Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
28. črc 2008
lacherka
28. črc 2008

holky chtěla jsem Vám sem vložit fotku jednoho z prvních úsměvů Míši,ale nejde to...tak mrkněte do albíčka Michálem 2 je tam🙂
tak mi zase vyrážíme někam ven, přítel má dnes volno🙂 takže písnu asi zas někdy jak bude čas..
pavli a mám klokanku Chicco kupovala jsem ji na bazaru asi za 250kč...hlavu má vystrčenou a kouká ven, jak želva🙂 fakt se musím smát...tak zkus koupit tu, zas taková hrozná investice to není a uvidíš...já jsem ho v tom měla jen 3x

pavlina05
autor
28. črc 2008

lache, Mončo!!!!
No tak ta je úžasná! takový úsměv předčí vše!! To je krásný, já jsem na měkko! Já už chci také!!!

lach 😉 , užijte si to 😉

janula2008
28. črc 2008

Ahoj holky, přeji pěkný den. Pavli, já taky měla klokanku chicco, ale jen nějakou obyč z bazaru, stála mě taky nějak 200kč (střelila jsem jí pak obratem za 300Kč-takže investice se ti vrátí 😀 ) a byla fajn. Našla jsem teď třeba na bazarech toto: http://deti-ostatni.sbazar.cz/nosic-go-new-seve...

janula2008
28. črc 2008

Ta fotka je Moni naprosto bomba 🙂

janula2008
28. črc 2008

Jinak my budem mít snad pohodový týden, Luky kolem malé taky dost lítá, je fakt hodnej, takže já mám větší klid. Ve čvrtek razím ke kadeřnici na melír a bohužel trošku i ostříhat ☹ a v pátek máme už domluvenou návštěvu u kámošky, která má taky 5měs.chlapečka, tak se nudit nebudem. No a ve středu máme jít propíchnout uši na naušničky, z toho mám strach, měla jsem jí to nechat už tak ve 2měs.teď si do toho bude šahat 😢 .

pavlina05
autor
28. črc 2008

jani, díky promyslím to a koupím 😉 něco.
Jé naušničky, no naštěstí tohle řešit nemusíme 😀
Jani, pěknej plán 😉
My byli teď s MM na obídku a Alešek tam byl moc hodnej, ale pak jsme byli v Albertu a to byl teda řev. Všichni na nás koukali a já byla nervozní a MM taky. No děs 😖
Už jsme doma v klidu, Ája spinkal 40 min a teď kouká na kolotoč.

pavlina05
autor
28. črc 2008

No holky, tak jsem byla zase s kočárkem, zase křik přes celé Kohoutovice 🙂 , ale jakmile jsem jej dala na bříško, tak klídek a usnul. Tak ho tam mám doteď ikdyž už jsem doma. Krásně spinká už 2 hod 🙂

janula2008
28. črc 2008

Pavli, asi mu to dělá dobře, tak ho nechávej přes den na bříšku, když ho stejně kontroluješ. Moji dva agenti se vrátili až před chvílí, tak jsem se odpo slunila na balkóně a měla veget, teď jsem malou okoupala a jdu uspávat. Proč nejsou na mateřské oba z páru, to by bylo 😀 😀 , konečně by pasovalo spojení mateřská DOVOLENÁ 😅 😅 .

lacherka
28. črc 2008

ahoj, tak už jsem tu🙂) dneska jsme ušli pěšky snad 10km, byly jsme u babičky a koupali se v bazenu, paráda:--) takže super den...! a zítra tam razíme už od rána znovu, tak jsem happy, že už nesedím doma. T. si vzal ještě středa čtvrtek dovču,tak asi taky někam vyrazíme....no musím si ho užit, když ho jinak skoro nevidím...
jo a na to kafčo se nějak teda domluvíte, klidně bych dojela k Jan. rodičům, jestli teda rodiče budou pryč, abychom jim tam nepřekážely nebo mě napadla procházka tady v oboře a potom u nás dole je restaurace pohoda, kde se dá sednout na zahrádku....no uvidíte komu co bude jak vyhovovat.
Pavli neboj, ty úsměvy zachvíli příjdou i k vám, hodně se na něho usmívej, já na míšu mluvím řeknu: Míši udělej grrr a on udělá: grrr...no je to sranda....ale těch chvilek je fakt málo, většinou když se probudí nebo na při přebalování.
Jinak ta klokanka je moc pěkná, já mám takovou obyč....a ta barvička se mi líbí...kdyby jsi ji Pavli nechtěla tak bych snad do ní i šla a tu mou prodala... 😉 tyrkysová a zelená-to je moje🙂

bramburka
28. črc 2008

holky, je n tak na podporu, já měla porod sfouklej za 45 minut, vše OK, malá spala, vše prostě v pohodě a ja měla depky, brečela jak želva, pořád jsem se bála a musim říct, že to nechalo malinko následek ten, že když se vyskytne problém, hned začnu panikařit a plakat, např. když je malá nemocná. Ted zpetne citim, ze jsem to opravdu nezvádala, ale mela jsem dobrý zázemí. Jako nikdy by me nenapadlo malé ublížit!!!! miluju ji, ale chapala jsem ženy s laktační psychozou. Takže šlověk to ani nemusí mít těžký, ale hormony jsuo hormony, tem se člověk neubrání a bojuju porad, ale uz je to mnohem lepší!!!

janula2008
28. črc 2008

Ahoj brambůrko, díky za příspěvek...jj hormony jsou mrcha, nám to vykládej 😀 .Taky jsem si po prvních měsících říkala, že ženský s laktační psychózou celkem chápu, ale je pravda, že teď už je to měsíc od měsíce lepší.No teda jak kdy, zrovna mi malá cestuje po postýlce- momentálně je totálně našikmo - a tahá za kolotoč, tak jsem zvědavá, kdy se na ni zřítí a začne řev 😀 .Taky mi přišla Moni ta klokanka suprová za tu cenu, že? Jenže s osmi kg už ji v tom tahat nemůžu, většina je tak do 9kg a to už bych měla strach, že se utrhne.Já dnes měla zas úplnou pohodu, kolem druhé vyšli moji dva agenti ven a vrátili se až po šesté, no paráda, v klidu si sednout na balkón a dát si kafčo, ...jak sen 😀 .Musela jsem se smát když došli, byli u babči, kde ji Luky dal ve čtyři hamíka a přebalil, jenže než došli s kočárkem zpět, tak se mu malá totálně pos..., takže ji po cestě přebalil a nechal bez plínky, protože už žádnou jinou neměl...no samozřejmě si mu jetě za ten kousek cvrkla do kočárku...radši nevědět, co se venku děje, protože ti taťkové, to je síla 😀 😀 .Klidně můžeme pak i do té obory, já si zjistím spoje a jak se tam dostanu, to nějak vymyslím. Jen doufám, že mi pak neudělá v MHD kravál 😀 .Jinak se Vám holky musím pochlubit, ulovila jsem pro malou ještě kočárek na střídačku, na aukru, za pětistovku 😀 😀 .Oranžovej deltim po jednom dítěti, už ho máme doma a je parádní, no nekup to 😀 .Pak dám fotku do albíčka. Jo a Moni, taky jsem ulovila tady na koníkovi v bazaru malé na podzim suprovní růžovou mikču Next, za 150,- 😀 😀 .To jsou aspoň ceny 😀 .

lacherka
28. črc 2008

jani já kupuji hodně na mimibazaru, tam mají krásný věci od Nextu a za super cenu, ale už toho mám doma tolik,že se radši po ničem ani nedívám! Míša je fakt malinkej, takže i ty nejmenší jsou mu pořád ještě velký,akorát mám pěkný letní overálky, ale ty mu budou asi až v zimě, tak je asi taky hodím do bazaru....mám vyhlídlý krásný takový opičkový komplet,ale ten je až tak narok, ted fakt nic kupovat nebudu, uvidíme jak bude velikej...
T. vaří a já si ted byla dát vanu s pěnou🙂 od kamošky jsem dostala pěnu Radox po těžkém dni, jenže vždy jsem do vany vlezla a do pár minut jsem musela zase ven, tak dnes jsem toho využila.Míša leží v lehátku zabalenej do plínek, je celej ofašovanej ale je klid 🙂

janula2008
28. črc 2008

Moni, já taky na ten mimibazar koukám, nedávno zrovna na recepty (říkám si, že si už pomalu musím nacvičit dort k 1. narozkám, aby to do února nějak vypadalo 😀 😀) , ale já se tam vůbec na těch stránkách nevyznám 😀 . Taky si jdu dát vanu,papá.

lacherka
28. črc 2008

no tak to já bych dort asi koupila🙂))
Míša dostal krásnej dort jak jsme oslavovali jeho narození-teda on z něho moc neměl,aly my jo 🙂
Bylo to miminko celý z marcipánu v zavinovačce...jak budu stahovat fotky tak ji přidám do albíčka

pavlina05
autor
28. črc 2008

lacher, teda vy jste se měli 🙂 dnes krásně. Celkem závidím. Hned bych taky jela k babičce na bazén...ale my ju máme až v Kojetíně! Je dobře, že si tvůj přítel vzal dovču, to si užijete. A hned je člověku veselejc 😉

Já taky to kafíčko schvaluju, myslím, že nám to všem udělá moc dobře. Mě je jedno kde..já se tam nějak dopravím 🙂

O té klokance uvažuju,...ale nejprve zkoumám .....Mončo, taky miluju zelenou 😀 Klidně si ju pořiď, já než se rozhoupi 😀

No dnes byl snad první úsměv...takový malinkatý, ale byl. I manža ho viděl 😀 😀 😀

bramburka
díky moc 😉

Jani, jak říkáš, já ho prostě budu více kontrolovat a nechám spinkat na bříšku. A bude klid!

Lacher, Míša je teda svázanej napevno? taky bych si dala koupel, ale také není čas.

Holky, já teda na mimibazaru nekupuju, nějak to neumím...ale Next se mi líbí....že bych se to naučila? 😀

pavlina05
autor
28. črc 2008

Dobrou a klidnou noc krásky 😵

janula2008
28. črc 2008

Moni, taky bych dort asi koupila, ale zas si říkám, že ten první bych se mohla pokusit udělat, teda pokud najdu nějaký hoooodně primitivní recept pro kuchařskou antitalentku 😀 😀 - to víš, ať se vytáhnu před máti a tchyní 😅 😅 .Pavli, no já nedávno omylem zabloudila do Nextu v Olympii, že jsem zdálky něco zahlédla pro malou a když jsme otočila tu cedulku a uviděla 1499 či tak něco, tak jsem vyvrátila oči a rychle vycouvala, není tady nad bazary, z té mikinky učurávám a za ty prašule... 😀 . Tak počítám v té půlce srpna s nějakým tím sedánkem, je jedno kde, hlavně někde 😀 . Teda zjišťuju, že Simuš fakt bude ,,kluk v sukni", ta bude mít na výběr frajerů, je to kolem nás samý chlapeček a jen ta jedna známá má teď čerstvě narozenou holku 😉 .Zítra asi budem dělat malé pokojíček, tak nějak to tu pomalu budem dávat dohromady, tak taky pak dohážu fotky 😉 .Dobrou, papá.

pavlina05
autor
29. črc 2008

Ahoj holky!
Tak jaká???
U nás celkem ok, noc dobrá, jen se Ájula budil po 3 hod. Brala bych, kdyby se budil po 6 hodinách 😀 Ale zase byl klid a to je hlavní 😀
Jani, dost upeč. Ono to není složité. jen obyč. piškotové těsto, náplň můžeš koupit od Vitanyv sáčku a ozdůbky marcipánové také. Já dělala kdysi také dort a celkem se povedl. 😉
JJ, Next je drahej 😝 není nad bazary 😉 , stejně z toho rychle ty děti vyrostou.
Jé, tak to se na ten pokojíček těším, honem , honem....

JJ, také počítám s tím sedánkem holky uplakánkový 😀
To je zvláštní Jani, tady kolem nás jsou zase samé holky. Chodila jsem do plavání pro těhule a tm mají všichno hodný holky, takže se mi diví co já pořád řeším s tím klukem...

Já dnes budu doma ☹ , uděsný§ MM v práci. My nemáme ani balkon, to je děsný!!!! Venku vedro 😝

Krásný den holky, užijte si ho, vy máte ty svoje polovičky doma, co?

pavlina05
autor
29. črc 2008

...holky vy si užíváte s protějškama , co?
No já jen, že zase dnes bojuju. Ŕev v kočárku, řev doma...ach jo!! Sem byla zase na měkko! Zachránil mě MM, začal chovatba dal třeš. pecky abych mohla na 5 min na net.
Se mějte pa

janula2008
29. črc 2008

Ahoj Pavli, tak to mě mrzí, že se ti Aja tak budí a dnes zlobí, no malá dnes taky byla úžasně protivná, ale jsme na ni dva, tak ji vždy nějak zpacifikujeme 🙄 . Už mám hrůzu z toho, jak na ni budu zas sama, takhle je to paráda 😅 . Ani ten pokojíček jsme dnes nestihli udělat, tak snad zítra, máme nějaké odpočinkové lenorové tempo 😀 . Luky se dnes vrátil taky ze řevem z procházky (jojo zase jsem je vyštvala 🙂) ), asi je na ty mimísky i horko. Pavli, no s tím oblečením mi ani nemluv, my odrostly tak rychle ze všeho, už balím snad pátej balík co prodávám, úplně je mi to líto, kolik toho neunosila. No a po létě jakby smet, to je šatiček a tričenek, škoda mluvit. Oblečky neschovávám, protože si říkám, že když by někdy třeba za 10 let bylo druhý (ale zatím se na to oba netváříme, jedna Simuška je za tři děti 😀 😀 )tak stejně nakoupím nové a kdoví, třeba by to byl zrovna kluk. 😉 .Takže prodám teď naše a obratem ji vždycky za ty penízky koupím něco většího, teď zkupuju na podzim a zimu 😅 . Tak přeju klidnou noc a zítra si písneme. (My jdem na ty naušnice, to bude masakr ☹ ). papapaá

pavlina05
autor
29. črc 2008

jen si Jani užívejte společně 😉
Taky bych brala MM doma. Ale ho to tady v tom řevu nebaví!
Já se těším že za týden vyrazím k našim na chatu a budu tam snad i 14 dnů 😀 To si babička adědeček užijou. Třeba se tam Ájula sklidní.

tak pa zítra. Hezkou noc

lacherka
30. črc 2008

ahoj holky, my byli zase včera celý den u bazenu🙂 paráda...
Mísa čelý den plakal, už mě to nebavilo a v chtěl často papat tak po 2hodinách, jinak jí tak po 3 někdy když spí tak po 4, tak babička pořád at mu začnu dávat čaj....
Jo a vzpomněla jsem si Jani na tebe! Jedli jsme zrmrku a dědeček pořád, tak mu dej...na dudlík trochu, no já myslela,že vyletím z kuže, hned jsem jim tam dala kázání,že to není pro děti vůbec dobrý a jestli je normální, jsou v tom samý éčka a kdesi cosi a co to je za zvyky miminku dávat takový srač.... no děs, tak jsem byla naštvaná!
v nosi taky děs k ránu se budil co hodina a pořád řval...tak jsem si řekla,že vyzkouším ten čaj....dopoledne ho uplně sál a vypil asi 40ml a je klid...
tak asi ten čajík na něco bude...jaký na to máte vy názor...ja se držela toho, že když kojím čajík nemusím dávat, ale jestli to pomůže, tak mu ho asi dávat budu, mám teekanne bylinkový pro děti od 3.měsíce....
dnes jdeme na přehradu si sednout na zahrádku,tak písnu asi až zas večer, tak pěkný a klidný den holky! pak musím přidat bazenový fotečky!

pavlina05
autor
30. črc 2008

ahoj holky!!!

lacher, jé ty se máš s tím bazánem. No my musíme vydržet do víkendu. Pojedeme k tchánovic taky na bazén. Už se těším.
Taky jsem proti čajům. Dítě prý nic takového nepotřebuje do půl roku. Ale!!!! Já už jsem někdy fakt na nervy a zoufalá, že bych ho taky dala, když by se sklidnil a pomohlo to 😉 Takže bu´d v pohodě, nic se neděje a pokud to Míšu sklidní, tak proč ne, Oni ty děti snad ví co potřebují, ne?

mimochodem...my měli taky děsnoiu noc! ☹
Kojím po 4 hod, pak po 3. A Ájula se ve 4 vzbudil a po nakojení se pořád kroutil a hekal a kňučel až do rána ☹ Takže nic moc!
Přes den se hlásí každé 2 hod.
Teď jsem byla s kočárkem, řev přes celé Kohoutky. Už mě zastavili 3 důchodci a patali se mě proč tak pořád křičí? Co jsem jim na to měla říci?
No trápily ho ty hrozný prdy!!! Tak cpo jsem udělala??? Zase jsem jej dala na bříško a on se sklidnil ausnul. Já vím, nemá se to. Ale fakt to zase pomohlo!! Už spí 2 hod!!!
Holky, já chodím ještě n ajednu diskuzi, moc fajn holky, moje dobrý kámošky§ Ale už mám z toho depky! Ony všechny mají holčičky, ony všechny jsou happy a spokojené. Jim děti nepláčou a spí přes noc v 7 týdnech 8 hod!!! Tak mě to vždy tak nakrkne!
Proč to také tak nemáme???
MM říká ať tam nechodím, že ony neví o čem ta mateřská je§ Źe mám být tady s Váma 🙂

Sem se nějak rozkecala. Ájulka spinká v kočárku tady u PC a já ho sleduju bedlivě...

TAk se mějte všechny moc a moc dobře.

PA večer

janula2008
30. črc 2008

Pavli, můžeš si být jistá, že ty děti se mění ze dne na den, takže pokud jim teď cca do 3-4 měs.jsou hodné, nikde není napsaný, že v půl roku z nich nebudou uřvánci...a naopak. Jinak já proti čajíkům nejsem vůbec, my začli dávat hrozně brzo fenyklový na prdíky (stále dokola mamka a tchyně ,,radily" a povolila jsem) dost se po něm malé ulevilo, doporučuju a myslím, že to v horku určitě po troškách neuškodí. Lepší jsou ty v sáčkách než granulové směsy, to každopádně. Teď malé tchyně donesla mrkev ze zahrádky, tak jsem jí včera jednu odšťavnila a smíchala s kojen.vodou, ta pila jak kdyby byla měsíc žízní 😀 .Říkám si, že má v tom i vitamíny a když to není vyhnaný dusičnanama z nějakýho supermarketu, tak proč ne. Teď chrní po obídku a pak jdem na ty uši, ach jo, mám z toho větší hrůzu než ona, která chudinka nic netuší. Stejně už vidím, jak do toho šahá a zítra je vyndáváme, měla jsem se na to vyprdnout...ale už jsem volala Dr.že dojdem tak je mi to blbé 😠 . Jdu si udělat salát, máme tu nějak moc zeleniny, tak papá a pak si zas písneme.

janula2008
30. črc 2008

Pavli a uklidním Tě, ta známá, co říkala něco před porodem o Vaňkovce a latté, tak píše jak jí malá celé noci řve, vůbec nespí, je už taky asi zoufalá...takže jen o hodných holčičkách to není 😉 .

pavlina05
autor
30. črc 2008

JAníku, díky za uklidnění. ne že bych jim to přála, ale...člověk ví své s uplakánkem, že jo 😉
Jani, a ten čajík jsi dávala už když byla Simča malinkatá? Ten fenyklov??
Mě holky na Mk radily ať dávám kmínový odvar. To bude mít podobný účinek. Ale dr. říkala, že čaj ne, ale ona nemá doma uplakánka!!!Tak asi začnu....když už bude nejhůř!

Dnes je snad nějakej extrémní den???Ájulka spí!!! A už hodinu! Stihla jsem udělat buchtu a bábovku, umýt nádobí, poklidit, utřít prach! Boží!!!

JAni, myslím na vás. Jé, to bude náročný s těma naušničkama. To je necháš nastřelit nebo píchat. Držte se!!

pavlina05
autor
30. črc 2008

holky,tak to je o mě/ o nás:
http://www.rodina.cz/clanek4837.htm

janula2008
30. črc 2008

Ahoj Pavli, tak si asi o mě řeknete, že jsem magor, ale já vyměkla a letěla říct Dr., že jí je zatím píchat nenecháme 😀 😀 .(Naštěstí je skvělá a mám ji kousinek). Když jsem si představila jaký byl problém do začátku týdne s hnisajícím očičkem (a vyšlo nás to tak na tři stovky) a teď by měly být hnisající uši, tak jsem si řekla, že když bude sama chtít, tak si je pak nechá nastřelit.Tohle bylo právě píchání 😒 .Takže tak, prořvaný den a noc kvůli bolavým ouškám bych asi nedala 😅 .Pavli, my začli hned nějak od konce prvního (nebo druhýho?už ani nevím)dávat po troškách ten fenyklový čaj, Dr. mi to naopak doporučila a jak píše Monča tak se mi po tom zklidnila a celkem ji to myslím zpětně i na prdíky ulevilo.Ale pokud nechceš dávat tak nedávej, jen se má v těch horkách častějc kojit, i cucat po hoďkách na žízeň.Jinak mi máme problém s kočárkem vyřešen, jak jsem koupila ten Deltim v aukru za pětikilo, tak má vzadu síťové okýnko, stačí ji hodit na bříško, kouká kam jede okýnkem a je naprosto happy, je fakt parádní, pak Vám sem dám foto 😀 😀 .

janula2008
30. črc 2008

Pavli, přečtu jak budu mít chvilinku, teď píšu a dsržím ji v druhé ruce 😀 ,zatím papa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru