Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

sarkal
8. čer 2009

Ahojky tak já jen přidám svou zkušenost.
Na mě to nejvíce padlo v porodnici,porod nic moc,nakonec císař,nešlo mi kojení,měla jsem málo mlíka a k tomu nesnáším nemocnice a hrozně jsem chtěla domu a pořád bulela,malej plakal hlady,pže pořád čekaly,až se rozkojím,bylo to hrozný....
Doma to bylo super,ale asi po týdnu malej přestal přes den spinkat,jakmile jsem ho nenosila v náručí plakal plakal plakal a já byla zoufalá,chtěl spinkat,ale nevěděl jak,normálně jsem chvílema litovala,že ho mám 😔 ,za což se teď teda hrozně stydim,ale bylo to děsný.Trvalo mu to tak do dvou měsíců pak jak mávnutím proutku začal přes den spinkat a spal přes poledne třeba tři hodiny v kuse.Teď už zase moc nechce,ale je hodnej,jak už si sám hraje,dlouho se zabaví..je to teď nádherné období a malího hrozně miluju 😵
Takže holky držte se!!I když je to těžký tak chce to vydržet,nic jiného nám taky nezbývá,že jo 😀

jana.sun
8. čer 2009

jj, spaní přes den je supeeeer 🙂 Maty dnes odpo spaní vynechal - nic jsem doma dnes nezvládla udělat 😨
doufám, že to takto nebude i nadále 😕 😕 😕

Januli, to je blbý s těma znamínkama ☹ ale raději to fakt nepokoušet - no co, tak se natřeš samoopalovákem 😵

Sarkal - jj, vydržet, prostě se to musí! 😉 ale je fajn, že se to zlepšuje, že ta láska přijde v plné síle a pak je to všechno nějak jednodužší 😉

pavlina05
autor
8. čer 2009

sarkal 🙂 ,jj i já se stydím, ale je to život a ne nadarmo se říká šestinedělí 😎

JAni, jj 😉 ve všem máš pravdu 🙂

Lach , tak co balení? 😒 A dáš sem fotečky dortíku?

motylek
8. čer 2009

Ahoj holky, hodila jsem do alba pár fotek z oslavy. Bylo to fajn.

Kuba je poslední dobou dost protivnej, spaní pořád na hovno a tak.

Moni, dovču taky závidím, jela bych hned i za cenu toho protivnýho balení.

pavlííí, na next asi mít nebudeme 😅 😅 😅 , naše účty zejí prázdnotou a to máme každej desítku kontokorent 😝 😝 😝 . Chtělo by to vyhrát ve sportce.

Ani nedočítám, až bude víc síly, tak si vás přečtu 😉 😉 😉 .

Teď valím do sprchy a spát, než se to zvíře zase probudí.

betina
8. čer 2009

pavli, herzdek, to si ani ty odkazy z nextu neměla sem dávat🙂, to budu muset vzít v práci i přesčasy 😀

lacherka
8. čer 2009

ahoj holky, dnes vůbec nestihám, litali jsem po doktorech, vyřizování atd, Míšovi se začali parat botky, tak jsme jeli reklamovat, takže jsme bez sandálků, tak to musíme ten týden nějak vydržet, máme plažovky z nextu...tak uvidíme....odpo mi kamoška dělala gelovky, tak se mi i ted blbě píše, než si zvyknu a do toho jede děsne pomalu net. Sbalenýho nemám ještě vůbec nic! snad zítra🙂
Pavli fotečky nějak nestiham,uvidíme co zítra...je toho hodně...
jestli jste někdo na facebooku tak tam mám dvě fotky.jinak nic...

jana.sun
8. čer 2009

Moty, pěkné fotečky 😉 ten bazének s kuličkama je supéééééér 😵

holky, dobrou noc - Maty dnes usnul 22:30 - rekord - to bude tím, že za celé odpoledne spal jen asi půl hodiny a to jen v kočárku, když jsem s ním jezdila - dojeli jsme dom a byl vzhůru 😔 tak snad bude spát celou noc, dnes dost pobrekával, tak snad bude OK.

pavlina05
autor
8. čer 2009

Holky ☹ tan Next nebude???? ☹ Do srpna našetříte, no ne?

LAch, to se sejří když se má někam jet, co?? Ještěže máte ty plážovky 😉Miška nechodí?

Moty, blbej den? No však zejtra bude líp 😉

JAni, nám usnul Aleš už v 19:45, ale budí se po hodině 😠 ☹

pavlina05
autor
8. čer 2009

Moty, suprácký fotky 😉

TAk dobrou 😵 a zejtra ať je líp 😉

jana.sun
8. čer 2009

hoj, hoj, Maty zatím stále spinká, ale ze spaní občas zabrečí - kdo ví, co se mu chudinkovi zdá 😕
no a já už jdu taky spát - dobrou noc 🙂

Moty, přejem vše nejlepší Kubíčkovi k narozkám, hlavně, at je zdravoučkej a taky, at už se mu líp spinká 🙂
že jsme dneska první gratulanti 😵

motylek
9. čer 2009

Jani, díky, já vím, že si byla tak dlouho vzhůru, abys byla první 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pavlina05
autor
9. čer 2009

Kubíku!!!! TAk všechno nejjjjjjjj, hlavně suprovou maminku (kterou ty máš 😉 )
Ať se Vám vše daří a Kubíček je zdravoučkej a rostě do krásnýho chlapa 😎

...u nás noc opět nic moc....nemá cenu ani komentovat..
Dnes si Ája jen tak vyšel, cca 4 kroky sám. TAk uvidíme kdy se rozběhne 😀

janula2008
9. čer 2009

Ahoj holky, Pavli u nás ty tři hoďky nejsou pravidlem, přes víkend spala Simonka třeba po obědě za celej den jen 45min 😔 .Ale i tak, hlavně že aspoň chvíli a ty noci jsou dobrý, i když teda usíná čím dál pozděj, někdy až kolem půl 10 😠 .Zas vstávání máme taky kolem půl 8-8, tak paráda. Dneska se mi zdál hnusnej sen, že mi ji někdo unesl 😒 .Kubíkovi taky přejeme všechno nejlepší, máte moc hezké fotky,ta výzdoba asi musela dát práci 😕 .A váš taťka vypadá hrozně mladě 😉 .U nás teď valí Krteček, už se na ty příběhy i celkem kouká, tak zas čtvrt hoďka klidu k dobru 😀 .Odpo jdeme na návštěvu k Monči z pyloušků a taky máme dojít k tchyni,tak to musím nějak zkloubit,budem to mít nabito.Zítra zas pro změnu dojede kámoška se sedmiletou holčičkou,tak tu bude mít Simča velkou parťačku,to z ní bude Anetka asi pěkně unavená 😀 .V pátek budem v Brně tak kdyby někdo chtěl jít odpo na jogurt, šla bych,jen u nás je těžko odhadnutelné to spaní, někdy hoďka, někdy dvě a někdy tři 😝 .

lacherka
9. čer 2009

Kubíkovi taky vše nej!!!!
Pavli ne nechodíme, to jste dobří, že 4kroky sám! u nás pouze za ruce a prostě kolena jsou rychlejší, tak jsme mysleli, že u moře s tím pohnem,ale asi nic....bez bot☹

jana.sun
9. čer 2009

ahojky,
Moty, to víš, že jo - jsem se nemohla dočkat půlnoci 😀

Januli, kdyžtak se v pátek domluvíme, ju? 😉

Pavlííí, zas špatná noc ☹ to je mi líto 😔 jinak gratulujeme k prvním krůčkům 🙂

Mony, u moře bude capkat bez botiček - i když to asi ne, písek bude asi moc horkej, že 😔 chjo, já tak dlouho nebyla u moře, že už si to ani snad nepamatuju 😢

pavlina05
autor
9. čer 2009

Mony, nená kam spěchat s chozením. JAnča nám to jistě potvrdí.
Míša si tedy max. užije písku. Máte kupu bábovek?

Jé, holky do jogurtošky bych zašla, ale už v pátek jedeme na chatu. A v sobotu slavíme. No bude tam cca 14 lidí.... 😝

pavlina05
autor
9. čer 2009

Lach, tak co, už máte cestovní horečku?

Já si zajela do Campusu, koupila si 3/4 kalhoty a Ájovi kšiltovku 🙂

lacherka
9. čer 2009

balím balím, nestačí tašky....

jana.sun
9. čer 2009

holky, zase děláme něco jako pokus sejít se ve čtvrtek v jogušce se Supermamčama - ale již ted je jasné, že účat nebude hojná, ale aspon pár lidiček - aspon bude klídek na pokec - tak kdo se přidá??? počítám tak cca kolem poledne??? to ještě není upřesněno 😵

pavlina05
autor
9. čer 2009

Jani ☹ jdeme na 12 hod k dr na roční prohlídku.

Monči, tak teda se snažte 😉

jana.sun
9. čer 2009

tak joguška ve čtvrtek na 14 hod - kdo chcete, přijděte 🙂

janula2008
9. čer 2009

Jani a co ten pátek odpo cca kolem třetí?? 😉

pavlina05
autor
10. čer 2009

Ahooooooj!! Tak za 40 minut rodím 😀 ...padla na mě nostalgie.....to už jsem byla na sále.....

pavlina05
autor
10. čer 2009

....no ale to bylo krásně sluníčkově a ne jak dnes 😝

Lach, už jste ready?

motylek
10. čer 2009

Aleškovi přejeme krásné první narozeniny. Ať se mu ten dnešní den vydaří, ať je zdravej, silnej, hodnej, úžasnej.

Pavlííí, my taky včera a předevčírem prožívali loňskej rok. Včera jsme si v 15:15 přiťukli pivem (bylo vedro 😀 😀 😀 ) na to, že to utrpení 22 hodinovýho porodu mám konečně za sebou.

No a noci na hovno stále, dneska přímo katastrofa, néééé že by brečel, ale už od večera byl u nás v posteli a v noci sebou neuvěřitelně mlátil, převracel se atd. No hrůza, nevyspala jsem se vůbec.

motylek
10. čer 2009

Počasí na hovno a to jdeme dneska na roční a na očkování 😝 😝 😝

pavlina05
autor
10. čer 2009

Moty, co tomu Kubíkovi je? 😕 Vždyť tak suprácky spával?!
Co budete očkovat?

JJ, počasí na 😝 , ale mě to neva. Udělám doma pořádek, přichystám dárečky, objednáme si jídlo a bude pohodka 🙂

motylek
10. čer 2009

Já vůbec nevím, co se mu stalo, dneska se optám u mudry. Mě počasí taky neva, ale chtěla jsem jít vycházkou, takhle pojedeme autí. Očkovat budeme hexu.

Tak si to dneska užijte a pořádně se nadlábněte.

marci
10. čer 2009

Taky Aleškovi přejeme krásné narozeniny, na počasí nedej, to ti dneska prší štěstí!!!!!

zuzanka26
10. čer 2009

je je, taky přeju krásné narozeniny dnes Ájovi a včera Kubíčkovi!!!!!!!!!!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru