Po porodu chci mít dítě u sebe. Mám právo to vyžadovat?

simlenka
20. bře 2010

Chci se zeptat jestli mam pravo vyzadovat,aby po porodu - pokud bude mimi v poradku,samozrejme - nebylo odnaseno na ty cca 2h ode me z porodniho salu. vim,ze ve spouste porodnic uz je tohle normalni,ale v kolinske porodnici,kde se chystam rodit,bohuzel ne a po porodu,kdy matka lezi na sale je dite odneseno na nejake to vyhrivaci luzko bo co. po prvnim porodu jsem stejne nebyla schopna usnout,jen jsem myslela na sve detatko,myslim si,ze neni dobre matku od ditete odlucovat a tak se chci zeptat jestli se tomu muzu nejak branit,jestli s tim mate nekdo zkusenost a tak. jsem rozhodnuta se nedat odbyt pokud bude mit prcek apgara 10-10-10 tak jako nase mala,ale cokdyz ho pres me protesty odnesou?

keminek
16. dub 2010

kristi, nic tomu nebrání.. dítě ti dají na vyžádání. Jen někde je nějaká rutina. Takže to pak může trvat pár hodin (hlavně pokud rodíš v noci). Oni ho samozřejmě přinesou, ale trvá jim to, pokud se děti rozvážejí např. k polednímu.. A většina maminek se dohadovat nebude. Někdo si fakt chce odpočinout, ale kdo ne, tak chce radu, jak argumentovat (viz úvodní příspěvek simlenky). No a když je sestra ještě třeba protivná, tak se hodí je znát no.. o nic víc nejde.

martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cvalda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
myscha
17. dub 2010

cvaldo
posoudit to snad mohou všechny, co někdy rodily, takže asi stejně tak jako ty ne? 😉
To, že ti dítě VŽDY hned dají, jak píšeš (pokud je matka i dítě v pořádku) není pravda. Sama jsem to zažila (naposled před 3 měsíci 🙂 ). Kolik je porodnic a často i kolik personálu a jeho osobního pohledu na věc, tolik je přece různých přístupů. Takže ani pokud bys rodila 10x, tak nemůžeš vědět, jak to funguje v té 11 porodnici. A ani už v té první, protože někdy jen záleží na směně.

Můj názor je, že úctu si musí zdravotníci zasloužit. Ten fakt, že někdo vystudoval medinu pro mě není automatická vstupenka pro moji úctu, jakkoliv je ta škola těžká a práce náročná. Jsou arogantní lékaři a sestry, stejně tak jako neschopní porodníci a samozřejmě si myslím, že těch lepších je mnohem víc. Vážím si těch dobrých, empatických a ochotných pochopit, že rodící matky jsou zákaznice, které je nutno respektovat a brát jako partnery a to i takovou rodičku, která má poněkud nestandartní požadavky. Podle mě to zatím bohužel není v českých porodnicích samozřejmost a pozor vůbec si nemyslím, že je na tom čes. zdravotnictví a porodnictví špatně. Jen ten postoj zákazník versus poskytovatel služby je pořád poněkud málo vidět.

mamina
17. dub 2010

Cvaldo,já mám nejstarší děcko sice jen ročník 95,mně samotný teprve bude 34,ale to bude pár dní po porodu šestého miminka.Takže zatím jsem rodila pětkrát ve třech různých porodnicích.Máš opravdu štěstí,že jsi se nikde s podobným přístupem nesetkala.Já jo,a to hned ve dvou z nich-dokonce jedna je fakultka.A přitom jsme byli oba NAPROSTO V POŘÁDKU.A byl tam i tatínek.A přesto nám malého sebrali... 😢 Šlo opravdu jen o rutinu...Prostě jsme rodili jako poslední,už pozdě večer a doktor i sestra už asi chtěli mít klid na kafe,nevím... 😕 (Nás přijímali jako poslední před stop stavem...)

simlenka
autor
17. dub 2010

mně přijde, že každý máme nějaké zkušenosti a podle toho soudíme, kdyby se ty, co mají ty nej zkušenosti setkaly s tím opakem, tak třeba budou mluvit jinak - napadáte keminka, že mluví jako by rodila v každý porodnici v republice, ale samy děláte to samý - jak můžete vědět, že to takhle chodí tam a tam?

já byla zdravá, dcerka zdravá a nedostala jsem ji ani na to přiložení k prsu! a přitom pokud bych se nenechala odbýt a trvala na svém, tak bych nejspíš uspěla - tahle diskuze měla být o tom, jak argumentovat v případě, že vám nechtějí vyhovět a ne o strašení! Z toho, co tu x holek napsalo, mám pocit, že je prostě ve většině porodnic běžné děti na ty 2h odnést - a to vlastně bez důvodu, prostě je to zaběhlá rutina a pokud to tak nechcete, tak ani neví, jestli vám mohou vyhovět, protože zvyk je jiný... neříkám, že je to tak v každé porodnici, já to nevím, soudím podle příspěvků z této diskuze a toho, co mi kdo řekl a taky myslím, že je to hodně o tom, na koho při porodu narazíte a na blba narazíte všude - a tohle celé bylo o tom, že pokud na blba narazíte, tak jak můžete reagovat - už nevím, co jiného na tom vysvětlovat!

POkud mi dr řekne, že porod proběhl v pořádku, já jsem v pořádku, miminko taky a nic nám není, pak je to podle mě uznání, že jsem schopná dítě mít u sebe a postarat se o něj, ne? Už nevím jak to jinak vysvětlit, asi nijak pže vy čtete mezi řádky a předem nás považujete za hysterky, co budou vyhrožovat policí 🙄

Také bych byla pro, aby se diskuze promazala, pže je tu opravdu jen pár užitečných poznatků a zbytek diskuze je úplně off topic 😝

keminek
17. dub 2010

ještě jednou dotaz zakladatelky:
Chci se zeptat jestli mam pravo vyzadovat,aby po porodu - pokud bude mimi v poradku,samozrejme - nebylo odnaseno na ty cca 2h ode me z porodniho salu. vim,ze ve spouste porodnic uz je tohle normalni,ale v kolinske porodnici,kde se chystam rodit,bohuzel ne a po porodu,kdy matka lezi na sale je dite odneseno na nejake to vyhrivaci luzko bo co. po prvnim porodu jsem stejne nebyla schopna usnout,jen jsem myslela na sve detatko,myslim si,ze neni dobre matku od ditete odlucovat a tak se chci zeptat jestli se tomu muzu nejak branit,jestli s tim mate nekdo zkusenost a tak. jsem rozhodnuta se nedat odbyt pokud bude mit prcek apgara 10-10-10 tak jako nase mala,ale cokdyz ho pres me protesty odnesou?

keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
oli.k
18. dub 2010

Ahoj holky, moje osobní zkušenost-rodila jsem v menší "obyčejné" nemocnici v Boskovicích a po porodu malou odnesli jen asi na 10min na základní ošetření/ prohlídku, byla navíc jen vedle por.boxu a manžel byl s ní. Za těch pár minutek jsem jí měla zpátky, zatímco mě doktorka ještě šila, por.asistentka už mi dcerku pomohla přiložit. Celé ty 2 hodinky jsme byli všichni tři spolu, pak nás společně přesunuli na šestinedělí. Tam jsem ji dostala asi za 3 hodinky už na pokoj. U porodu byly menší komplikace, malá dostala po porodu i trochu kyslíku, celé těhotentsví bylo hodně rizikové, měsíc jsem byla kvůli hrozícímu porodu v nemocnici....tak tohle všechno bylo úplně na jedničku.
Jinak musím teda naprosto souhlasit s Martinkou, že vztah lékaře a pacienta opravdu nemá být v rovině poskytovatel služby-zákazník. To je úplně něco jiného. Může se to týkat möžná nadstand.služeb jako, když si chcete a můžete zvolit lepší pokoj, lehčí sádru, lepší rovnátka apod., ale ne "normální" lékařské péče. To mi pak přijde, jak když berete auto do servisu...a pochybuju, že když vy nebo někdo z rodiny vážně onemocní, má úraz apod., tak to vnímáte způsobem, jak přijít do obchodu nebo servisu.

myscha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brumdinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
myscha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brumdinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
19. dub 2010

cvaldo, brumdinko - ke zdravotnímu stavu matky a dítěte:
Že se diskutuje s podmínkou, že matka je schopna se starat o dítě, které je rovněž zdravé bylo různě zmíněno jen na prvních 2 stranách 12x. Poté to bylo v příspěvcích zmíněno ještě mnohokrát. Nikdo nikdy netvrdil opak 😉 Nereagujte na to, protože všechno je tady překroucené a vytržené z kontextu. V tomhle bodě jsme všichni ve shodě, jsme tedy ve shodě i s martinou. Tzn. nesouhlasíte jen vy dvě, ale všichni 😉

A že zdravotní stav posoudí doktoři je také jasné. Mně večer na sále řekli, že jsme oba OK a mimčo dostanu hned na šestinedělí. Druhý den ráno jsem už měla i po vizitě a od dr. potvrzeno, že je vše stále OK (ač vizita trvala vždy slabou minutu), došla jsem si i na wc dle požadavků s tím, že pak prý dostanu mimčo. Jenže jiná sestra na šestinedělí mi druhý den prostě oznámila, že děti se rozvážejí (všechny) v tolik a tolik, jak už jsem psala. Snad žádná máma, co nemá sil na to se postarat, nebude o dítě žádat, nebo jo? 😉 Vyřízená jsem byla proto, že jsem nespala a čekala na dítě.

keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petja
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina71
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petja
19. dub 2010

Já hádku nerozpoutala,napsala jsem tu,že nechci aby mi dítě umývali 24h po porodu a tys mě tu zhnuseně pomalu špindírou nazvala 😝 No to se nezlob,ale to mi přijde opravdu nechutné a neoprávněné!!!

ikarkulka
19. dub 2010

dočasně diskusi zamykám z toho důvodu, že se nedržíte tématu a řešíte tu své osobní spory.
její případné odemčení, promazání apod. nechávám na koníkovských adminkách, jsou informovány.

janocka
19. dub 2010

tak temu som premazala a dufam, ze budete diskutovat v ramci slusnosti a v ramci pravidiel.

Dakujem

keminek
20. dub 2010

janocka, díky moc, taktéž doufám 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru