Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
27. kvě 2009

zuzi, Sárinka je nááádherná 🙂 🙂 🙂 gratulujeme k první mrkvičce 😉

pavlina05
autor
27. kvě 2009

JAni, asi máme pátou 😅 Dr. to tak nepojmenovala, ale já jo 🙂 Dle knížek.
Vepřové dávám tak jednou za 14 dnů, občas. Je dost alergenní. Dávám až tak od toho 10 m. 😉

JJ, abych si nezvykla....spíš ho pak od nás nedostanu z postele 😅

JAni, zak držím pěsti s tebou 😵 😵 😵 😵 😵

pavlina05
autor
27. kvě 2009

...kecám máme tu šestou. pátá nemoc ....má ve tváři tzv. motýle. My máme pupínky ve vlasech a trupu.
no je to jedno, hlavně že to je mírné a už to ustupuje 🙂
Tak Ája usnul v 10:00 probudil se v 11, pak mi usnul v naší posteli a pořád spí 😎 Asi to bude těma kapkama.

moty je v Praglu???

zuzanka26
27. kvě 2009

holky potřebuju se zeptat na pár věcí:
kdy myslíte že dítě začíná slyšet na svoje jméno? já vidím že kolikrát Sáruška nereaguje, i kdybych se stavěla na hlavu, dělá si co chce. 😅
a pak bych potřebovala vědět, když dávám ten zeleninový příkrm v poledne, tak co pití? já jí zatím dávám, ty malý hami skleničky 125 ml a pak jí dám ještě prso, ale občas jsem dala i čaj a doktorka mi řekla, ať jí na čaj neučím, že raději vodu, tu ale vůbec nechce, tak nevím. čajík pije, protože obsahuje i cukr a to je špatně no ale když už mám to balení, tak ho dodělám.

janula2008
27. kvě 2009

Ahoj holky,moc zdravíme. Ze Simči se stal pěkný spáč, takže včera v osm zalehla, vzbudila se dnes až o půl 9 a teď už zas po obědě spí, no tomu říkám konečně parádní mateřská a pomalu nevím co s časem 😀 . Zuzi já se přiznám, že už vůbec nevím kdy tak Simča začla na své jméno slyšet 😨 . Po obědě a v průběhu dne Simonce dávám taky hodně naředěné ty hami pití a nebo dělám ovocný čaj, dřív mi pila i vodu,ale tu už moc nechce. Jo a teď už sem tam i koupím nám nějaký lepší džus a ji to dořeďuju vodou. Vepřové maso teda dávám častěji než Pája, tak jednou za 4dny určo, neslyšela jsem, že je to alergen a nechci ji právě moc rvát kuřecím 😲 .S těma obědama jsme taky na štíru, Luky má obědy z jídelny a nás dvě odbívám, ale nic moc s ní neuvařím když se na mě neustále drápe, tak mi příjde, že se motáme pořád dokola: zapečené brambory, podušené vepřové-kuřecí s těstovinama, špenát s vajcem a bramborem,rybu s bramborovou kaší,.. a prokládám cca co tři dny příkrmem z flašky.Asi zkusím na netu najít nějaké rychlé recepty pro děti.Svačinky a snídaně mi taky příjdou na jedno brdo, jogurt, chleba - rohlík s lučinou nebo dětskou šunkou, ovoce, ovocná přesnídávka, pudink, víc mě nenapadá 😖

janula2008
27. kvě 2009

Jo Zuzi a Simča si dělá co chce zpravidla ještě teď a nereaguje když nechce,takže se tím neznepokojuj 😀

marci
27. kvě 2009

Ahoj holky,

Pavli, u nás se taky spí v naší posteli, ale kojí se pořád často - já už na to rezignovala a on z toho má takovou samoobsluhu 😀 😝 Jinak mě teda začíná točit při poledním obědě - jí jak čuně, spíš by se v tom chtěl hrabat rukama, plive......no hrůůůza. Zatím mu vařím jenom zeleninu. Ráno u ovoce, večer u kaše tohle vůbec nedělá......achjo jsem bezradná!!

zuzanka26
27. kvě 2009

holky já jsem našla první zoubek! není to teda moc vidět, ale rukou to cítím a i lžičkou to zvoní! 😀

motylek
27. kvě 2009

Ahoj holky,
v Praze nejsme. Jen jsme teď v těch vedrech byli pořád na chalupě, v sobotu, v neděli, v pondělí, i v úterý. A večer jsem vás jenom dočetla a padla. V sobotu jsme byli v té ZOO, tak to byla paráda. Kuba byl unešenej ze surikat, bál se velkej ryb v akváriu a ve výběhu u koz 😀 😀 😀 . Jinak fakt super.

Dneska je parádně, už to chtělo, ty vedra byli fakt úmorný.

Jinak u nás nic novýho. Spaní pořád nic moc. Večer hlavně nechce usínat, jedině v posteli a po pořádným řevu 🙄 🙄 🙄 .

Pavlí, hlavně že se to Ajovi zlepšuje. Ale je to na prd. takový nějaký šestý, pátý, sedmý, osmý nemoci 😀 😀 😀.

Jani2008, teda ta Simča šla do sebe, doufám, že mi to se spaním taky tak budeme mít, časem 😵 😵 😵.

Marci, s jídlem my bojujeme už několik měsíců, nechce nic, většinou to do něj musím přímo napáčit. Když se vzteká moc, tak prostě nedostane, hlady neumře. Hlavně máme problém s pitím, mlíko nechce vůbec a čaje vypije max. 60ml denně, takže vůbec nevím co s ním, už mě pěkně sejří. Koupila jsem i stříkačku, hrníčků máme milion a nic nefunguje.

Zuzi, já si to taky nepamatuju, ale kolem toho 7. měsíce už určitě na jméno reagoval. Mám dojem, že to bylo i dřív, ale fakt nevím to jistě.

Moni, kamarádka má kluka 11 měsíců a ten jí na zahrádce v kočáru sedí i pět hodin, jen mu mezitím dá najíst a neví o něm. Může ho dát do postýlky s hračkou a on tam sedí, hraje si a pak z toho usne. A chrápe ji celou noc, třeba do devíti, i dýl. No přijde mi, že je nemocnej 😀 😀 😀, u nás nic takový nehrozí. Neposedí nikde, taky se sápe na stůl, na zem, v klidu ani minutu, je to fuška.

JaniSun, to je fakt na hovco s tím autem, hajzli to museli vědět a stejně to proávají, kreténi. Dej vědět jak to dopadlo.

No nic, my půjdeme do obchodu, než začne pršet, jestli teda vůbec začne.

Tak pápá

motylek
27. kvě 2009

Zuzi, gratuluji k prvnímu zoubku, to je vždycky taková radost u maminek, ale po čase na ty zuby nadávají asi všechny 😀 😀 😀 . Tak honem za TM ať ti dá na šaty.

janula2008
27. kvě 2009

Gratulujeme Zuzi 🙂 my se zas musíme pochlubit, že už samotné pijeme z dospěláckého hrníčku (nejradši teda brčkem 😅 ) a včera jsme poprvé vychytaly čurání do nočníku 🙂 .Dneska ráno jsme teda počuraly koberec,to jsme nějak rychlostně nezvládly 😅 .Holky,tady jsem našla nějaké jídelníčky od roka,jdu studovat.http://www.varime-detem.cz/clanky/deta...

janula2008
27. kvě 2009

Moty,taky mám jednu takovou kámošku s ,,nemocnou " 😅 holčičkou, celý den o ní neví jak je hodná a zakřiklá 😀 to včera jsme tu měli kámošku s Tobíkem,který je stejně starý jak Simča a to teda byla dvojka, jsem myslela, že tady z toho bytu nic nezbyde takový dva divoši 😅 já nám teď hledám na červenec dovču někde u nás na pár dní,chtěla bych něco u Zlína a s bazénem,taky bych chtěla vzít malou tam do zoo.

janula2008
27. kvě 2009

Holky, nemáte v plánu zajít někdo zítra odpo do jogurtárny? Budeme v Brně a nemáme parťáka na sedánek ☹

jana.sun
27. kvě 2009

ahojky,

Zuzi, gratulace k zoubku velikáááááááááá 🙂

Januli - já bych klidně zašla - máme 12:30 na obilňáku rehabku, tak pak bychom mohli klido do jogušky 😉

auto je zpět v bazaru - odtah nás stál litr 😠 😠 😠 ted musíme čekat, až se ozve majitel, páč bazar byl jen zprostředkovatel, takže to musíme vyřídit s majitelem auta ☹ ☹ ☹ prý je ted někde v zahraničí. No, aspon že mu ještě nevyplatili ty naše prachy 😔

pavlina05
autor
27. kvě 2009

Ahoj holky!!!
TAk tady nezaprší asi nikdy 🙂

Zuzi, také už si nepamatuji kdy Ája začal slyšet na své jméno. Ale řekla bych, že to dosti dlouho bojkotoval. 😅 a bojkotuje nadále 😒 On si dělá co chce a ani neposlouchá 😠 Teď urval další dřev. lištu co chrání rohy. No už to tady vypadá jak u největších špindír....

Zuzi, já jako dlohodobá kojička 😀 😅 ...z počátku příkrmů jsem dávala i po obídku kojení. Asi měsíc...pak jsem jej vynechala pozvolna a zkoušela vodu. Bohužel, u nás se tomu pití moc nedá. Mě Ája vypije max. 50 ml a to jsem strašně happy. Je to asi také v těch x druzích lahvičkách a pítek.,..ale také v něm. On prostě nechce. Máme od Aventu, pak Nuk....no pořád něco vymýšlím.....ZAtím to moc neřeším, protože dost často kojím. ale co bude pak???? 😖

Zuzi, gratulujeme k zubu. My máme skoro v roce 1 😅

Jani08, tedy nakonec se budeš ještě na MD nudit 😅 JJ, kuřecí také moc nedávám, aby pak Ája nemusel na mamograf 😕
Jinak snídaně už mě také nudí...pořád jen jogurt, chleba, gervais...

Moty 😉 nemocí je očíslovanejch....kdo se v nich má pak vyznat? 😅

Marci...u nás se jedlo nádherně, co viděl Ája lžičku tak krásně otvíral pusinku. Ale poslední měsíc je to k uzoufání. ☹ ☹ ☹ Já už dělám vše jen proto aby jedl. Takže na stolečku je milion věcí, hraček, příborů...a k tomu miska s jídlem, aby je v ní mohl patlat a já tajně strkám jídlo do pusy. No, moc mi toho nejí. Ale je vypapakaný dost, takže to opět neřeším. ale štve mě to, vyvřuju mu také dobroty a on to nejí 😠

Jan sun, naši si před pár lety kupovali auto v bazaru....a jeden známý co se pohybuje v tomto byznysu 😅 zjistil, že auto je kradený. Tak byly dost překvapení, šli do bazaru a majitel jim tvrdil že je vše ok. Až taťka řekl, že zavolá policajty, tak jim vrátili peníze. Dobrý, co?

zuzanka26
27. kvě 2009

te zoubek není moc vidět, je ale cítit na ruce, když jí tam šátrám🙂

jinak dnes mi po třech dnech vytlačila s hroznou bolestí tu tuhou stravu co jí dávám a plakala u toho bolestí, chudák ☹

jana.sun
27. kvě 2009

Pavli, tak to je síla s tím autem - ještěže tatkovi ty peníze vrátili!!! 😨 No, majitel "našeho" auta to chce dát na posouzení, jestli jsme to MY nějak nepřetočili nebo co 😠 😠 😠

my zatím papkáme hezky - tuk tuk tuk

Zuzi, chudáček Sárinka 😕

janula2008
27. kvě 2009

Jani a stačí ti když ti sem zítra dopo napíšu jak to s náma vypadá a jestli třeba na druhou budeme na ten shake stíhat? 🙂 Nikdo jiný už se nepřidá?? 😨

lacherka
27. kvě 2009

Holky já bych taky šla, ale T. má zítra volno a budem asi fachčit tady!! brr....jako volno mám pátek a celý víkend, ale to zas nemůžete vy, co?

Zuzi, taky gratulace!!
Moty: tak to nevěřím, že takový dítě extistuje🙂))

Marci: u nás napřed s jídlem dobrý a pak kolem toho 7-8měsíce to byla katastrofa, schválně prskal, strkal si prsty do plné pusy a pak s jídlem ven a podobně, taky jsem byla na mrtvici všechno okolo špinavé, ale ted už je to celkem v pohodě, akorát ví, že mu říkám ne ne ne, když strká prsty do pusy u jídla, tak on to dělá schválně a má z toho strašnou srandu

dneska jsem ho učila smrkat tak pořád funí, ale místo do kapesníku, tak se k někomu přitulí nosem k tváři a začne smrkat, je to strašně srandovní🙂

Jani, tak s tím autem to je teda mazec....to je jak my, jak na něco natrefíte, tak jsou s tím akorát problémy...ach jo...no je to prostě o štěstí, majitel se toho chtěla zbavit a ted to ještě budete calovat ne?

pavlina05
autor
27. kvě 2009

Jaňulky, škda, už mám kámošku jinak bych šla s Vámi 😎

JAni sun, doufám, že pořídíte s autem dobře.

Lach, co zub u vás?

Dobrou všem

lacherka
27. kvě 2009

Pavli roste roste🙂 Míša furt něco strká do pusy

janula2008
28. kvě 2009

Janulko tak já moc nestíhám, ještě potřebuju do města tak to necháme na jindy až nás bude víc, ok? Hezký den holky!

jana.sun
28. kvě 2009

ahojky, hezký den,

Januli - ok - snad se někdy příště přidá víc lidiček 😉

tak nevím, co je to zas za počasí - na východě, kde máme ložnici, krásně svítí sluníčko a na západě, kde jsem ted věšela prádlo, mi byla zima 😨 tož zas nevím, co mám prckovi oblíct a povezeme hafo věcí s sebou 😖

mm je dnes na školení v Práglu, tak jak se vrátím z rehabky, tak se asi vrhnu na trochu větší úklid tady - je to tu táááák potřeba - včera jsme to s mm probírali, že máme velkej byt a furt o něco zakopáváme, trochu jsme se i chytli, jako čí je to vina atd.....no jo, s dítětem se holt rozpoložení domácnosti mění a navíc není tolik času to tu rychtovat, zvlášt, když je venku hezky a já sem s Matym furt někde na procházce 😝 tak jsme si dohodli nějaká pravidla, jak to tu bude - jsem zvědavá, jak se to dlouho dodrží 😅 😅 😅

Lach, práce, práce, práce 😔 😔 😔 ale je to na svém - stojí to za to 😉

Pavli, užij si kámošku 😉

jsem zvědavá, kdy se ozve ten majitel auta a s čím na nás vyrukuje 😕 😕 😕 😕 😠 😠 😠 😠

pavlina05
autor
28. kvě 2009

Ahoj holky!!!

JJ, kámošku mám tady u nás, takže se uvidíme až na prochajdě 😎

Jani, a co teprve barák...až budeme mít, tak to nestihnu poklidit nic. celý dny budu sedět s kafíčkem na terase 😀
Já dnes dopo taky malám, převlíkla jsem ložní, peru, prach..a do toho Ájisek 🙂
no, už to všechno vlastně mám. Te´d ještě uvařit 😀

lacherka
28. kvě 2009

Jo jo Pavli kafíčko na terase🙂 no nemysli si, to já si ho dám v klidu tak za deset let🙂
dnes jsem poklidili trochu okolo baráku, ale stejně žádná sláva, Míša je pořád nějakej uknouranej, taky peru a mám tu zase hromadu na žehlení, snad večer u ružovky🙂

pavlina05
autor
28. kvě 2009

LAche, já si myslím, že to kafčo bude tak za 20 let. 😅 protože u baráku se sedět nedá..že jo?
No tak já jsem se tak radovala, že mi jde vše od ruky...a pračka se pokazila ☹ Prádlo mokré...tak čekám na MM, snad jen spadnul klíňák 😒

jana.sun
28. kvě 2009

Pavli, já dnes taky převlíkala ložní 🙂
holky, žehlíte asi až jdou prckové spát, že? Si nedovedu představit, že se mi tady u toho Maty kutálí 😝 jenže on chodí spát v jedenáct a to už se mi žehlit nechce ☹ ☹ ☹

kafčo bude - jen nééé pořád - ale jednou denně siesta musí být!!! 😵

já mám taky pořááááááááááád oooooooooooooobrovskou hromadu na žehlenííííííííííííííííí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Pavli, tak držíme pěsti, at je pračka OK - nám se pokazila, jak se narodil Maty, tak jsme z porodnýho kupovali novou 🙄

pavlina05
autor
28. kvě 2009

ahoj holky 🙂

JAni, jj, žehlím při dopoledním spaní. Jinak bych to nedala...
Pračka je ok, MM přišel z práce, znovu jsme prali a šlo to. uf, jsem ráda 😎

Dobrou všem, jdu na melouna 🙂

pavlina05
autor
29. kvě 2009

Ahoj holky!!!

Zima jako v psírni.... 😝 😝 😝 😝
Co plánujete na víkend? A co dnes?

Ája mi právě usnul, tak jdu vařit a zase uklízet a odpo ven.
NA víkend asi jedeme k tchánovcům, bude se čistit rybníček... a já asi vařit.

zuzanka26
29. kvě 2009

ahoj,

tak já mám dneska řvoucí dítě, fakt ale nevím proč? vařila jsem, to mi kňourala za zády a pak vřískala, až když byla u mě v kuchyni byl klid. a pak jsem dala brokolici (Hami) a najednou v půlce skleničky šílenej řev, ale fakt jako kdybych jí vraždila.... ach jo
😢 😝 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru