Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
29. kvě 2009

Zuzi ☹ zuby, prdíky, změna tlaku???? Pořád něco, že??
U nás vše ok, paráda. Ája nacvičuje chuzi...pouští se a padá....

jana.sun
29. kvě 2009

ahojky 🙂

to je teda hnusně a já su navíc nachcípaná - ach joooo. my dnes nikam nejdem, nebudu to pokoušet - Maty se pěkně "vyprocházkuje" v ložnici u otevřenýho okna. a myslím, že půjdu spát s ním - nanejvýš budu žehlit - ta pára by mi mohla udělat dobře na dutiny a hromada prádla už se mi zas opírá o skříň 🙄

tak jsem před chvíli přebalila Matyho od kakání a vypadá to, že to nebylo všechno 😅 🙄 kdo má ty látkovky pořád prát - resp. kdy to má schnout za tohodle počasí 😠 😠 😠

Zuzi, že by zoubek??? a nebo možná nějký ten prďoš - Maty to tak někdy taky míval - ani najísto ho "to nenechalo" 😖

pavli, takže Ája nacvičuje padání 😀

betina
29. kvě 2009

ahoj holky,

já překonala včerejší krizový den se střevní chřipkou, stačila jsem za 2 dny shodit 4 kilo,ale nestálo to za to, včera jsem měla přes 39 teploty a nebyla jsem schopná nic, naštěstí zůstal MM doma, protože bych to sama nedala, seděla jsem furt na záchodě. prý to ted řádí, nevím, kde jsem tu mrchu chytla.

jani, taky jsme si s MM stanovili pravidla ohledně bordelu a uklízení doma, řekla jsem mu, že nejsem schopná vše stíhat a jakmile začnu chodit do práce, budu opravdu už potřebovat pomoc. navíc mým kamarádkám, co mají děti, tak chlapi opravdu pomáhají, tak už jsem byla rozčilená atd...uvidíme. ale ted mi pomohl moc, tak jsem vděčná. dneska přijela tchyně a vzala malou venm a vyžehlila mi prádlo, je zlatá, protože to je to poslední, co bych ted dělala.
holky, jdu spát, hezký víkend a odpočívejte, pokud můžete

jana.sun
29. kvě 2009

Beti, ahooj, no to je teda síla, ta střevní chřipka - taky bych potřebovala shodit, ale tímhle způsobem teda néééééééééééé 😨 😨 😨
tak se drž, at je ti brzy lépe, ještě že ti tak doma pomáhají! 😉
ty chceš chodit do práce? kdo bude hlídat malou? babi?

pavlina05
autor
29. kvě 2009

Ahoj holky!!!

TAk my jsme byli venku, oblečení jako v březnu 😝 Ale jinak ok prochajda 🙂

beti, no tak tu dietu na shazovan kil nezávidím. Aťje brzy lépe!!!
Slyšela jsem, že jste byli tady v kohoutkách u fotografky. Ukážeš nám pak fotečky???
Beti, ty chceš jít do práce? Já si MD chci max užít a práci nechci viděšt minim. 6 let 😀

Jani, pomohla ta pára na dutiny 😅 Já ti pošlu kopec na žehlení aby bylo páry víc 😅
Ty používáš látkovky? A jsi spoky?
My jedeme ne Pamperskách 🙂

Jani, jj, nacvičuje chození...stylem padání 😀

jana.sun
29. kvě 2009

pavli díky, prádla tu mám svého habakuk - a ani jsem na to nesáhla. šla jsem si lehnout s Matym 😀
to mi teda nějak výrazně taky nepomohlo, ale lepší než drátem do oka. 😉
Látkovky dávám přes den - cca posledních 6 týdnů - koupila jsem je ještě jako těhu od jedné paní po jednom dítěti - na celé období. jenže to jsou převážně jednovelikostní Popolini a Maty v tom byl jak pět Ferda mravenců dohromady - tak až ted do toho jakž takž dorostl - už je jen jako 1 Ferda mravenec 🙂 mám i pár jiných a snažím se dokupovat - ale ted mám útrum kvůli autu ☹
tak na noc zatím dávám papírovky a taky když jedem někam dál než na Vinohrady na prochajdu 😉
dávám taky Pampers active baby a jsem s nimi spoky. ted jsme zkusila koupit Huggies a taky dobrý. 😉
takže látkuju tak napůl 😵

Beti, tys byla u fotografky??? taky cu vidět fotaaaa!!! 🙂

marci
29. kvě 2009

Beti, to je teda pěkně blbá dieta, co? ☹ Tak snad už ti bude líp!!!
Já dneska byla na nákupech v Brně a výsledek = všechno pro Dejvíka 😀 A to jsem si tam jela koupit něco na sebe! Jenže v tom dětském oddělení se mi nic nelíbilo 😒 Tak jsem se práskla přes kapsu a koupila Dejvíkovi nádhernou plyšovou látkovou plínuši a vlněné bodýčko - tisícovka tak padla raz dva = ale odůvodnila jsem si to - má to na den dětí 😀 😀 😀
Já chci taky vidět Betiny fotky!!!
Právě tady znásilňuji dýni hokaido - to je teda dobrá babračka - doufám, že to bude Dejvík jíst - ale je to oranžový, tak snad jooooo 😀

betina
29. kvě 2009

jéé holky, teda to mě potěšil zájem o fotečky 😀 , ale my je ještě nemáme. byla to celkem sranda, protože si paní zapomněla klíč od ateliéru, tak jsme fotily v lese 😀, ale do ateliéru ještě půjdeme, tak pak fotečky vložím.

do práce jdu na 2 dny v týdnu od 1.7, mm nemá na prázdniny tolik práce (učí anglinu), takže to tímto vykryjeme 😀

marci, tak to s tím oblečením znám, hlavně že miminka máme jak ze škatulky a my jsme jak šmudliny, který k miminkům ani nepatří 😀

jani, at je líp a at neproležíš víkend

lacherka
29. kvě 2009

Já jsem taky zvědavá na fotečky.-)

Jani, tak to obdivuji, že dáváš látkovi, to by mě teda mohlo🙂 zlatý pampersky, fakt. Právě jsem říkala, že asi chápu proč nás naše mamky dávali na nočník už od pul roku, kdo to měl furt prát, že....

My dnes byli u kamarádky na návštěvě v jejich novém domečku....ach jo, já chci taky, proto tomu je to naše fakt chajdaloupka, krásnej prostornej vzdušnej světlej domeček-nebo spíš domek, fakt prostoru obyvak a kuchyn jak tady náš celý spodek, vše pěkně sladěné, Míša tam lozil jak o závod, to by fakt potřeboval.....holky začínáme šetřit🙂

Dneska navečer teda hysterák jak vyšitej, asi zuby....no nedal se utišit, když ho dám do člunu a vozím ho po posteli, tak se jinak řehtá jak o závod a dneska ani to nezabralo, už jsem nevěděla co s ním, gelík na zuby taky nic, tak jsem zvědavá jak budeme pokračovat, usínání taky nic moc, ted je zticha, ale slyším hračky, tak asi ještě nespí, hlavně za chvíli razíme na dovču, tak doufám,že tam neprořve noci, aby nás nevystěhovali před hotel pod stan☹

pavlina05
autor
29. kvě 2009

Beti, jj, já o tom příběhu s fotograflou už slyšela 😀

Marci, já poslední dobou kupuji převážně na Áju. Přiznám se, že mi to dělá radost si ho strojit 😀 víc než sebe!!!! A to je asi špatný....

JJ, taky obdivuju holky co látkujou ....já jsem ráda za jednorázovky. Jsem líná...no ale co pak ta naše příroda, že? 😖

Moni, netruchli...až budete zabydleni, vše uděláno, tak budeš ráda, že máš Váš domeček. 😉 Mě se to u Vás líbilo. Už spí Míša ve svém? A ty zuby.....furt máme jeden 😠

Holky, dobrou 😵

lacherka
29. kvě 2009

Pavli ne ne, je tam vymalováno a barvy pořád neulizené🙂 ted není čas🙂 a z pokojíku mám tes sušárnu, myslím, že tam bude až za hodně dlouho...

pavlina05
autor
29. kvě 2009

LAch, aha...no však si to ještě spolu užívejte 🙂 🙂 🙂 🙂 , než nás pak kluci pošlou někam...

pavlina05
autor
30. kvě 2009

Ahoj holky!!!!
To je počasíčko... 😝 My budeme celý víkend doma, auto máme na opravě, vana u oleje je v prčicích...takže také penízky povalí pryč 😠

motylek
30. kvě 2009

Ahoj maminy,
tak u nás noci stále těžce na prd. No snad se jednou dočkám tý dovolený 😀 😀 😀 .

Beti, já bych teda do práce taky nešla. Taky doufám, že aspon 6 let tam nebudu muset 😉 😉 😉.

Do látkovech bych taky nešla, zlatý pemprsky. Jsou fakt nejlepčí active baby, po tesco fialovým se mu vždycky osype celej zadek, tak kdyby někdo měl zájem, tak tu mám dva balíky 🙄 🙄 🙄.

Počasí dnes fakt úžo. Pojedeme aspoň na vídeňskou do KIK, koupit výzdobu na oslavu narozenin. Mají tam girlandy a takový ty srajdy - balonky atd. za velmi příjemný peníz. Akorát nikdy nevíme, co tam zrovna bude, tak se pojedeme mrknout, jestli nemají něco novýho, co by se nám hodilo a bez čeho teda rozhodně nemůžu být 😀 😀 😀 .

Dort už jsme objedanali - v Praze - dám foto do alba, akorát místo 3 tam bude samozřejmě jednička.

motylek
30. kvě 2009

Do alba Kubulka od 3. měsíců.

Ten kun dneska nějak blbne, ještě jsem chtěla napsat, že s těma autama je to fakt síla. Peněž to stojí, naštěstí my máme služební, tak to nemusíme řešit.

Pavlí, ať vás to moc nestojí.

lacherka
30. kvě 2009

Pavli my budem taky celý víkend doma, tak se klido stavte🙂 ale při tom dešti je to fakt naprd...nedá se nic dělat...zítra jsme chtěli jít na cestu pohádkovým lesem, T. je v práci, tak asi půjdem sami, nechcete se přidat? teda jestli nebude zas čurdit☹(

se mnou tam chodili když jsem byla malá

lacherka
30. kvě 2009

myslím,že jsou už nové Nexty...

pavlina05
autor
30. kvě 2009

Ahoj 🙂

Moni????????????? Nový Nexty???? Peno jo, nic o tom nevím 😕 😕 😕 😕 😕 😕
Musím to hned zjistit!!!!!!

Jakým lesem? Kde? To by mohlo bejt super 🙂 Jenže my nemáme auto 😅 Jedině MHD 😉 Ale počasí tedy nepřeje 😝
LAch, díky za pozvání, ale raději budu čumákovat doma, tohle počasí nesnáším......

Moty, jj, 6 let doma na mateřské 😉 Jinak mě nakonec upeče dosrt mamka (babi). Slavit budeme na chatě, tak tam bude venku super výzdoba, stromy, keře, tráva... 😀 Teda doufám, že nám to počasí nepokazí!!!!!!

Holky, klučiska Vám ještě nechodí? My teda ne 😎

Moji kluci furt chrápou 😠

pavlina05
autor
30. kvě 2009

Moni, nejsou ještě...jen bude doplnění. Nové prej až v červenci 😉

pavlina05
autor
30. kvě 2009

Moty, dort vypadá dost dobře. Celej marcipánovej?

TAk MM konečně vstal, Ája chrní....

lacherka
30. kvě 2009

Pavli je sraz na konečné tady v Zebětíně v pul 2, ale myslím, že se to dá najít i když vyrazíme později...a je to směr na Ostrovačice Velkou cenu, už si to teda moc nepamatuji,ale jsou tam postavy z pohádek a různý ukoli pro děti, hry atd...no a já mám fotku, když jsem byla malá, tak jak jsem tam jezdila na poníkovi...ale jestli bude takový počasí, tak taky zůstáváme doma

tak to je asi doplnění, no ale pěkné kousky zase! sakriš!

U nás se nechodí, dnes jsem přemýšlela co M. uvařit tak dělám jen rajčata s rýží, maso na mrazaku, tak jen bude to samotný

Nám má dort dělat T. kolega cukrář, tak jsem zvědavá co vymyslí, necháváme to na něm. Pavli a kdy budete slavit? My příští víkend v sobotu a v neděli tu chci mít kamarádku s tou holčičkou, jestli zbyde nějaký dort🙂, tak si přijde dát taky. No a ve středu už pádíme za mořem🙂))jupíííí

pavlina05
autor
30. kvě 2009

Moni, já závidím 😵 😵 😵 😵 moře!!!
My budeme slavit doma toho 10.6. dáme někde obídek a pak dárečky Ájovi. Jinak až ten víkend pak u našich na chatě,sezvala jsem i tchánovce. To vy už budete plavčit v mořu 🙂
TAk zítra uvidíme...kdyžtak bychom mohli...záleží na počasí a MM
Dortík bude asi dost suprovej, co? Pak dáš fotku, ju?

JJ, ten Next je doplněnej trochu už teď ....ty maskáčový kalhoty chci 😀 Asi budu chtít všechno 😀 😀 😀 😀
Přiznám se, že mě se už nic tak nelíbí jak ten Next a sem tam HaM. jsem spanštělá.... 😒

motylek
30. kvě 2009

Moni, nevíš jak se posílá balík, aby poštovný platit příjemce. Když si ta obchodnice, tak bys to mohla vědět.

lacherka
30. kvě 2009

Pavli, to moře je taková odměna za ty všecky nervy za poslední rok, týden klidu, snad a pak to začne nanovo...

na dort jsem taky zvědavá🙂

Moty, musíš balík poslat na dobírku, je tam tedy dost vysoké poštovné, balík příjde přijemci a až zaplatí penizky, tak mu ho vydají. Ale pozor, já mám s tou dobírkou špatné zkušenosti, že mi nevyzvedli a pak jsem to poštovné platila já

lacherka
30. kvě 2009

jo Moty ještě, to poštovné zaplatíš napřed ty, ale když je to zboží např za 200kč a to poštovný bude stát 100kč, tak ti udáš cenu 300kč a to zaplatí příjemce a penizky ti pak příjdou složenkou nebo na účet.

motylek
30. kvě 2009

Díky za rady 😉 . Jinak móóóóóře taky závidím a jak.

pavlina05
autor
30. kvě 2009

LAch, snad bude u moře bájo a pak už nervy nebudou tak velký jako poslední rok 😉

Konečně slunko 🙂

janula2008
30. kvě 2009

Ahoj holky! Moni, tak co to čtu, ty frčíš za mořem? Nějak mi uteklo kam nebo jsem už zapomněla, co že jste to vybrali? Bylo to to Řecko? Určitě se budete mít parádně, taky moc závidím. My právě nad tím přemítáme, jestli pojedeme a nebo ne, ale začla jsem se nějak přiklánět k tomu, že zůstaneme u nás, našla jsem takový penzionek s bazénem u Zlína, vypadá příjemně a ráda bych zkoukla s malou zoo Lešnou, přece jen kdyby se něco semlelo s tou naší neposedou, mám strach být odřízlá daleko někde bez auta. Asi se nikdy nikam nedostanem s takovou 😅 .Betinko, brzo se uzdrav a ať tě taťka nezlobí,určitě by ti měl víc pomáhat.Já mám zlatýho chlapa nejen v tomto,sice se bojím svatby jak čert kříže,ale každým dnem se přesvědčuju,že si ho určitě jednou se Simčou vezmem,protože je to báječnej chlap a ještě báječnější taťka 😵 😵My jsme se dnes byli odpo podívat na dětský den v Olympii, no lidí jak sr...,byl to docela blbej nápad😅 .Jinak jsem dnes jak praštěná po palici, dostala jsem včera večer vycházky tak jsme byly se segrou zapařit v Brně, vypila jsem sotva tři dvojdecky vína,ale zle mi je, jak kdybych vypila demižon,fakt stárnu a už na to nejsem,i když vyčistit si hlavu je občas fajn 🙄 tak my jdem koupat a uspávat, prďolka vstává čím dál pozděj tak doufám,že i v neděli si pospíme 😉 hezký víkend!!!Moty jdu ti zkouknout dort. 🙂

janula2008
30. kvě 2009

Vypadá moc hezky a Kubík je roztomilej blonďáček 🙂

betina
30. kvě 2009

ahoj holky,

u nás už je líp, sice jsem ještě slabá,ale je to daleko lepší, už jsem měla i první jídlo 😀
moni, moře,jéjé, taky závidím, my byli naposledy u moře s MM myslím 3 roky nazpet a musím říct, že letos opravdu silně pocituju touhu po moři, ale s tak malou veruš si netroufnu, tak sand za rok.

holky, mě moje práce celkem baví, proto se jí nebráním, pracuju od doby, co měla veruš 3 měsíce (po večerech) a nechala bych to tak, jenže, jak jsem psala, MM má míéně práce a potřebujeme nějak vykrýt penízky, no není to jednoduchý a myslím, že se oba toho bojíme, mně se bude stýskat po malé a MM se bojí, co s malou doma 😀 no snad to nějak dáme.

Pavli, za chvilku to bude rok Ajíkův, pamatuji si jako dneska, jak jsme prvně řešily, kde budeš rodit a pak, jak psal tvůj MM, že už je Ájík na světě a bude to už rok, to není snad možný!!!!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru