Po porodu mám zácpu. Prosím o radu

smisek
14. črc 2008

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat mám týden po porodu a vůbec nemůžu jít na velkou jelikož jsem byla nastřižená a jsem na 3 šitá tak je to katastrofa. Prosila bych o radu kdo měl tyto problémy.

lacherka
14. črc 2008

Běžte si do lékárny pro čípek, pro vyvolání stolice. Mně ho dávali v porodnici, mně se teda chtělo, ale bála jsem se....to by snám mohlo pomoci

schnek
14. črc 2008

doporučuju nejíst rohlíky a housky (alespoň mě to dělaly) a nakoupit švestkovej kompot 😉

monik76
14. črc 2008

Ahojky byla jsem na tom stejně jak ty na záchodě jsem prožívala druhý porod čípky jsou dobrý rozhodně jsem vynechala bílé pečivo sladký a jedla hodně ovoce nebo ovesné vločky, taky mi pomáhala activia a kefír. Byla to hrůza a chvíli to trvalo než se to dalo do pořádku.

petule.h
15. črc 2008

Ahoj, já měla císaře a nešla jsem týden na záchod, vlastně celou porodnici, ale lhala jsem, že jsem byla, protože jsem věděla , že mě nepustí, informovali mě o tom i další matky co rodili a doma to šlo samo...já na to tak trpím i v cizině..že prostě mi to nejde

pebi
18. črc 2008

no, tak mně to v porodnici nikdo nekontroloval, ani se mi nechtělo, přišlo to až doma a to bolelo jak s**ňa, chodila jsem po baráku, brečela, že to strašně bolí (no jak malá 😀 ), nakonec jsem to zvládla tak, že jsem si rukou držela šití u sebe, aby se mi to nerozjelo... u dalšího porodu si rozhodně vezmu ten čípek 😉

naarci
18. črc 2008

ahoj,tak u mne to same,po porodu jsem taky nemohla tyden na velkou.Cipky nezabraly,v lekarne mi doporucili Lactulose AL Sirup,muzou to i kojici.Perfektni,zabral 100procentne 😉

quinny
19. črc 2008

jjj přidávám se k Lactulose, je bezvadná, doporučuju, používala jsem asi týden, pak se to krásně srovnalo, a člověk už se hlavně pak nebojí zatlačit 😉

criterska
19. črc 2008

Ahojky, já jsem nemohla pořádně na velkou 3 měsíce, vždycky to tak šíleně bolelo, fakt jako druhý porod, no hrůza, byla jsem z toho už úplně na nervy, tekla mi i krev, už jsem přemýšlela, že snad mám hemeroidy, ale pak se to náhle samo upravilo a už je to díkybohu v pořádku..Nicméně mi taky dost pomohly ty čípky..

micanek
21. črc 2008

V nemocnici, jsem taky nebyla a bollelo mě tááák strašně břicho, ale prostě to nešlo ... přišla jsem dom a konečně se podařilo ... nic teda příjemného 😀

monika6e
22. črc 2008

Ahoj holky, moc dobře vím, o čem mluvíte. Na wc jsem nebyla už měsíc před porodem a po porodu taky peklo. Lactulosu jsem brala ve velkým, větší dávky, než je uvedeno. A fakt pravidelně. Pak to docela šlo. Brala jsem ji přes 3 měsíce. Teď mám 5,5 měsíce po porodu a teprve se začínám srovnávat... A to jím vlákninu, ovoce, zeleninu....

peta.cz
22. črc 2008

Ahoj, tak já měla taky problémy - v nemocnici jsem prostě jít nemohla - asi jako petuleh, trvá mi dýl než si zvyknu na cizí prostředí, ale dali mi čípky a problémy s tím žádné nedělali. Co mi pomohlo bylo držet si žínkou jizvu a mít podložený nohy (měla jsem pod nimi plastovou krabici od pracího prášku 😀 ). Akorát že já jsem si po porodu z toho vytlačila hemeroidy, takže mě pak pomohla mast z dubové kůry...o tom Lactulosu jsem bohužel neslyšela, ale určitě bych do toho tenkrát šla 😉

monika6e
22. črc 2008

peta.cz Lactulose je sirup. A sladkej, takze se to i da 🙂 Jinak dubova kura pomaha na jizvu skvele. Taky yellon gel a bepanthen.

tannawe
22. črc 2008

Ahoj holky, tohle ozehave tema resi snad kazda z nas...musim rict, ze pokud na to clovek neni pripraveny tak to s nim pekne zacvici. Nevim jaka je praxe v mimoprazskych porodnicich, ale ja rodila 2x /Podoli, Vinohrady/a v obou porodnicicich porad chodila sestra a ptala se zda jsme uz byly na velke. Kdo ne, dostal cipek...u druheho ditete uz jsem nehodlala opakovat to martyrium tak jsem suverene tvrdila ano ano uz jsem byla a byl klid...ale abych byla uprimna tak jsem z toho mela proste trauma, protoze siti nesnesitelne bolelo /ctyrkilovy hosicek mi dal zabrat a pak doktor smikl trochu vic.../a bala jsem se, ze se mi to roztrhne. No...muz letel do lekarny pro Lactulosu...ja dostala zachvat smichu,kdyz to vyndal z tasky...dvoulitrova lahev,no ja si rikala hmmm super tak to mam do konce zivota zasobu...ale zabralo to...a u tretiho ditete zasadne trvam na tom nestrihat, nesesivat nebo me snad omejou... 😀

monika6e
23. črc 2008

ty glycerinovy cipky, co davaji, jsou uplne naprd. Ja mela i dva najednou a efekt nula. Pak jsem uz na zachode jen brecela, pac jsem mela obrovsky siti, ktery se jeste podebralo 😝 Nastesti pak prisla takova hodna sestricka a poradila tu lactulosu. Zabralo to teda az za nejaky tri dny, kdy jsem v sobe uz mela celou lahev, ale zaplatbuh za to. Priste to bude to prvni, co si s sebou do porodnice zabalim 😀

robi
23. črc 2008

ahoj,
taky jsem si užila svoje. V porodnici jsem šla asi třetí den po porodu, úplně v pohodě. Ale doma jsem vůbec nemohla jít, porod byl proti tomu nic co bylo na WC 😖 Někde jsem četla, že tím šokem ty střeva nemusí pracovat tak jako dřív, doteď (3 měsíce) to není "ono", vlastně mám už 3 měsíce menší zácpu... Denně si dávám do jogurtu ovesný vločky a hoodně zapít.

zdenikm
4. lis 2008

Já nemůžu ještě někdy i teď a to jsem po porodu pět měsíců. Zabíraji jogurty a kefíry a podobně.

kacka.va
4. lis 2008

na mě teda glycerinový čípky zabírají stoprocentně 🙂, ale mojí mamce taky nezabírají. chce to holt, aby si to každý vyzkoušel sám 🙂.
Jinak na mě působí, když si dám ráno kafe a na to pomerančový džus. Mám to vyzkoušené z dovolených.

verska
2. kvě 2011

na zácpu pomohlo dost lidem toto: http://prozdravi.usedmikrasek.cz/emulips.html Třeba to pomůže i vám 🙂

joupatko
3. kvě 2013

Zkuste lněná semínka! Ahoj děvčátka, mám 3. miminko a přesto, že už to bylo 3., zase jsem zašitá a problémy se stolicí mě neminuly ani tentokrát. Samozřejmě, že si dopřávám, sušené švestky, kompoty, nezapomenu ani na jogurt, kefír, ale! V obchůdku se zdravou výživou mi paní prodavačka poradila, že si mám koupit lněná semínka. Dáte lžíci lněných semínek do hrnku, zalijete převařenou vlažnou nebo teplou vodou a necháte luhovat do večera. Než jdete spát, vypijete tento lněný zázrak(bez semínek) a ráno děvčata, jdete na záchod a zácpa je fuč! Takhle si to dělejte denně, dokud se neuzdravíte a pak už ani nebude třeba. Nechtělo se mi tomu moc věřit, ale jsem toho živým důkazem! Zabralo to hned po prvním hrníčku!!! 😉 Jinak lněná semínka jsou prý výborná i na průjem!!! Takže všem šestinedělkám i ostatním přeji pevné zdraví a ať lněná semínka zaberou i vám, ať se můžete už jen těšit ze svých mazlíčků 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru