Po porodu mám zácpu. Prosím o radu

3. května 2013 
Ahoj holky chtěla jsem se zeptat mám týden po porodu a vůbec nemůžu jít na velkou jelikož jsem byla nastřižená a jsem na 3 šitá tak je to katastrofa. Prosila bych o radu kdo měl tyto problémy.
14. črc 2008 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Běžte si do lékárny pro čípek, pro vyvolání stolice. Mně ho dávali v porodnici, mně se teda chtělo, ale bála jsem se....to by snám mohlo pomoci
14. črc 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
doporučuju nejíst rohlíky a housky (alespoň mě to dělaly) a nakoupit švestkovej kompot
14. črc 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky byla jsem na tom stejně jak ty na záchodě jsem prožívala druhý porod čípky jsou dobrý rozhodně jsem vynechala bílé pečivo sladký a jedla hodně ovoce nebo ovesné vločky, taky mi pomáhala activia a kefír. Byla to hrůza a chvíli to trvalo než se to dalo do pořádku.
14. črc 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já měla císaře a nešla jsem týden na záchod, vlastně celou porodnici, ale lhala jsem, že jsem byla, protože jsem věděla , že mě nepustí, informovali mě o tom i další matky co rodili a doma to šlo samo...já na to tak trpím i v cizině..že prostě mi to nejde
15. črc 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no, tak mně to v porodnici nikdo nekontroloval, ani se mi nechtělo, přišlo to až doma a to bolelo jak s**ňa, chodila jsem po baráku, brečela, že to strašně bolí (no jak malá ), nakonec jsem to zvládla tak, že jsem si rukou držela šití u sebe, aby se mi to nerozjelo... u dalšího porodu si rozhodně vezmu ten čípek
18. črc 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tak u mne to same,po porodu jsem taky nemohla tyden na velkou.Cipky nezabraly,v lekarne mi doporucili Lactulose AL Sirup,muzou to i kojici.Perfektni,zabral 100procentne
18. črc 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jjj přidávám se k Lactulose, je bezvadná, doporučuju, používala jsem asi týden, pak se to krásně srovnalo, a člověk už se hlavně pak nebojí zatlačit
19. črc 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jsem nemohla pořádně na velkou 3 měsíce, vždycky to tak šíleně bolelo, fakt jako druhý porod, no hrůza, byla jsem z toho už úplně na nervy, tekla mi i krev, už jsem přemýšlela, že snad mám hemeroidy, ale pak se to náhle samo upravilo a už je to díkybohu v pořádku..Nicméně mi taky dost pomohly ty čípky..
19. črc 2008 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
V nemocnici, jsem taky nebyla a bollelo mě tááák strašně břicho, ale prostě to nešlo ... přišla jsem dom a konečně se podařilo ... nic teda příjemného
21. črc 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc dobře vím, o čem mluvíte. Na wc jsem nebyla už měsíc před porodem a po porodu taky peklo. Lactulosu jsem brala ve velkým, větší dávky, než je uvedeno. A fakt pravidelně. Pak to docela šlo. Brala jsem ji přes 3 měsíce. Teď mám 5,5 měsíce po porodu a teprve se začínám srovnávat... A to jím vlákninu, ovoce, zeleninu....
22. črc 2008 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já měla taky problémy - v nemocnici jsem prostě jít nemohla - asi jako petuleh, trvá mi dýl než si zvyknu na cizí prostředí, ale dali mi čípky a problémy s tím žádné nedělali. Co mi pomohlo bylo držet si žínkou jizvu a mít podložený nohy (měla jsem pod nimi plastovou krabici od pracího prášku ). Akorát že já jsem si po porodu z toho vytlačila hemeroidy, takže mě pak pomohla mast z dubové kůry...o tom Lactulosu jsem bohužel neslyšela, ale určitě bych do toho tenkrát šla
22. črc 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
peta.cz Lactulose je sirup. A sladkej, takze se to i da Jinak dubova kura pomaha na jizvu skvele. Taky yellon gel a bepanthen.
22. črc 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tohle ozehave tema resi snad kazda z nas...musim rict, ze pokud na to clovek neni pripraveny tak to s nim pekne zacvici. Nevim jaka je praxe v mimoprazskych porodnicich, ale ja rodila 2x /Podoli, Vinohrady/a v obou porodnicicich porad chodila sestra a ptala se zda jsme uz byly na velke. Kdo ne, dostal cipek...u druheho ditete uz jsem nehodlala opakovat to martyrium tak jsem suverene tvrdila ano ano uz jsem byla a byl klid...ale abych byla uprimna tak jsem z toho mela proste trauma, protoze siti nesnesitelne bolelo /ctyrkilovy hosicek mi dal zabrat a pak doktor smikl trochu vic.../a bala jsem se, ze se mi to roztrhne. No...muz letel do lekarny pro Lactulosu...ja dostala zachvat smichu,kdyz to vyndal z tasky...dvoulitrova lahev,no ja si rikala hmmm super tak to mam do konce zivota zasobu...ale zabralo to...a u tretiho ditete zasadne trvam na tom nestrihat, nesesivat nebo me snad omejou...
22. črc 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty glycerinovy cipky, co davaji, jsou uplne naprd. Ja mela i dva najednou a efekt nula. Pak jsem uz na zachode jen brecela, pac jsem mela obrovsky siti, ktery se jeste podebralo Nastesti pak prisla takova hodna sestricka a poradila tu lactulosu. Zabralo to teda az za nejaky tri dny, kdy jsem v sobe uz mela celou lahev, ale zaplatbuh za to. Priste to bude to prvni, co si s sebou do porodnice zabalim
23. črc 2008 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
taky jsem si užila svoje. V porodnici jsem šla asi třetí den po porodu, úplně v pohodě. Ale doma jsem vůbec nemohla jít, porod byl proti tomu nic co bylo na WC Někde jsem četla, že tím šokem ty střeva nemusí pracovat tak jako dřív, doteď (3 měsíce) to není "ono", vlastně mám už 3 měsíce menší zácpu... Denně si dávám do jogurtu ovesný vločky a hoodně zapít.
23. črc 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nemůžu ještě někdy i teď a to jsem po porodu pět měsíců. Zabíraji jogurty a kefíry a podobně.
4. lis 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
na mě teda glycerinový čípky zabírají stoprocentně , ale mojí mamce taky nezabírají. chce to holt, aby si to každý vyzkoušel sám .
Jinak na mě působí, když si dám ráno kafe a na to pomerančový džus. Mám to vyzkoušené z dovolených.
4. lis 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
na zácpu pomohlo dost lidem toto: http://prozdravi.usedmikrasek.cz/emulips.html Třeba to pomůže i vám
2. kvě 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkuste lněná semínka! Ahoj děvčátka, mám 3. miminko a přesto, že už to bylo 3., zase jsem zašitá a problémy se stolicí mě neminuly ani tentokrát. Samozřejmě, že si dopřávám, sušené švestky, kompoty, nezapomenu ani na jogurt, kefír, ale! V obchůdku se zdravou výživou mi paní prodavačka poradila, že si mám koupit lněná semínka. Dáte lžíci lněných semínek do hrnku, zalijete převařenou vlažnou nebo teplou vodou a necháte luhovat do večera. Než jdete spát, vypijete tento lněný zázrak(bez semínek) a ráno děvčata, jdete na záchod a zácpa je fuč! Takhle si to dělejte denně, dokud se neuzdravíte a pak už ani nebude třeba. Nechtělo se mi tomu moc věřit, ale jsem toho živým důkazem! Zabralo to hned po prvním hrníčku!!! Jinak lněná semínka jsou prý výborná i na průjem!!! Takže všem šestinedělkám i ostatním přeji pevné zdraví a ať lněná semínka zaberou i vám, ať se můžete už jen těšit ze svých mazlíčků
3. kvě 2013 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek