Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
3. čer 2009

ahojky 🙂

holky, to je mi líto těch vašich nocí. Mě v noci nebudí Maty, ale naši sousedi - a to pravidelně, každou noc kolem jedné hodiny- mají sexuální 20 minutovku na rozviklané posteli 😠 😠 😠 já už jim fakt asi něco napíšu - mě celkem se.ou. jako jednou za čas je to pohoda - ale KAŽDOU NOC a ještě v tak nelidskou hodinu!!!!! 🙄

židličku máme Baby design - Bambi - za 850 z druhé ruky - omyvatelná, polohovatelná, dva pultíky, pětibodovej pás na "zadržení strávníka" 😅 jsem spokojená - Maty je v ní úplně šťastnej 😵 nová stojí nějak 2500 - zkusím najít odkaz 😉

Lach - nějaká divná kámoška, když nereaguje na sms, případně ztracené volání a pak dělá, že nic.. 😨

Moty, ještě mě napadlo s tím pitím - teda ne mě - ale jedna holčina u nás na diskuzi psala, že jí malá pije z lahvičky od Jupíku - akorát to jejich pítko teče, tak na to dala to z Rajce - jestli víš, co myslím. nevím, jestli už jsi něco takového zkoušela, ale třeba by to Kubíka zaujalo, ne? 😉

Marci, se musím pochlubit - včera jsem koupila z druhé ruky Bamboo extra za 200,- - nevydržela jsem a hned jí Matymu na noc dala (ještě na to separačku, když jsem ji teda neprala, ale paní vypadala solidně, tak mi přišlo zbytečný ji prát, když ji ona měla vypranou) a jsem mooooooooooc spokojená. ráno do ní ještě Maty vytalčil bobek - tak si ji pěkně pokřtil 😀 škoda, že jich paní za tu cenu neměla víc 😵

jana.sun
3. čer 2009
motylek
3. čer 2009

Jani, nezkoušela jsem to, ale zrovna jsem dneska mámě říkala, že zkusím koupit Jupíka (nebo Kubíka, či jak se to jmenuje). Ale nevěřím tomu, on je totiž línej tahat a i když mu to tam stříknu, naleju atd., tak to vypustí ven.

jana.sun
3. čer 2009

no Moty, tak jako tak budem držet pěsti - třeba se přeci jen zadaří 🙂

pavlina05
autor
3. čer 2009

Ahoj holky!!!

Moty, kluci mají nějakou spací epidemii??? 😅 Bojím se dneška........

JAni, Moty....my Jupíka také máme a zázradky se s pitím nekonaly. Ještě jsme koupili v Dm flaštičku na mlíko za 40,-, tak to je celkem ok.
Včera vypil cca 140 ml. to je rekord. Normálně dá cca 30 ml.

Moni, ta kámoška je divná. Upřímě, já už bych se neangažovala. Mám také takovou a kašle na mě, já mám svoji hrdost, tak nepíšu a nevolám...

TAk dnešní dník se vydařil, děti byli suproví, koukněte:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ales_10-12_mesic...

motylek
3. čer 2009

Pavlí, na té fotce, jak mu dávají dárky, Ája stojí bez držení nebo klečí???

Taky se bojím dnešní noci, už jsem si stáhla knížku ,,každé dítě se umí naučit spát,, , ale u nás to asi fungovat nebude, bo řičí tak, že nevidí, neslyší, dusí se atd.. Jakmile ho nevezmu z postýlky, tak by se snad uřval k smrti. Fakt exot.

motylek
3. čer 2009

A dortíky jsou super, papali je??? A to jsi dělala klasickej piškot, že bych mu taky něco vytvořila.

pavlina05
autor
3. čer 2009

Moty, Ája klečel. Stát umí, cca pár sekund 🙂
JJ, tu knížku už mám i prostudovanou. My to zavedli asi o vánocích, šlo to, pak se to pokazilo...Je to dost náročná metoda. Nevím, jestli na naše kluky zabere? A taky vydrž to ty jako máma!!! ☹

Dortíky jsem dělala sama. 3 bílky+3 žloudky a 3 lž.polohr. mouky. Bez cukru. Chvíli to požmoulali...a hrali si. To byl účel 😀

lacherka
3. čer 2009

Pavli paráda🙂 vy jste team xlander🙂

holky mně taky Míša pije z té flaštičky Rájec, dneska jsem koupila Korunní, no je to pro něj novinka a asi ho to láká, bych tak řekla.
jo s tou kamoškou mate pravdu prdím na ni, na tu ranní sms mi psala, že to nepochopila...tak nepochopí a ani se neozve? jako že nevěděla, že jsme byli domluvený no nevím, třeba nějaká poporodní nevím co🙂
no ale celkem mě to mrzí, chtěla jsem vidět mimčo a nemám takový jednání ráda, taky máme právě s kamarádkou jednu takovou, která se na všechny vyprdne a ozve se jen tehdy, když nemá co dělat. Třeba kamarádku měla česat na svatbu a den před tím ji řekla, že je jí špatně, že at jde jinam....dobrý co? Pak byli domluvení, že přijede na oslavu roku té její malé a taky se na to vyprdla...furt takový výmluvy, jako v 1hod, ted jsme se vzbudily a už to nemá cenu, přitom má auto atd...no škoda mluvit, té už taky my nepíšeme.

Jinak jsem dnes byli sedánkovat na zahrádce s jinou kamarádkou,tak jsem si to aspon užily, taky naznala že je Míša hypteraktivka! neposedí, pořád po nás lozil po jídle atd....vzala si ho tak na pět minutek a já relaxovala, že chvili můžu sedět v klidu🙂

zuzanka26
3. čer 2009

Ahoj holky, jdu vás pozdravit.
Sárinka už spí, dneska se teda nazlobila, byly jsme cvičit a vůbec na nic nereagovala, jiný miminka se tam smáli při hopsání, my nic... no comment.
Spala asi dvakrát půl hodiny za celý den a byla protivná tak, že jsem jí jednu chvíli i nechala brečet v postýlce. 😢 Takže jsem k.o.- kdybych aspoň veděla, že bude klidná noc, ale asi moc nebude jako vždycky. 😝
Vypila 230 ml mlíka smíchanýho s kaší ( 3 lžíce) a hned to zalomila.

Pavli, moc hezký fotečky, jen si nejsem úplně jistá, kdo je to na té poslední fotce.

Holky dnes to na mě nějak padlo, že nemám žádnou jinou náplň života než vaření, plínky, kojení apod. Na jednu stranu jsem šťastná, že je vše tak jak má být, na druhou stranu by to chtělo něco novýho, nevím, nějakou zábavu. Nemám ale ani odvahu si naplánovat nějaký noční výlet, tuším, že by tady řvala a MM by nevěděl jak jí uspat. 😒

lacherka
3. čer 2009

Zuzi, já myslím že to všechno příjde, neboj

zuzanka26
3. čer 2009

Moni já vím, dík, to jsou občas jen takový chvíle kdy mě to chytne. 😒 docela se těším až poleze a bude objevovat věci, nebudu jí muset furt tahat a nebude mi snad křičet v postýlce 😖 --- snad!!!

betina
3. čer 2009

zuzi, ale vždyt si přece chodila dřív ne? a tatka to zvládnul, musel by i ted 😀 ale je pravda s tou náplní dne, že z toho člověku je někdy smutno, někdy mu hrabe apod... 😀 tak hodně odvahy. u nás je zase ten problém, že kamarádky nadávají, že můžu jít až po osmé (nemají děti), jenže jaksi poříd kojím a na noc, takže dřív se prostě neurvu, no jo no, co se dá dělat.

pavli, kráný fotečky, party jak má být 😀 a Pavli, kdyby to nevadilo a nevnucovala jsem se, klidně bysme se za váma v létě na chatku stavily 😀

lacherka
3. čer 2009

Zuzi, no nevím, já bych to zas někdy klidně vrátila na ležící miminko, no všechno má své a proti....

jana.sun
3. čer 2009

Pavli, hezké fotečky - a ty dortíky! uplně bych se do nich zakousla 🙂 v čem jsi to pekla? že to tak hezky naběhlo do hříbečku - to je něco jako muffin? vypadá to moc dobře - na ten 1.rok bezva - když ještě dětičky normání dort papat nemůžou 😉 tak z toho aspon něco mají -a normální dort jim zbaštěj dospěláci 😝

dnes jsem teda venku pěkně profoukla, tak doufám, že se mi nevrátí to nachlazení ☹ málem nás to s kočíkem odfouklo 😕 😕 😕 😅

zuzanka26
4. čer 2009

ahoj tak já dnes brzo nakukuju, stejně jsme od čtvrt na 7 vzhůru.... 😠 jé jak bych brala poležet aspoň do 7.

Jo ten receptík na muffin vypadá dobře. 🙂

jo jo Beti, já byla takhle dvakrát večer venku za život Sárinky, ale jak je teď trochu větší, tak sice neusíná při houpání jako dřív, ale zase už hledá mě, takže mám asi smůlu a nebo jí tady nechám manželovi a bude chvilku plakat ale to bych zase na to venku myslela, tak se na to radši vykašlu. 😀

lacherka
4. čer 2009

Holky tak nám pěkně začíná dovolená! Dnes ráno jsem dostala instrukce k odletu a jako! Odlítáme z letište v 19hod a do Bulharska na letiště dorazíme ve 21:45 a potom cesta ještě do hotelu busem, kam se dostaneme tak kolem pulnoci, takže jsem dost naštvaná, ze 7dní dovolené budeme mít jen 5!! To je opravdu dost nesolidní jednání. A taky si nedovedu představit s Míšem cestovat takto večer, to ho budem spícího přenášet v ruce a pak se s ním štělovat do autobusu a v hotelu? No to bude řevu, volala jsem do cestovky a prý s tím nic nemůžou udělat, leda si koupit nový letenky. Tak s eximem už opravdu nikdy! Nechápu proč tyto lety nedávají na dovolenou na 14dní, ale těm co tam jedou na pár dní.

marci
4. čer 2009

Lach a to ještě nevíš v kolik budete odlítat zpět, co?? My tak letěli předloni na Djerbu odlet večer 23.30 (tj. první den dovolené), odlet zpět 0.45 (tj. poslední den dovolené) 😝 😝 😝

marci
4. čer 2009

A taky to bylo s Eximem 😀 😝

lacherka
4. čer 2009

Marci tak to jste měli ještě horší! Já jsem to na Exim taky právě slyšela, že hodně lidí si stěžovalo na ty lety!
Zpatky letíme od tam v 16hod to celkem jde, aspon dopo stravíme ještě u moře. Ale to se opravdu nevyplatí někam jezdit na 7dní, já se tomu musím smat, to se tam tak otočíme a ani nemusíme vybalovat🙂

pavlina05
autor
4. čer 2009

ahoj holky!!!
Hlásím se, že žiju 🙂 Noc byla celkem ok, šla jsem včera spát už v 8, tak jsem i přespaná 😅 Ája už tak nevyváděl.
dnes u zubaře paráda, nic nenašel 🙂
PAk jsem se stavila v práci, všichni koukaly na velkýho Áju 🙂 a nutili mě do práce. je to tam v polorozpadu. TAk jsem je vyvedla z omylu, že já se tam vrátím až za 6 let pokud se zadaří 😀

...no a jdu vás dočíst 🙂

pavlina05
autor
4. čer 2009

Zuzi, na té posledníé jsem já vlevo a kámošky 😉
zuzi, moje náplně je ta stejná jako tvá. Kojení, jídlo, vaření...a pořád dokola...takový kolotoč. mě to teda baví, ale sem tam mívám také takový spíl.Neboj, vše se srovná. A od toho 6 m je to lepší 😉 a bude víc a víc 😎
Zuzi, Ája má rok a já jsem nikde ještě nevbyla a dlouho asi nebudu 😢, do kina se nedostanu kdo ví jak dloho ☹Je na mě max. fixovanej a MM by si neporadil. To vím ☹

Beti, to není vnucování. Ráda Vás uvidím. NA chatě budu celé léto. Je to tam parádní 😉. Sezvala bych všechny holky, ale je to kus cesty. Pro vás kousek 😉

...receptík je piškotové těsto. Z těch 3 vajec bylo 5 muffin. Pekla jsem to ve formě na muffiny.

Moni, to je mazec 😠

zuzanka26
4. čer 2009

hi hi Pavli za 6 let to asi koukali.... 😀
já vím že na té fotce jsi ty jen jsem myslela že ty kámošky jsou taky z koníka tak mě zajímalo kdo to je. 😉
mě to na mateřsjký taky baví, jen občas když dost řve tak bych se chtěla někam na chvilku vypařit 😝

jo když mluvíš o kině, chci moc vidět Coco chanel nebo jak se to přesně jmenuje, jak tam hraje Audrey Tatou, to bude určitě hezký, premiéra je teď někdy v červnu 😉

pavlina05
autor
4. čer 2009

Zuzi, já bych se vypařila každou noc 🙂
JJ, zíraly dost v práci. No musejí s tím počítat 🙂

Zuzi, ani nevím co hrají a ani se nezajímám. FAkt se tam nedostanu... ☹

janula2008
4. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem teď dodělala dezert pro rodinku, Simča je trochu usoplená tak utírám nos, no já měla veselou noc, udělalo se mi z ničeho nic zle a objímala jsem k ránu záchodovou mísu 😒 ale už je to dobrý, měla jsem strach aby to nebyla nějaká střevní viroza jak u Betinky,ale nevypadá to. Jinak musím říct, že já naštěstí občas někam vypadnu, v tomhle to mám super, babičky jsou sice na hlídání na houby,ale Luky je fajn a v hlídání se bez problému vystřídáme, vím,že on se o Simču postará minimálně dobře jak já a sám od sebe si ji třeba po práci vezme na písek nebo řekne ať si jedu s kámoškou na kafčo,prostě zlatej chlap 😉 Moni, ty odlety nemáš zrovna ideál,ale musím se postavit za CK,protože to bohužel vidím z druhé strany. Spolupráce s letovýma společnostma (jako z ČSA apod.) se domlouá min. půl roku dopředu a necelý měsíc před prvním odletem teprve zasílají tyto společnosti do cestovek časy odletů. A ta s nima opravdu nic nenadělá 😨 Já jsem to zažila mockrát, kdy nám letecká společnost poslala do Řecka čas odletu kolem 23h.z Brna a to opravdu pak ti lidi zuří a vybíjí se na tobě,jenže ty jsi u toho jen ten nejmenší 😔

lacherka
4. čer 2009

No jasně to chápu, ale aspon by mohli dát nějakou slevu z ceny, který tam dojedeš v tom dni na posledních pět minut v noci. Spíš mě to vadí skrz toho Míšu, s ním si to opravdu nedovedu představit, jak ho budem rozespalýho tahat v naruči a k tomu ještě kabele....ach jo☹
Já jsem zatím vždy měla štěstí na dobré časy odletu

pavlina05
autor
5. čer 2009

Ahoj holky!!!!

Noc u nás celkem ok...no zase jsem vytuhla brzy 🙂 .

Moni, jsem zvědavá jak to zvládnete....no musíte 😎

jana.sun
5. čer 2009

ahojky,

jen vás všechny v rychlosti zdravím, včera jsme byli s Matym u kamarádek na Lesné - bezva den, pokec, procházka, pohoštěníčko, paráda 🙂 večer už mě mm moc k PC nepustil, tak jsem ani nenapsala 😝

dnes zas tradiční baleníčko, zkouším nabalit víc věcí, že už je tam nechám, za týden tam jedem zas a asi na celý ten týden, tak at toho pak nemusím balit moc 😉

holky, užijte si prima víkned. pa pa 🙂

pavlina05
autor
5. čer 2009

Jani, prima víkend i Vám. MY jedeme také na chatu. doufám, že nebude pršet!!!!
TAkže my budeme také balit, ale až zítra.

holky, jdete k volbám? My asi jo, čekám na MM až příjde a rozhodne 😀

janula2008
5. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem se dostala k PC až taky teď. U nás noc docela na houby, Simča soplila a pořád se tím budila, takže jsme byli na nohách a do toho jsem to s tou střevní chřipkou asi u sebe zakřikla, už jsem zas dneska 2x objímala mísu 😖 😖 . Luky teď dojel z práce a vzal si Simonku na chvilku ven, tak aspoň tak, jdu si chvíli lehnout 😔 Jinak Moni, já tě chápu, taky bych byla naštvaná,zvlášť s tím dítětem je takové cestování na prd, ale cestovky většinou mají v pokynech a katalozích výslovně napsáno,že první a poslední den pobytu je na cestu a transfer,ne rekreaci,takže se nedá ani domáhat nějakých slev 🙄 . Nám se třeba stalo pár podobných nepříjemných věcí, když jsem v 5.měs.byla na Rhodosu s malou v břichu tak jsme měli opačnej extrém, odlet z tama byl až kolem půlnoci v noci,ale z pokoje se člověk musel vystěhovat do 12h poledne. Fakt příjemný 😠 a věř mi, že naprosto ani hotel nezajímalo, že tam mají někoho z cestovky, kdo jim tam vlastně tu klientelu posílá. 😨 Hezký den holky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru