Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
1. črc 2009

Moty, v Loučkách máte chatu nebo je tam koupák?¨

Moty, ráno pečivo nebo jogurtík, kolem 10 hod koj. před spaním, v poledne obídek, 14:00 koj před vychzkou, 16:00 sváča - pečivo a ovoce, večer 19-20:00 kaše a koj. Vnoci cca 2 x koj.

Moty, tak aspoň že spí vnoci 😉 A spí v postýlce která je přiražená k vaší posteli?

Lach, mě napadá fakt nějakej ten koupák. Bude děsný vedro!! NA Mraveništi jsou sice slunečníky, ale u stolků, kde sedí rodiče. Děcka budou chtít lozit všude, hlavně na slunko. A Ája už byl v to pondělí pěkně spařenej 😝

O nočník ani nezakopneme...já se přiznám, zkoušela jsem to 1 x a nic. Jezdil s ním jako s autem brm brm...nechápe, že se na tom sedí, natož pak dělá aaaa.

Pití také u nás nic moc 😖 Ale jelikož kojím, on si docela cucá, tak to moc neřeším. Nejvíc mi pije s kouz. hrnečku od Aventu cca 50 ml 😅 a také s koj. flašky z DM.
Ale je pravda, že když je vedro, tak si sám řekne. No řekne, když mu dám hrneček, tak neodmítne 😀

holky, kdo by teda někam jel??

Monči, mě napadlo, že pokud by nikdo z holek nejel...tak my bychom mohli dojet za váma na zahrádku...?? Máte bazének??? nebo pak ještě riviéra...???

pavlina05
autor
1. črc 2009

Mě to také vyhovuje 😉 Ája mi bude spát (doufám od 14:30 do 15.30 😅 ).....
Zatím máme čas, tak to promyslete.....

lacherka
1. črc 2009

Pavli klido můžem k nám., pokud nevadí. že je to tady trochu rozkopaný, a trošku bordýlek..., ale bazenek máme a travy je tady taky trocha, tak to by se nějak zvládlo mne je to teda jedno...

pavlina05
autor
1. črc 2009

Moni, nechtěla jsem se vtírat 😀 😅 , ale holky asi nepojedou žádná...Moty..???asi do Louček. Takže jsme jen my 2. TAk buď někam ven, nebo u vás??? Ty aspoń nikam nemusíš jezdit 😉 (teda pokud ti už z domu nehrabe 😅 ) A my Vás rádi zase navštívíme 😎
Mě by se to celkem líbilo, co?
nebo Rivec...?? Já to mám vzdálenostně stejně.

pavlina05
autor
1. črc 2009

...kluci se chvíli budou čabrat...a my poklábosíme 😎
Počkáme co Moty......a pak rozhodnem, ju? V kolik bude míša spát odpo?

pavlina05
autor
1. črc 2009

A k Vám jede ta 52? Kde bycj jako měla vystoupit, kdyby jsme tedy jeli za vámi?

lacherka
1. črc 2009

Pavli jo prosimtě vtěrko jedno🙂 vždyt mně je to uplně jedno, hlavně že tady nebudu sama, to už mě tady nebaví...
jo a co beti???? asi není na příjmu
Pavli k nám jede ta 52 a vystoupíš na zastávce Drdy, přejdeš na druhou stranu, a pak už to poznáš

pavlina05
autor
1. črc 2009

Takže vtěrka by dorazila s mrňavým vtěrkounkem 😀 😀 😀
Kouknu na Bet do té jejich diskuze.

Monči, co mám dovést? Půjdu něco koupit 😉

pavlina05
autor
1. črc 2009

Bet tady byla naposledy včera večer. TAk nevím 😖

lacherka
1. črc 2009

Pavli nic nevoz! mám na mrazáku nějakou zmrzku, kafčo mám taky, nějakou sladký taky....nebude nám chybět nic🙂
jen nemáš doma nějakou starou deku na travu? já tady nic moc nemám, jen nový deky a ty se mi nechcou dávat na zem, tak kdybys fakt měla nějakou co můžeš hodit na travu...nebo tam dam ručník, ale ten je zas malý

pavlina05
autor
1. črc 2009

Lach, dovezu něco 😉 i tu deku 😉

Moty?????

Zatím Ája vyspává, pak se najíme jedeme 🙂 TAk kolem té 14 hod bychom tam mohli být 😉

lacherka
1. črc 2009

ok, jdu hledat bazének, už nás se ještě spí, asi od 10hod

pavlina05
autor
1. črc 2009

Moni, tak my už máme po jídle. Jdeme se balit. Koukala jsem na spoj, asi stihneme 13:47. A to jede přes celý Žebětín, že? TAk si pojezdíme. Pa pa , těšíme se. Ahooooooj!!!!

pavlina05
autor
1. črc 2009

Moty co vy?

jana.sun
1. črc 2009

holky, moc si to spolu užijte a doufám, že bude nějaký ten srazík příští týden na tom mraveništi 😉

my jsme ted teprve doobědvali, máme to dnes nějaký posunutý 😅 😅 😅 Maty ráno vstával až po deváté (pár nočních buzení na dudlík - ale v poho), dostal 230 ml mlíka, hrál si a pak šel před 12.tou spát a vzbudil se až ve čtvrt na tři 😕 😅

trochu jsem blbě odhadla tu oslavu mm 35.nar. - on má dnes odpolední, takže byl doma ráno - takže chlebíčky a "obídek" budou večer - po 23.h 🤐 🤐 🤐 no jo, když jsem se nezeptala dopředu a automaticky počítala s tím, že když má PO i ÚT ranní, tak bude mít i ve ST 😝 😲

tady to vypadá, že se snad schyluje k dešti 😕 😕 😕 snad to nějak přejde, chci jít za chvíli s Matym ven a taky koupit ještě nějaké ty ingredience na chlebíčky 😉

motylek
1. črc 2009

Ahojky,

Pavlííí, Moni, já nakonec vystřelila jak hladová čára. MM zavelel, že jede, tak jsme museli mazat. Na bazén bych s váma nešla, ale k Monče klíďo. Tak přístě, uděláme bazénovou party 😉 😉 😉 .

V loučkách je chalupa, bazén jen nafukovací 😅 😅 😅 . No dojeli jsme, nafoukla jsem bazén, napustila a zatáhlo se 😀 😀 😀 . Tak jsem aspoň jela se sousedkou (má měs. holčičku a v listopadu čeká druhý 😝 😝 😝 ) na zmrzlinu a na prochajdu, tak jsem si splkla, nebyla jsem zase sama doma. Bylo zataženo, trochu se ochladilo, nepršelo, takže na prochajdu ideál. Pak jsem jeli do kauflandu něco pokoupit, teď dělám brambory na kaši, psovi vařím kuře 😉 , jakub je celej od blata, tak musí do vany, a pak asi padnu a zdechnu 😝 😝 😝 😝 .

Jinak novinka, u nás se dneska udělali dva kroky 😀 😀 😀 😀 .

motylek
1. črc 2009

16 měsíční holčičku - neměla jsem zapnutej numlock 😖 😖 😖 - kdyby měla měsíční to by mě zajímalo, jak by do listopadu stihla druhý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lacherka
1. črc 2009

Moty já si říkala🙂 jak to udělala???
Tak dneska to bylo parádní! Pavli co ještě koupete? Kluci dováděli , lítali po terase a pak dovnitř. Hráli si s autama, pak krásně usnuli a my jsem v klidu splkli.
U nás se ještě nespí, to jsem myslela, že Míša bude utahanej a ono nic! Dovádí pořád.
Moty to jste dobří, sakriš to Míša bude poslední chodící už i Alešek bude brzy chodit podle toho co jsem dneska viděla, no jo pro Míšu jsou rychlý kolena...
To jste měli vidět děti k večeru, oba dopatlaní a špinaví, no rovnou do pračky🙂 Na příští týden se zas určitě domluvíme, akorát na ut už mám předběžně domluvenou kamošku, tak to nemůžu...

pavlina05
autor
1. črc 2009

Ahoj! Už jsem tu 😀 😀 😀

Moty, já jsem si říkala jak by to usexíkovali 😀 😀 😀
TAkže i vy prima den 😉
No my Božskej!!!!!!! Parádna!!
Moni a Míšo, díky moc!! Fakt supráckej den 😵 😵 😵 😵
musím přiznat, že mám dost kámošek,...ale dnes to byl jeden z nejlepší dnů 😵 😵 😵 😵
JJ, klučiska byli skvělí!!! A chudáček Sunny.

Příště musíme zase vyrazit!!! A ostatní taky!!!!
Se na všechny těším.

no Moni, ani Ája nebyl utahanej....ale já ho pevně objala a usnul 20:31 😀

Moty, gratec k těm krokům 😉
Lach, no a že nechodí.....počkej jak ti to pak nandá až začne 😅

lacherka
1. črc 2009

taky si říkám, že to pak bude stát za to🙂
Tak to mě Pavli těší, že se Vám tady líbílo, ještě doladit ten venek a příště můžou řádit tam a s bazenkem

ty jsi rychlá s fotkama, hned jdu mrknout, já je ještě nemám stáhlý☹

lacherka
1. črc 2009

fotky srandovní🙂 děcka daly do ohrady a sami si dali kafíčko🙂

jana.sun
1. črc 2009

ahojky - no co to je???? jen tři fotečky z dneška a ještě k tomu v ohrádce??? Teda holky kecalky!!!!!! 😠 😠 😠 😀 😀 😀
je fajn, že jste si to užily 😉
Moty, gratulace ke krůčkům 🙂

pa pa, dobrou noc všem 🙂

pavlina05
autor
1. črc 2009

Jani, Monča fotila s meruňkama 🙂 , tak jsem zvědavá. Já se snažila aby vydrželi chvíli postát. Ale my 2 tam nejsme 😎

lacherka
1. črc 2009

já mám fotek víc🙂) tak nějaký ten den strpení a dám je sem taky🙂 mam s merunkama a jak se vozí na autech a taky v ohrádce

pavlina05
autor
1. črc 2009

😉 dobrou

jana.sun
2. črc 2009

ahooooooooooj

nemůžu usnout!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😝 😝 😝 😝

no to je dobře, že máte víc fotek, jsem se už chtěla leknout!!!! 😀 😀 😀

asi jdu počítat ovečky............. 🙄 🙄 🙄 🙄

pavlina05
autor
2. črc 2009

Ahoj!
JAni 😕 😕 😕 co to je za čas? To jsi vážně nespala???? No u nás noc na h....!!! Ája řádil, pořád nemohl najít polohu, skákal mi po hlavě....byla jsem pěkně vytočená!!!

Dnes zase teplo, teda zatím 😅

Na př. týden se raději domluvme už teď 😉

jana.sun
2. črc 2009

ahoj

Pavli, jj - vůbec se mi nechtělo spát - nechápu to 😕 😕 😕 asi nějaké erupce na slunku, nebo co??? Maty sebou v postýlce taky dost házel a pořad někam ve spaní popolézal 🙄 takže fakt asi nějaká divná noc 😔

prý mají být do úterka tropy 😵

příští týden, krom pondělí, je nám to zatím jedno 😉 ale nejlepší by byl pátek, to máme ve 12:30 rahabku na Obilnáku, takže to máme kousek na Mendlák a šalinu jedničku 😉

lacherka
2. črc 2009

mně by se taky nejlíp hodil pátek

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru