Po porodu jsem náladová, protivná. Co s tím?

terezkaaa
21. lis 2007

Holky, asi to nebude problém tak zcela vyjímečný, ale udivuje mě to...Vždycky jsem byla naprostej kliďas,pohodář a málokdy mě něco dokázalo vytočit nebo třeba naštvat.Jenže po porodu jsem se dost změnila.Myslela jsem si, že je to po porodu normální a že po šestinedělí se ta psychika sama srovná, jenže to se nekonná...Jsem hrozně náladová-v jednu chvíli se směju a za chvíli dokážu(kvůli nějaký kravině) tak obrátit,že si to nedovedete předtavit.Začnu být protivná,kousavá,naštvaná a kdo ví, co ještě...bohužel to ale odnáší kdo jiný než můj partner.Za chvíli jsem ale zase " v pohodě".Zatím naštěstí převládá ta "pohoda", ale bojím se aby se to třeba nezhoršovalo.Doufám, teda že ne, a že se od vás dozvím, že to je po porodu normální.Chtěla bych bejt zase taková jako dřív,já bych strašně chtěla-sama vidím, že jsem jiná a když mi navíc řekne partner, že by strašně chtěl zase tu holku jako měl před tím,než se malej narodil,vždycky mě to strašně pak mrzí a je mi ho líto...Co zkusit brát antidepresiva?Poraďte holčiny...

tiki
21. lis 2007

Terko, ja s timhle moc problemy nemam, lehce naladova jsem byla vzdycky, hlavne kdyz jsem byla nevyspala a utahana, a nejak moc se to nezhorsilo. Neni to tim, ze jsi casto utahana?
Do antidepresiv bych radsi nechodila, jestli teda neskaces z okna 😉 , je to prece jen chemie 😲
Drzim palce, at se to brzy srovna...

gedren
21. lis 2007

Kojis? Jestli jo, je to asi hormonama a srovna se to casem..a taky ses urcite i unavena, jak pise tiki. Ja mam uplne stejnej problem 🙂

kristi
21. lis 2007

obcas taky vyjedu...stane se. Nemuzeme zvladat proste uplne vsechno...

terezkaaa
autor
21. lis 2007

Nekojim,možná si pořád zvykám na novej težim🙂Já si pořád říkam jak to všechno se školou krásně zvládam-jo zvládam, ale je toho stejně asi dost...Já nevím,většinou se cítím úplně normálně, ale občas to dolehne...

aniska
21. lis 2007

terezka, mat dietatko je predsa len zahul, citam ze do toho robis skolu, no koniec dovidenia, to sa necuduj. Hlavne sa s tym netrap, proste niet sa comu cudovat, dietatko aj skola, to je vela

alcatko.j
22. lis 2007

Terezko, mluvis o mne...pred okolim to jeste "tutlam"ale pred partnerem to jaksi nejde a opravdu to odnasi on...nejvic protivna a schopna udelat bugr pro nic v noci...vyjedu treba kvuli tomu, ze pomalu odsava sopel(ja Neli drzim)..on se po mne tak smutne koukne a mlci a ja bych si nejradsi nafackovala..ale v tu chvili mam pocit, ze je fakt nemoznej...a pak malem brecim, kdyz jsem sama a uvedomim si to...nekdy me napada, ze toho bude mit plny kecky brzy a pak se budu divit...neporadim ti...sama radu potrebuju..ja teda kojim...

balsiger
22. lis 2007

jo devcata, ja bych se obcas taky nejradsi "picla", jelikoz na manzilka vyjizdim kvuli asi kravinam ☹ ...treba ze pomalu ohriva lahvicku s mlikem,nebo ze ji drzi v naruci kdyz place,misto aby ji sel prebalit,protoze se probudila a ma plnou plinu...mohla bych tu popsat stranky...

terez: ja bych rekla,ze u mne je to pretizeni a ty pises,ze delas jeste skolu.Preci jen my zensky toho zvladnem dost,ale i my mame rucni brzdu a za tu taha nase telo a ne my...

u mne prevazuje obcas treba obava z toho, jestli to budu zvladat,az mala bude rust, az bude lizt po zemi, po schodech,vstavat v postylce,...

ina.b
22. lis 2007

Ahoj holky. Tak mam taky pocit, že se tady píše o mně 😝 Prožívám to samé, kousavá jsem taky, pak zase začnu z ničeho nic brečet, protože mam pocit, že jsem na všechno sama (manžel bývá dlouho v práci, ale večer s malou pomůže), teď navíc musíme do konce roku sehnat nový byt... takže starostí je hromada.
Nejvíc mě rozčilují návštěvy. Jak jsme přijely s Adélkou z nemocnice, máme několikrát týdně návštěvy (častokrát neohlášené). Kolikrát bych si ráda na chvíli lehla, když malá usne, ale v tom zrovna někdo přijde 😒
Taky mě mrzí, že na sebe nemáme s manželem čas. Přes týden je v práci a o víkendu v garáži. Chybí mi takový to "přitulení" a pocit, že nejsem sama.

No, takže jsem asi nikomu neporadila, spíš jsem se tady taknějak vyspovídala 😅

nikka.vo
22. lis 2007

Terezko, já myslím, že se v tobě poznává minimálně čtvrt až půl koníkářek tady 😅
Taky vyjíždím na přítele kvůli hloupostem... 😔
Od porodu ale nesnášim jednu věc a to,když Dominik brečí, on se ho snaží utišit (moc se teda nepředá), Dominik pořád brečí, jelikož přítelova metoda nezabírá a on se ho přesto snaží uklidňovat pořád stejně, pak to nevydržim a vyjedu, že by bylo možná dobrý zkusit něco jinýho. Občas mi ale nedochází, že je to chlap a ti prostě nemají péči o dítě v malíku, jako my 😨

Ale jinak bych řekla, že po porodu jsme se tolik neštěkali, pak kolem dvou až čtyřech měsíců věku syna jsem byla nejpodrážděnější a teď už se to zase zklidnuje.

Myslim, že jediná rada je si o tom s přítelem promluvit, co vás nejvíc štve! U mě to totiž bylo i tím, že přítel mi moc nepomáhal a ještě jsem občas poslouchala poznámky o nepořádku doma 🙄 - já si o pomoc nechtěla říkat, tři měsíce jsem čekala, jestli se už zapojí, brala jsem to tak, že třeba o novorozeně se prostě neumí a bojí pečovat, dusila jsem to v sobě a proto jsem byla nepříjemná ,pak je to taky o tom, že jste třeba nevyspalé a tak, že potřebujete víc času pro sebe (to vše partnerovy říct) a HLAVNĚ se pokoušet přemýšlet nad tím co chcete vypustit z pusy. 😖 Je to eda děs, člověk by nejradši vybouvhnul, ale nedá se nic dělat. ne nadarmo se říká, že když ve vztahu přežijete narození dítěte, tak pak snad už všechno 😅 😕

Já jsem to už jednoho dne taky nevydržela, všechno ze sebe vychrlila (ne moc hezky a v ne moc vhodnou dobu) , porafali jsme se a druhý den přišel, omluvil se, řekl, že si uvědomuje že by se mohl starat víc a nabídl mi, že si klidně, když řeknu vezme malého do kočárku a pojede s ním sám ven a já ať mám chvíli pro sebe a na odpočinek. Dost pomáhá i to, když zůstane sám s dítětem a vidí, že to není žádná pr*el starat se o dítě a pak si i víc váží vás, vaší práce doma a víc pomáhá. Takhle to bylo u nás 😉

terezkaaa
autor
22. lis 2007

Hoky, tak vidím, že v tom nejsem sama 😀
Nikka,můj partner se o malýho stará fakt vzorově a ani mu nemusím o pomoc s malým říkat-udělá to rovnou sám!Právě proto mi to pak štve,jak se občas chovám-protože vím, že on si to vůbec chudák nezaslouží.Taky na něj vyjedu vždy kvůli něčemu takovému co jsi psala-stačí, že to nedělá přesně podle mejch představ a začne to ve mně hned vařit. 😖

terezkaaa
autor
27. lis 2007

Holky, tak dneska už jsem zralá fakt rovnou do blázince.Den blbec 😠 Od rána se mi všechno sype-ráno zaspím,páč jsem se celou noc kvůli zlatíčku nevyspala a přijdu pozdě do školy na zkoušku,kterou jsem neudělala,přijdu domů a vidím jak babička má malýho v úplném sedu,pak krmím zeleninou-strašně u toho blbne až mi převrátí misku s jídlem do výstřihu a na nový tričko,což už byla poslední kapka a zoufalstvím jsem se ze všeho rozbrečela,navíc mi ta mrkev nechce pustit,no paráda.Partner, když mě viděl, tak se zbalil s malým ven.Teď tu jenom tak sedím,nevím jestli mám něco dělat...ach jo,holk, když už tyhle nálady odezní... ☹

kristi
27. lis 2007

terezko, to je blby, no. Dej si panaka 🙂

terezkaaa
autor
27. lis 2007

Já to vidím na celou lahev ☹

slonik
27. lis 2007

neboj terezko, zkoušku dáš příště a tričko nakonec pustí. Hlavně že jste zdraví a partner vzal malýho ven. Teď se v klídku vydejchej a bude to OK (snad). Pokud kojíš, tak celou flašku klidně - ale vody - neperlivý 😉

terezkaaa
autor
27. lis 2007

slonik,naštěstí ne-už jsem stejně začala.Jen aby ale neodešlo za chvíli to psychický zdraví 😀

nikka.vo
27. lis 2007

Terezz 😅 .... už je líp???

To byl fakt den Debil!!! Doufám, že už se ti nic nepřihodilo 😖

terezkaaa
autor
27. lis 2007

nikka,už jsem v poho 😉Jsem si vyrazila s kamarádkou na kafčo a už dobrý!Fakt den debil!!

draga
27. lis 2007

holky tak to je přesně téma pro mě a můj dnešní den...teda protivná jsem už delší dobu 😀 ale dneska jsem manžela seřvala že nehlídal malýho tem upald a bacil se (takhle teda mimochodem teď padá pořád) ale mě to popadlo a začala jsem mu vyčítat že malýho nehlídá, a že já dělám všechno sama 😎 přitom to není pravda no holt hormony makaj 😀 😅 doufám, že to přejde ale i tak si ymslím, že jsme se určitě trochu změnily a je i zodpovědností za někoho jiného 😵 dřív jsem byla taková "rozevlátá" teď pořád řeším aby malej papal, dobře spinkal, nebolelo ho bříško no prostě mazec 😎 😀 😎
a Terezko tričko si na krmení ber vždycky staré já už jich takhle mám zničeno asi 100 😀 už jsem si říkala že si budu brát na krmení pláštěnku 😎 a neboj je to všude stejný 😀

nika70
27. lis 2007

Terezko, já myslím, že jsi udělala moc dobře, že jsi tuhle diskuzi založila, protože si ulevíš nejenom sobě, ale i jak píše nikka.vo - půlce mamin na Koňovi 😀 Hele, tyhle stavy jsou fakt uplně normální, je toho prostě moc, ty píšeš, že k mimču ještě studuješ - no to já bych absolutně nezvládala, takže tě moc obdivuju. Já už mám teda děti větší, ale dobře si pamatuju, jak jsem občas byla ulíček nervů (a jsem kolikrát i dneska 😀 )

Jo a kdyby jsi chtěla zkusit něco z alternativní medicíny, tak super je třezalka!! Na antidepresiva se vyprdni, to už by ty stavy musely být hodně vážný. Nejdřív zkus kámošky, pokecat někde u toho kafča, mě třeba hodně pomáhá cvičení - přijdu domů jako novej člověk. Tak držím palce, ať je zase líp 😵

alcatko.j
28. lis 2007

Holky, i ja mela den blbec vcera 😔
Zacalo to uz noci, uzeni co hodinu, neluska vstvala v 5, me bolela desne hlava, pak se ohlasila tchyne na navstevu 😅 Pak prisla...hrala si sNeli, ja zehlila, pak jsem mela telefon a nechala jsem zehlicku polozenou na povleceni...takze vite, jak to dopadlo...pak byla tchyne s neli semnou v obyvaku, volala ji jeji dcera, moje svagrova a tchyne ji pozvala k nam!!!Aniz by se me zeptala, cokoliv mi rekla!!Myslela jsem ze padnu, kdyz jsem tam stala , zehlila a ona do toho telefonu rika:"Jsem u Nelinky, prijdi, budes si s ni taky hrat" 😔
Pak svagrova prisla, ve dverich si rekla o panaka, ani prosim nerekla, ja kolem neich litala, manzel prisle pozde z prave a sel na PC, taky jich mel dost, coz me dozralo, je to jeho rodina, videl, ze jsem na rozsypani a nevenoval se jim..jak odelsy, hadka jak blazen...a perlicka byla, kdyz mi mel v praci neco vytisknout, duleziteho a on to vytahl a bylo to vytistey spatne..ani to nezkontroloval..vecer jsem padla do postele s tim, ze rana nedoziju...dnes je lip, ale nic moc...

terezkaaa
autor
28. lis 2007

nika,jo cvičení pomáhá perfektně-taky se pak cítím jak vyměněná!Z tý třezalky myslíš vařit čaj?Ještě by měla být dobrá třeba meduňka, ne?

alcatko,to bych se s ním taky teda pohádala,všechno nechávají na nás,lumpové. 😠

nika70
28. lis 2007

Alčí, to taky nesnáším, takový ty neohlášený návštěvy....to si musela být fakt nadšená... 😠

Terezko, určitě by ti v nějaké prodejně s bylinkama poradili i s tím čajem, ale vím, že existuje třezalkové dražé, co koupíš normálně v lékárně, nevím, která firma to vyrábí, zkusím něco pohledat....http://mujweb.cz/www/bylina/trezalka.htm
http://www.lekarna.cz/kneipp-trezalka-drg-90-an...

nika70
28. lis 2007

Jo a jinak pro nekojící matky doporučuju dvojku Modrého Portugala. To zabírá spolehlivě. 😀

draga
29. lis 2007

tery tu třezalku jsem užívala během minulého vztahu 😎 měla jsem strašnýho tyrana a třezalka mi pomáhala, měla jsem to dražé od kneippa 🙂) vždycky jsem si jednu lupla a bylo líp ale jsem ráda, že už jí teď nemusím 😀 😎 😀 i když někdy jsem na ní taky už zralá 😎 😝

yenn
29. lis 2007

holky, nevite jestli se trezalkove draze muze pri kojeni? Ja mam taky zasoby z predtehotenskych dob a ted bych si sakra potrebovala neco slehnout 😔

kristi
29. lis 2007

to se fakt da koupit jako na zklidneni????

mejviz
29. lis 2007

terez a holky - mám to taky 😅 hlavně večer je to nejhoeší 😖

yenn
29. lis 2007

Kristi, jj, ja koupila v DM od firmy knaipp tusim....

kristi
29. lis 2007

supeeer, a da se to kombinovat s dvojkou cervenyho??? 😀

alcatko.j
29. lis 2007

Holky, neserteee, to jako fakt?A pomaha to??? 😅 😅 😅 😅 😅

Musim si ted nutne neco slehnout 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru