Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
9. črc 2009

Zuzi, když ještě kojíš tak bych se z toho mlíka nějak neznepokojovala, možná jen chvilkově nechce a pak se zas rozcucá, nám už snad i od konce sedmýho řekla mudra dávat jogurty,takže my už v nich jely. Ty chutě se u děcek hrozně mění, Simča je strašně polívková,těstovinová a sní veškerý ovoce a zeleninu,ale třeba banán,který dřív měla ráda,tak ten teď moc nemusí. Buchtu nebo tak něco to jen ochutná a vyplivne, i čaj pije neslazenej, po mě teda v tomto není😅

pavlina05
autor
9. črc 2009

Lach, no jo, ono může být i hůř 😅 Oni ty moji tchánovci nejsou v jádru špatní.

Holky,tak jsem si postěžovala a došel teď MM z práce, vzal si tepláky, kyblík na písek a Áju a šli na bábovky. tO je paráda. Jsem happy! Jsem chtěla jít s nima, ale nakonec jsem nešla a mám pár minut pro sebe. TAk co budu dělat??? To už jsem nezažila rok 😅

TAk já zítra určo dorazím na Mraveniště. Asi už tak kolem tý 14 hod. Ája mi pak bude od 15 do 16 chrnět (doufám), tak aby si to tam trochu užil.
Kdy tam teda bude? Samí kluci?
JAni a co Kalerat třeba?

pavlina05
autor
9. črc 2009
pavlina05
autor
9. črc 2009

☹ drahota....

zuzanka26
9. črc 2009

já nevím, proč je pro naše okolí tak těžký někdy to dítě pohlídat? i kdyby na dvě hodiny jednou týdně, tak by to byla pomoc!

pavlina05
autor
9. črc 2009

Zuzi, asi už mají svý za sebou a chtějí si odpočinout??? 😖

zuzanka26
9. črc 2009

mě třeba tchyně nenabídla pomoc vůbec ani v šestinedělí, přitom bydlí 10 min od nás a je u nás furt, ale co jí taky tenkrát nikdo nepomohl že jo!!!

jana.sun
9. črc 2009

ahojky holky,

tak já si teda v tomhle ohledu stěžovat nemůžu - naši pohlídají v pohodě, i když je Maty jejich 5.vnouče, ale stejně když potřebujem hlídat, tak jednině u tchýně - páč ta by dala nevím co, aby mohla hlídat malého. škoda jen, že všichni bydlí 150 km daleko ☹ ☹ ale není problém, kdybychom potřebovali, tak dojedou - jen tu holt musí přespat - a to už je takové divné, nikdo nemá pořádně soukromí - ale jednou za čas to je v poho. 😉 jinak, když jsme tam (je to jen 25 km od toho, kde máme chatu, takže jsme tam každý druhý víkend) tak není problém nechat malého u tchýně a zajít si kamkoli - sama nám to furt nabízí 😀 a na chatě je zas tchán se svou přítelkyní a ti si taky malého berou na procházky a nebo i jen tak pohlídaj a my můžem třeba do lesa na hříbky 😉 a jak jsem měla ze začátku ty psych.problémy, tak jsem tu v Brně měla bud mamku nebo tchýni pořád a trvalo to přes dva měsíce - a nebyl problém 😉

tak zítra na Mraveništi - my tam dorazíme taky tak kolem té druhé hodiny 😉 tak se tam snad nějak najdem.
akorát - co když bude hnusný počasí??? jak si dáme vědět, kdybyste nejely????
Pavli, pisnu ti do IP můj mobil a můžeš mi, prosím, pisnout tvůj, abysme si kdyžtak daly vědět? díky

Zuzi drž se a neboj, tvoje mlíčko Sárince určo stačí 😉 UM nepotřebuje, zvlášt jestli už dáváš příkrmy, tak v poho ji stačí tvoje mlíko 😵

jana.sun
9. črc 2009

psala jsem Kalerat, možná pojede, pokud nepojedou už zítra na chatu - budem se spolu domlouvat ráno 😉

pavlina05
autor
9. črc 2009

jani 😀 😉

betina
9. črc 2009

pavli, jen reaguju na ten Next, to není podzimní(zimní kolekce ne?

pavlina05
autor
9. črc 2009

Betinko, je 😵

zuzanka26
10. črc 2009

AHoj holky,

včera jsme byli plavat, bylo to hezký, Sárinka neřvala, jen se tvářila, že se jí to netýká. No po plavču spala hodinu jak zabitá. Pak i vypila 150 Nutrilonu, takže to bylo asi fakt předtím jen tím, že neměla hlad nebo nevím.

Teď jí učím, že když jí dám jídlo do ručičky, žeby si ho měla dát do pusy, ona to nechápe!!! Když má něco v ruce, dvakrát to otočí a pak vyhodí. čeká že jí to budu servírovat rovnou do pusinky, jako když jí krmím u oběda.
Jak to že ostatní děti to chápou a ona ne? Ona totiž ani moc necucá hračky, jen někdy.

Jani tak to máte super, že ho všichni takhle rádi pohlídají. 😉

jana.sun
10. črc 2009

ahojky holky

tak počasí zatím nic moc - snad se to zlepší - no, hlavně, aby nám nepršelo!!!! 😕
fakt už bych se s vámi moc ráda potkala 😉

Zuzi, jj, rádi pohlídají, ale zas jsou daleko 😀
a Sárinka je šikulka, určitě se to jídlo naučí dávat do pusinky - zatím je ještě malá a nechápe to, ale to se brzo změní 😉 Někdy mi přijde, že ty děti jsou každým dnem jiné! Já se zas marně Matyho snažím naučit paci, paci a jak je velikej a kde má nosánek - vždy se tomu směje, ale neopakuje to 😅
U nás jsme přesný opak - do pusiny narveme naprosto všechno!!!! 😝

zuzanka26
10. črc 2009

dala jsem jednu fotku do alba ale teď už má dva zoubky co jsou hezky vidět, tady ještě ne 🙂

pavlina05
autor
10. črc 2009

Ahoj holky!!!!

Jani, počasí je super 🙂 akorát na Mraveniště 🙂 Kdyby pařilo slunko tak by to bylo na prd. Jen aby vážně nepršelo.
Jinak já tam dorazím asi v těch 14, teda záleží na trolejbusu a šalině. a pak tam budu pěkně dlouho 😀 , MM pro mě dojede autem. Tak si vás pěkně užiju 😀

zuzi, Ája narve do pusy vše.ů ale jak se drží lžička...to nechápe 😖 Ostatní holčičky jsou chytré, pomáhají s věšení prádla a Ája??? ten mi to prádloschválně tahá ze sušáku dolů....

zuzanka26
10. črc 2009

Pavli to je roztomilý 😉

betina
10. črc 2009

pavli, jj, tak to jsi mě pobavila, u nás, co uklidím, tak se otočím a malá to tahá ven. takže i 10 minut trávíme tím, že narovnám ponožky a ona je přehazuje a má z toho hroznou srandu, protože dělám ty,ty,ty a ty seš lump a ona se směje. no mám to teda autoritu 😀
jinak vám holky přeji hezký den a mrzí mě, že nemůžeme dojít 😒

zuzanka26
10. črc 2009

Beti my taky ne, já jsem tady trochu out 😀

jana.sun
10. črc 2009

teda holky, tam je nějaká zima, či co -jsem ted věšela prádlo - brrrrrrrrrrrrr. musím nás s Matýsem pořádně obléct. no nic, jdu krmit, pak oblíct a vyrážíme na rehabku. tak zatím pa pa.

jj, Zuzi, škoda, že jsi tam trochu "mimo" - taky bychom tě rádi poznaly osboně 😉

Beti, máme to samý - na moje "nadávky" reaguje smíchem a ještě větší lumpárnou 😀 tak se měj v práci a at ti to utíká 🙂 jo - pořád máme doma ty vaše hračky 😅

lacherka
10. črc 2009

holky my dorazíme taky...dneska moc nestíhám...tak pa pa u Mravenců🙂

pavlina05
autor
10. črc 2009

Beti, no ono je to sranda. Ale mojí kámošky Eli je tak strašně bystrá. Náš Ája kluk co vše rozbíjí a do všeho mlátí!!!

Zuzi, škoda ☹ Out ale ne úmyslně.

JJ, oblečte se 😉 Mě Ájis usnul až te´d 😠 , tak se mi to trochu posune. Teda to spaní. jsme tam ve 14.

Pa, pěkný den všem 😵

pavlina05
autor
10. črc 2009

Ahoj holky!!!!

Jani, my jsme pekelně zmokli 😖 Doufám, že vy ne! Jinak supér den, že jo 😀
Jste všechny moc fajn 😀

TAk a te´d si zase hrajeme......až do 21 hod. MM šel do hospody....

jana.sun
10. črc 2009

ahojky,

no myslela jsem na vás, začínalo to, jak jsme lezli do šaliny, naštěstí nás to minulo, i na Mendláku to bylo v poho ještě bez deště. Maty cestu prospal 🙂 banánek dostal až doma před chvíli - tak ti teto moc děkujeme, i za nektarinky. příště musíme Ajiskovi něco donést, když jsme ho dnes tak obrali o všechno ovoce 😉
Maty tu ted řádí a bude ještě tak do desíti 😅

jj, bylo to super, musíme zas někdy zopáknout - teda až Pavča a Ajisek budou zas v Brně 😉
hoky moc ráda jsem vás všechny poznala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

lacherka
10. črc 2009

tak my se hlásime, že už spíme, spal celou cestu a probudil se, jak jsme dojeli domu.
Tak jsem našla chvilku čas a jdu mrknout na ty nextíky

pavlina05
autor
10. črc 2009

Lach, mě klepne. Míša už spí?
No my naštěstí taky. Uf 😎

Jani, za málo, rádo se stalo 😀

pavlina05
autor
10. črc 2009

Lach , tak za kolik? Něco by se tam vybrat dalo 😀 ZA 100 Liber 😅 ...no to jsem asi přehnala. Ale něco kópim

pavlina05
autor
10. črc 2009

😕 už spíte? No tak já mažu taky.
dobrou 😵

motylek
11. črc 2009

Ahoj holky,
včera to bylo fajn, ale ta koupačka ve stoje se mi moc nelíbila 😀 😀 😀 . Je teda fakt, že kdyby pařilo slunko, tak tam asi chcípnem 😝 😝 😝 . Ale je to tam fajn a byla to příjemná změna, aspoň teda pro mně.

Jinak jsem večer ještě vařila čočku, tak teď máme břichoboly 😀 😀 😀 .

Já jdu teda taky očučnout pořádně ten next.

Tady vám hážu tu ,,kombinézu,, v quelle. V katalogu jich mají víc, tady na netu jsem je nenašla, ale tato se mi moc líbí, takže asi pořídíme na zimu v quelle.

http://www.quelle.cz/cz/q4r/kinderweltspielwelt...

a tahle je taky pěkná

http://www.quelle.cz/cz/q4r/kinderweltspielwelt...

motylek
11. črc 2009

u tý první si musíte přepnout barvu, růžovou nekupujeme 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru