Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
13. črc 2009

ahoj holčinky...my dnes měli zase lítání....dopo ve městě, vyřizování po doktorech a taky pro ty moje šatičky🙂 holky jako fakt šaty žádný, nic se mi nelíbilo, samý hadry, jak od babičky ze skříně, co je to za mooodu??
tak jsem si koupila rifle a dva svetříky. Odpo jsme jeli na hrad Veveři a potom do Bitýšky na véču a domů jsem přijeli až po 9hod, ted trochu dočítám a už půjdu do postele...

no kdybyste věděli kde bydlím já🙂 kamošky co tu byly, tak prý by se zamykaly i přes den🙂 ale já na to nějak nemyslím. Bydlíme v zahrádkářské kolonii, nad nama je jeden baráček, kde trvale bydlí, a kolem chatky, ted tu lidi jsou ale v zimě, tu budem sami a ti nad nama, jinak asi nikdo, ale kdybych byla strašpytel, tak nevím jak bych to tady fakt zvládala...

zuzanka26
14. črc 2009

ahoj holky,

přidávám se k těm, co se bojí. My bydlíme v paneláku, ale nějak se tady nebojím vůbec, ani venku v noci. Ani na Václaváku. Ale bála bych se někde na samotě v chalupě to jo.

Holky my měli dnes první noc bez kojení, nevím, jestli je to výjimka. Ale vbudila mě asi 4x no....
Teď se mi tady málem udávila sušenkou ach jo. Měla jsem vztek, že nechápe že když to má v ruce, že to má dát do pusinky, tak jsem jí to tam cpala a pak se začala dávit, chudák malá.... no už je to dobrý. co jsem to za matku ach jo 😝

motylek
14. črc 2009

Zuzi, z toho si nic nedělej, víš kolikrát se ti ještě bude dávit??? Vím, že je to nepříjemný, ale Kuba se dáví jěšte teď. Pití mu zaskakuje neustále a nemluvím o tom, když di narve plnou pusu a nejde to ani ven ani dovnitř 😀 😀 😀 .

Že to má strčit do pusinky ji taky jednou dojde, nech to na ni. Tím, že Jakub strkal do pusy všechno, tak jsem to řešit nemusela, ale jednou to Sárinka uřčitě pochopí.

K tý samotě - já bych zdechla, jakmile bych tam byla sama, tak bych slyšela veškerý ty divný zvuky. No ani náhodou. Panelák dobrý, ale když jsem se třeba vracela sama v noci a čekala jsem na výtah, tak mi taky nebylo příjemně, co kdyby tam byl nějakej bezďák a vyskočil na mně, blééééé.

No nic my jedeme zase na chalupu, dokaď je pěkně, pak mají zase dorazit bouřky 🙄 🙄 🙄 .

Pa pa a mějte se famfárově.

jana.sun
16. črc 2009

ahojky holky 🙂

nejel nám počitač, tak už jsem pomalu měla absták!!!! 😀

Taky bych se bála někde sama v baráčku - mám strašně bujnou fantazii. a ve tmě se to ještě znásobuje!!! 😕
tady na Vinohradech se ani moc nebojím, ale třeba když jsem bydlela chvíli na Hodonínské v Komárově, tam mi teda bylo dost nepříjemné stát u výtahu za tmy - byla tam taková černá deska na stěně - fakt hnus, takový děsivý 😨 😨 😨
my se včera a předevčírem docela výletovali, tak dnes si dáme trochu voraz a budem spíš doma, musím tu trochu poklidit a taky nějak vymyslet, jak zpřístupnit Matymu ostatní místnosti, aby to bylo bezpečné - no bude to ještě oříšek 😅

jana.sun
17. črc 2009

ahojte lidičky,

tak já dnes balím a odpo jedeme na chajdu a zítra na oslavu 10.narozenin neteře a snad se dostanem i na hříbečky.
Mějte se moc moc hezky a užijte si víkend.
pa pa 🙂

betina
17. črc 2009

ahoj holky,

Jani, tu chatu fakt závidím, hlavně, že člověk vypadne z Brna do přírody, máte sebou bazének? mysslím na dnešek, na zítřek asi ne, když má být zase zima jak v pr... 😠 tak si to hezky užijte

já su naprdlá, jsem si myslela, jak budeme chodit s Veruš na bazén a zatím jsme se tam ani jednou nedostaly, bud je ziíma anebo ted je Verča nachlazená, njn.

jana.sun
17. črc 2009

Beti, jj, chata je fakt super a to, i když není hezky 😉 prostě relax 😵

tak hlavně, at se Verunka brzo uzdraví, nejlépe přes víkend a příští týden má být zas hezky 😉 tak si ještě bazének užije 😉

my na chatě zatím žádný nemáme, ale je to v plánu - nejpozději do dovolené v srpnu 🙂

zuzanka26
20. črc 2009

Ahoj holky,

tak my už máme zase zvýšenou teplotu ☹ není to nic velkýho, ale Sáruška není ve svý kůži, tak je mi jí tak líto 😔

Doufám, že se máte jinak všechny fajn a užíváte léta!

jana.sun
20. črc 2009

ahojky,

Zuzi, držte se se Sárinkou, at je jí líp - to je hrozný, když těm drobečkům něco je ☹

tak my dnes byli na kontrole na neonatologii a Dr. mi vyvětlila, proč je důležité, aby Maty lezl.
Tedy ne jen on, ale všechny děti. Lezení je jedinná činnost, kdy si posiluje záda (ještě pak plavání),
pak když už dítě sedí a stojí, tak už je jen zatěžuje. no a plazení je takové "špatné lezení", je to znak,
že ty záda dítě nemá v pořádku, že je má slabé a když přeskočí lezení, tak už je nijak neposílí a už
je jen zatěžuje a jsou z toho větší či menší problémy. ještě horší, když se je naučí zatěžovat jen
na jednu stranu - z toho jsou pak skoliozy.
takže já po dnešku jdu do sebe, omezím s Matym výlety a návštěvy "mimo" a budem cvičit co nejvíc
to jde, at ty záda posílíme. Dr. mi říkala, že pokud necvičíme, tak jen "oddaluju" problém a pokud budu
dál chodit na rehabky a na kontroly, tak jejich cílem je to lezení - tedy to posílení zad - takže bychom
tam asi museli chodit "donekonečna". a přestat tam chodit a vykašlat se na to nechci, to si prostě
na triko nevezmu, to Matymu neudělám 😔
chjooooooo, kdy už tomuto bude konec????!!! 😕

a co jinak, holky, jak užíváte léto???

Moni - Lach - jsem si na tebe o víkendu vzpomněla - dostal se mi do ruky katalok s ekologickými produkty Dedra (doufám, že to píšu dobře) - psala jsi o tom ty, ne??? Něco jsem i objednala - tak uvidíme. co ty, jsi s tím spokojená????

zuzanka26
20. črc 2009

Jani tak teplota u nás není, ale zato měla klíště ☹ v kolenní jamce, vůbec jsem si toho nevšimla, netuším jak dlouho tam bylo 😢 ach jo, to budou nervy jesli jí něco bude 😖

jana.sun
20. črc 2009

ježiš, Zuzi, tak to tě chápu, to je taková moje noční můra - chodíme hodně s mm do lesa, když jsme na chalupě a i tam je kolem dokola tráva - tak jsem zvědavá, kdy nějaké chytí Maty - fuuuuuuuuuuuuj, bojím, bojím 😢 😢 😢
tak přeju pevné nervy a hlavně, at je malá v pořádku 😵

zuzanka26
20. črc 2009

já vím, nesmím plašit, ale i tak mluvila jsem s doktorem, nedá se nic dělat, než sledovat ten flek. No má z něj skoro modřinu, jak jí to tam sálo ach jo, chudinka.

Jani a Maty ti leze nebo se plazí?

jana.sun
20. črc 2009

Maty se právěže plazí 😔 😔 😔 Lezení je náš cíl při Vojtovce 😵

zuzanka26
20. črc 2009

to je určitě otázka času. Za rok si na to ani nevzpomeneš 😉 Fakt, věřím tomu. 😉

Ach jo, Sárinka má po klíštěti úplnou modřinu chudák 😢

jana.sun
20. črc 2009

no, já vím, Zuzi, i když, asi jen tak na to nezapomenu, přeci jen to cvičíme už od porodky 😅

Sárince posíláme pofoukáníčko. nebudou jí dělat nějaké krevní testy? jako pro sichr?

zuzanka26
20. črc 2009

krevní testy jsou prý k něčemu až několik týdnů po... tak musím mít trpělivost. Jsem ale dost vystrašená 😕

zuzanka26
21. črc 2009

Jani uvědomila jsem si, že jsem včera napsala pěknou hloupost s tím že si na to za rok ani nevzpomeneš. promiň. určitě už ses s tím taky natrápila dost 😔

jana.sun
21. črc 2009

ahojky, hezký den všem 🙂

Zuzi, to je v poho 😉 nejpozději při dalším mimi si na to zas vzpomenu, bud si oddechnu, že s ním civičit nemusím a nebo si zavzpomínám a budu cvičit znovu 😀
Co Sárinka, je ta modřina lepší? Moc na vás myslím. jsem si říkala, že třeba u tak malých dětí se to v té krvi projeví dřív 😔

holky, kde jste kdo??????????? jak se máte? my to tu se Zuzkou poctivě udržujeme naživu 😅

betina
21. črc 2009

ahoj holky,

Zuzi, s tím klíštákem je mi to moc líto a doufám, že vše bude v pohodě, je pravda, že čekat tak dlouho.... 😠 ale Pavla tady taky psala, že Aja ho měl tay a byl v pohodě. Jen Sárinky je mi líto, takový mrchy hnusný. já se toho taky bojím, ten náš čokl jich domů přinese taky dost a to ho furt mažeme, jenže ono je těch klíštat dost všude.

Jani, s tím cvičením...chce to trpělivost a obdivuju všechny, co to zvládají, protože teda u nás je horor jen převlíkání Verunky a představa, že bych s ní měla cvičit, když jí to nebaví, tak to teda nevím 😠

motylek
21. črc 2009

Čau mamči,
já vůbec nestíhám jsem psát, ale čtu všechno (moc toho není ☹ ).
U nás nic moc novýho, Kuba už celkem obstojně chodí, i když na čtyrech je pořád rychlejší, tak to využívá nejvíc 😀 😀 😀 .

Včera se mi posrala pračka 🙄 🙄 🙄 , přijel opravář, nahodil spadenej řemen a vzal si 500,-. Dneska peru a zase to dělá ten zvuk jako včera než to spadlo, tak jsem z toho taková dost špatná, jestli se to zase urve, tak už na to sejřím a kupuju novou pračku.

Taky jsme si na zahradu pořídili bazén, takovej ten kulataj 3m, na výšku 76cm. No na svlažení to stačí. Tak jsem si říkala, jak si ho tento týden v těch vedrech užiju a já ,,to,, dneska dostala 😠 😠 😠 . fakt výborný.

zuzi, klíště je svinstvo, ale málokterý je nakažený, tak se zbytečně nestresuj, malej je teda na trávě pořád a zatím nic, ťuk, ťuk, ťuk. ale pes má furt nějaký a MM měl letos už taky dva. Nevím jestli se to mimčům může, ale my vždycky pijeme čaj z hřebíčku, má to nějaký účinky při klíštěti. Ale fakt nevím, asi to pro prťata není.

Jani, tak pak dej vědět jak ty čističe fungují, taky jsem o nich uvažovala, dají se koupit i na MMB.

S tím cvičením, už jsem to někdy psala, Janču fakt obdivuju. Jak píše Beti, mám co dělat, abych Jakuba oblíkla a přebalila. Já bych na to asi neměla. Ještě jak u toho ty prťata brečí, no naštěstí to nemusí podnikat.

Jani, u druhýho si už budeš jenom užívat. Po zkušenostech s Matym tě jen tak něco nerozhází, a to u toho druhýho si naopak budeš říkat, jak to s Matym na jednu stranu bylo bezva, že byl ještě v roce v klidu. U druhýho se ti to vynahradí a od deseti měsíců za ním určitě budeš utíkat 😀 😀 😀 😀 .

No nic holky, valím poklízet a asi vyrazíme ven, protože s Jakubem je to doma dosti na provaz 😉 😉 😉 .

Tak papa a pěkný den přejem.

motylek
21. črc 2009

Ne z hřebíčku, ale z KORIANDRU, jsem se upsala.

motylek
21. črc 2009

A taky je proti nadýmání.

jana.sun
21. črc 2009

ahojky,

no, věřím tomu, že druhý prcek nám dá určo pořádně zabrat - páč Maty je, až na Vojtovku, fakt v pohodě, takže si to jednou "vyžeru" a budu ještě vzpomínat - zlatá Vojtovka 😀 😀 😀
no, udržet ho v tom, to je fakt síííííííííííííla, i pro fyzioterapeutku 😅 a při přebalování fungují kukuřičné křupky, zatím 😵
Moty, tak snad ještě bude dost teplo jiné dny, aby sis bazenék užila 😉
a držím pěsti, at je pračka v cajku. my kupovali novou za peníze z porodného - taky se nám stará pokazila 😝

motylek
21. črc 2009

No já bych si ji musela vzít na splátky, ale moc se mi nechce, snad ještě něco vydrží 😠 😠 😠

motylek
21. črc 2009

Je stará cca 5-6 let, takže by měla sloužit ještě dlouho.

jana.sun
21. črc 2009

tak držím pěsti, at ještě slouží 😉

dobrou noc všem 🙂

lacherka
22. črc 2009

ahoj holky, tak trochu jsem dočetla, ale není čas, ted jsme byli na pár dní s kamoškou u Olomoucek a dvě malé děti:_) holky fakt na provaz...usínání s náma v posteli tak okolo 22hod, bud řval jeden nebo druhý, slízali s postele jako kdyby se nechumelilo, pořád něco papali, i granle od psa, tak jsme je museli pořád odháněk, pes chudák pod stolem, kam se sam. dostaly i dětičky, no pár dní a stačilo. Ted tu mám 6 praček a uklid celýho baráku, tak si to můžete představit....tak pa pá, jdu makat

jana.sun
22. črc 2009

teda Moni - Lach, ty si to léto vyloženě užíváš 😀 😀 😀

já jsem dnes byla dopo venku a už mě tam nikdo nedostne!!!! hnus!!! 😝
potřebovala bych nutně žehlit, ta hromada už fakt brzo spadne, ale v tom vedru to je prostě nemyslitelné a večer zas nemůžu kvůli Matymu a když už jde konečně spát, tak je tolik hodin, že už se mi nechce a jsem taky zralá na postel 🙄 🙄 🙄
bych potřebovala sehnat někoho, kdo žehlení miluje a dala bych mu to jako dárek 😀 😀 😀

betina
22. črc 2009

Jani, jestli se ti někdo podaří na žehlení sehnat, dej mu prosím i mou adresu🙂

my jsme dneska vedra vyřešily a šly na koupák a skvěle si to užily. voda teda byla studená, jsem si myslela, že do ní Veruš nevleze, ale naštěstí to zvládla, jinak jsou ty vedra fakt vostrý a hlavně my teda bydlíme pod střechou, tak si to opravdu užíváme 😠

moni, jj pak že si ženská odpočně s dvěma dětma nemáš šanci, to se vrátíš zpráskaná jak pes 😒

zuzanka26
22. črc 2009

holky tak Sárinka už leze!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru