Po porodu chci mít dítě u sebe. Mám právo to vyžadovat?

simlenka
20. bře 2010

Chci se zeptat jestli mam pravo vyzadovat,aby po porodu - pokud bude mimi v poradku,samozrejme - nebylo odnaseno na ty cca 2h ode me z porodniho salu. vim,ze ve spouste porodnic uz je tohle normalni,ale v kolinske porodnici,kde se chystam rodit,bohuzel ne a po porodu,kdy matka lezi na sale je dite odneseno na nejake to vyhrivaci luzko bo co. po prvnim porodu jsem stejne nebyla schopna usnout,jen jsem myslela na sve detatko,myslim si,ze neni dobre matku od ditete odlucovat a tak se chci zeptat jestli se tomu muzu nejak branit,jestli s tim mate nekdo zkusenost a tak. jsem rozhodnuta se nedat odbyt pokud bude mit prcek apgara 10-10-10 tak jako nase mala,ale cokdyz ho pres me protesty odnesou?

janinininka
20. bře 2010

Leni- je to možný všechno souvisí se vším ☹

lamia- taky jsem o porodu doma přemýšlela ale jak píšeš bála bych se, v porodnici jsem taky být nechtěla, ale jak mi pak bylo, tak jsem byla ráda, nebo ne ráda, ale nijak jsem neprotestovala a byla jsem tam týden.

lamia
20. bře 2010

No ono miminko právě dík stresovým hormonům tak ty 2h po porodu taky většinou nespí, naopak bývá velmi bdělé a vnímá rodiče a okolí, proto by mělo být u mámy.....no a přesně jak píše Simlenka, následný odpočinek už můžeme taky absolvovat spolu. U nás s první dcerou byly malinko problémy, bc měla nižší porodní váhu a dost problémy udržet si těl. teplotu, chladla pěkně rychle, ale u druhé bylo odloučení naprosto naprosto zbytečné, takže pokud bude v pořádku, nemíním si jí nechat vzít....

simlenka
autor
20. bře 2010

Lamia,ja o tom ambulantnim porodu cetla,ze je to zruseny,protoze to pak rodice vyslo desne draho,kazda navsteva doktora... v nejaky brozure co mi dal gyndar. jani,ja se na to zeptam pri sepisovani porodopisu,ale bojim se ze kdyz to reknu predem,ze si ty komplikace vymysli,abych neotravovala

lamia
20. bře 2010

Janininko jasně, záleží jak to probíhá, já měla porody zatím oba tak bezproblémové, že bych mohla poté odejít radostí běhat, pobyt v porodnici byl tak jen zbytečná izolace od muže a podruhé i od dcery.....

lamia
20. bře 2010

Simlenko ambulantní porod nikdo jen tak zrušit nemůže, bc je to věc, která záleží jen a jen na rodičích....v podstatě je to jen "zvláštní" název pro porod v zdravotnickém zařízení, po kterém jde rodička s mimčem do 24 hodin domů - a to je dle práva v ČR jen a jen záležitost rodičky, jsou-li zdravotně s mimčem v pořádku....ad platby doktorovi - samozřejmě zadarmo nikdo několik dní chodit domů nebude, ale s tím počítám - většinou stojí 500 Kč jedna návštěva, ale dala bych klidně i dvojnásobek......za ten klid doma, možnost být s mužem a dětmi, užít si s nimi ty první dny s miminkem.....takže jen musím doufat, že bude drobeček zdravý a vyjde nám to.

simlenka
autor
20. bře 2010

Tak ja pak mela po porodu nevysvetlitelny horecky a mala zloutenku,takze jit domu neslo,ale 2x jsem jim slezla ze stolu ze jdu curat,chteli me cevkovat,at nemusim slejzat ale z toho mam desnej strach,takze jsem slezla a bylo,siti bolelo,ale dalo se s tim zit. vsechno bylo lepsi nez to vzajemny odlouceni.

lamia
20. bře 2010

Asi jsem se špatně vyjádřila k tomu ambul.porodu - jsou porodnice, kde vyloženě mají třeba na webovkách napsáno, že lze u nich rodit ambulantně, ale jinak to musí umožnit naprosto každá porodnice, pokud je mimi zdravé, bc to prostě na porodnici nezáleží, nikdo tam nemůže rodičku a zdravé dítě držet proti jejich vůli....

simlenka
autor
20. bře 2010

Aha,ja cetla ze driv tohle slo jako normalne,ale malokdo to z fin.duvodu vyuzil a ted ze je to zruseny a jde se max na ten revers. ja vzhledem ke zkusenostem s tou zloutenkou toho asi nevyuziju,ale toho odlouceni od terezky se strasne bojim a nevim jak to zvladnu.

lamia
20. bře 2010

Simlenko pro mě tohle bylo na druhém porodu fakt nejtěžší, hrozně mi Anička chyběla, bylo jí v té době něco přes 19m, takže prcek, nikdy jsme bez sebe nebyly....a chyběl mi i manžel, chtěla jsem si s ním mimi užívat, ale návštěvy byly děsně křečovité a plné provozních záležitostí - jak to s Aňou zvládají, co uvaří....tentokrát bych si moc přála, ať nám to vyjde a užijeme si miminko celá rodina bez odloučení, holky s taťkou mi pomůžou malé poprvé doma vykoupat, neuvidí ho jen pořád zabalené v porodnici a nebudou mít pocit, že jsou kvůli němu několik dní bez mámy.....tak jen ať je drobek zdravý!

brumdinka
20. bře 2010

holky prostě pokud je vše v pořádku tak nevidim důvod nemít dítě u sebe 😅 a jo bych na tom trvala

a s reversem, no nevim já měla porod v pořádku, malej měl trošku žloutenku, ale stejně sme šli čtvrtej den domů 🙂

minea
20. bře 2010

Tak já to vidím úplně stejně, taky chci mít mimi u sebe. Poprvé to proběhlo tak, že dítě odnesli do vedlejší místnosti na ošetření a zvážení - s tatínkem - mně mezitím vyšla placenta a zašili mě. Dodržují pravidlo prvního přiložení do půl hodiny, takže asi za 20 minut byla zpátky u mě. Na porodním sále jsme všichni tři strávili hodinu, pak mi malou odnesli na 6nedělí. Věděla jsem, že tam mám zůstat ještě další hodinu, tak jsem se ptala, proč mi jí tam nenechají. Odpověď byla, že "se to tak dělá". Tentokrát jim to nedovolím, jsem pevně rozhodnutá, nikdo mi nebude brát dítě jen proto, že sestra se zrovna teď rozhodla sejít ze schodů. (Samozřejmě mluvím o situaci, kdy nejsou žádné zdravotní komplikace, to je jasný).

lamia
20. bře 2010

Mineo nerodila jsi náhodou u Apolináře??? Tam to totiž u nás probíhalo cca stejně...

lamia
20. bře 2010

Tedy i odpověď, že se to tak dělá....na můj dotaz, proč mi jí na 2 hodiny seberou a strčí na novor.odd, když je zcela v pořádku....

minea
20. bře 2010

Lamia, ne, rodila jsem v Thomayerce. Úplně pěním, když si na to vzpomenu. Tehdy jsme se s partnerem divili, ale nijak zvlášť jsme neprotestovali, byli jsme prostě tak nadšeni z miminka, že jsme nechtěli dělat dusno. Tentokrát to ale bude podle mě. Jo a taky se mi nelíbí, že po zvážení, popsání a ošetření dávají dítě na vyhřívané lůžko. Těch 10 minut, co tam strávilo, mohlo být klidně u mě, zahřála bych si ho sama.

lamia
20. bře 2010

Mineo jedna známá holčina teď rodila v Thomayerce, měla napsaný podrobný plán a prý jí vyšli ve všem úplně vstříc, až koukala...tak třeba se tam časy mění...jinak to je přesné, co píšeš, člověku to dochází až postupně, že to vlastně mohlo být úplně jinak....taky plánuju všechno si pečlivě sepsat do porodního plánu,ale počítám, že u konzervativního Apolináře budou asi krapet problémy, no uvidíme. Poprvé jsem tam byla spokojená, rodila jsem se skvělým personálem, po druhé to byla tragedie....zvažovala jsem si na chování personálu při porodu ke mě a manželovi stěžovat, ale nakonec jsem se na to vyprdla, bylo najednou hodně práce kolem dětiček, tak jsem to neřešila...taky jsem nepočítala ,že budu ještě někdy rodit....no tentokrát si to chci pojistit, muže už teď instruuju o tom, že nám zdravé mimčo neseberou ani kdyby se stavěli na hlavu....

janinininka
20. bře 2010

ono je asi důležitý i na koho kdo kápne, já mám dobrej pocit s porodnicí ale holka co se mnou byla než jsem odcházela, tak měla PA starou babu a byla zlá, chtěla epi a ona že jí ho nedá že dřív nebyl že si ted holky vymejšlej, tak to bych asi taky smýšlela jinak ☹ i tady na kolínskou porodnici někdo nadává, někdo chválí lidi jsou různí a asi fakt záleží kdo na koho kápne, na spolubydlící atd atd..a taky na pocitu když do tý nemocnice jdete na prohlídku sálů, mě prostě kolínská nějak nezaujala 😕

martina71
20. bře 2010

No...pro mne je nejdulezitejsi, aby moje detatko lekar dukladne prohledl, a zda ho pri tom daji na vyhrivaci decku budu jen rada...myslim, ze kazdy porod je uplne jiny, jine je i tehotenstvi. Vzhledem k predesle komplikaci si urcite predem nebudu hrat na hrdinku a necham na lekarich, zda mala bude moci byt ihned u mne...

lamia
20. bře 2010

Martino tady se od začátku diskutuje s podmínkou, že je miminko zdravé, pokud má nějaké problémy, je to samozřejmě jiné....jinak se všechny novorozenci vyšetřují lékařem na sále ve vyhřívaném lůžku, bc jsou u toho nahé.

martina71
20. bře 2010

Zakladni vystreni ano... 🙂

martina71
20. bře 2010

Zakladni vysetreni ano... 🙂

keminek
21. bře 2010

Na sále nechali. Ale pozor.... na vyhřívaném lůžku a "nesměli" jsme ho vyndat, takže ani nakojit apod. Jim se přiložení nepovedlo 😉 A pak si ho nasyslily sestry a chtěly mi ho vydat až v 11 (nejsem jediná). Mně to ale vadilo, bez něj jsem stejně nemohla spát, takže jsem nespala vůbec. A to jsem jasně řekla, že ho chci a stejně si sestry dělaly, co se hodilo jim. Pak jsem si ho teda vydupala, ale ty emoce u toho.. fuj. No viděla jsem ho prostě až druhý den. Nějaké kojení nikdo neřešil 😝 😉

keminek
21. bře 2010

marti, zdravé dítě si zahřeju na sobě 😉 Nebo máš pocit, že vyhřívaná postýlka hřeje víc? Proč by.. Dám čepičku, zavinu, přikryju a hřeju ho svým tělem ne.. pokud jsem toho schopná. To ale je jasné.

heliik
21. bře 2010

Ahojky, já rodila v Příbrami a musím říct, že po porodu ty 2hodinky,byla malá u mě, teprve až mě převáželi na pokoj, tak ji odnesli. Přivezli mě na pokoj asi kolem 2.hod.ráno, a malou mi přinesli v 6.hod.ráno. A opravdu můžu říct, že jsem byla opravdu ráda, že v tu chvilu ji namem u sebe, protože bych se o ni opravdu nemohla postarat. Všechno mě bolelo, a samozřejmě nejvíc šití. Nevím, možná si myslíte, že to bylo špatný, ale já to tak cítila, a vím, že bych to stejně tak udělala znova.

lenkabu
22. bře 2010

Není to špatný,jde o to aby tu byla volba 😉

beruska2x
22. bře 2010

😲 myslela jsem ze se to uz nedela...me maleho odnesla detska sestra jen ocistit, zvazit a dostal kyslik - ale to s nim vedle do mistnosti sel manza, a on ho prinesl za par minut uz obleceneho a v zavinovacce a mela jsem ho fuuurt u sebe, akorat odpo prisla sestricka (rodila jsem v poledne - v pul 1) jestli ho chci vykoupat - ze mam jeste lezet...
tak ho vykoupala a prinesla hned zpet....

keminek
23. bře 2010

heliku, to je samozřejmě úplně v pořádku, po porodu je většina maminek vyřízená. Někdo víc, někdo míň. A když fakt nemůžeš ani lézt, tak se sestry postarat musejí, nic jiného nezbývá. A u tebe šlo o 4 hodiny a ještě s tvým souhlasem. Něco jiného je, když dítě chceš a oni mají svá pravidla a dají ti mimi až druhý den a ty ho nevidíš a nekojíš celou noc a půl dne 😝 A to je v některých prodonicích běžná praxe nebo praxe určitých směn. Někde ti ho dají hned na vyžádání, jinde u toho remcají.

Samozřejmě na to nemají právo. My jsme rodiče, my jsme zákonní zástupci. Před porodem o zásazích rozhoduje jen matka, po porodu už i otec 😉

beruško, dělá 😒

beruska2x
23. bře 2010

tak zkuste kouknout jestli vami vybrana porodnice ma titul Baby friendly, nase ano a tak se tam podle toho chovaji, je fakt vyhlasena ochotou a milosti sestricek 😉

janinininka
24. bře 2010

beruska2x- ono i když mají ten titul tak se podle toho nemusí chovat viz Kolín a zkušenosti jaké má Simlenka!
kde ty jsi rodila?

beruska2x
24. bře 2010

v Jablonci nad Nisou --- no ale ten titul jim nekdo udeluje a k necemu se tim zavazuji... pokud to nedodrzuji, tak bych si stezovala...

lenkabu
24. bře 2010

Hradec má ten titul taky ale s neodnášením dítětě nevim nevim 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru