Po porodu chci mít dítě u sebe. Mám právo to vyžadovat?

simlenka
20. bře 2010

Chci se zeptat jestli mam pravo vyzadovat,aby po porodu - pokud bude mimi v poradku,samozrejme - nebylo odnaseno na ty cca 2h ode me z porodniho salu. vim,ze ve spouste porodnic uz je tohle normalni,ale v kolinske porodnici,kde se chystam rodit,bohuzel ne a po porodu,kdy matka lezi na sale je dite odneseno na nejake to vyhrivaci luzko bo co. po prvnim porodu jsem stejne nebyla schopna usnout,jen jsem myslela na sve detatko,myslim si,ze neni dobre matku od ditete odlucovat a tak se chci zeptat jestli se tomu muzu nejak branit,jestli s tim mate nekdo zkusenost a tak. jsem rozhodnuta se nedat odbyt pokud bude mit prcek apgara 10-10-10 tak jako nase mala,ale cokdyz ho pres me protesty odnesou?

lenkabu
20. bře 2010

Prostě to odmítni,nemůžou ti ho odnést násilím pokud je v pořádku. U nás v porodnici to také není zvykem a až budu jednou rodit znovu,jsem rozhodnutá to tak udělat pokud buduv pořádku já i dítě. Možná je dobré to napsat do porodního plánu nebo říct během 1.doby porodní ať to vědí. A ať se zapojí i manžel. Ale oni ti prostě nemůžou odnést dítě proti tvojí vůli když k tomu není lékařská indikace. a na druhou stranu i jim pomůže když se budeš o dítě starat ty a ne sestry.

lamia
20. bře 2010

Simlenko to je přesně to, co řeším já, taky už se tentokrát nenechám přesvědčit na "nutný" pobyt na novorozeneckém odd ty 2h....třeba u Apolináře jsem se na to ptala ještě před prvním porodem, proč nenechávají dítko aspoň ty 2 h po porodu s mamčou na sále - odnesou ho po pár minutách - prý záleží na ročním období, v létě je na sálech teplo, tak bezproblémové mimčo mamce nechají, v zimě má smůlu, novorozenci by bylo zima.....tak doufám, že v září bude teplo dost, dítko si odnést nenechám a co nejdřív to půjde vyrazím domů, tentokrát plánuju ambulantní porod....

mifinka
20. bře 2010

No nevím, u nás to bylo přesně naopak.. Ty dvě hodiny po porodu byl malej s náma ale pak si ho nechali skoro na celou noc. Narodil se ve 2 odpoledne, do 4 na pokoji, a donesli mi ho až ráno kolem 4-5 na kojení a už u mě zůstal..

lamia
20. bře 2010

JJ, taky to chci mít napsané v por. plánu plus manžel bude instruován to striktně vyžadovat, bude-li mimi zdravé...

shaula
20. bře 2010

Simlenko, určitě trvej na tom, by děťátko bylo s tebou. Mě oba kluky odnesli - jeden měl trošku nepravidelný dech, takže ho brali do inkubátoru na pozorování, tam to chápu. Ale proč mi odnesli toho druhého, to vlastně dodnes nevím. Navíc si ho nechali i přes noc na sesterně, prý abych si odpočinula. Tehdy jsem se jako hormony zmítaná prvorodička nechala tímhle uchlácholit, ale dneska toho zpětně moc a moc lituju, že jsem přišla o ty první okamžiky života svých miminek. S tím, co vím dneska, bych rozhodně trvala na tom, že chci mít dítě ihned po porodu u sebe.
Takže já radím bojuj a braň se. Podle mě ti ho nemohou odnést, pokud je zdravotně v pořádku a ty na tom trváš. Klidně bych i vyhrožovala stížností. Nicméně nebylo by možná lepší si zvolit porodnici, která miminko mamince nechává? (I když já rodila v takové, kde tvrdili, že ho s maminkou nechávají, ale skutek utek a odnesli mi je... ☹ ).

lamia
20. bře 2010

Já tentokrát nechci aby bylo mimi pryč ani minutu, nějaký odpočinek po porodu je stejně utopie, byla jsem tak nabitá energií, že jsem ještě 2 noci poté prakticky nespala, takže si ráda dítko ohlídám a užiju sama....

lenkabu
20. bře 2010

U nás taky nechají 2 h a pak odnesou,ale je to zbytečné. Resp.zpětně vidím že u mně to bylo zbytečné,stejně jsem nespala a za 4 hodiny si pro ni šla.

lamia
20. bře 2010

No tvrdí to na webovkách dnes skoro každá porodnice, ale praxe může být opravdu úplně jiná...

shaula
20. bře 2010

Lamio - to je podle mě nesmysl, každá maminka si miminko určitě přitulí a zabalí nebo přikryje dekou, takže mu určo zima být nemůže.

lenkabu
20. bře 2010

lami přesně já nespala skoro celej pobyt v porodce a vůbec jsem nebyla unavená 🙂

shaula
20. bře 2010

Lamio - jo jo, já taky nespala půlku noci 😀 A to jsem měla za sebou nějakých 36 hodin bdění 😀

lamia
20. bře 2010

No já si pro druhou dceru došla po hodině, co jí měli na novor. odd, bc jsem se na ní hrozně těšila, koukali na mě pěkně divně, ale nakonec mi jí dali...byla úplně v pořádku...takže zcela zbytečná izolace od maminky, byla úplně ok už po porodu....

lamia
20. bře 2010

No blbost to samozřejmě je, u maminky by mu zima nebyla,ale prostě "se to nedělá"....takže já už si to příště ohlídám 😉

draga
20. bře 2010

Lami ty dáš už v poho porod doma 🙂)))

sherry28
20. bře 2010

simlenka: to mi ani neříkej, že ho hned odnášejí☹také chci rodit v Kolíně, a to ti ho nedvolí ani přiložit k prsu? Vždyť právě na tom prvním přiložení strašně záleží, vytváří se tam sací reflex. Předtím jsem rodila v Čáslavi a tam mi ho nechali prvních 15 minut (oba kluky) na kojení a sblížení bylo to moc příjemné a dojemné. Pojedu do Kolína na exurzi a uvidím jestli nakonec budu rodit tam😝

lamia
20. bře 2010

Draguš věř mi, že po minulých zkušenostech s porodem u Apolináře bych klidně rodila doma, ale mám na to moc informací o případných rizicích, bála bych se a to u domporodu není dobré...ale chci tentokrát opravdu rodit dle svého a jít domů nejdýl těch 24 h po porodu, samozřejmě pokud bude opět všechno v pořádku...nebýt bez mimča ani minutu....holt čím jsem starší, tím mé porodní nároky rostou 😀 😀

simlenka
autor
20. bře 2010

Bohuzel nemam z ruznych duvodu moc moznost rodit jinde,partnera u porodu taky nechci takze budu bojovat sama,pri terce mi ji vlastne ani pochovat nedali,jen mi ji drzeli u hlavy - ze pry jsem slaba! kdyz jsem ji chtela prilozit,tak pry by stejne nesala,pze je unavena... jako blba prvorodicka jsem to odkyvala,dneska je to jedna z veci,ktere fakt ukrutne lituju. ale bojim se,ze ho proste vezmou a odnesou a ja za nima budu utikat s balikem vlozek mezi nohama po chodbe... neni na to treba nejakej zakon? ja jsem prece rodic a zodpovidam za nej,ja bych mela rozhodovat... samozrejme pri komplikacich se tomu nebranim,ale na ty nechci myslet dopredu,to myslim neni dobry!

sherry28
20. bře 2010

No já určitě ho chci mít hned po vypuzení u sebe, přiloženýho k prsu😉 a pak jim ho dám na nějakou dobu, také záleží kdy budu rodit. Jestli večer, tak jim ho nechám asi přes noc, pokud ráno, tak bych si pro něj na večer zašla. Nevím jak budu vyčerpaná a v jaké euforii.

lamia: to jde jít 24 hodin po porodu domů?Samo, když je vše O.K.

simlenka
autor
20. bře 2010

Sherry,ja myslim ze zalezi na personalu na jakej natrefis,holkam co rodily zhruba ve stejne dobe deti dali na bricho,nechali prilozit a tak,ja asi vychytala tu horsi smenu. jinak jsem tam ale byla spokojena,ja jsem celkem nenarocna,ale tohle je vec,kterou tentokrat strasne chci a bojim se reakci... ja prave nevim jestli to mam rikat predem anebo az ve chvili,kdy mi reknou ze je mimi zdrave a v poradku,aby si nejakou komplikaci nevymysleli...

sherry28
20. bře 2010

simlenka: no to mě taky napadlo, že ti třeba můžou říct, že hůř dýchá a nebo něco...😅no já se tam na to zeptám dopředu, měla bych rodit v listopadu🙂

simlenka
autor
20. bře 2010

Ja prave chci at si ho vysetrej a tak a pak uz ho nedat z ruky,zima mu nebude,od toho jsou deky a porodnice byla v lednu ukrutne pretopena. taky jsem nespala temer 5 dni,proste to neslo no a to jsem nespala uz 2 dny pred porodem.

sherry28
20. bře 2010

já teď naposledy jsem byla v porodnici, tak vyčerpaná a hnusnej vzduch tam byl. Rodila jsem v prosinci, takže se ani moc nevětralo, kvůli zimě, až jsem z toho 3.den po porodu omdlela. Už jsem se fakt těšila domů, na to jak se "vyspím" a na to svoje prostředí.😉

janinininka
20. bře 2010

Simi já bych si sepsala porodopis, já ho měla taky, a v Havl.Brodě jsou na něj zvyklý, a tady v Ko prý už taky docela, tam bych to vše napsala a až pojedeš vyplnit porodopis tak bych jim to ukázala, případně ti řeknou co tam doplnit atd..a zeptala bych se jich přímo! jsi maminka a podle mě když není dětátko ve špatném stavu, tak by ti ho měli dát k prsu, když se ohánějí titulem, že?
v Havl.Brodě nám Kačku nechali na ty 2 hodiny, dali mi jí k prsu, ale nechtěla pít, já byla po porodu v blbým stavu, ani nevím kdy mi jí odnesli,ale asi až večer,na noc jí měli a byla jsem ráda a to jsem se taky předtím bránila,ale jak jsem omdlívala tak jsem byla ráda 😝 ráno mi jí donesli a už jsem jí měla!

brumdinka
20. bře 2010

simlen - naprostej souhlas s lenkabu - pokud není třeba a jak ty i mimi jste v pořádku nevidim důvod, proč by ho nesli jinam. U nás v porodnici tohle není zvykem, já rodila v Chebu před 6 lety a malýho sem měla hned u sebe - a to i ty 25 hodiny - sme byli zvlášt v místnosti všichni i tatka 🙂 pak mě i malýho převezli na pokoj a měla sem ho pořád u sebe i když měl pak žloutenku.

ale určitě bych na tom trvala, jak předem tak potom a nebála bych se reakcí 😉

janinininka
20. bře 2010

to já spala jako špalek, ale to bylo fakt tím stavem, doufám,že u druhýho mi takhle nebude 😲 a rodit půjdu asi zase tam, fakt skvělej personál,nesetkala jsem se s nikým nepříjemným 😅 i to prostředí atd mi vyhovovalo! a teplo na zač.března bylo až až taky, v porodnicích asi musí být teplo kvůli dětem.

simlenka
autor
20. bře 2010

Ja se tam tenkrat dopredu ptala taky,odpoved si uz presne nepamatuju,ale neco ve smyslu,ze by to mozna slo,ale neni to zvykem,takze spis ne a ze muze nastat milion komplikaci a tohle je nej reseni. coby prvorodicku me to tak nejak presvedcilo,nechtela jsem delat zadny problemy... o to vic me mrzelo,ze ani ty bezny veci jako prilozeni a pochovani mimca se nekonaly ☹ rodim za chvili,tak pak dam info jak jsem bojovala a jak to dopadlo.

janinininka
20. bře 2010

já myslím že sepsat ten porodopis a rovnou porodní plán at to asistentka vidí a zeptat se rovnou na rovinu by bylo nejlepší at se zbytečně nestresuješ!

lamia
20. bře 2010

Sherry jde to, pokud jste oba zdraví...musíš teda podepsat reverz a pro dítko si zajistit na doma pediatra, co přijde každý den na kontrolu. Dle zákona Tě k pobytu v porodnici nikdo nutit nemůže, ostatně mamči co rodí doma, taky v porodnici nejsou. Ambulantní porod je podle mě dobrá varianta pro lidi jako já - na porod doma nemám nervy, bála bych se komplikací, ale v porodnici zůstávat nechci, nebude-li to kvůli miminku nutné...(už jsem rodila dvakrát v poho, oba porody bez nástřihu i poranění, mohla bych jít z fleku domů, takže snad to tak bude i potřetí a mimi bude i napotřetí zcela zdravé...)

simlenka
autor
20. bře 2010

Ja myslim,ze to miminko pak spi,muzeme spat spolu. samozrejme ze zalezi na zdr.stavu nas obou,ale zkratka pocitam jen s tim dobrym. nebudu se tam hystericky domahat miminka,ktere ma nejaky problem,ale u terezky byl ten odnos uplne zbytecnej. pak navic zezloutla a tak jsem ji tech prvnich 14 dni mela,co jsem v porodce stravila,mela jen na kojeni a bylo to fakt blby,myslim ze s tim odloucenim souvisi i jeji pozdejsi nespavost a tak,zkratka si me pak hlidala,jestli ji zas nezmizim

sherry28
20. bře 2010

lamia: jo tak na reverz, to chápu😉 také jsem měla oba porody bez komplikací, ale nastřihávali mě u obou, ale radši zůstanu v porodce kvůli novorozenecký žloutence, první syn ji neměl, druhý jo. No oni teď už propouští čtvrtej den, pokud je vše v pořádku. Jinak jsem koukala, že máš dvě holčičky, tak teď by to chtělo klučíka, aby měli nějakýho rytíře. Já mám dva rytíře a chtělo by to princeznu, aby měli koho bránit🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru