Po porodu vážím míň. Co dělat, abych přibrala?

jajik25
24. kvě 2010

Ahoj holky nevím jestli tu podobné téma je ale chtěla bych se jen na něco zeptat.Většina z vás řeší problémy s vyšší váhou po porodu.Já mám dvě děti a vážím ještě míň než před druhým těhu.Umíte některá poradit co s tím abych něco přibrala?Slyšela jsem že pomůže i nějaký vitamíny ale nevím jestli je to púravda a zda to pomůže.Díky moc za rady

maly_prcek
24. kvě 2010

Taky mám tento problém (celoživotně)... A kojíš? Ubývání váhy při kojení je úplně normální, kojení je energeticky náročnější než těhotenství... Vitamíny určitě ber a je fajn nechat si sem tam udělat i krvní testy... Mně teď třeba vyšlo extrémně nízké železo 😒 Nebýt virózy, ani by se na to nepřišlo, dokud bych sebou někde nešvihla... 😒

Jinak žádné vitamíny, po kterých by se zaručeně přibralo teda neznám... 😔

Jinak na přibírání se doporučuje hodně jíst, energeticky náročné jídla, jíst hodně kaše (třeba dát si večer po večeři), do jídla přidávat tuky - např. smetanu nebo lžičku másla (třeba do té kaše)... Super jsou Nutridrink(y) z lékárny (třeba na sváču), ale to je dražší záležitost...

Pokud ale nemáš nějaké obtíže, asi bych to ale řešila, až dokojíš... Uvidíš, co ti ta váha udělá pak.

beruska2x
24. kvě 2010

kamaradovi doporucil DR B12 vitamin, ze podporuje chut k jidlu a nebo ti nejaka kila poslu nechces 😀

jajik25
autor
24. kvě 2010

zatím ještě kojím ale už ne tak často.Právě že sem hodně schodila ikdyž se narodil první syn a když sem přestala kojit tak mi žádný kila nahoru nešly spíš sem ještě s váhou šla dolu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru