Po porodu v Motole, co mi bude k dispozici?

Dobrý den.

Chci se zeptat, co vše mi bude opravdu k dispozici po porodu v Motole a co vše si můžu vzít vlastního. Mě akorát včera sestra v rychlosti řekla, že oblečení na miminko a plenky mohu mít svoje, dále už neměla čas mi podrobněji něco říkat. Pokud si plíny nepřinesu, budou mi k dispozici v nemocnici po celou dobu pobytu? Stejně tak kdybych si přinesla oblečení které nakonec miminku třeba nebude, předpokládám, že mi tam půjčí erár. Dále se chci zeptat, co budu mít k dispozici na utírání zadečku miminka při přebalování? Jestli tam na miminko dostanu kosmetiku jako sprchové mýdlo, olejíček, krém, mastičku na zadeček a v případě, že ano, tak jestli si i tak mohu přinést svojí kosmetiku pro miminko. Dále zda mi tam budou k dispozici látkové pleny, na ublinkávání miminka, a něco na utření miminka po koupání? Deku na přikrytí v postýlce předpokládám dostanu.

Budu po císařském řezu, takže budu zřejmě po celkové anestezii dost mrtvá, jak jsou v Motole ochotni brát si miminko k sobě, abych mohla odpočívat? První den mi ho budou nosit jen na kojení, to mi sestra říkala, ale i tak se třeba ještě bojím i toho dalšího dne.

Děkuji.

gingerone
26. čer 2014

Ahoj,
byla jsem přesně před rokem, snad se nic nezměnilo - na miminko jsme měli košilku a dupačky erární (měla jsem svoje jen rukavičky)- velikostně náhodné mezi 56 a 62, jednorázové plenky Panda neomezené, vzorek Bepanthenu (na cca 3 dny stačil), slunečnicový olejíček na namazání, koupalo se v čisté vodě (teda myslím, koupala jen jednou sestřička když nás to učila), na utírání je nastříhaný perlan, co se namáčí ve vodě, osuška (plenková) tam byla. Plenka na ublinknutí byla jen jedna, ty bych si nějaké vzala. Miminka jsou zavinutá v dečce s dětskými motivy, kterou se dá i jenom přikrývat.
Pokud si vezmeš něco svého, nemyslím, že tě budou nějak omezovat.
Záleží asi i na počtu miminek, které tam mají, ale pokud se nebudeš cítit dobře, postarají se o něj sestřičky. Já byla po přirozeném porodu a stejně mi bylo první den tak zle (na omdlení), že mi sami řekli, že si miminko radši odvezou, abych s ní neupadla. Nedošla jsem skoro ani na záchod.
Nečekám, že se něco moc změnilo, ale někdo bude mít určitě novější informace 🙂

panihk
26. čer 2014

Změnilo se jen to, že kosmetika je Hipp. 🙂 Po císaři budeš na 99,9 procent na pokoji bez dětí a až pak tě (možná) přestěhujou na rooming-in,

jaja01k
26. čer 2014

Ahoj, rodila jsem v Motole v únoru. Všechno, na co se ptáš, jsme měli k dispozici, plenky, oblečky, kosmetiku, osušky, přebalovací podložky... Jediné, co mi na mimčo chybělo a příště bych si vzala s sebou, jsou rukavičky.
A kosmetiku jsme měli Welleda, plenky Panda.

terezas4
26. čer 2014

Holky ti popsaly aktuální situaci dobře. Já jen doplním, císařský řez se nedělá v celkové anestezii, ale jen lokální, celou dobu s tebou lékař komunikuje, není žádný problém mít miminko u sebe hned 😉 .

lenickalenickalenicka
autor
29. čer 2014

Císařský řez se dělá v celkové anestezii. Alespoň já se tak se sestrou dohodla a ona sama říkala, že do lokální anestezie by nešla.

vkkc
29. čer 2014

Já tam měla císaře v lokální, chtěla jsem být u toho, můžeš si vybrat, pokud není k celkový nějakej jinej důvod... Jj, všechno tam dostaneš, oblečení pro mimi erár,když bys měla svoje, tak by mohl být problém, že když by se mimi sestřičkám třeba poblinkalo u nich, tak by ho převlíkly, ale nevím, jestli by stihly hlídat, že oblečení není erár.
Na pooperačním pokoji nám nosily miminka co tři hodiny na kojení, v noci nechávali od půlnoci do šesti pauzu (mně kluky od začátku dokrmovaly Bebou, tak jim ve tři dávali jen tu Bebu, až teď mi došlo, že jsem se o to tenkrát ani nějak nezajímala), pak jsme šli a pokoj, kde byli kluci se mnou (měli tam plno porodů, takže to docela hnali, abysme uvolňovaly lůžka 🙂, to byl asi třetí den, ale to si je na noc sestřičky ještě vzaly, byla tam zrovna super noční sestra (dlouhovlasá, střední věk, bohužel jsem si nezapamatovala jméno) a ta přímo řekla, že nemá ráda, když po císaři máme děti nonstop moc brzo. Já mám dvojčata, tak mi to docela bodlo, byla jsem ze všeho dvojnásobně vyvalená 😀
Abych to shrnula - pro děti tam dostaneš vše erár, kosmetika Weleda, plenky Panda, na otírání prdelky perlan, balvněné plenky taky byly, zavinovačky taky... Pro sebe dostaneš jeden balík poporodních vložek, pak už musíš mít svoje.
jo a k tý anestezii, já se při tý lokální celou dobu klepala, vůbec to nešlo zastavit, ke klukům mi pak stejně dali v podstatě jen tak "čuchnout", takže jsem si taky říkala, jestli by ta celková nebyla lepší. ale těžko v tomhle radit, to si každá určujeme sama 🙂

lenickalenickalenicka
autor
1. črc 2014

Má vůbec cenu si brát do porodnice nějaké normální tepláky? Nebo bude jizva pořád tak citlivá, že by mi to vadilo? Tedy, raději více košil?

jinajana
3. črc 2014

@lenickalenickalenicka Já jsem nosila celou dobu jen jejich erární košile.

luciana82
3. črc 2014

Podle mě je zbytečné si nosit svoje košile. erárni si vyměníte i několikrát denně a brát domů špinavé košile od krve, která je infekční a zašpinit si pračku je blbost. Nevím jak u Vaších dětí, ale můj malý i holčička paní co jsme byly spolu na pokoji, měli po plenkách Panda červené zadečky a okraje stehen, tak nám manželé dovezli pampersy.

lumpicek
3. črc 2014

Já rodila v Motole dvakrát. Poprvé císařem v listopadu 2011 a bylo tam cca vše, co tu už popisovaly jiné maminky. Podruhé teď v červnu normálně a bylo to stejné 🙂 Kosmetika Hipp, ale i ten slunečnicový olejíček, Bepanthen vzorekm perlan a malé balení vlhčených Hipp ubrousků. Erární košile jsou nejlepší - nejsi v nich sice žádná kočka, ale je lepší, aby jizva (jakákoliv) dýchala a mohla se dobře hojit. I tak se mi ta po císaři hojila hůře. Když si něco svého přineseš, nikdo Ti na to podle mě nic neřekne.
Jinak císaře jsem měla s epidurálem a podle mně je to v pohodě, aspoň vidíš miminko hned, to bych si nechtěla nechat ujít. Ale záleží na každém, jak si to určí. Miminko Ti určitě přinesou nejdřív druhý den (ale skoro bych řekla, že spíš až třetí). První den jsi na JIP, druhý den na pokoji bez mimin. Já šla na rooming-in až čtvrtý den.

lenickalenickalenicka
autor
21. črc 2014

Ahoj. Tak to mám za sebou. Už jsme 14 dní doma. Takže i já přidám své zkušenosti, kdyby to četly ještě nějaké ženy, co se chystají do Motola rodit. Protože byl císař plánovaný, musela jsem do Motola už den předem ráno na příjem. Ten den předem jsem byla a spala na oddělení rizikového těhotenství. oddělení rizikového těhotenství je krásné. Pokoje jak v hotelu, přes všechny pokoje velký balkon. Ovšem pak na šestinedělí je to dost děsné. Další den ráno jsem šla na toho císaře. Nečekal mě žádný klistýr, ani nic podobného. Jen mi ráno daly sestry vykapat nějakou infuzi. Dostala jsem ty stahovací punčochy a jejich košili. Manžel na mě musel čekal před oddělením rizikového. Když jsme šli na sál, vyzvedli jsme ho tam. Prostory u sálů a sály jsou krásné. Manžela poslali aby se převlékl do nemocničního, aby mohl v těchto prostorech být. No a mě už pak položili na sál. Ani jsem nečekala, že manžela posadí na sklo, aby se díval přímo na porod. Myslela jsem, že bude čekat někde mimo a oni mu pak akorát ukážou děťátko, až se narodí. No, takže manžel viděl všechno. Nejprve mi zavedli cévku na odvod moči a potom napíchli kanilu pro infuzi. Pak mě otočili na bok, opíchali mi místo na zádech, aby ho umrtvili a mohli mi tam píchnout ten epidural na umrtvení půlky těla. Jenže ten nezabral. Dotiky na břiše jsem cítila pořád a mohla jsem hýbat prstama u nohou. Takže mi museli honem dávat celkovou anestezii. Manžel říkal, že byli skvělý, že to bylo šup, šup, úžasně rychlé a miminko bylo venku. Já jsem se probudila, když mě vezli na Jipku, chtělo se mi zvracet. No, ale taková jsem byla pořád malátná. Pak jsem se probudila na Jipce a to jsem byla schopna už komunikovat s pani co tam ležela vedle mě a dokonce i telefonovat. Necítila jsem nohy a byla jsem oblbnutá po té anestezii. No a další den ráno jsme šly do sprchy a odpoledne nás převezli na oddělení šestinedělí. Tu první noc už jsem normálně mohla spát na obou bocích. Snažila jsem se o to, abych pak ráno mohla snáz vstát. Jizva ani moc nebolela. Na šestinedělí mi přišlo dost děsné. Byl tam strašný vzduch a větrat se nedalo, protože venku bylo taky děsně. K dispozici byla opravdu kosmetika Hipp a slunečnicový olejíček, jinak Perlánek na utírání zadečku, vzorek Bepanthenu a mastičky Hipp. Vlhčené ubrousky tam nebyly. Plínky Panda a Bella Happy. Jo, děťátka nám poprvé přivezli už první večer na Jipku a pak ještě další den ráno na Jipku. Jinak hned první den na šestinedělí nám je vozili na každé kojení. další den také tak a ten další den už jsme je měli pořád u sebe. Když nám je ještě odváželi, tak jsme nakojili a oni je dle potřeby přikrmili Nutrilonem a když jsme je pak měly u sebe, tak jsem je nakojili, došli si k sestrám pro Nutrilon a dokrmili si je sami. Dokrmuje se přes prst a stříkačku. A v pokoji má každá matka svou tabulku, kam dle váhy zapisuje, kolik nakojila a podle toho je ten příkrm. A zapisuje se tam i tělní teplota 2x denně a kolik bylo stoliček. Pustili mě čtvrtý den domů, přičemž den operace se bere jako nultý. Ale řekla jsem si, že chci domů, jinak by mě pustili asi až pátý. Po císaři pouští domů čtvrtý, nebo pátý den. Jediným kritériem je, aby dítě přibíralo. Jinak kolik přesně má, nebo jak se kojí, to je jedno. Já třeba nekojila ještě skoro vůbec a pan doktor mi vysvětlil kolik mu mám dávat a šla jsem. Jinak každá matka dostane balík poporodních vložek, ale mě nevyhovovali, takže jsem ho nepoužila a používala jsem svoje vložky s křidélkama. Jednorázové kalhotky vřele doporučuji. Gumu kalhotek je dobré ohrnout pod jizvu. Na bolest se dostávají čípky 3x denně. Jinak ty nemocniční košile mi přišli děsné. Strašně těžké, moc velké a moc teplé. Byla jsem nesmírně ráda, že jsem měla svoje košile. I manžel byl rád, že jsem je měla, že jsem v nich nevypadala tak nemocně, jako v těch nemocničních. V jídelně je lednice a lepínky na popisování jídla, takže si tam můžete dát své, nebo schovat od snídaně. V té lednici je mrazák a v tom mrazáku jsou gumové rukavice plněné vodou, zmrzlé na led k chlazení prsou, když je máte horké, moc tvrdé a bolí.

wendy_
21. črc 2014

Rodila jsem pred 24 dny, v patek vecer. Jedine, co bych zminila navic, co nikdo vyse nenapsal je, ze maji malo latkovych plenek a pokud treba mimco vic ublikava, tak nez furt chodit za sestrickama pro cistou je lepsi si vzit latkove plenky svoje. Erarni jsem mela jen jednu a to je podle mne malo. Jinak pres vikend jim neperou, takze bylo i malo obleceni na miminko a i ochota prevlict postel nulova. Max vymeni ten pas, co je pod zadkem. Uz v patek po porodu, kdyz me dovezli na rizikove oddeleni (sestinedeli bylo plne), mne hned sestricka upozornovala at si dam pozor a nezaspinim postel od krve.
V sobotu jsem sla uz na sestinedeli, ale az nekdy odpoledne a k tomu jeste na trojak, na rooming jsem se dostala az v nedeli odpoledne. Jinak pokud bude mimco u sestricek a nebudes ho mit u sebe, tak je lepsi pouzivat to jejich erarni obleceni, protoze by se jim tam to tvoje mohlo plest, coz naprosto chapu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru