Po šestinedělí. Co se změnilo? Je to pak lepší?

mejviz
11. črc 2007

Co se změnilo po šestinedělí? je pak všechno lepší? měly jste už s mimčem režim? a kolik kilo vám ještě zbylo? jak je to s jídlem a sportem? 🙂

karotky
11. črc 2007

Ahojky!
Nám Adámek prořval období od 2. do 7.týdne(byl v klidu jen když spal nebo byl přisátý ke mě 😒 ).Od toho 7.týdne už brečí jen když má vyloženě důvod.Tenkrát jsem myslela,že si hodím mašli. 😢
Režim začínáme mít a ž teď. 😀
Co se týče kil.........přibrala jsem 22kg a když byly Ádovi 2 měsíce,měla jsem to všechno dole a to jsem nedržela diety a ani necvičila.
Ten poslední dotaz jsem nepochopila. 😅

drago
11. črc 2007

mejviz u nás bylo 6nedělí strašný. O hodným miminku jsme si mohli jen nechat zdát. Ve 4týdnu jsme malou učili spinkat, metoda 5,10,15 takže večer kojení, koupání a 8 spinká. Ráno se zbouzí na papu kolem 5-6 a pak ještě usne. Vyjímečně se zbudí kolem 4, to záleží v kolik večer baští. Ale přesnější režim máme až tak od 3měsíce. V těh. jsem nabrala asi 23kg. Zpátky na váze jsem byla asi tak 2měsíc. Začala jsem i cvičit.S jídlem mi pomohla malá- neměla jsem čas se přejídat ani se moc vyspat, takže kila šli dolů. Taky jsem po 6n.přestala mít ty otřesný chutě na sladký. 😉

papaya
11. črc 2007

já jsem si naivně myslela,že 6ti nedělí je hlavně proto,že se nesmí souložit 😅 a jak jsem se pak divila 😀 😀 hormony lítaly sem a tam, deprese skoro každý den, režim nulový, Hugo chtěl pořád kojit nebo chovat...ale nakonec jsme to přežili a už je to mnohem mnohem lepší. Oba jsme se v kojení zaběhli,vydrží už chvíli sám,bez chování...režim teda moc nemá,ale doufám,že i to nakonec přijde. V těhu jsem přibrala 15 a už mám 16 dole. Svoje udělá kojení,běhání kolem Hugouše,nevyspání...a na cvičení nemám teda ani náladu a hlavně čas 😀 což mi zase tak neva, protože já jsem spíš kavárenský povaleč než sportovec 😎

misan
11. črc 2007

Ahoj holky,vy jste statečné, já to takové neměla, mám takové asi to hodné miminko, co se na kojení budí jednou v noci, je hodné a nepláče.Opravdu šestinedělí v poho, 9 dni po porodu jsem myla okna, nohy od sebe, ale myla, ne ,já jsem takový pohodář, takže jsem to zvládla docela ok,po třech měsících mám taky všechno dole, to už bylo po dvou, teď to jde pořád dolů a je to fakt tím kojením, ale taky nepapám sladké a cvičím trochu pilates, to je fajn na zpevnění. Ale hlavně se usmívejte a buďte happy!!!!

papaya
12. črc 2007

Misan,řekla bych že já jsem taky pohodář, spoustu věcí neřeším,ale prostě hormony udělaly své a Hugo mi dával dost zabrat. chvílema to byl celkem mazec 😅 naštěstí se to už usadilo a je dobře jako před tím 🙂

misan
12. črc 2007

Ahoj papaya, psala jsem ,že jste statečné, já to tak těžké neměla a je super ,že už to je u vás lepší, Hugo je určitě bomba a i když sis mákla, je to největší štěstíčko, že?

karotky
12. črc 2007

Papayo.........asi jsme na to byly stejně,ikdyž u Ády nepomáhalo ani chování.Když jsem se s tím svěřila doktorce,tak mi na to odpověděla,že pláč je zdravý a že si alespoň procvičí plíce. 😅
Když viděla,že jsem zoufalá,poradila mi gymbalón a ten opravdu zabral........alespoň na uspávání. 😅
Jinak,když jsem se vracela domů z porodnice,byla jsem nadšená,že se žádné deprese nedostavili.Pak ale úplně stačilo,když na pár dní přijela mamka(to byli Ádovi teprve 2 týdny) a už jsem byla(z ní)zralá na Bohnice. 😅

kristi
12. črc 2007

my meli i sestinedeli vcelku v pohode, ted uz jsme jen v pohode, mala je proste super, breci jen kdyz ma hlad nebo je pretazena a tomu se da vcelku dobre zabranit. Zbyly mi jeste cca 2 kg, ale neresim to.

Jidlo - jim na co mam chut

sport - neprovozuji 🙂

brendi
12. črc 2007

šestinedělí nebylo nejhorší, když si vezmu co mi říkaly známé....ale taky to nebylo jen tak, najednou je tu s vámi někdo druhý , je odkázaný jen na vás a pak je to znát.
V noci se budil každé 2,3 hodiny, někdy se mi zdáli sny že pořád někde lítám, uklízím, přebaluju a kojím a pak se malý probudil doopravdy a já byla staršně utahaná už z toho snu 😀 , no strašný,
Taky tělo jakoby nebylo moje, prsa obrovské, snad 6tky, pořád mi tvrdli kolik jsem měla mlíka, já mohla živit celé jesle.
V těhotenství jsem přibrala 17 kg a na sále nechala jen to co malý vážil, nebyla jsem vůbec zavodněná, zkrátka jsem jen nabrala kila, ta šla dolů ale strašně rychle, hlavně kojením, a lítáním kolem miminka. Ted už vážím i mín než před otěhotněním.
Jinak mi Filípek začal spinkat po 6tinedělí ukázkově, bohužel se to změnilo se zoubkama a trvá doposud...i nyní v roce se mi budí i 4x za noc
Jo a sex? při tom prvním poporodním jsem se cítila jako odpaněná 😝 😅

majka07
12. črc 2007

Mejviz, já byla po porodu ještě měsíc v nemocnici, ani na mě nepůsobilo šestinedělí, jako to, že musím být tam a ne doma, ale to působí na všechny. Jinak doma pak už to byla pohoda:o)

papaya
12. črc 2007

Karotky právě že Hugo chtěl chovat pořád a hlavně jsem u toho musela chodit. Jak jsem se zastavila nebo si sedla,byl řev. Jak mě bolely záda...no hrůza
A hlavně jsem měla pocit,že trable v 6tinedělí mám jen já,že všichni měli pohodu a hodná miminka. Až když jsem si začla stěžovat, lezlo to pomalu i z ostatních. to jsem slyšela samé - jé to jsme měli taky, to nám prořvala celé procházky...atd. to mě vždycky uklidnilo,že nejsem divná 😀 a hlavně Koník mi hodně pomohl, jsem se tu vykecala a bylo líp 😉

karotky
12. črc 2007

Jó...........Koník je fajn.Člověk si postěžuje,občas se uklidní a hlavně zjistí,že v tom není sám. 🙂
My jsme na procházky radši nechodili,protože by byla ostuda.Chodila jsem jen k doktorce a občas na nákup.Jednou se mi Adam rozeřval v Tescu,když jsem stála ve frontě u uzenin a baba,která stála za mnou se šla podívat na Adama do kočáru a pokritecky prohlásila:"To je hrozný!" a čuměla na mě jak na neschopnou matku.
Jsou lidi,kteří to nezažijou,tak to nepochopí. 😖

bera
12. črc 2007

no šestinedělí bylo hrůza, ale ne, že by malá byla zlobivá, to ani ne, ikdyž taky řvala, chtěla se chovat, na jídlo se budila po 2 -3 hodinách, to by se ale všechno dalo, jen můj zdravotní stav po porodu byl dost špatnej, horečky 38, zánět v krku, nemohla jsem otočit hlavou, do toho šílený bolesti hlavy, ani antibiotika nezabírala, hrozný vysílení, nebyla jsem schopna skoro ničeho, jen jsem ležela, až za 4 týdny po porodu mi zjistili, že je to tím, že jsem ztratila při porodu hodně krve, takže mám málo červených krvinek, no a můj stav se zlepšil opravdu až po tom šestinedělí, ikdyž krev mám furt špatnou, tak už mi je o hodně líp 😉

drago
12. črc 2007

No holky já v 6neď. řekla, že druhý ani omylem. Tady kolem nás holky samý hodný mimi. A já nevyspaná s kruhama pod očima, podrážděná. Ruky jak rambo z toho věčnýho nošení malé. Měla jsem pocit, že nejsem schopná doma nic udělat. Jenom jsem krmila, přebalovala atd. Doktorka mi tenkrát řekla, že mám spát přes den s malou. Jenže ona přes den spala tak max 20min. A v noci nespala skoro vůbec. Až ve 4týdnech začala spát v noci po pracným učení.

papaya
12. črc 2007

jj,s teplotama jsem ti taky užila, hemeroidy, zánět prsou...až jsem si říkala,že jsem si to vyžrala se vším všudy 😝 Drago a taky jsem vykřikovala již nikdy více 😀 Ale uvidíme za 2 roky, třeba na to zapomenu a Hugouškovi nadělíme sourozence 😵
Karotky je fakt,že lidi se na brečící mimino dívají až nevěřícně,jak kdyby bylo týrané. Mají asi nějakou zcestnou představu,že mimčo nebrečí a už vůbec ne na veřenosti 😝

brendi
12. črc 2007

no s těma hemeroidama jsem měla taky problémy a velké..........když mě doktor viděl na vizitě tak řekl že vypadám jako bych ani nerodila ale s tím prý budou problémy, ale co mě nejvíc bolelo byla kostrč kterou jsem si tlakem vytlačila........děs běs, štychy jsem necítila vůbec ale toto bylo šílené, když jsem se byt o milimetr pohla na posteli tak šílená bolest a cvaknutí v zádech k tomu, poslali mě i v porodnici na rengen jestli jsem si něco nezlominla ale měla jsem ji jen vychýlenou do strany....i tak mi to trvalo min. dva měsíce než jsem si mohla normálně sednout

drago
12. črc 2007

Teď už máme nějakej režim, a malá už je celkem o.k. tak už jsem přemýšlela, že až bude mít tak 3-4roky, tak by sme mohli mít druhý. Akorád je hodně aktivní. Už teď se naběhám, to nechci vidět až bude chodit. 😉 Ono jak holky psaly člověk na to zlý rychle zapomene. Malá se pak na mě usměje a já jsem na měko.Ty hemeroidy jsem měla taky, to je asi z toho jak nosíme mimi. 3
Naše Kája je cvalda a já měla i problemy se zádama.

pecule
3. srp 2007

Ahoj holky,co tady čtu tak už jsem z toho na nervy.Mám strach ,že to nezvládnu a dotoho pes bydlím ve 3patře bez výtahu ,byt máme velkej 1+0 a přítel jezdí az okolo pátý šestý hodiny a máma bydlí 100km daleko ☹ Třeba to bude v pohodě,ale co tady čtu tak si myslím,že vyjímka nebudu.

kacka79
3. srp 2007

Ahojky, tak mě ončí šestinedělí za 3 dny a čekám kdy se to zlepší... malej se pravidelně budí v noci po 2,5 h na kojení, přes den sice dost spí, ale jinak ho mám prakticky pořád na ruce, jinak řve 😒 Jinak já jsem přibrala 17 kilo, v porodnici jsem nechala 8, za tu dobu co jsem doma jsem shodila 4 a 5 mi ještě zbylo, ale při tom tempu co mám myslím že do 3 měsíců dítěte budu mít míň než před otěhotněním...pecule neboj, zvládneš to, je to všechno tak nějak automatický... já jsem taky myslela že to nezvládnu a jaká je ze mě mamina 😀

verunnecka
3. srp 2007

ahojky,holky no tech 6 neděl prý trvá to než si matka zvykne na ditě a naopak a než se tělo zotaví.u nás se to ustálilo tak po těch 2 mesicich

berynka
3. srp 2007

Ahojky, od uplynuti sesti nedel jsem dost ocekavala. Ze mrnous zacne vic spat, tim padem ja taky, ze se uz zabehneme a bude vic volneho casu... Nase detatko si usmyslelo, ze to bude trochu jinak 😉 . Zacalo spat daleko mene, hlavne pres den, chce o dost vice moji pozornost a taky poponaseni a chovani mu dela vylozene skvele 🙂 . A taky jsme zacaly bojovat s prdiky. Musim ale uznat, ze se uz citim skvele. Unavena jsem zridka, sportovat ovsem nestiham a mam cca 3kg nad svoji puvodni vahu, ale do stareho obleceni se celkem v pohode vejdu.

kalo
4. srp 2007

Já teď začínám pátý týden z šestinedělí...Jsem úplně v klidu...ale musím říct, že z 99% je to zásluha mého muže, který protože pracuje doma, tak se se mnou dělí o to nošení a uspávání. Když únavou odpadnu, nastupuje manžel 🙂 Máme rozdělené funkce na denního a nočního uspavače 🙂

syrael
4. srp 2007

Zdravim vsechny kavarenske povalece, zejmena Papayu! Moje sestinedeli bylo taky poradnej odvaz, neustale depky a uzkosti, vycerpani - nejlepsi je ma ruska sousedka, ktera mi petkrat denne sdeluje, jak je mozne, ze to nase dite tak place!!!!Skrtit, rdousit - tyhle radilky! V Rusku zrejme deti neplacou🙂 Taky se mi ulevilo kdyz vim, ze nejsem sama s uplakankem atd. Problem je ale, ze behem sestinedeli mel Jakub uzasnej rytmus - pravidelne spal a dalo se neco i pres den udelat. Jakmile zkoncilo sestinedeli, objevil se mu zrejme alergicky ekzem a to mu totalne rozhodilo rytmus...Asi tri tydny prakticky nespal - nechapu, jak to mohl vydrzet - denne asi hodinu!!!! Musel byt uplne hotov a rodice pochopitelne taky. Ekzeem pomalu mizi( ma zrejme potrav. alergii), takze se zacina pomalu upravovat. Uf!

karotky
6. srp 2007

Veru,kdyby to bylo jak píšeš Ty,tak by nám šestinedělí zkončilo před týdnem. 😅 Tzn.po 3.měsících.
Teď už jsme v pohodě.Na veřejnosti nebrečíme,celou noc prospíme..........akorátnám zůstal jeden problém............nedokážeme večer usnout bez řevu.Ale snad se to do půlroka zpraví. 😉
Pecule.........neboj se.Zvládli to všichni,proč bys to nezvládla taky. 😉
Někdo má šestinedělí krušné a pak se to najednou obrátí k lepšímu ve všech směrech(náš případ).Horší to mají ti,co to mají naopak..........Super šestinedělí a pak se z toho můžou zláznit. 😀

maddla
8. srp 2007

Holky tak já měla šestinedělí v pohodě, první týden jsem byla trochu rozhozená, ale pak už to bylo faj, teda až nevyspání a celodenní nošení malý. Teď po šestinedělí, je to ještě lepší, málá spí celou noc a přes den taky sem tam usne tak aspoň v rychlosti něco udělám. Já nejvíc bojuju teď s tím jak to udělat aby malá usínala bez uspávání, nemám zatim sílu jí nechat vyřvat ale zase na druhou stranu mi přijde čím dřív tím líp, no uvidíme....
Jinak s váhou, mám dvě kilča nahoře oproti původní váze a od září se těším na cvíčo, měla jsem totiž krásně plochý břicho, no teď ten bochánek! 😀 No a taky zadek, lae myslela jsem, že to bude horší 😠

kacka79
9. srp 2007

maddla - já taky čekala že to s tou postavou dopadne hůůůř 😀 no sice mám 5 kg navíc, ale jinak celkem v pohoděěě Jinak holky, závidím Vám že Vám ty vaši drobečkové spí celou noc.. to já vstávám po cca 3h na kojení, pak než si krkneme, většinou se pokadíme a za chvilku už zase vstáváme 😝

ewcik
9. srp 2007

Tak mě skončilo šestinedělí tenhle týden a musim říct,že jsem víc v pohodě a snad i malá. Pomalu si prodlužuje noční spánek a i přes den je klidnější. Snad to vydrží. Jen ty prdiky by se mohly ještě zlepšit.

usak
2. bře 2009

Zdravím všechny maminky - můžete mi poradit, co je pravdy na tom, že se nesmíte koupat v bazéně když kojíte? Koupili jsme bazén, v květnu mám rodit a těšila jsem se,že se vykoupu - po šestinedělí..............Přišla s tím švagrová - já to nikde nečetla ani o tom neslyšela, tak chci vědět, zda je to zas nějaká pověra typu jedna bába povídala.......děkuji moc za odpověď.

samik2008
2. bře 2009

No tak to slyším opravdu poprvé.Vždyť kolik maminek kojí a chodí s miminky do bazénu...víš myslím tím jak se chodí na kurzy plavání...takže si myslím že to je nějaký výmysl

usak
2. bře 2009

Já si to taky myslím - pořád totiž přemýšlím, co se tak může stát při koupání když kojíš🙂 Já se tyhle "báječné" rady snažím nevnímat ale prostě někdy tě dostihnou............bohužel!!!!! ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru