,ale najednou ho donesou odkudsi a ono nechápe nic?Nebo si snad myslíš že dvouleté děcko už má v hlavě vše srovnané?
A názor,že je fanatismus to,že po 9 měsících neustálého kontaktu matky s dítětem je normální odloučení a nenormální,že ho chci doprovázet na vyšetření? Samože vyšetření po porodu se dají dělat v přítomnosti rodičky,je přece s prckem 2h po porodu na sále,ne?Tam se mohou všechna poporodní vyšetření vykonat a nevěřila bys,samotní porodníci s tím mají menší problém,jak ty!
A ty si myslíš,že porodnice je sterilní?! Děťátko ošetří stejně kvalitně i pediatr,který k tobě po příjezdu z porodnice musí tak jako tak.A,že ke mě bude jezdit na úkor tvýho dítěte v horečce? To už je snad sranda,ne?!
Ty asi fakt žiješ v jiném světě.Nicméně jsem ráda,že ho s tebou nesdílím...

martina71
25. bře 2010

Mila petjo, rozhodne jsem si toho zleho prozila dost, deti mam dve, jedno jiz dospele, druhe 6 ti lete. O tom, co jsem si prozila za poslednich 5 let, nez jsem ted naposledy otehotnela nemluve a myslim, ze ty jsi ani nemas poneti co vse se muze prihodit a co jsem ja musela vydrzet. Tech kontaktu a zkusenosti s porodniky jsem mela urcite mnohonasobne vice nez ty.
Myslim ze maminek, ktere chteji, aby jejich dite bylo normalne umyto v den porodu normalne vodou, pochopitelne cim mene chemie je vetsina. Kdyby pro miminko bylo lepsi je nemyt, tak ver ze to tak budou delat u kazdeho miminka. Zrovna tak byt v klidu s miminkem pod dozorem odborniku. Pro me je dulezite prozit porod i s miminkem v klidu pohode, a bez tehto hloupých emoci, hlavne aby tentokrat mohl tatinek prijet pro nas pro oba.
Reagujes hystericky a to je presne to co nemam rada a o cem mluvim.... preji Ti bezproblemovy porod

martina71
25. bře 2010

Simlenko, zadna maminka nechce, aby ji miminko bylo odneseno. Nejdulezitejsi je aby bylo zdrave a bylo v pohode.

beruska2x
25. bře 2010

ja tohle neresila, malej mel pri porodu malo kysliku, kdyz ho zdvihla, byl tak fialovej ze jsem se jen lekla a ihned letel na kyslik a ja byla tak hyn ze jsem to ani nevnimala asi 😅
ale byl tam s nim MM to je pravda...

beruska2x
25. bře 2010

jinak to mam asi podobne jako ty, domaci porod povazuju uz uplne za hazard se zdravim , jak matky tak ditete 🙄 stat se muze cokoliv.. jednou jsem slysela nejakeho docenta rikat ze 8 z 10 domacich porodu nedopadne dobre 😒

martina71
25. bře 2010

Berusko, mame v rodine nekolik lekaru, a 3 zname porodniky, jeden je opravdu kamarad. Nikdo z nich mi nedokazal pomoci, i kdyz moje cele tehotenstvi vypadalo v poradku a to jsem byla normalne v porodnici. Nechapu, jak kvuli tomu, ze ma byt udajne uchraneno napriklad prvorozene dite od stresu zpusobenym udajnym 4 dennim odloucenim od matky zpusobenym hospitalizaci, dobrovolne riskovat zivot toho druheho detatka a mimo jine i svuj. Vzdyt ma doma rodinu, tatinka, pripadne prarodice. Hlidala jsem pred necelym rokem svagrove rok a pul malou neter pri porodu druheho prcka, pred 3 mesici moji sestre a ani jedno dite rozhodne nemelo zadne trauma, naopak to bylo super v obou pripadech.
Cetla jsem i v jinych tematech, jak nektere zeny, chteji absolutne prirozeny domaci porod, nechteji nastrihnout a natrhnou se samy...Já vubec nechapu, co ta rodicka bude delat, kdyz bude i hodne potrhana vnitrne. A to proste nikdo neovlivni. Kdyz porod bude rychly, je to velice pravdepodobne, muze si stokrat masirovat hraz. O moznych komplikacich miminka ani nebudu psat. A co mne uplne dorazilo, ze k domacimu porodu vezmou mladsi dite, aby videlo jak se narodil sourozenec... Myslim, ze to musi byt pro to starsi dite vetsi sok, nez kratke odlouceni od maminky....
Muj nazor je detatko co nejdrive po porodu k mamince, kdyz to lze a zdravotni stav obou dovoluje neodlucovat, ale premyslet u toho mozkem...

petja
25. bře 2010

Martina 71 nevim dle čeho soudíš,že jednám hystericky.Argumentovat tím,kdo si toho kolik prožil je dost krátkozraké,navíc pokud toho o mém životě víš jen 10řádek,stejně tak jako o životě nevypovídá počet dětí.A to,že je lepší děti nemýt?Nejsem si jistá,že vždy lidi dělají to,co je pro dítě nejlepší.
Nevim,jaké hloupé emoce máš na mysli...

petja
25. bře 2010

A rozhodně nemůžeš tvrdit,že žena která se rozhodne rodit jinak,než je klasický zvyk riskuje dobrovolně život dítěte,to opravdu nejsi na pozici to soudit!

simlenka
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evinka001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
editah222
25. bře 2010

Moji malou mi dali hned po porodu a měla jsem ji asi půl hodiny, teda spíš manžel, protože já jsem dostala šílenou zimnici a tak mi ji musel držet i u prsa. Pak šla na hodinu a půl do inkubátoru na vyhřátí a asi 20 minut po tom co jsem byla dovezena na pokoj mi ji sestřička dovezla. Považuju to za běžnou praxi a zaskočilo mě, že to tak není všude.

Co se týče ambulatního porodu, tak já jsem o něho moc stála, ale bylo mi řečeno, že to u nás není možné, protože dítě musí zůstat minimálně ty 3-4 dny v péči lékařů. ☹ Matka klidně odejít může, ale dítě musí zůstat v porodnici.
No a nakonec mi to mohlo být jedno, protože malá dostala silnou žloutenku a v nemocnici jsem s ní byla 14 dní. Takže člověk míní...

beruska2x
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petja
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janinininka
25. bře 2010

no holky začíná se to tady pěkně rozjíždět, já myslím, že Simlenka založila diskuzi, na které chtěla, abychom si předávaly názory a zkušenosti a ne abysme se tady hádaly..

jinak mě malou otřeli a umyli druhý den po porodu, a taky byla v porodnici kosmetika Johnson, ta je asi v hodně porodnicích, že?

pattie
25. bře 2010

Přidám svojí zkušenost z Motola, z které jsem byla dost špatná a doteď na to myslím, jako na hodně negativní zkušenost týkající se této porodnice.
Malá se narodila plánovaným císařem před jedenáctou dopoledne, manžel mi jí donesl ještě na sál, když mě šili a pak jí odnesli na odd. šestinedělí a ani mi jí nepřiložili. Kolem třetí si šel manžel vydupat, že mi musí na JIP převézt dítě a alespoň ji přiložit, což se stalo (cca 5 minut), poté mi jí sestra odvezla. Znovu jsem jí viděla až za 24 hodin... Na dotazy mě sestry odpovídaly, že nejsou lidi, není čas ☹

petja
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru