• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Po porodu jsem náladová, protivná. Co s tím?

28. listopadu 2009 
Holky, asi to nebude problém tak zcela vyjímečný, ale udivuje mě to...Vždycky jsem byla naprostej kliďas,pohodář a málokdy mě něco dokázalo vytočit nebo třeba naštvat.Jenže po porodu jsem se dost změnila.Myslela jsem si, že je to po porodu normální a že po šestinedělí se ta psychika sama srovná, jenže to se nekonná...Jsem hrozně náladová-v jednu chvíli se směju a za chvíli dokážu(kvůli nějaký kravině) tak obrátit,že si to nedovedete předtavit.Začnu být protivná,kousavá,naštvaná a kdo ví, co ještě...bohužel to ale odnáší kdo jiný než můj partner.Za chvíli jsem ale zase " v pohodě".Zatím naštěstí převládá ta "pohoda", ale bojím se aby se to třeba nezhoršovalo.Doufám, teda že ne, a že se od vás dozvím, že to je po porodu normální.Chtěla bych bejt zase taková jako dřív,já bych strašně chtěla-sama vidím, že jsem jiná a když mi navíc řekne partner, že by strašně chtěl zase tu holku jako měl před tím,než se malej narodil,vždycky mě to strašně pak mrzí a je mi ho líto...Co zkusit brát antidepresiva?Poraďte holčiny...
21. lis 2007 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terko, ja s timhle moc problemy nemam, lehce naladova jsem byla vzdycky, hlavne kdyz jsem byla nevyspala a utahana, a nejak moc se to nezhorsilo. Neni to tim, ze jsi casto utahana?
Do antidepresiv bych radsi nechodila, jestli teda neskaces z okna :wink: , je to prece jen chemie :astonished:
Drzim palce, at se to brzy srovna...
21. lis 2007 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kojis? Jestli jo, je to asi hormonama a srovna se to casem..a taky ses urcite i unavena, jak pise tiki. Ja mam uplne stejnej problem :slight_smile:
21. lis 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
obcas taky vyjedu...stane se. Nemuzeme zvladat proste uplne vsechno...
21. lis 2007 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nekojim,možná si pořád zvykám na novej težim:slight_smile:Já si pořád říkam jak to všechno se školou krásně zvládam-jo zvládam, ale je toho stejně asi dost...Já nevím,většinou se cítím úplně normálně, ale občas to dolehne...
21. lis 2007 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
terezka, mat dietatko je predsa len zahul, citam ze do toho robis skolu, no koniec dovidenia, to sa necuduj. Hlavne sa s tym netrap, proste niet sa comu cudovat, dietatko aj skola, to je vela
22. lis 2007 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezko, mluvis o mne...pred okolim to jeste "tutlam"ale pred partnerem to jaksi nejde a opravdu to odnasi on...nejvic protivna a schopna udelat bugr pro nic v noci...vyjedu treba kvuli tomu, ze pomalu odsava sopel(ja Neli drzim)..on se po mne tak smutne koukne a mlci a ja bych si nejradsi nafackovala..ale v tu chvili mam pocit, ze je fakt nemoznej...a pak malem brecim, kdyz jsem sama a uvedomim si to...nekdy me napada, ze toho bude mit plny kecky brzy a pak se budu divit...neporadim ti...sama radu potrebuju..ja teda kojim...
22. lis 2007 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo devcata, ja bych se obcas taky nejradsi "picla", jelikoz na manzilka vyjizdim kvuli asi kravinam :frowning2: ...treba ze pomalu ohriva lahvicku s mlikem,nebo ze ji drzi v naruci kdyz place,misto aby ji sel prebalit,protoze se probudila a ma plnou plinu...mohla bych tu popsat stranky...

terez: ja bych rekla,ze u mne je to pretizeni a ty pises,ze delas jeste skolu.Preci jen my zensky toho zvladnem dost,ale i my mame rucni brzdu a za tu taha nase telo a ne my...

u mne prevazuje obcas treba obava z toho, jestli to budu zvladat,az mala bude rust, az bude lizt po zemi, po schodech,vstavat v postylce,...
22. lis 2007 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky. Tak mam taky pocit, že se tady píše o mně :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prožívám to samé, kousavá jsem taky, pak zase začnu z ničeho nic brečet, protože mam pocit, že jsem na všechno sama (manžel bývá dlouho v práci, ale večer s malou pomůže), teď navíc musíme do konce roku sehnat nový byt... takže starostí je hromada.
Nejvíc mě rozčilují návštěvy. Jak jsme přijely s Adélkou z nemocnice, máme několikrát týdně návštěvy (častokrát neohlášené). Kolikrát bych si ráda na chvíli lehla, když malá usne, ale v tom zrovna někdo přijde :unamused:
Taky mě mrzí, že na sebe nemáme s manželem čas. Přes týden je v práci a o víkendu v garáži. Chybí mi takový to "přitulení" a pocit, že nejsem sama.

No, takže jsem asi nikomu neporadila, spíš jsem se tady taknějak vyspovídala :sweat_smile:
22. lis 2007 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezko, já myslím, že se v tobě poznává minimálně čtvrt až půl koníkářek tady :sweat_smile:
Taky vyjíždím na přítele kvůli hloupostem... :pensive:
Od porodu ale nesnášim jednu věc a to,když Dominik brečí, on se ho snaží utišit (moc se teda nepředá), Dominik pořád brečí, jelikož přítelova metoda nezabírá a on se ho přesto snaží uklidňovat pořád stejně, pak to nevydržim a vyjedu, že by bylo možná dobrý zkusit něco jinýho. Občas mi ale nedochází, že je to chlap a ti prostě nemají péči o dítě v malíku, jako my :fearful:

Ale jinak bych řekla, že po porodu jsme se tolik neštěkali, pak kolem dvou až čtyřech měsíců věku syna jsem byla nejpodrážděnější a teď už se to zase zklidnuje.

Myslim, že jediná rada je si o tom s přítelem promluvit, co vás nejvíc štve! U mě to totiž bylo i tím, že přítel mi moc nepomáhal a ještě jsem občas poslouchala poznámky o nepořádku doma :rolling_eyes: - já si o pomoc nechtěla říkat, tři měsíce jsem čekala, jestli se už zapojí, brala jsem to tak, že třeba o novorozeně se prostě neumí a bojí pečovat, dusila jsem to v sobě a proto jsem byla nepříjemná ,pak je to taky o tom, že jste třeba nevyspalé a tak, že potřebujete víc času pro sebe (to vše partnerovy říct) a HLAVNĚ se pokoušet přemýšlet nad tím co chcete vypustit z pusy. :confounded: Je to eda děs, člověk by nejradši vybouvhnul, ale nedá se nic dělat. ne nadarmo se říká, že když ve vztahu přežijete narození dítěte, tak pak snad už všechno :sweat_smile: :confused:

Já jsem to už jednoho dne taky nevydržela, všechno ze sebe vychrlila (ne moc hezky a v ne moc vhodnou dobu) , porafali jsme se a druhý den přišel, omluvil se, řekl, že si uvědomuje že by se mohl starat víc a nabídl mi, že si klidně, když řeknu vezme malého do kočárku a pojede s ním sám ven a já ať mám chvíli pro sebe a na odpočinek. Dost pomáhá i to, když zůstane sám s dítětem a vidí, že to není žádná pr*el starat se o dítě a pak si i víc váží vás, vaší práce doma a víc pomáhá. Takhle to bylo u nás :wink:
22. lis 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Hoky, tak vidím, že v tom nejsem sama :grinning:
Nikka,můj partner se o malýho stará fakt vzorově a ani mu nemusím o pomoc s malým říkat-udělá to rovnou sám!Právě proto mi to pak štve,jak se občas chovám-protože vím, že on si to vůbec chudák nezaslouží.Taky na něj vyjedu vždy kvůli něčemu takovému co jsi psala-stačí, že to nedělá přesně podle mejch představ a začne to ve mně hned vařit. :confounded:
22. lis 2007 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Holky, tak dneska už jsem zralá fakt rovnou do blázince.Den blbec :angry: Od rána se mi všechno sype-ráno zaspím,páč jsem se celou noc kvůli zlatíčku nevyspala a přijdu pozdě do školy na zkoušku,kterou jsem neudělala,přijdu domů a vidím jak babička má malýho v úplném sedu,pak krmím zeleninou-strašně u toho blbne až mi převrátí misku s jídlem do výstřihu a na nový tričko,což už byla poslední kapka a zoufalstvím jsem se ze všeho rozbrečela,navíc mi ta mrkev nechce pustit,no paráda.Partner, když mě viděl, tak se zbalil s malým ven.Teď tu jenom tak sedím,nevím jestli mám něco dělat...ach jo,holk, když už tyhle nálady odezní... :frowning2:
27. lis 2007 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
terezko, to je blby, no. Dej si panaka :slight_smile:
27. lis 2007 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já to vidím na celou lahev :frowning2:
27. lis 2007 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj terezko, zkoušku dáš příště a tričko nakonec pustí. Hlavně že jste zdraví a partner vzal malýho ven. Teď se v klídku vydejchej a bude to OK (snad). Pokud kojíš, tak celou flašku klidně - ale vody - neperlivý :wink:
27. lis 2007 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
slonik,naštěstí ne-už jsem stejně začala.Jen aby ale neodešlo za chvíli to psychický zdraví :grinning:
27. lis 2007 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezz :sweat_smile: .... už je líp???

To byl fakt den Debil!!! Doufám, že už se ti nic nepřihodilo :confounded:
27. lis 2007 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nikka,už jsem v poho :wink:Jsem si vyrazila s kamarádkou na kafčo a už dobrý!Fakt den debil!!
27. lis 2007 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky tak to je přesně téma pro mě a můj dnešní den...teda protivná jsem už delší dobu :grinning: ale dneska jsem manžela seřvala že nehlídal malýho tem upald a bacil se (takhle teda mimochodem teď padá pořád) ale mě to popadlo a začala jsem mu vyčítat že malýho nehlídá, a že já dělám všechno sama :sunglasses: přitom to není pravda no holt hormony makaj :grinning: :sweat_smile: doufám, že to přejde ale i tak si ymslím, že jsme se určitě trochu změnily a je i zodpovědností za někoho jiného :dizzy_face: dřív jsem byla taková "rozevlátá" teď pořád řeším aby malej papal, dobře spinkal, nebolelo ho bříško no prostě mazec :sunglasses: :grinning: :sunglasses:
a Terezko tričko si na krmení ber vždycky staré já už jich takhle mám zničeno asi 100 :grinning: už jsem si říkala že si budu brát na krmení pláštěnku :sunglasses: a neboj je to všude stejný :grinning:
27. lis 2007 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezko, já myslím, že jsi udělala moc dobře, že jsi tuhle diskuzi založila, protože si ulevíš nejenom sobě, ale i jak píše nikka.vo - půlce mamin na Koňovi :grinning: Hele, tyhle stavy jsou fakt uplně normální, je toho prostě moc, ty píšeš, že k mimču ještě studuješ - no to já bych absolutně nezvládala, takže tě moc obdivuju. Já už mám teda děti větší, ale dobře si pamatuju, jak jsem občas byla ulíček nervů (a jsem kolikrát i dneska :grinning: )

Jo a kdyby jsi chtěla zkusit něco z alternativní medicíny, tak super je třezalka!! Na antidepresiva se vyprdni, to už by ty stavy musely být hodně vážný. Nejdřív zkus kámošky, pokecat někde u toho kafča, mě třeba hodně pomáhá cvičení - přijdu domů jako novej člověk. Tak držím palce, ať je zase líp :dizzy_face:
27. lis 2007 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, i ja mela den blbec vcera :pensive:
Zacalo to uz noci, uzeni co hodinu, neluska vstvala v 5, me bolela desne hlava, pak se ohlasila tchyne na navstevu :sweat_smile: Pak prisla...hrala si sNeli, ja zehlila, pak jsem mela telefon a nechala jsem zehlicku polozenou na povleceni...takze vite, jak to dopadlo...pak byla tchyne s neli semnou v obyvaku, volala ji jeji dcera, moje svagrova a tchyne ji pozvala k nam!!!Aniz by se me zeptala, cokoliv mi rekla!!Myslela jsem ze padnu, kdyz jsem tam stala , zehlila a ona do toho telefonu rika:"Jsem u Nelinky, prijdi, budes si s ni taky hrat" :pensive:
Pak svagrova prisla, ve dverich si rekla o panaka, ani prosim nerekla, ja kolem neich litala, manzel prisle pozde z prave a sel na PC, taky jich mel dost, coz me dozralo, je to jeho rodina, videl, ze jsem na rozsypani a nevenoval se jim..jak odelsy, hadka jak blazen...a perlicka byla, kdyz mi mel v praci neco vytisknout, duleziteho a on to vytahl a bylo to vytistey spatne..ani to nezkontroloval..vecer jsem padla do postele s tim, ze rana nedoziju...dnes je lip, ale nic moc...
28. lis 2007 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nika,jo cvičení pomáhá perfektně-taky se pak cítím jak vyměněná!Z tý třezalky myslíš vařit čaj?Ještě by měla být dobrá třeba meduňka, ne?

alcatko,to bych se s ním taky teda pohádala,všechno nechávají na nás,lumpové. :angry:
28. lis 2007 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alčí, to taky nesnáším, takový ty neohlášený návštěvy....to si musela být fakt nadšená... :angry:

Terezko, určitě by ti v nějaké prodejně s bylinkama poradili i s tím čajem, ale vím, že existuje třezalkové dražé, co koupíš normálně v lékárně, nevím, která firma to vyrábí, zkusím něco pohledat....http://mujweb.cz/www/bylina/trezalka.htm
http://www.lekarna.cz/kneipp-trezalka-drg-90-antistresova-prirucka/
28. lis 2007 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak pro nekojící matky doporučuju dvojku Modrého Portugala. To zabírá spolehlivě. :grinning:
28. lis 2007 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tery tu třezalku jsem užívala během minulého vztahu :sunglasses: měla jsem strašnýho tyrana a třezalka mi pomáhala, měla jsem to dražé od kneippa :slight_smile:) vždycky jsem si jednu lupla a bylo líp ale jsem ráda, že už jí teď nemusím :grinning: :sunglasses: :grinning: i když někdy jsem na ní taky už zralá :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. lis 2007 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nevite jestli se trezalkove draze muze pri kojeni? Ja mam taky zasoby z predtehotenskych dob a ted bych si sakra potrebovala neco slehnout :pensive:
29. lis 2007 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se fakt da koupit jako na zklidneni????
29. lis 2007 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez a holky - mám to taky :sweat_smile: hlavně večer je to nejhoeší :confounded:
29. lis 2007 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristi, jj, ja koupila v DM od firmy knaipp tusim....
29. lis 2007 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
supeeer, a da se to kombinovat s dvojkou cervenyho??? :grinning:
29. lis 2007 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, neserteee, to jako fakt?A pomaha to??? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Musim si ted nutne neco slehnout :sweat_smile:
29. lis 2007 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek