Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
11. črc 2009

Tak koukám, že ten odkaz rozhodil celou stránku, ještě že to byl poslední příspěvek.

pavlina05
autor
11. črc 2009

Ahoj holky!!!

Moty, ty jsou parádní 🙂 ta zelená, co 😀 Mě se líbí ta první. Budeš to objednávat do obchodu, vyzkoušíš a pak koupíš?

My dnes vstávali už v 6:45 😝
čeká mě pěkný 😝 balení....

motylek
11. črc 2009

Ne normálně domů, vyzkoušíš a když bude špatná, tak jim to pošleš zpátky, buď si necháš poslat jinou velikost nebo jiný model, snad vrací i peníze do nějaké doby. Ty modrý se mi líbí víc, u těch zelených je ještě kombinace oranžovo hnědá, ta teda taky není špatná, ale ta modrá bundička je perfektní.

My vstávali až ve 3/4 na 8. Taky šel spát asi v půl 10, asi byl ze včerejška utahanej 😀 😀 😀 .

motylek
11. črc 2009

tak na netu je oranžová červená, v katalogu je ještě oranžovo hnědá.

lacherka
11. črc 2009

my vstávaly v 5 27 opět paráda☹

dneska jsem chtěla jet do města se kouknout na nějaký hadříky, ale nevím nevím, já su takovej lenoch

pavlina05
autor
11. črc 2009

LAch 😝 . HAdříky pro sebe?

Moty, není lepší si to objednat do Quelle obchodu? nemusíš tak platit poštovný 😉
kdysi jsem to tak udělala 😉

lacherka
11. črc 2009

Pavli jo jo pro sebe, chtěla jsem nějaký šaty. No a s tím Nextem uvidíme, jako bunda za 24liber....asi napřed mrknu na mmb co mají tam, ale Pavli určitě něco vyberu🙂 to se neboj

pavlina05
autor
11. črc 2009

LAch, se nebojím 😀 Tě znám 😀 😀 😀 😀
Bundu tam teda kupovat nebudu 😝 , ale trika, kalhoty a mikču jo 😉
Ta oteplená souprava z quelle je fak pěkná a za cenu co v Nextu máš jen bundu 😅

TAk Ája tady zase pochoduje. Už se umí postavit sám v prostoru a jít. 😀

lacherka
11. črc 2009

no je to šikulka! tak trenuj pořádně běh až ti bude utíkat...
Míša ten už jde zas na schody a kouká se šibalsky na mě, moc dobře ví,že tam nemá co dělat

pavlina05
autor
11. črc 2009

😝 je to makaška!!!
Ája spí, uf. Jdu vařit, uklízet a balit.
MM chrápe taky 😠

lacherka
11. črc 2009

Pavli taky jdu uklízet a vařit....nechtěl by to někdo někdy vzít za nás???

pavlina05
autor
11. črc 2009

☹ ...to asi nechtěl 😠
TAk mě nasral MM, jsme se pohádali k vůli jednomu volovi co mu včera udílel rady v hospodě. JAko že je podpantoflák, že děcko nám organizuje život...
mě nasral teda!!!
Je to blb co mu táhne na 40, rozvádí se a mě bude poučovat 😠

lacherka
11. črc 2009

jo Pavli toho jsme už jednou řešili že? No jo takoví jsou nejelpší....a nebo ti co nikoho nemají a furt budou někam tahat, že ....no taky známe....

Já mám dneska od rána křeče v břichu, vůbec nevím z čeho, tak bych si lehla pod deku k telce, ale nemůžu, Míša nevydrží už ani v ohrádce, leze mi pořád do kuchyně a vytahuje, cukr, mouku, různý kuchynský nářadí...asi ty dveře budu muset zalepit...tak asi pujdem ven k rybníku nakrmit labutě a kačenky
Pavli a kdy odjíždíš?

jana.sun
11. črc 2009

ahojky,

tak my jsme dnes "ostudy" - se až to stydím napsat. ráno vstávačka před 9.h, pak snídaně, chvíli hraní, 10:30 jsem dala Matyho lehnout a jen tak se natáhla na postel.... a vstávali jsme ve 13 h 😅 😅 😅 😅

ted mi tu pobékává, chce už lozit na chotbu a do kuchyně a já mu to nechci dovolit, tak je "nasranej" pořád mu něco zakazuju, no musíme to tu s mm nějak vymyslet, aby už mohl zkoumat prostor dál, ptže jen obývák už mu evidentně nestačí. ty ostatní prostory zatím nemáme bezpečně pořešené, tak to musíme co nejdřív napravit 😵

Pavli, moc moc si užij na chatě - budeš nám tu chybět 😵

Lach, pro šatičky si jed!!!!!! já bych jela hned 😉

Moty - dobrej odkaz - jsem přejižděla z leva doprava u dočítání 😀

pavlina05
autor
11. črc 2009

Tak holky.....já jedu. 😵 😵 😵 😵

Mějte se všechny moc a moc krásně.Jak budu moct, tak se ozvu. Ale asi nejdříve v srpnu před dovčou v Adržpachách.
Všem krásné léto, děti ať moc nezlobí a vy si to užijte!!!!

Budete nám chybět, no Ája z toho nemá rozum, ale mě budete chybět!!!! 😢

A ne aby to tady vázlo, pište...já to pak poctivě dočtu 🙂
Tak pa pa pa pa

motylek
11. črc 2009

Jéééé Pavlíííí, čauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

Bude nám smutnoooooooooooooooooooooo. Užijte si to, třeba budeme mít cestu, tak se ozveme a stavíme se na kafčo.

zuzanka26
11. črc 2009

kam jede Pavlínka?

motylek
11. črc 2009

Jedou s ajou na chatu, skoro na celý léto. Nemá tam net, tak bude mimo.

zuzanka26
11. črc 2009

ahaaaaaa ☹ 😢

motylek
12. črc 2009

Ahoj holky,
teda dneska je tady zima jako v mrazáku. To je léto 😠 😠 😠 , co dělat??? Nedá se nic. Chtěli jsme jet dneska na chatu a asi bysme tam zmrzli. Chudáci děcka, co jsou někde na táborech, asi umrzli.

Hlavně že na všední dny zase hlásí tropy. Proč nemůže být pěkně i o víkendu??? 🙄 🙄 🙄

Co jinak, jak se máte???

JaniSun, to jste si teda včera užívali, fakt luxus, tomu říkám mateřská dovolená 😀 😀 😀 , škoda, že to tak není častěji, co??? S tím odkazem se mi to fakt povedlo, no kdybych to věděla dopředu ..... 😀

Pavča už se někde ralaxuje, užívá pohodičku na zahrádce, hmmm taky by se mi líbilo někam vypadnout.

Zuzi co vy??? Co sárinka??? Už se ti plazí po bytě??? My se teda vůbec neplazili, začal pak až lézt.

Tak já jdu něco dělat, ať se trochu zahřeju, je tu fakt zima, brrrrrrrrr 😉 😉 😉.

Pa pa a pěknou neděli.

jana.sun
12. črc 2009

ahojky,
taky přejem pěknou neděli.
jj, Pavča už je s Ajiskem někde venku před chatou a užívají si čerstvý vzduch 😉 taky by se mi líbílo, ale mm by nás takhle nikam nepustil 😝 a já bych s Matym na chatě sama být nechtěla, bych se tam bála 😀

JJ, Moty, to bylo super - jak říkám, jsem se až styděla, jak jsme to "proflákli". jen ten den díky tomu utekl nějak rychle 😅

my dnes jdeme na návštěvu za známýma, co mají dvě holčičky jen rok a 5 měsíců od sebe, tak jsem zvědavá, jak to zvládaj. ale chtěli to tak, tak to mají 🙂 si zas poňuchám mimčo 😵

Moty, tak co, zahřálo tě dělání???? 😀 😀 😀

zuzanka26
12. črc 2009

Ahoj holky,

tak Sárinka ještě neleze, ale je to na spadnutí, plazení nebude, to nechápe. To lezení čekám tak do měsíce.
tak doufám, že diskuze bude pokračovat i tak! 😉

Jdu vařit. pa

jana.sun
13. črc 2009

ahojky, hezký den všem tady i netady 🙂

nějak nám to tu bez Pavlínky vázne!!!! 😅

motylek
13. črc 2009

Ahoj Jani,
my máme dnes den blbec. V noci spal u nás, pořád pobrekával, pak dopoledne nechtěl spát, ale už byl unavenej, takže protivnej jak pr..l, usnul až v 11, teď jsem do něj stěží nacpala trochu obědu.

Je vedro na padnutí, takže se asi vydáme do louček. No nemohlo takhle být o víkendu???

Jani, jak se jmenuje ten šampon, jak si mi říkala, na ty stroupky v hlavě??? Že bych ho zkusila koupit.

Jinak jsem se dneska dovězděla, že kámošky kluk (měl rok 7.7.) už běhá. No je to takovej tlusťoch, kterej si ani nemohl sednout 😀 😀 😀 a s chozením nás teda pekelně předběhl. No zas na druhou stranu se Lenka nezastaví, prý za ním pořád běhá. Třeba díky tomu pak něco zhubnu 😀 😀 😀 (ach ty iluze).

No nic, jdu nás nachystati, trochu pokliditi (něco tady hrozně smrdí - asi kytka ve váze, tak jdu vyčuchat zdroj toho puchu 😀 😀 😀 ) a večer na vás nakouknu.

Kde je MOnča, Janča, betina atd. Holky pojďte nás sem trochu podpořit, když nám schází ten hlavní tahoun 😉 😉 😉 .

pa pa a krásný den všem

janula2008
13. črc 2009

Ahoj Moty, kdybys chtěla nějakou vodičku na stroupky v hlavě, tak ji mám ještě úplně celou po malé,měla takové žluté lupínky ve vláskách, nám ji předepsala mudra,ale úplně se jí to samo do roka ztratilo,takže fakt celá zůstala. Buď ráda, že ještě Kubík nelítá 😉 jinak já včera odpo měla uklízecí den a vzala to tu z gruntu, ale už to teda není poznat 😅 teď Simča lehla po obědě a já si hledám nějaké věci na netu, rozhodla jsem se, že příští rok zkusím zkoušky na vejšku na MU, tak abych se začla pomalu připravovat 😀

janula2008
13. črc 2009

Taky přeji krásný den! Jinak u nás nic moc, protože historie se opakuje, Luky má mít ve středu výplatu,ale prý nejsou dodělané zakázky a šéf řekl,že nebude a nejdřív další týden, takže už jsem fakt nasraná, co si vůbec ti lidi v tomhle debilním odvětví myslí...že jim tam kluci budou dřít od rána do večera, jezdit po montážích a nedají jim zaplaceno? Už vidím,jak zas budem někoho zažalovávat 🙄

jana.sun
13. črc 2009

Moty, jj, taky si dělám iluze, že běháním za Matym shodím 😀 😀 😀 ale jak se znám, tak při své lenosti už něco vymyslím, abych se tolik nenaběhala 😅 😅 😅
ten šampon je Linola - je to celá řada kosmetiky. kdybychom se měly jak potkat, tak ti trochu odleju, at to můžeš vyzkoušet, jestli to zabere. nám to třeba zabralo hezky, ale kámoška, co má vlasatou holčičku, tak ta říkala, že jí moc ne - tak nevím. třeba to zabírá jen na kluky 😀 😀 😀

Januli, úklid z gruntu je nutný i zde - takže se můžeš klido angažovat 😉 a navrch přidám koš mm košil na vyžehlení 😉 no řekni, kdo by odolal 😵 😵 😵 😀
s tím Lukym, to je pech, fakt. a zrovna, když jsi na mateřské!!! ty lidi jsou fakt vydřiduši!!! 😠 patřilo by jim nakopat pr..l 😠 😠 😠

betina
13. črc 2009

ahoj holky,

nám na šupinky pomohl šampén z konopí, ale taky se nám občas varcejí, ale už to neřeším, samo,pokud je to horší, tak zase nastoupím se zbraněma.
taky bych tady potřebovala úklid a generální, jenže bohužel není kdy, jsme ted o víkendech pryč a přes týden nemám šnaci. tak jsem ted o víkendu říkala tchyni, že nějakou dobu nepřijedeme, že mi stojí domácnost, tak jí to nebylo po vůli, ale já tady v bordelu žít nechci. dneska jsem se prohrabovala košem (haldozu) nevyžehlenýho prádla a zjistila jsem, že některý musím znova vyprat, páč zasmrádlo, no takhle to prostě nejde.
s tím chozením, to nechci vidět, já malou nestíhám už ted a to jen leze a stoupá si, tak nevím, co budu dělat pak ☹
jsem myslela na Pavlu, jestli se tam třeba nebojí. já jsem strašněj posera, ale fakt meg,a kdybych tam měla být sama i s malou, tak mě tam nedostanou. přes den ano, ale večer bych musela domů 😀

jana.sun
13. črc 2009

Beti, já myslím, že Pavča říkala, že tam s ní někdo bude. já bych se sama taky bála, úplně děsně!!!! 😨 😨 😨

nám se šupinky zatím nevratily, tuk tuk tuk 😉

janula2008
13. črc 2009

Holky, já jsem taky posera, já se bojím i sama v bytě když někdy večer vyženu taťku na pivo 😀 asi nějaká mateřská schíza 😅 Beti no je to s tím lítáním pěkná hoňka a pořád musí být člověk ve střehu jak leze po těch židlích a chce na stoly,taky nedávno Simča zas slítla z postele, protože po ní přebíhala a než jsme ji s Lukym stihli sundat,letěla jak hruška 🙄 ale jako třeba dnešek byl na pohodu (až na jeden pád na dlažbě, zas jsme nevychytaly nočník a ujelo ji to na čuránkách než jsem stihla doběhnout pro hadru 😀 ), jen teda musím přiznat,že celkem často ji posadím ke Krtkovi nebo Teletubbies ať jí aspoň něco uvařím a nezblázním se, jinak řve a škrábe se mi nahoru po noze u linky 🙄 prostě se není čas nudit a net jde nějak teď trochu mimo mě 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru