Po porodu mě oči "škrábou". Jak to řešit?

pavlinka3
28. dub 2008

Ahoj holky, mám trochu problém s kontaktními čočkami.......co jsem porodila, tak mě oči dost "škrábou".....jako kdybych měla oči moc vysušené a to čočkám vadí.....plně kojím, takže vypiju minimálně 3litry tekutin denně (to by mělo stačit na zavodnění), ale ty oči jsou fakt hrozný. Máte nebo měla jste s tím některá taky problém? A jak to řešit? Brýle nepřipadají v úvahu, bolí mě z nich hlava.

Jo a čočky mám ten typ, který se nosí nonstop 30dní (i přes noc) a pak se vyhodí....žádné vyndavání a nandavání každý den.

lennis
28. dub 2008

Pavli, taky jsem na čočkách, ale žádný problém jsem nezaznamenala, zkoušela sis do nich třeba kápnout roztok??? Já brýle moc nemusím, nikdy jsem si na ně nezvykla, i když je mám, ale malej mi je stejně furt opatlává a sápe se po nich (mám červeno-černý), takže jsem taky spíš na čočkách. Tahle spojitost s kojením by mně teda nenapadla 😀 , i když je to možný. Večer si teda občas kapu Visine na unavený oči, někdy je mám večer zarudlý, ale já mám 30denní, ale na noc vyndávám (BAusch and Lomb)

berunda
28. dub 2008

Pavli, ja jsem po porodu take zaznamenala zhoršení. Střídám brýle s čočkami. V zime spíš brýle a te na leto čočky. Po porodu jem zaznamebnala zhoršení zraku.
Tedc jsem v tydnu po dlouhe dobe dala čočky a za par hodin jsem je musela sundat. Skrabali me atd. Pritom predtim nebyl zadny problem. Take kojim. Ja mam air fix, nebo nejak tak je ten nazev, ted presne nevim. Na 30 dni, na noc se sundavaj. Zkousela jsem k nim i ty kapky zvlhcovaci....
Tak ted nevim zda vyzkouset jinou znacku, bojim aby to nebylo to same.
A jak ti driv vyhovovali ty tvoje? Nevadilo ti ze se na noc nesundavaj....?

pavlinka3
autor
28. dub 2008

lennis tak já koupím v lékárně ten Visine a asi je začnu na noc taky vyndavat a uvidím, jestli bude trochu změna k lepšímu

berunda ty moje mi dřív vyhovovali naprosto dokonale......hlavně mi na nich vyhovovalo to, že se nemusím tahat všude s roztokem a vyndavat je....kdykoliv během dne jsem si mohla dát šlofíka a nestarat se o to, co na to čočky....proto mě to teď tak mrzí

trata
28. dub 2008

Ahoj Pavlo, já taky plně a skoro furt kojím a čočky používám, musím říct, že jsem po porodu taky zaznamenala zhoršení - necítím teda úplně škrábání v očích jako ty, ale prostě cítím ,že v těch očích něco mám a někdy si je radši sundavám, protože mám pocit unavených očí. V těhotenství jsem přitom žádný problém neměla, takže myslím, že to je tím kojením a tvorbou mléka. Zkoušela jsem si do očí kápnout ten roztok co k nim mám, bylo to lepší- Čočky mám Bausch and Lomb - Clear all day, teď mají nový název Vidi Comfort, roztok Solo Care Aqua. Ale asi bych do očí, když mám čočky, kapala jen ten roztok na ně, ne normální kapky - visine nebo Opthal, to si myslím že asi by nemělo na ty čočky přijít, protože když je sundám, taky je nedám do Opthalu, ale do roztoku co je na ně určený. Mám je na 30 dní, na noc vyndavám, já si zase neumím představit, že bych měla v čočkách spát.... není to třeba tím? Zkusilas je vyndat a nosit je třeba týden jen přes den?? 😉

slevik
28. dub 2008

Pavli - já taky nosím čočky, ale u mě teda žádná změna po porodu...
Pokud ti ovšem můžu radit, zkus spíš nějaký kapky na zvlhčení oka než ten Visine, ten bohužel není moc dobrej (jen stahuje cévy, aby nebylo oko zarudlý, címž ovšem dojde ke zhoršení prokrvení 😖 ).
Ev. změnit čočky, ale začala bych tím zvlhčením 😉

pavlinka3
autor
28. dub 2008

trata vyzkouším je na noc vyndavat a uvidím, jestli se něco změní

slevik já se tada optám v lékárně co by mi doporučili.....čočky hned tak měnit nebudu....mám koupený celý nový balení na každý oko (jeden pár v očích a dalších 5 párů v krabičce) takže investice byla před porodem a teď stejně není tak velkej peníz....snad se to upraví

holky to je zajímavé, že některá z nás pociťuje po porodu zhoršení a některá vůbec

bihan
28. dub 2008

Pavlinka, tiež mám PureVision a od pôrodu som nezaznamenala absolútne žiadnu zmenu, len mi napadlo, to isté, čo slevik - nekupuj Visine, ale radšej sa zastav u nejakého predajcu šošoviek - poradia ti niečo špeciálne vhodné aj na šošovky (nemusíš ich ani vyberať) , lebo bežné kvapky nechávajú zbytky účinných látok, ktoré sa na šošovke usadzujú a kracujú tým ich životnosť.

schwarzovka
28. dub 2008

já teda žádný čočky nenosím, ale po porodu jsem slepá jako patrona 🙂 , takže to asi může mít vliv i na ty čočky...přeci jenom to byla velká zátěž pro celé tělo

gabriel01
24. čer 2011

Možná je problém, že v těch 30 denních čočkách. Třeba je to na tvoje oči moc velká zátěž. Jinak já jsem měla problém s vysoušením očí při nošení čoček také a pořídila jsem si parádní roztok. Byl to ten Options Multi 360ml na http://www.cockyshop.cz/prislusenstvi-kontaktni....

radusa6
12. únor 2013

ahoj a zkoušela jsi oční výživu od ocuteinu???obsahuje velké množství luteinu a vetsí balení obsahuje i kapky zdarma. Obojí je vhodné i pro ty co nosí čočky,tak jsem ráda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru