Po porodu jsem náladová, protivná. Co s tím?

terezkaaa
21. lis 2007

Holky, asi to nebude problém tak zcela vyjímečný, ale udivuje mě to...Vždycky jsem byla naprostej kliďas,pohodář a málokdy mě něco dokázalo vytočit nebo třeba naštvat.Jenže po porodu jsem se dost změnila.Myslela jsem si, že je to po porodu normální a že po šestinedělí se ta psychika sama srovná, jenže to se nekonná...Jsem hrozně náladová-v jednu chvíli se směju a za chvíli dokážu(kvůli nějaký kravině) tak obrátit,že si to nedovedete předtavit.Začnu být protivná,kousavá,naštvaná a kdo ví, co ještě...bohužel to ale odnáší kdo jiný než můj partner.Za chvíli jsem ale zase " v pohodě".Zatím naštěstí převládá ta "pohoda", ale bojím se aby se to třeba nezhoršovalo.Doufám, teda že ne, a že se od vás dozvím, že to je po porodu normální.Chtěla bych bejt zase taková jako dřív,já bych strašně chtěla-sama vidím, že jsem jiná a když mi navíc řekne partner, že by strašně chtěl zase tu holku jako měl před tím,než se malej narodil,vždycky mě to strašně pak mrzí a je mi ho líto...Co zkusit brát antidepresiva?Poraďte holčiny...

yenn
29. lis 2007

Ali, pomaha, ne jako ze si vezmes jednu a hned je Ti ok, Neurol to neni 😉 ALe pri delsim uzivani jsi klidnejsi....jen se fakt obavam, ze u kojeni to nepujde 😉

terezkaaa
autor
29. lis 2007

Holky, tak já jdu do toho!A pro vyšší efekt budu kombinovat s tím portugalem, kristi 🙂

yenn
29. lis 2007

Terez, mozna se neuklidnis, ale uz Ti to bude jedno 😀

nika70
29. lis 2007

Čus ženy, koukám, že třezalka vás zaujala 😀 Helejte já nevím, jestli to můžou ty kojící, ale to by se snad dalo vyzkoumat na tom příbalovým letáku. Portugal je jistota.... ovšem zasë teda ne v kombinaci s tím kojením 🙂

anatanka
29. lis 2007

Ja kdybych nekojila, tak si dvojku cervenyho kombinuju snad se vsim...

Presne jako Terez, az na to, ze mi to nezacalo porodem, ale uz v tehu. Riakla jsem si - hormony, dobry, po porodu zase normal. Potom jsem to protahla na sestinedeli a ted nevim, jakej dalsi meznik mam vymyslet...

Ja ale nejvic startuju na moji mamku, protoze je lepsi terc nez manza, kterej si toho zrovna moc libit nenecha 😉

Ale hruuuza, jsem porad tak nasr... Vytoci me kazda malickost.
Vcera jsem bulela jak mala holka, kdyz jsem nemela auto a jela busem a na Opatove jsem se nemohla s kocarkem dostat z jedny strany na druhou, protoze vsude byly schody a kdyz jsem to tam asi 20 minut ruzne objizdela, tak jsem dorazila zase ke schodum. To jsem myslela, ze si tam nekde sednu do snehu, kocar nekocar a budu tam brecet a cekat na manzela, az me odtamtud prijede zachranit...

Taky bych se casto rada vratila k ty holce, co jsem byla driv. Ted uz ani nejsem schopna jezdit s manzelem v klidu v aute. Jezdi dost agresivne a me to driv strasne bavilo, ale ted uz ten adrenalin nejak nezvladam a porad se lekam a zaviram oci a pritom tohle jsem vzdycky uplne nesnasela, kdyz delala moje mamka.

terezkaaa
autor
30. lis 2007

anatanka-to jsem fakt celá já 😅 to, co jsem dřív nechápala u mých rodičů,že se furt zbytečně za něco peskovali,nechápala jsem to a nikdy jsem taková být nechtěla,tak ted jsem možná ještě horší 😔 😔 😔

zonja
30. lis 2007

terezko atd. to od někud znám, taky toho mívám docela často plný brejle. ale asi to musí být, pak poznáme, kdy jsme šťastný. tuhle jsem se večer taky sesypala a nechala děti doma s mužem, šla ke kámošce na vínko. asi potřebujeme občas vypnout a pypadnout z toho stereotypu. a ty máš navíc nezvyze školy. to teda klobouk dolů, to bych asi nedovedla ani náhodou...

a co magnezium? to má taky uklidňovat, brala jsem ho v těhu, takže při kojení asi mebude problém

terezkaaa
autor
30. lis 2007

zonja,a to jsem se ještě teď znova zapsala na částečný úvazek do práce,ale jen 1x týdně 😉
To magnézko,to jsem taky v těhu brala, ale myslela jsem, že je to spíš na zklidnění svalstva...ale možný to je, že uklidňuje celkově.
Já když posledně byla "na dně",tak jsem si teda vzala lexaurin a celkem to pak bylo dobrý,jen se mi asi za dvě hodiny pak chtělo neskutečně spát-prostě oblbovák 😝

haluskacz
30. lis 2007

taky se ze me po detech stala furie... a nalady se u me stridaj jak aprilovy pocasi. Pomaha mi byt obcas bez deti, kdyz nekdo pohlida. Obcas necham deti doma manzelovi a vyrazim na zklidnujici ocistnou prochazku. Vrele doporucuju. A taky vecerni koupel, kterou si bohuzel posledni dobou dopravat nemuzu. A knizky. Obcas vypnout pocitac a vzit si knizku, kdyz deti spi. Vybodnout se na vsechnu praci, co je ji vsude kolem plno a ocitnout se nekde uplne jinde...

zonja
30. lis 2007

jé to bych taky brala, v klidu si přečíst knížku, ale jak to mám udělat? já se zade těším na dělání adventního věnce 😎
haluska a ty to máš teda ještě trojitý 😔 najivně se optám, holky si spolu hrajou? jsou ve školce? 😀
terezka, a možná, že ta práce bude to nejlepší na tu depku, a zvláště jednou týdně, to je tak akorát. kámošky, co mají děti a chodí do práce tvrděj, že si tam choděj odpočinout, tak teda nevim, asi to bude pěknej záhul, ale jdnou týdně bych to brala, přijdeš na jiné myšlenky. a co ta škola? kolik ti toho chybí?

terezkaaa
autor
30. lis 2007

zonja,ještě celé tři roky 😒 Já si myslela, že škola bude jednodušší při dítěti než při práci, tak jsem to zkusila, až když se malej narodil,víš.Prostě zkusit majznout dvě mouchy jednou ranou 🙂

zonja
30. lis 2007

tak to je celkem síla, to teda klobouk dolu, jestli to zvládneš, jako že určitě jo....mamka to zvládla, měla mě, malýho bráchu o 4 roky mladšího, práci a ještě školu, sice s náma byla i babička, ale fakt nechápu 😝
takže útokem na dm drogerii pro třezalku 😀 😀 😀

nika70
30. lis 2007

no já se zase přidávám s tím obdivem Terky se studiem....strašně jsem si chtěla udělat VŠ při mateřský, ale nějak z toho tenkrát sešlo a teď už má strach. Měla jsem v práci kolegu, co měl doma dvojčata a ten mi vždycky říkal: Pamatuj si, čím rychlejš tu káču roztočíš, tím dýl se ti bude točit.... Kolikrát si na něj vzpomenu.
Terezko Lexaurin je antidepresivum, které víceméně pomáhá při dlouhodobějším užívání, to spaní je takový vedlejší účinek....brala jsem ho, když jsem se před lety rozváděla. Mám kamarádku psychiatričku, která mi ho napsala vyloženě s tím, že není žádná ostuda to brát,když je člověk hotovej a musí se starat o děti....pomohl, ale když jsem se po nějaké době postavila na nohy, spláchla jsem ho do záchodu..... Jinak já jsem klasický beran, vzteklá a hodně emotivní povaha, takže startuju na první našlápnutí a vím to o sobě...kolikrát mi moje reakce fakt hodně mrzí...ale nejde to ovládnout. Nejhorší je, když člověk sprdne nějakýho nevinnýho... ☹ Takže třezalka lepší než Leaxaurin a pro nekojící dvojka Portugala k tomu. Útěchou vám budiž, že časem, jak ty děcka rostou je to lepší, ale v pubertě si vinotéku pořádně nacpěte. 😀

andrealiskova
28. lis 2009

Já se přiznám, že stavy výbušnosti mám taky, ale nejvíce to odnášejí kolegové v práci, hlavně brácha 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru