Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
8. črc 2009

Zuzi, vstávám teď 2 x. Poprvé na kojení a pak spí u nás. Po druhé už jen vystrčím prso. 😎
Já myslím, že dokud je budeme kojit, tak se budou budit 😒

zuzanka26
8. črc 2009

kdyby to bylo tím, tak už přestanu kojit.

ale aspoň se vám to upravilo a není to každý dvě hodiny viď? 😉

no já už to taky neřeším... 😖 😝

pavlina05
autor
8. črc 2009

Zuzi, jj, ale na úkor spaní společně!!!
Ale já to neřeším, jsem teď spoky a kojení mě baví. Jen tak kojit nepřestanu 😵

Ten odkaz nešel, co? TAk znova...

http://www.youtube.com/my_videos

pavlina05
autor
8. črc 2009

Holky, tak jsme přišli z vycházky domů, já vybalovala nákup, nechala jsem na zemi Gervais a takhle to dopadlo:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ajiskova_letni_d...

maykad
8. črc 2009

DOTAZNÍK PRO MAMINKY 😕

Milé maminky,
obracím se na vás s prosbou o pomoc při vyplnění dotazníku pro mou diplomovou práci.která se zabývá prožíváním těhotenství a obobí po porodu. Moc mi tím pomůžete. Dotazník najdete na stránkách http://dotaznikmatky.webnode.cz/ , který můžete následně odeslat na uvedenou mailovou adresu. V pravém horním rohu je uvedena také anketa, za jejiž odpvězení budu také ráda. Děkuji za váš čas a ochotu při vyplnění dotazníku. Majka D. 😉

zuzanka26
8. črc 2009

u nás zase pláč, asi se slát nebude 😖

jana.sun
8. črc 2009

pavli, super to gervais 😀 😀 😀 viedo mi furt nejde - asi to po mně chce zaregistrovat se - tož to asi nechám na jindy, dnes mě bolí škopek, chjjoooooooooooo ☹

Maykad - nějak ten dotazník nejede 😕

lacherka
8. črc 2009

Pavli no to je pěkné!! jak u nás doma🙂 víš jak jsem minule měla rozbitý ten kompot po celé zemi...
My dneska byli v Kuřimi od rána a vratily jsem se až před 8 večer...prošly jsem pizzerku, cukrárnu, a pak ještě do jedné restauračky na polívku, potkaly jsem tam další 2 kamošky, tak jsem měli babinec...no dobré to bylo a zítra jdeme zase do zoo🙂 no super prázdniny pořád se něco děje

janula2008
8. črc 2009

Ahoj holky, tak my v ten pátek bohužel nedorazíme, Luky nechce jet zas po dnešku do práce autem a máti bude celý den v práci,takže nevím, co by jsme od brzkého rána u našich dělali a nebo jak by jsme se dopravily ze Židel samotné, zvlášť v tomto nevyzpytatelným počasí 🙄 .Dneska jsme byly s malou u zubáka, ani moc nebulela a všechny zoubky má v pořádku, nakonec máme prý 16 takže nás 4 ještě čekaj 😖 ona si taky do té pusy nedá ode mě kouknout, těžko odhadovat 😅 Jinak jsem po dnešku mírně řečeno rozladěná,ale to je na dlouhé povídání,tak jen zkráceně ☹ .Mamka dnes malou od půl 11 do cca 15h. hlídala, byla jsem u kadeřnice a potřebovala si pozařizovat věci ve městě a co vím od segry, tak Simča od půl 12 přes hodinu a třičtvrtě spala, ale i přesto jsem si poslechla řeči typu: jak je hrozně divoká, co jsme si to udělali, že by utahala i armadu apod.(asi během té chvilky, co byla vzhůru 😠 ) Tak mi to teď nějak příjde zpětně líto ☹ hlídaj sotva pár hodin z týdne, někdy i ze dvou a ještě mají takové kecy 😒 potkávám tu spoustu babiček co jsou s děckama po hřišti každý den a i když vím, že Simča je fakt divoká,zatím těžko vychovatelná (snad každé mé slůvko NE provází vzteklé výlevy 🙄) a blbě uhlídatelná, tohle si mohla odpustit,protože ji asi nedošlo, že zatímco oni hlídají zřídka, já to tak mám denně 😠 tak jsem si vylila srdíčko 😀

janula2008
8. črc 2009

Jo a pomlčím o tom, že jsem došla a byla totálně posr.ná (Simča 😅 ) a měla prázdnou flašku s pitím. To mě vytočilo na max., jsou tam na ni dvě i se segrou a ani jedna nemá čas jí ten čaj uvařit 😠 😠 😠 😠

janula2008
8. črc 2009

To máte prima Moni, v tomto mi to Brno tady trošku chybí 😉 ale s cestování k zubajdě mhd jsem zas na dlouho po dnešku vyléčená 😅 jo a budou mi trhat osmičku 😒

janula2008
8. črc 2009

Žervé super 😀 někdy Vám sem vyfotím Picasso výtvor naší Simonky v obyváku na stěně, jako bonus přidám i dětský pokojíček a předsíň 😀 😀

lacherka
8. črc 2009

Jani já jdu na osmičky v září, ale ještě si musím zajet pro žadanku na rentgen a pak do dětské nem na rentgen, což je pro mě celkem daleko, tak se mi hrozne chce☹

Jani, no jo někdy to chce se někomu svěřit...no já nevím, já toto neznám, moje mamka je z Miše uplně paf, ta by přijela i o pulnoci aby ho mohla hlídat, to u nás si spíš já stěžuji, že Míša je divoch a oni mně na to řeknou, že je to lepší, než aby byl nějaká knedla v koutku, že tak vidím, že je aspon zdravý a nikdo si z toho nic nedělá..
No asi maminka nemá babičkovské pudy, nebo nevím....nebo to třeba tak nemyslela, záleží jak ti to řekla, jestli to myslela zle a dává ti to jakoby za vinu, nebo jestli to jen prohodila jen tak

janula2008
8. črc 2009

Moni, určitě to nemyslela zle, je jinak super a hodně nám se vším pomáhají,ale ty řeči si prostě mohla odpustit, zvlášť když ví, že stejné kecy mi omýlá při každé návštěvě u nich i můj otec a Simču neustále sekýruje, nedokáže pochopit,že rok a půl leté dítě (ani ne) ho ještě na slovo neposlechne 🙄 🙄 ach jo, jsme to rodina 😀

lacherka
8. črc 2009

Jani, no jo všude je něco....tak to ber jedním uchem dovnitř druhým ven🙂

pavlina05
autor
8. črc 2009

JAni 😢

Moni, nabitej program 😀
Jsem asi pako, nevím jakej odkaz na ty videa ☹

janula2008
8. črc 2009

Jasný 🙂) Co nadělám,ale víš co, zamrzí to, když si čte u holek nebo slyší u kamarádek, že si jedou bez stejně starých dětí někam na víkend odpočnout jen s manželem nebo chodí do různých kurzů a babičky bez problému pohlídaj (mám kolem sebe takovách spousta 😔 ) a naše báby mají po čtyřech hodinách i se spaním takové kydy... 😀 😀 V srpnu budeme zas hlídat našim barák a kočku tak dojedete aspoň některé s dětma na zahradu a bazének ju? Uděláme si piknik 🙂

betina
8. črc 2009

jani,

jen reaguju na to, že čloběka to zamrzí, vím, o čem mluvíš. když to člověk vidí u ostatních, že ty babičky pohlídají a navíc ty máš babičku ve stejným městě, ty moje se můžou vymlouvat, že jsou 100km daleko, ale....s příchodem Verunky se u mě změnilo dost, však víš, je taky hyper a pořádnej kousek, jenže moje mamka ta si žije svůj život a za mallou se ani nehrne (vidí ji taik 1x za měsíc) a pořád slýchám to stejný jak ty...po kom to dítě je, tohle se nedá vydržet apod...mýho otce verunka baví tak 2-3 hodky a to si s ní ani nehraje. naopak moje tchyně je z verunky poprděná a Verunka zh ní, jenže...nikdo nám není ochoten ji hlídat, abysme si s milanem aspon na 2 hodky někam zašli a že bysme to kurna potřebovali (nemáme ted nejštatsnější období) a nikdo za náma nedojede. musím já vše nabalit, nachystat a dojet a pak znovu vyprat atd..atd...
Jani, jen to chápu a vím, jak to zamrzí, ale asi tím, že jsme mamky se náš pohled na věc dost změnil a ten jejich zůstal stejný a taky možná jejich řečma se snaží zastínit svou nejistotu z toho, že si s holkama neví rady 😠

každopádně my to zvládáme, někdy líp a někdy hůř a to je hlavní. třeba se to jendou změní a nebo jim to budeme schopný říct, že tohle se nás dotýká.

zuzanka26
9. črc 2009

holky zkušené matky poraďte!!

Sárinka najednou začíná odmítat UM, který jí občas dávám místo kojení. Dřív vypila večer 250 ml mlíka a občas jsem jí ho dala přes den třeba s banánem apod. A najednou začala, že večer vypila jen půlku, tak jsem myslela že nemá hlad, včera jen 30 ml a dnes zavírá pusinku, když jí to dám do pusy. Večer vypila 200 ml naředěné kaše. Co to je? nic jsem nezměnila, pořád dělám to samý mlíko a najednou tohle.

motylek
9. črc 2009

Zuzi, neboj, nenuť jí to, zase se to srovná. Např. my už mlíko nepijeme vůbec, prostě ho nechce, a odmítat ho začal hodně brzo, taky kolem toho 7. měsíce. Za chvilku ji můžeš dávat jogurt- myslím, že od ukončeného 8.měs. Já už dávala, bílou activii.

Neboj kdyby jí chybělo, tak si vezme.

zuzanka26
9. črc 2009

Moty díky, já nevím no, zatím jí kojím, tak je to jedno, ale kdybych nekojila, tak teda nevím, co by pila 😖

motylek
9. črc 2009

Musela bys to zakamflovat jinak, např. trochu mlíka do jídla - oběd, mě jednou jakub jedl 2x denně kaši, aby měl mlíko. Nebo mlíko s piškotama, zkusit koupit jiný mlíčko, třeba ochucený, ale u nás to nezabralo, odmítal všechny a že jich bylo, co jsme zkusili. Jinak pokud kojíš, tak si nedělej hlavu, co potřebuje si vytáhne z tebe. Potřeba mlíka se s věkem snižuje. V roce stačí půl litru, ale počítá se do toho jogurt, pudink, atd. prostě všechno mléčné.

pavlina05
autor
9. črc 2009

Ahoj holky!!!

TAk jsem si nechtěla stěžovat, ale i já si přidám do mlýna....naši i tchánovci bydlí cca 50-70 km daleko. TAdy v Brně nemáme nikoho. TAže za 13 měsíců jsem se od aleše nehla ani na krok. 2x pohlídal MM. jinak pořád vařím, peru a uklízím. nikdo mi nepřijel pomoct ani v období šestinedělí.
nAši oba chodí do práce, takže nemají čas. ale pokud k nim jedeme, tak se Ájikovi dost věnují. já nemusím ani vařit a ani ho vozit v kočáře, naši mi dost pomohou.
Ale u tchánovců...no comment! Ája je jejich 4 té vnouče, takže ti už jsou nabaženi....a nani se moc nesnaží 😢 spíš slýchávám samo kritiku, jako proč jej krmím tak malou lžičkou, proč už nespí vnoci vkuse, proč to dělám tak a ne tak jak švagrová....No když jedu od nich, tak mám po náladě, zhnusenou mateřskou a řvocího Áju. Prej furt řve, je to rozmazlenec......no prostě užívám si svý ☹

Zuzi a Moty zdravím 😵

Jinak opět dřu 😅 peru, vařím...a pořád dokola. A to mám doce klidné dítko 😎

Tak zítra holky kolem 14-15 hod u Mravenců? 😀

motylek
9. črc 2009

Ahoj pavlííí,

jak se tam jede na to mraveniště??? Jedničkou na jakou zastávku - přístaviště???? A kde to tam je??? Pokud nebude pršet, tak dojedeme.

motylek
9. črc 2009

JInak já si taky nechci stěžovat, ale naši jsou 200km daleko, k nám moc nejezdí, máme 2+kk, my tam jedeme jak kdy, cca co tři týdny. Je to vždycky hektický, sice nemusím vařit, na vycházku ho taky vezmou, ale já se tam nevyspím, jakub tu první noc taky není ideální, takže se vždycky těším až zase budeme doma.

No a tchánovci jsou kapitola sama pro sebe, děděk je špatnej na záda, takže ten se nikdy neangažoval, ikdyby měl záda v pohodě, tak se stejně nestará, bába chodila v zimě 2x týdně na hodinku vozit, jak malej spal. Teď je léto, jsou v loučkách, sem se vůbec nestaví, takže musíme my tam. Je sice fakt, že tam máme oběd, jakubovi se taky věnuje, ale na vycházku, aby tam usnul musím já. V posteli tam neusne, bojí se tam. Vezme ho na slepičky atd., ale to je na chvilku. Sice si tam odpočinu, ale doma mi stojí práce. Pokud chci oraz, musím jet tam s jakubem, ale zase potom doma nevím co dřív. Takže nic moc, když tam nejedeme, tak mám smůlu.

Za 13. měsíců jsem byla jednou na nehtech a na masáži - v jeden den, jinak jsem pořád s kubou. Někdy si ho vzal MM ven, ale to jsem doma dělala co bylo potřeba. Někdy už toho mám fakt dost a hádky jsou fakt chuťovka. TeĎ jsem měli výročí svatby, tak mi MM donesl kytku a přivezl bábu, takže jsem šli na večeři, ale byl cca půl pátý, najedli jsme se a valili hodit bábu ke globusu, protože ji tam nabírala známá a spěchala zase do louček 🙄 🙄 🙄 .

Takže tak.

lacherka
9. črc 2009

Moty jo jo přesně tak, a je to hned nad tou zastavákou, to hned uvidíte

Pavli víš, možná bud ráda, že máš klid, třeba kamoška má tchýni cca 10minut cesty od ní a jako hruza..pořád si vynucují,že chtějí malou vidět, chtějí si určit nějaké dny, kdy jim ji bude pravidelně dávat..Kamošce se to nelíbí, protože si na nějaký den může třeba něco naplánovat, ale oni si budou stát za svým, že tento den prostě hlídají oni...No a když potřebuje pohlídat, tak bydlí hned vedle mamky, takže malou dává tam. Tchyně třeba malou neviděla 14dní a už jim píší takový sms jako co jim udělaly, že jim ji nechcou ukazat , i po porodu se jí chtěla hned nalifrovat domů. Jenže jsou sobečtí vůbec neberou ohled na tu matku, že je třeba unavená, chce mít klid, jen prostě že oni si chtějí užít malé a přes to nejede vlak

Takže někdy je fakt lepší, když je příbuzenstvo trošku dál

janula2008
9. črc 2009

Ahoj holky, tak koukám, že to nikde není ideální. Já mám tchýninu rodinu právě těch 15min od baráku (dvě minuty autem),ale Simča se jim tam vozí jak zlatý prase na podnose, že by někdo z nich včetně Lukynovi ségry nebo babičky napsal, ať dojdeme nebo jestli si nechci něco zařídit, no to ani omylem. Nehledě na to, že je to jejich první a jediné vnouče a tchyně nedělá 😒 .Ale jinak jsou fajn,pozvou nás i občas na oběd a nějaké občasné večerní hlídání- když hodně poprosíme- nebývá problém, takže všechno má svůj rub a líc že ☹o mojí mamce a tatovi jsem teď psala, Simča je taky jejich jediný vnouče,ale nějak se jim do jejich aktivit v poslední době moc nehodíme 😔 .Jsem se zařekla, že snad jednou budu Simči pomáhat teda víc 😅 .Mám štěstí v Lukynovi, kterej je prostě úžasnej,kdykoliv potřebuju a jde to, tak se v hlídání prostřídáme a nechce po mě navařeno a nonstop naklizenej byt, vidí to tu o víkendu,tak chápe, ale myslím, že málokterej chlap by byl takovej vstřícnej,většina by mě nakopala do zadku 😅

janula2008
9. črc 2009

Pečete holky? Našla jsem recept na primitivní a hrozně rychlou buchtu, hrnkovku, dělala jsem ji už tento týden 2x s ovocem (na kousky broskve z velké konzervy), v neděli na snídani byla během chvilinky hotová a je vážně moooooc dobrá, moje máti se segrou se u ní včera rozplývaly. Dám odkaz,ale určitě to už znáte.

janula2008
9. črc 2009

Od srpna začnu zařizovat Simči na ten jeden den v týdnu jesle, to taky bude myslím porod, vůbec se mi do toho nechce 😔 .Budu trnout,aby se jí tam něco nestalo a uhlídaly ji když je takovej divoch 😒 jenže potřebuju naklapat do nějakých kurzů a udělat si zkoušky,ať mám co napsat do životopisu, tak jaksi nebude na výběr 😕 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru