Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
25. črc 2008

lacher, já to zkoukla jen okrajově...moc jsem to nestudovala. Musím to udělat, až nebude křik z vedlejší místnosti. 😒
No nemáš to jednoduchý, ale jak už tě trochu znám, tak to zvládneš 😉
No já nedostala NIC!!!
Míša je možná dsrobek, ale jak jsem koukala, tak ani jeden z vás není obr. Tak bych si s tím zase takovou hlavu nedělala! U dr. vše ok??

lacherka
25. črc 2008

jo jo vse ok, tak jsem se rozhodla, ze umyji balkon-zem zase krik, tak drzim v naruci a uz mam i hlad.
ja mela 2, 6 a pritel 2,5 teda z dvojcat a misa 2,7

janula2008
25. črc 2008

Holky, my zatím nechodíme plavat ani cvičit, já mám strach, že by mi všude bečela, je taková ukvíkaná ☹ . Zrovna dneska se po půl hoďce v kočárku začla vztekat a musely jsme domu, fakt mi to občas příjde líto, tak jsem se těšila, že s ní budu přes léto na zahrádkách nebo na lavičkách v parku a prostě v tomto krize. Ale zkoukla jsem to Moni a docela bych do toho plavání šla. Odkdy to zvažuješ a kdy a kam by se Vám to hodilo? Přemýšlím i nad cvičením s malou ve Větrníku, kam jsem chodila do těhu kurzů, ale myslím, že to plavání by jí bavilo víc.

lacherka
25. črc 2008

já jsem právě chtěla jít s Míšem na focení, nechat si uděla profi fotečky, nejlepe když je miminko, jenže se ted rozmýšlím jestli tam chodit aby nám paní fotografka neřekla, zda jsme vůbec normální s takovým dítětem tak chodim navíc to foto stojí okolo 3tisic a to je teda dost....
Já bych asi chodila na tu Polní, do těch Černých polí, kde to má být nově to mám skoro přes celé Brno...a když bude přítel v práci musela bych jezdit mhd a to bych mohla dojet a zase hned kojit...

janula2008
25. črc 2008

Pro nás by taky byly Milosrdní schůdní, je to pak směrem na Modřice k nám kousek. Tak budem chodit plavat?🙂 A kdy chceš začít s malým, ještě počkáš nějaký měsíc?

lacherka
25. črc 2008

no já bych chodila,od VZP se dostane příspěvek 1000kč, tak proč toho nevyužít...no je to od 3měsíců, takže bych to asi viděla až od září, kamarádka co ted má 3měsíční holčičku, tak říkala že přes prázdniny je jen nějaký intenzivní kurz na týden a musí se tam chodit každý den a od září potom 1x týdně, tak bych to nechala na to září..
Jani a bude tě tam vozit přítel nebo jak budeš jezdit...s tou dopravou je to hruza, když jsme neřidičky! Já se tam budu mhd trmáce taky tak min. pul hodky a to 2x přestupovat

lacherka
25. črc 2008

jo ale nevím jestli bysme byli pohromadě, jestli to není nějak rozdělený podle věku..

janula2008
25. črc 2008

No jo, me a malou by musel vozit autem Luky, ale snad by to aspon 1x tydne nejak udelal. S tou dopravou je to hrozny, busem bych se s ni neharcovala ani nahodou, to dojede na Zvonarku, no tepic se skolakama v zari. Ja doufam, ze tak 6-7mes.mimi a 3mes. by mohly jeste dat spolu kdyz jsme jeste vubec neplavaly..Poptala bych se.

pavlina05
autor
25. črc 2008

Holky, mě by se to taky líbilo u těch Milosrdných 😉 Já z Kohoutek to mám nejblíže tam. Teda bych asi jezdila mhd..no hnus, ale co už?
Přiznám se, že jsem ještě nikam mhd nejela. Mám z toho trochu obavy!!!

lache, ten fotograf zní moc fajne. Máš nějakého osvědčeného? Ta profi fotečka tebe v těhu je od něj?

Holky, dnes musím zaklepat do dřeva, klid...spíme už od 20:00...snad nám to vydrží!!

Dobrou 😔

janula2008
25. črc 2008

Pavli, u nas taky cca od 19h.spanek...parada 😉 .To plavani by bylo prima. Dobrou a klidnou noc 😔 .

pavlina05
autor
26. črc 2008

Hezkou sobotu....tak jak to spaní jani? Vydrželo? Nám jo!! Jsem koukala, až do 1:15, pak jsem nakojila spinkal další 3 hod a pak 2 😀 Moc hodnej kluk!!
Jsem zvědavá na dnešek.

držte se holky!!!! 😵

janula2008
26. črc 2008

Ahojik Pavli, no u nas se stavalo az v 5h.rano a pak se jeste chvili spalo, takze fajn 😉 . Taky se drzte a pekny vikend!

lacherka
26. črc 2008

Pavli: ten fotograf jsem myslela babyphoto....dělá ty fotografie miminek v oblečcích zvířátek a tak. Tu moji fotku fotil od kamarádky kolega z práce co má focení jako koníček.
My jsme usnuly někdy před 21hod a potom kojení ve 2hod, pak v 5 a potom už spal se mnou v posteli a budiček jsme měli v 9:30:_)) a od té doby pobrekává...

pavlina05
autor
26. črc 2008

...holky tak taky dobrý spaní jste měli 😉
No a jinak jsme dnes byli s kamarádkou v oboře, její Julinka hodná, jen koukala a byla potichu a náš..no comment! Zase plakal, pořád!!!! ☹
Teď jsem uspala, tak uvidíme co bude...???

hezký večer a zase prima noc holky!!!

lacherka
26. črc 2008

Pavli chodítě do toho udolí oddechu k prasatům? Tam jsem dnes byla taky,ale po pul hodine jsem musela domů, protože řval! Jinak dnes řev řev a zase řev....usnul vždy tak max na pul hodinky. je to čím dál tím horší-jsem si myslela, že se to po tom šestinedělí upraví,ale ono je to ještě horší...tak přemýšlím jestli nedělám něco špatně....je ufnukanej když ho dám do náručí, když si ho položím jinak tak zase brečí....jediný kdy ztichl, tak když jsem šla venčit pesana, vemu ho jen do klokanky...a to je klid, hlavu vystrčenou a kouká okolo....já jdu pomalu koupat a snad bude klid...

pavlina05
autor
26. črc 2008

lacher, jj, do toho k prasátkům. No my tam také řvali, ale co už!?
Ájulka nespinkal od 14 hod. Trápilo ho bříško§ Tak jsem ho dala do kočárku na břicho a bylo to lepší.
Lache, on asi chce cítit přímo tebe, teplo a tvoje srdíčko.
No já si taky mnohdy nevím rady!
já žiju v naději, že se to do toho 3 měsíce musí zlepšit!!
Myslím, že by bylo nejlepší chodit spolu, to by bylo duo 😅
Vy jste šli z Bystrce? Tak někdy se tam musíme sejít....a pořvat si 😉
...no mám neblahé tušení, že se Ájulka probudil§ Takže spal..cca 20 min....

Lache, Míšu trápí prdíky nebo pláče jen tak? Vyzkoušek fén. foukej na něj ten teplý vzduch a ten rachot mu udělá taky dobře.

jo...je vzhůru, ach jo!!! ☹

lacherka
26. črc 2008

pavli, ma alesek reakci na to ockovani z porodnice
misa tam ma takovou hrcku a ted jsem mu ji trochu rozskrabla a vyteklo hodne hnisu a ted je uvnitr jakoby neco cernyho a okolo cerveny

lacherka
26. črc 2008

zkousela jsem vysavac-nezabral, ted ho mam u sebea taky nic, ted tu byl na skok strejda a rikal, ze to rvani je slyset az na ulici, nas soused uz me nezdravi s usmevem jako driv, jo a na brisko, to se mu taky nelibi...
bydlim na cernyho, takze to mam hned pod barakem

lacherka
26. črc 2008

ja myslim, ze on by se chtel po venku nosit v klokance a koukat na okoli, to by byl klid, bude to zvedavka...
kdepak se nám dnes toula janca

janula2008
26. črc 2008

Ahoj holky, moc se omlouvam,ze nepisu, ale lezim a snazim se vypotit, jsem pekne nachlazena, tece mi z nosu jak z vodovodu ☹ . Jinak u nas den dobry, protoze Luky si vzal malou dopo ven a cele odpo byli u babce abych mela klid (vyfasovali na cestu ovocne hami 🙂 ), tak jsem mela naprostou pohodu, lezela, cetla casak nebo pospavala, no holky takovej den jsem za tech 5mes.jeste nezazila 😀 😀 .Ted se u nas place pred spanim a ne a ne zabrat 😖 .Moni, mala taky klokanku zboznovala, ted uz je na ni tezka...a kocarek hruza, vsak vite. Je zajimavy ale, ze Lukymu v nem rve malo, mne kolikrat uz po 20h. Se mi zda, ze ty deti jsou celkove s tatinkama hodnejsi 😅 .

janula2008
26. črc 2008

Preju pekny vecer, jdu k male a pak do postele, zitra se rozepisu 😉

lacherka
26. črc 2008

Jani a vozíš ji ve sportaku? víš, kdyby byla v korbě, tak jestli neřve, že chce koukat ven...
no já žasnu! dala jsem Míšu do postýlky a svázala jsem mu na pevno ruce plínkou a pak dala do rychlozavinovačky a ticho! jdu se kouknout, že už nejspíš usnul a on kouká,kroutí hlavou...zívá...a je klid...no není možný....

lacherka
26. črc 2008

Jani,tak se brzy uzdrav, neblázni marodit, je červenec🙂)
včera jsem tam přemýšlela, že minulý rok jsme byly s kamoškou na chatě, popíjely vínečko,užívaly dovolenou a ted...uplně mi to léto utíká ani nevím jak...žádné ponocování venku na zahrádce u piva...koupání,uspávání nebo sezení na netu...celkem mi to chybí...takový to večerní posezení s kamarády za teplých letních večerů u pivča nebo vína...hmmmm!

pavlina05
autor
26. črc 2008

lache, na ramínku máme fialový flíček což je v pořádku. Reakce ok.
Takže to máš do Obory blízko? Já myslela že blíž to máš na přehradu.
lache, kašli na sousedy! 😠 Ať si zvykají! Já věřím, že to ty naše kluky přejde a budou pak moc hodňoučcí 😉
Nakonec jsem Ájulku ukolíbala rychle, takže za 5 min zase spinkal.

jani, tak teda jsis to užila ikdyž jsi marod. No aspoň že ti taťka vzal malou 😉 Není nad výpomoc!!!!
Hlavně se uzdrav§ V těch vedrech to není fajn být nemocná!!!

lacher...fakt Míša leží v klidku?? No teda!!!Já přesně tak svazuju. Už od porodky. Holky z práce říkaly že jsem děsná matka. Jenže Aleškovi se tak líbí, sklidní se a je spokojenej. Já ho tak nosím po bytě v zavinovačce, on se schoulí a usne.

Lach, mě taky chybí ty zahrádky, letní noci a výlety na chaty a koupaliště ☹ ...ale mimi jsem chtěla moc. co už..už se mi změnil svět a vše se točí kolem drobečka 🙂 . ale neboj, nesmutni, najdeme si taky svůj řád a režim a časem budeme taky vysedávat na zahrádkách 😉 a tak....bude dobře i s mimískama 😀 A budeme se těšit z každého jejich úsměvu, breptnutí a prvních krůčků 😉

Holky vy používáte klokanku nebo šátek, babyvak? My máme doma bybyvak. No vyzkoušela jsem jen jednou a to tam řval!

Holky...tak nevím, ale myslím, že bychom s těma našema nezbedama měli společně něco podniknout....Musíme se domluvit!!!!!!

Jdu dopít čajík pro kojící a do duchen tradá...

pa a dobrou

janula2008
27. črc 2008

Ahoj holky, tak mám konečně chviličku. No, jinak jsem stále nachcípaná, tak jak to jen jde, snažím se vyležet. 😒 . Moni, v tom sporťáčku ji zatím nevozím, snažíme se ještě vydržet chvilku v hlubokým, když to doktoři tak do těch 6měs.nedoporučují a malá ještě nesedí, ale zkoušela jsem už i ten sporťáček, dala jsem ji tam dost naležato a taky žádná změna, tak to bude asi tím, že chce fakt koukat, je moc zvědavá. Myslím, že to bude lepší až bude sedět a rozhlížet se, snad už to bude každou chvíli. To máte skvělý, že jste tak kousek od sebe a můžete někam na ty procházky, já jsem tu fakt taková odřízlá 😠 .Ale teď budem po půlce srpna kvůli té rekonstrukci baráku dost v Brně, tak bysme někam mohly zajít s uřvánkama, co vy na to? Nebo můžete dojet na to kafíčko k našim na baráček, mají i takový trávníček za barákem, bylo by to prima posezení. Moni, ani mi nemluv s těma dovolenýma, taky jsem si říkala, jak minulý rok touto dobou už jsme se těšili na zářijovou dovču v Řecku a teď pojedem...no víte kam 😀 . Ségra se zrovna chystá v srpnu do Tunisu, tak jí tiše závidím. Ale př. rok na jaře už máme domluvené termály v Maďarsku, to už malá bude mít přes rok, tak to bude snad pohoda a na podzim doufám zvládneme i nějaké to Řecko. Pavli, já taky měla babyvak a malá v něm řvala, tak jsem ho prodala. Měla jsem klasickou klokanku, když jsem potřebovala vyběhnout do obchodu a nechtělo se mi tahat kočárek, malá ji zbožňovala, mohla koukat kolem a když sem jí z ní vyndávala, řev jak blázen 😀 .Tak holky, přeji pěknou neděli.

pavlina05
autor
27. črc 2008

ahoj holky!!!
Jak bylo dnes u Vás??
U nás celkem ok, vnoci dobře, přes den nespíme...no tak to už jsme zvyklí. byli jsme na výletě v Ochoze. No Alešek řval i v kočárku§ Poslední dobou se mu tam nelíbí!!! ale MM jej pak dal na bříško a byl klid.
Mě se sice nelíbí když leží na bříšku, ale evidentně mu to dělá dobře a hezky tak spinká. Tak ho tak máme a kontrolujeme.
Holky, ty klikanky jsou hned od malička k použití? Že bych taky pořídila! 😉

Jani, no to setkání by bodlo. Myslím, že by to nebylo od věci. Pořádně by jsme to všechno probraly a postěžovaly si 😉 Klidně i u vašich. No to by bylo čoro, 3 uřvánci 😀 😀 😀 😀

Tak hoíky, dnes už spinkáme, tak snad nám to zase přes tu noc vydrží.
mějte se moc dobře a zítra pa. Pokud to půjde...

Lache, doufám, že to zvládáte...

pa

janula2008
27. črc 2008

Ahoj Pavli, u nás byla dnes docela pohoda, teda jako už jsem si zvykla, že Simču pořád jeden z nás tahá přes den v náruči, jinak kňourá, takže to beru už jako tak, že pokud nejde o celodenní řev, tak prostě prima den . 😀 Luky ji vyfasoval zas na odpolední procházku, tak jsem si poležela chvíli v posteli a je mi už líp, snad to bude brzo dobrý. Určitě se pak můžem po té půlce srpna na to kafčo domluvit, já taky budu ráda, že tam nebudu celý den sama (naši na dovči, Luky v práci) a nebo si sedneme ve městě na zahrádku (hehe než nás z ní vyrazí za rušení jiných zákazníků kvůli řevu 😀 😀 ).Já jsem malou v té klokance tahala snad od druhého měsíce, ne nějak často (max. hoďku denně), hlavně když jsem potřebovala tu něco zařídit, ale byla fakt k nezaplacení. Dr. to extra myslím zas nedopoučují, ale asi kdyby jim děcko brečelo celý den, tak by taky byli vděční i za pár minut klidu a naší malé se v ní fakt líbilo. 😅 . Vidíš, už jsem jí prodala, jinak bych ti ji dala 😒 .Zkus se poptat nejdřív po známých, jestli ji někdo nemá na půjčení, ať ji nekoupíš, pokud by ti malej v ní nechtěl být, tak by to byla škoda peněz.Dnes se nám pro změnu někde toulá Monča 😉 😀 . Tak přeju pěknou klidnou noc, já mám celý týden Lukyho doma s dovčou, tak jsem za to nesmírně vděčná, je to ohromná pomoc, že na vše není člověk sám...hned se mi zítra bude líp vstávat 😀 . Tak se mějte, papá.

pavlina05
autor
28. črc 2008

Ahoj holky!!!

Mončo, tak co Míša??? Jaký byl víkend???

holky, ohledně těch klokanek..může te mi nějakou doporučit? Včera jsem jen tak orientačně koukala a ty ceny se dost liší, tak nevím jestli nejdražší znamená nejlepší??? 😖

Jani, tak tp bude dobrej týden, když máš lukyho doma. To bude hned veselejc a trochu si odpočineš 😉 Co ta tvoje nemoc, už jsi ok????

Tak tento týden mají být vedra 😝 , to se nebude hodit jít ven s kočárkem!!!!

Dnes byla zase prima noc. Te´d Ájulka také spinká, tak jsem rychle vyžehlila a zalila kytky abych se mohla pak věnovat jemu 🙂

Holky, hezký den

lacherka
28. črc 2008

Ahoj holky, včera si vzal přítel notas do práce, takže jsem nemohla psat...ale koukala jsem,že jste nelenily🙂 mám teda co číst...tak až bude čas tak písnu...včera jsme byli celý den venku a byl kupodivu klid a dnes v noci pozor! usnul před 21hod...a vstával až ve 4hod na kojení! takže jsem se i vyspala, tak já jdu dočítat

pavlina05
autor
28. črc 2008

ahooooooooooj 😀 😀 😀

Mončo, super!! Už jsem se bála, že jste bojovali!!!!!
Včera v tom kočárku spinkal? náš Ájulka ne 😠 ☹ . Až po tom položení na bříško!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru