Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
22. čer 2009

u nás byli potničky uprosřed s bílým, no jaký malý jebáček...

pavlina05
autor
23. čer 2009

Ahoj holky!
Tak já dnes vnoci myslela, že nedožiju rána...katastrofa!!! Myslela jsem, že pojedeme na pohotovost jaké jsem měla křeče ☹ ☹ ☹ Hrůza!!!! no tak uvidím dnes......ach jo!!!

Moni, jasně že není kam spěchat, však kluci chodit budou 😉 Já jen, že jsi psala, že Míša běhal za Sunny. A on asi lozil, že? 🙂

Zuzi, tak co ty pupínky a noc???

zuzanka26
23. čer 2009

Ahoj,
co se dělo Pavli? jaké křeče?

Já jsem byla u doktorky znova, tak prý je to opravdu nějaký virový onemocnění, ale na tu šestou nemoc se jí to pořád nezdálo. No udělala jí výtěr z krku a v pátek budou výsledky. Nemáme chodit mezi děti. Já jen trnu aby to třeba nebyly zarděnky, když proti tomu nemá ještě očkování nebo spála ☹

pavlina05
autor
23. čer 2009

Zuzi, mám asi střevní chřipku, ale brutální ☹

Zuzi, dala vám aspoń ten Fenistil kapky? To Sárinku sklidní 😉 od svědění 😉

lacherka
23. čer 2009

Pavli ty jo! tak snad bude líp...
no jasně, že lozil🙂 ale u něho je to lození jak běhání, je strašně rychlej a ještě u toho tak nějak poskakuje a ječí, křičí....no poděs

Přemýšlím co budu dneska dělat, nechce se mi být celý den doma, tak asi pojedu mrknout odpo za holkama do práce, už jsem tam dlouho nebyla

zuzanka26
23. čer 2009

Jo aha PAvli no tak to je něco! CHudáčku, tak to jsi na rohlíkách viď?

Ne, žádný kapky nemáme, ale mě připadá, že jí to nesvědí, aspoň chová se normálně, nic si neškrábě, nebrečí a dokonce dobře spala ( narozdíl ode mě) 😖

pavlina05
autor
23. čer 2009

Lach, škoda, kdyby mě nebylo tak bídně....tak bychom dojeli. Dnes raději nevylezu nikam. Snad bude líp. MM mi zase koupil 10 rohlíků, tak mám navaříno 😅

Zuzi, to je mazec...když se nemůžu starat jen o sebe a ležet kdy se mi zamane.
Tak sláva, že nemá Sárinka bolístku 😵

zuzanka26
23. čer 2009

🙂 holky kdy vám začali děti lézt?
Sárinka pořád éruje zadkem, ale už asi pžes měsíc a dopředu jí to nejde

lacherka
23. čer 2009

Zuzi já ani nevím, ale Míša lezl dost brzo myslím tak 6-7měsíc? ted už fakt nemám přehled, ale lezl brzo, protože pořád lozil za psem, tak ho to lákalo

Pavli tak až tak šetříš na ty Nexty jo??🙂 jen o rohlíkách...Jo Pavli to je právě to, jak jsi nemocná, lehla bys, spala, byla v klidu a prostě nemůžeš, musíš pořád fungovat. No škoda, že nemáte poblíž babičku, aby aspon pohlídala.
Jinak s tím Nextem, já zas určitě něco poberu, Míša pomalu ze všeho vyrustá tak v tom srpnu bych zase něco objednala na podzim a zimu, takže se mnou můžeš počítat

No škoda Pavli, mohli jsme si udělat dejchánek, no tak jindy, jestli to léto má stát za prd, tak se můžem navštěvovat pořád🙂

zuzanka26
23. čer 2009

tak jsem teď Sárinku přebalovala a kromě nohou to má už všude ☹ za jak dlouho to zmizí? 😔

pavlina05
autor
23. čer 2009

Zuzi přesně 6.2. 🙂 takže u nás kolem 8 měsíce

Moni, jo, až tak šetřím 😀 , a taky shazuju kilča 😝 😝 😝
Moni, já na podzim a zimu nemám vůbec nic, takže já musím šetřit abych pak objednala kamion 😀 Asi i zimní bundu!!!!
To beru 😉

Zuzi do 4 dnů 😉 (u nás to tak bylo)

pavlina05
autor
23. čer 2009

...tak jsem si zase dala s Ájou odpolední spaní....

jana.sun
23. čer 2009

ahojky,

tak Pavli, drž se, at je brzo líp. střevní chřipka a ještě se starat o malýho, to musí být fakt záhul ☹ ☹ ☹

Zuzi, my ještě stále nelezem 😀 😀 😀 ale už jsme začali konečně "kolínkovat" - uvidíme, co nám zítra řeknou na rehabce, jsme ted docela zanedbávali Vojtovku 😅 😅 😅 😔

Lach, jj, pejsek musí být dobré lákadlo na lezení 😉

zítra nám dojede návštěva, asi až do pátku, tak nevím, jak se sem dostanu, tak se holky mějte mooooc hezky 🙂

betina
23. čer 2009

Pavli,

budiž ti útěchou, že ts třevní chřipka přechází brzy. já ji měla před tím měsíce, 39 teploty a šlo to vrchem, spodem a za dva dny klid, nebylo to ještě v pohodě, ale dalo se to. ten první den musel zůstat doma MM, nebyla jsem schopná se postarat o sebe ☹

Verunka má zase mamánka, nesne ☹ se nikoho a furt se chce nosti a plazí se po mně a jsem z toho KO. hlavně ty noci... 😠 5-6x vstávání ach jo, to je rarach 😀

Moni, u nás se taky leze za psem a někdy ho proklínám, jak furt po něm musím uklíze a venčit apod.., ale na druhou stranu je to miláček a hlavně Verunka je z něj celá poprděná.

Zuzi, tak at jste z toho brzo venku 😖

motylek
23. čer 2009

Pavlííí, my taky začli lézt 6.2. 😀 😀 😀 😀

Jinak nechodíme, ani krok, jen za ruku už obstojně.

Ještě se u nás nespí, každej večer chodí cca o půl 11, jsem ko 🙄 🙄 🙄 🙄

Tak zas valím hlídat 😠

pavlina05
autor
23. čer 2009

Ahoj holky!!! 🙂

Bet, ráda tě tady vidím. My máme doma mamánka také 🙂 Teda už je to lepší, ale od toho 6 m do 9 m to byl mazel úděsnej. Tchánovci už si mysleli, že jinej nebude. Ale vyrostl z toho a je to raubíř a divoch. Kdekoliv vidí děti tak se k nim vrhá. (no měla bych začít hojně navštěvovat cvíča a plavča)

bet, je to hnus ta viroza....už mě ty rohlíky lezou ušima

Moty 😀 jj, kdo ví kdy se rozejdou. No je to jedno....vlastně není, pak budeme žadonit, aby ještě lozili, neb pak už je neuhlídáme vůbec 🙂

U nás je to teď celkem ok, spát se chodí kolem 19:30, první probuzení 0:00, to uklidní MM , pak kolem 1:00 to kojím, pak se spí u nás v posteli a pak koj tak kolem 4:00 a pak je ráno.Takže určo lepší než mých 5 koj za noc
😝

Klidnou noc všem 😵

zuzanka26
24. čer 2009

Ahoj holky,
tak u nás je to už lepší, vyrážka je už míň viditelná, tak snad dobrý.
Teď spinká.
U nás teď zase krmení 2x v noci, jednou po půlnoci a jednou kolem 4, ale spinká do 7! Takže pro mě je to snad lepší. 🙂

Dneska je tak hnusně, leje jak z konve, tak asi budu dnes jen vařit 😉 ale neva, to mě baví. 🙂

teď mě chválila moje babička ( 81 let), jak prý se malý věnuju, protože už hodně brebentí, tak se tady dmu pýchou 😀
máme nový slabiky- vavava, jinak pořád dědě dada tete teta apod.

pavlina05
autor
24. čer 2009

Ahoj holky 🙂

Zuzi, super zprávičky 😵 od Vás. Teda až na to počasí 😝 ...tady zatím neprší....
jsi určitě skvělá máma 😉

U nás celkem ok, i já jsem už ok. Ale rohlíky zatím baštím dál. No shubla jsem 3 kg tím s.....m 😕

pavlina05
autor
24. čer 2009

...tak už prší 😠
Co budeš Zuzi vařit?
Já sobě rohlíky 😅 a Ájovi rajskou.

zuzanka26
24. čer 2009

🙂 dneska jak to vidím podle toho co mám v ledničce, tak jedině sekanou a bramborovou kaši

pavlina05
autor
24. čer 2009

mňam 🙂 , bych taky brala.....

pavlina05
autor
24. čer 2009

TAk mám rajskou. Ája stále spí 😅

jana.sun
24. čer 2009

ahoooj, cu taky rajskou - mnam mnam mnam!!! 🙂
si můžu uvařit, že??? a nebo si trhnout nohou 😀

Jsem se dneska vážila 😨 😨 😨 a zjistla jsem hroznou věc - tedy kolik vážím!!! 😝 😝 😝 že já blbec na tu váhu vlezla 😠 😠 😠 bych taky potřebovala udělat průvan ve střevech, asi - ale aby se ty kila pak nevrátily 😔 😔 😔

Zuzi, fajn, že je malé líp, zítra už to vůbec vidět nebude. 😉

pavli, rohlíkům zdar!!! 😵

já měla dneska u tety meruňkový knedlíky - mnam mnam a ted budu vařit francouzské brambory, za chvíli mají dojet švagrovci, tak se na to du vrhnout 😉

Beti, vždyt Verunka a pejsek jsou táááková zlatíčkaaaa 🙂
Maty dnes u tety taky oňuchával pejska a evidentně se mu moc líbil - ale pesa ho chtěla olizovat a to jsem teda nedovolila
jak je to u vás, co máte pejsky - oblizují prckům obličej??? 🤐

pavlina05
autor
24. čer 2009

Jani, přijeď, dostaneš bacila na střívka 😀
No já bych raději měla pár kilek navíc než to co jsem zažila na vécku 😝

Jani, jídla samý lepší, mňááááááám. Chci taky!!!! Ale rohlíky to ještě dnes jistí.......

zuzanka26
24. čer 2009

tak já nakonec udělala jahodovou bublaninu!
Sekanou dělám až teď , já si dala preventivně o bědu jen rýži s vařenou mrkví, protože jsem měla nějaký střevní prblémy- Pavli že tys mi to sem poslala!!!! 😉 ALe pak jsem si dala Smectu a je klid, tak snad to nic nebylo. 😖

pavlina05
autor
24. čer 2009

Zuzi, neposlala...to chtěla Janča, ne? 😕

motylek
24. čer 2009

Jani, olizuje obličej, dokonce se perou i o jídlo - křupky, piškoty atd. Už to neprožívám, malej je ok, aspoň bude mít silnou imunitu 😀 😀 😀 .

lacherka
24. čer 2009

Beti taky pesana někdy proklínám🙂 fakt binčus z něho pořád, pořád chlupy, ten ještě hárá, takže všude utírám krvavý kapky jako děs, lítá si ven a dovnitř. Prohlížela jsem si na mmb ty krásny bytečky, co tam davají fotky a fakt nechápu, byty jak z časopisu, vše sladěné, žádný krámy, nic odloženýho, krásně čito....to není snad normální!! jako tak to u nás nikdy vypadat nebude.
Ale na druhou stranu je mi psa líto, protože už na ni nemám čas jak dřív, jako ani si nevzpomenu se s ní pomazlit a jsem radši když je venku a mám klid, protože se pořád plete pod nohy, sedím u počítače ona pod židlí na papučích, sedím u tv a ona zase podemnou, a já pořád někde lítám, tak mi akorát zavazí...no dřív to byl můj miláček...no ted je chudáček odstrčená

Holky včera v mhd něco! Jela jsem z města a nastoupila jsem do tramvaje jako druhý kočárek-dvoje golky, pak k nám ještě jedna paní a potom na další zastávce ještě jedna, ta měla takové uplně ty nejmenší golfky, co bývaly dřív a řidička začala hlásit at si vystoupí ta paní s kočárkem co nastoupila, a ona jakože proč? že se tam v pohodě vejdem, 4malý kočárky, ale ještě bylo místo a řidička trvala na svém, pak došla až do zadu, že at si paní vystoupí, že už je 4. a jsou tady napsaný 2kočárky a nebo na ni zavolá policii, paní že ne, že nechápe proč má vystupovat, tak řidička, že nepojede dokud ona nevystoupí, pak to tam začala hlasit i cestujícím a paní teda, že kočárek složí a že tu malou vezme do náruče a v tom případě nemá kočárek a řidička zase že ji odmítá veztů...no nakonec vystoupila, ale komedie! Měla jsem chut se paní zastat,ale řaději jsem držela......protože kočárky jsme tam byly 3, tak abych taky nešupajdily pěšky...no a paní pak s kočárkem na tu řidičku, že je vystresovaná atd....jako fakt nechápu, místa tam bylo, nikomu jsme nezavazely,ale prostě problém!!!

A potom jedu busem do Žebětína a jedem opět 4kočárky🙂 a to já golky, 2 sportáky a dokonce i hlubokej, vešli jsme se tak tak, do prostředních dveří už skoro nikdo nenastoupil, ale řidič v klidu, nic neřešil....

My dnes lítali po obchodácích baumarktech a sháněli zabradlí na terasu, tak zítra budem montovat a natírat, pak jsem koupila rolety, tapetu a ještě kytinky....

pavlina05
autor
25. čer 2009

Ahoj holky!!!

TAk uf, už je mi dobře 🙂 Od rána vařím a uklízím a odpo razím někam ven.

Moni, teda to je mazec co se dějě v MHD. Já teda nevím co bych dělala...ale já bych asi vystoupila...Zase chápu tu řidičku, že ona má nějaký nařízení - jako bezpečnost...a kdyby se někomu něco stalo, tak ona za to nese zodpovědnost! a 4 kočárky je teda dost!Ikdyž jen golfky... já jsem v tomto asi striktní 😅

Takže vylepšujete baráček? a co ten míšův pokojíček?

Holky, tak máme 3 zuby 🙂 První jednička hore 🙂

jana.sun
25. čer 2009

ahojky,

Pavli, gratulace k dalšímu zoubku - vám ted rostou jak houby po dešti 😀
je fajn, že už je ti dobře a bacily si tam pěkně nechej, jo 😉 žádný necu!!!

já nevím, co dnes vařit - ach jo. švagrovci jsou na výletě, přijedou večer, včera ani pořádně nejedli, měli svoje jídlo, tak nevím, jak dnes. asi udělám hovězí na houbách, to se může jíst víc dní, kdyby si nedali 😉

s těma pejskama je to asi jiný, když s ním to dítko vyrůstá - ale přeci jen, když k tetě přijdem na návštěvu jednou za 2 měsíce, tak nevím s tím olizováním. je mi to trochu "proti srsti" - je to asi tím, že sami psa nemáme 😔

Moni, teda já jezdím MHD co chvila a vždy když nás je víc kočárků, tak to nikdo neřeší, když se vlezeme. Dokonce se mi ze začátku často stávalo, že jsem s kočíkem nastoupila do špatných dveří - u těch starších typů trolejbusů je to jinde než u těch nových, tak jsem byla zmatená - a ani to řidiči neřešili. ale je fakt, že asi mají nějaké předpisy a paní řidička patrně už měla nějaký škraloup, tak si to případně nechtěla pos... ještě víc 😵
mě včera nas..., že jsem si nechala ujet 3 trolejáky, páč podle řádu měl jet za 10min nízkopodlažák a ho..., ho... jel zas normální - to jsem mohla jet rovnou tím prvním - šmejdi jedni!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru