Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
5. čer 2009

Ahoj holky, tak my jsem na víkend v Praze, vracíme se až v pondělí, zítra budeme slavit Kubulkovy narozeniny.

Jinak noci u nás těžce na prd, včera nechtěl vůbec spát večer, takže do půl desátý dělal brajgl, pak už jsem byla tak unavená, že jsem si prostě šla lehnout, tak naštěstí taky usnul. Koukala jsem na TV a za hodinu jsem ho chtěla přehodit do jeho postele, ale probudil se jakmile zjistil, že ho tam chci dát, takže byl celou noc u mě v posteli, MM spal na gauči, já jsem se vůbec nevyspala, protože se šíleně stěhoval, chvíli byl za hlavou, chvíli v nohách, takže s každým jeho pohybem jsem byla vzhůru, aby nespadl. No už mě to celkem nebaví. Mám pocit, že už to takhle bude napořád.

Jinak jsem koupila tu lahvičku JUPÍK, no žádná sláva, on prostě nechce pít. Asi se z něho zbláznim. Na chvilku bych zase chtěla být svobodná a bezdětná 😀 😀 😀 .

No tak já jdu něco dělat, budeme koupat, nevzali jsme sedátko, tak nevím jak to uděláme, aby se nám neutopil, neumí se bez totiž absolutně koupat 😀 😀 😀 .

Tak pááááá a dobrou noc.

lacherka
5. čer 2009

Ahoj holky, já dnes byla na poště a odnášela si tam 6balíčků, už i jedna paní mně s tím musela pomáhat a k tomu jsem měla ještě Míšu v ruce, protože u nás pošta je v 1. patře, plno schodů a žádný výtah....no a došla mi knížka na dovču, nečetla jsem ani nepamatuji tak jsem si na Aukru koupila od J. Collins Lucky, prý je to super....tak už se těším a hlavně jsem zvědavá kolik toho přečtu 😉
no a taky mi přišly hadříky co jsem kupovla, žabky, mikinka, tričko, kšiltovka...a osušky, no trochu jsem se rozšoupla!

Moty, tak všechno nejlepší! My zítra taky budeme slavit. T. dneska doveze dort, jsem zvědavá jaký bude, bylo to překvapení a prý má byt 20cm vysoký, tak jsem zvědavá kdo to bude všechno papat. A taky jsme měli objednanou kýtu na grilování 6kg a oni dovezli 14kg. Tak budou hody....
zítra chci na terase udělat vyzdobu, doufám,že někdo přijede už z rána a vezme si Míšu ven, abych na to měla čas, jinak si to nedovedu představit.

U nás tedy usínání celkem v pohodě, k ránu se budí, tak ho dám k nám do postele, tam ještě chrupká, ale to je tak klasika už delší dobu. A večer naštěstí už taky není problém, už je zvyklý, že ho dám do postylky, on si lehne na bříško na polštář a leží, já jdu dolů a bud usne nebo ho tam slyším jak si hraje, a za chvíli je klid.

Holky tak všem krásný víkend, užijte si chatičky a oslavy dětiček.

Holky a neuspořádáme někdy v červnu nějaký sedánek, abysme se poznali? Jsem třeba zvědavá na Janču a Simonku, se kterou si už píšeme asi rok a ještě jsem se nedokopaly se sejít...a na všechny ostatní samo taky...

pavlina05
autor
5. čer 2009

Ahoj holky 🙂
MM vypadnul do hospody, Ája spí....doufejme, že alespoň hodinu 😅

Moty, tak to suprácky oslavte v Práglu 😀
kubík se neumí koupat bez sedátka? u nás je ve vaně vody skoro po krk a Ája řádí. nevím jak by se vykoupal ze sedátkem. on je pořád v pohybu, kope....
Ty noce jsou na posrání (promiňte) i u nás. Sem tam to jde...ale já , jelikož jsem už ten rok zvyklá to tak moc neřeším. Moty, já myslela, že to mají jen kojenci.....ale koukám, že Kubík bude vymazlenec 😒 jako Aleš.

Lach, teda to moře závidím, cestu 😝 PAk přihoď fotky dortu a oslavy. A toho jak budete po 14 kg kýty ležet pod terasou 😅 😅 😅 😅
My slavíme až př. sobotu u našich 😀

JJ, jsem pro sedánek, jogurtošku...pro cokoliv 😀 😀 😀

lacherka
5. čer 2009

Jo Pavli já jsem s těma fotkama na štíru, mám i fotky z té jeskyně, ale prostě než se dokopuje stáhnout a pak je musím hodit na rajče.

Ted jak jsme byli v solné tak už proběhla i líbačka, malá Lenička se strašně ráda pusinkuje, a tak začala i s Míšem, no a ten teda držel, tak na sobě byli přilepení celkem dlouho, pusu na pusu i nosama🙂 no škoda, že sme neměli foták, no tak ted se u nás v posteli brečí...jsem to zakřikla, tak jdu tam..

pavlina05
autor
5. čer 2009

😀 😀 😀 😀 jé, to je škoda, že jste to nevyfotily...
No brečí, ale pak se bude spát až do rána,ne? A to ho uklidníš a on spí dál?

pavlina05
autor
5. čer 2009

☹ tak u nás taky. Vydržel přesně 45 minut ☹

lacherka
5. čer 2009

Pavli tak já jsem ted udělala 120mlíka, vypil to, lehl si na polštář a už je klid a myslím,že už usne...a to myslíš jako to k ránu? on se vzbudí, sedí v posteli a brečí, tak ho v polospánku-mým🙂 šupnu k nám do postele, přikryju peřinou a je klid a on spí...
už si nedokážu představit ty první měsíce, jak jsem zvládala ho v noci uklidnovat a s brečícím chodit po tmě po bytě a uspávat třeba hodinu, ted fakt vezmu, u toho spím, dám do postele a konec...víc už bych asi nezvládla.

pavlina05
autor
5. čer 2009

..tak usnul až teď ☹
Moni, jj. TAk dělám to podobně, jen už chrní u nás teď!!!!!
No musím tam, jinak bude pád...pořád cestuje.
Ach jo!!!

Dobrou 😵

lacherka
5. čer 2009

Dokoukala jsem na Kvasku a jdu taky do hajan. dobrou!

pavlina05
autor
6. čer 2009

Ahoj holky!!!!

TAk u nás noc 😝 😝 😝 😝 pořád s sebou házel, cestoval a poplakával.
No nic, jdu balit a vyrážíme na chatu.
PA

pavlina05
autor
6. čer 2009

ahoj holky!!!

TAk jak slavíte???

MY byli dnes na chatě a vrátili jsme se na noc domů. Př. týden tam budeme 3 dny 😀
Jinak noce na 😝 😝 😝 😝

pavlina05
autor
7. čer 2009

Ahoj holky!!!!

Míšo, čertíku náš. Všechno nej k narozeninám!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lacherka
7. čer 2009

ahoj Holky no tady teda mrtva...Pavli měli jste se dnes stavit,,,dortík ještě je🙂
Děkujeme za přání, Míša je čilej až až, má hromadu hraček a neví s čím si hrát dřív, ale maminka je vyřízená, včera se oslava protáhla, bylo tady lidí až až a poslední odcházeli okolo půlnoci a něteří zůstali přes noc....a celé dopo jsme uklízeli a už tady binčus zase...chjo chjo do toho peru 3pračky a večer jsem chtěla žehlit, ale nechám to na jindy. Oslava opravdu náročná

jana.sun
7. čer 2009

ahojky, tak už jsme zpět z chalupy, samo se udělalo hezky, až když jsme odjížděli 😠 😠 😠
ale i tak to bylo lepší, než hnít v paneláku, ufff 🙂

Mony, Miškovi přejeme všechno nej nej nej nej nej nej nej nejlepší 🙂 🙂 🙂

Těšíme se na fotečky, at už jsou od kohokoli a odkudkoli ... na ty narozeninové obzvlášť - at můžem do budoucna občíhnout 😀 😀 😀

jana.sun
7. čer 2009

Moty, drž se, určo bude líp 😵 tohle nebude navždy, nejdýl v patnácti bude chtít mít v posteli někoho jinýho než mamku 😉 😅
blbej humor, že - promiŇ 🤐
moc na tebe myslíme a držíme pěsti, aby si Kubík dal říct a polepšil se 😔

janula2008
7. čer 2009

Ahojky, taky přejeme se Simčou Míšovi vše nejlepší! To hlavní, ale už má (jeho milující mamku a taťku 😉 ).

pavlina05
autor
8. čer 2009

Ahoj holky!!!!

Lach, byli jsme nakonec doma a pak na přehradě a v Olympii. Přijeli bychom, ale neměli jsme dárek pro Míšu......
tAk jaký byl dortík? Máš fotečky? A co vše Míša dostal? Kdy odlétáte?

JAni, všude je líp než v paneláku. A hlavně, když jsme doma pořád, že? 🙂

Tak u nás noci trochu lepší....2 kojení a spí sám v postýlce. Až nad ránem u nás 🙂

pavlina05
autor
8. čer 2009

...tak mě se líbí zase všechno!!!! To bude vítr v kešeni 😀 😀 😀

lacherka
8. čer 2009

ahoj holky Míša všem moc děkuji za přání k narozeninám, ted teda zrovna spí🙂
Pavli letíve ve středu, takže předem přejeme Aleškovi, všechno nejlepší, at bezboletně rostou zoubky a at brzo chodíte a moc nepadá a at dostane spoustu hraček....🙂 protože v tu středu na Vás určitě zapomenu...už ted mám co dělat, T. už je sbalenej, asi za 10minut,...já říkám,že až zítra, že potřebuju na to klid🙂 no chlapi to neřeší. Hlavně mi nechal v kabeli místo tak na 5triček a já přemýšlím kolikatery boty si mám vzít....:.)

Pavli prosimtě! Míša i my bysme vás viděli rádi i bez dárečku, ne!

zuzanka26
8. čer 2009

Ahoj holky,

Pavli, já zrovna v Nextu včera byla, no je to nádhera 😵 - naštěstí pro mě- tam neměli naši správnou velikost, já už teď sháním 9-12 m, protože na léto toho mám hodně 🙂

taky Míšovi všechno nejlepší k narozeninám!!!!!! 😉 😉 😵

Jinak u nás včera hodinový řev před usnutím, tak nevím, co bylo zase špatně, usnula až v 9,ale ráno spala výjimečně do 7, to jsem koukala. Krmení jen v 1 v noci a pak mě vzbudila ve 5:15 a vypadalo to, že má vyspáno. večer jsem jí dala 260 ml mlíka, pila by klidně dál! 😖 😲

Včera po kaši ( 150 ml)bylo buzení každých 20 minut, tak jestli mi ještě někdy někdo řekne, ať dám kaši,a by mi spala líp, tak se fakt nasměju 😀 😝

lacherka
8. čer 2009

Pavli. Next manie, ty jsi teda dobrá! Zrovna mi tu leží 6složenek co mám zaplatit a ty sem dáš toto!!!

betina
8. čer 2009

moni, rovněž se připojuju s přáním vše nejlepšého Míšovi a taky vám moc přeji, abyste si užili dovču, Míšova první ne? takže at se mu čvachtání líbí a vy si, alespon v rámci možností, odpočinete!

pavlina05
autor
8. čer 2009

LAch, tak až se vrátíte 😉 , musíme se sejít a kouknout na vás 😎 Děkujeme. JAsňačka, chápu.....balení.
no T. je schpný. To můj M. by čekal co mu nabalím já.

Zuzi, budu se smát s tebou 😀 😀 😀 😀

Lach, neboj, to bude až od července a objednáme až v srpnu 😉 Vždyť teď musíme unosit ty kraťásky a tričenka 😀 No ale ty zimní bundy teda jsou......

pavlina05
autor
8. čer 2009

Bet, jak se daří??? Co uličnice Verunka?

pavlina05
autor
8. čer 2009

Moni, botů si moc neber, určo si tam koupíš 😉

jana.sun
8. čer 2009

ahojky,

Moni, cestovní horečkaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 boty stačí dvoje - jedny nazouváky/ sandály a jedny tenisky 😉
tak hlavně, at ten noční let dopadne dobře a mooooc si to tam užijte 🙂

Pavli, super noc 🙂 jen tak dááááál 😉
a kušuj s tím Nextem!!!! ti narostou rohy, čerte!!! 😠 😠 😠 😀

Zuzi, kaše...no comment...bych chtěla poznat jedo dítko, u kterého to zabralo!!!! 🙄 😔

pavlina05
autor
8. čer 2009

JAni, jsem hroszná, já vím 😀

Co dnes děláte holky?
My jdeme ven, asi spát a pak na písek...jako sváču 😎

janula2008
8. čer 2009

Ahoj holky, tak teď jsem napsala román a před koncem se mi to smázlo 😖 😖 😠 Takže noch einmal 😀 .U nás už se Pavli spí víc než tři hoďky po jídle,takže jsem zametla byt, naobědvala se, vyprala a pověsila prádlo,... a konečně se dostala k netu,takže předpokládám, že do dvou minut Simča vstane 😀 . Moni, přejeme Vám krásnou dovču a moc si to tam užijte! Na srazíku (snad už nějaký domluvíme) pak budeš krásně opálená a tiše ti budem závidět 😀 😀 . Já moc, protože mi letos zákazali na kožním úplně lézt na slunko,nelíbí se jim moje znamínka 😢 .A to jsem doufala,že se aspoň budu slunit u nás na balkoně až Simča vždycky usne 😒 .Zuzi,teda ta Sárinka ti pěkně baští, naše maximum je teď 180ml mlíka ráno a 180 večer a to ještě nechává,že už nechce 😕 .Beti jojo a co Verunka, pořád uličnice? Neboj, bude líp,koukni na nás po tom roce 😉 .Sice mi sem tam nervy tečou jak začíná prosazovat tu svoji tvrdohlavost a ,,osobnost ",ale je s ní už fakt sranda a pořád se něco děje, malujem křídama venku, plácáme plastelínu apod. No všecko ji baví tak 10min.,ale i to je úspěch 😀 Tak hezký zbytek dne holky.

pavlina05
autor
8. čer 2009

JAni, to spaní by se mi také líbilo. Kdy začla takto Simča spinkat?
Mě Ája spí 1,5 hod dopo a 1,5 hod odpo. TAk jsem také happy 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru